فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

ثبت رکورد جدید اینترنت توسط سامسونگ و کوالکام

ثبت رکورد جدید اینترنت توسط سامسونگ و کوالکام به انجام رسید. در ادامه با ما در تکراتو همراه باشید تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

کریپتال گلوبال

نسل پنجم ارتباطات یا به اختصار 5G یکی از مهم‌ترین رویدادهای چند سال اخیر است. از یک سو تلاش و رقابت بسیار زیاد بر سر این فناوری و از سوی دیگر، تقاضا و نیاز بسیار شدید کاربران در نهایت سبب شد تا فناوری نسل پنجم نیز عرضه شود. در آخرین اخبار، گزارشی درباره ثبت رکورد جدید سرعت دانلود در شبکه 5G توسط سامسونگ و کوالکام منتشر شده است.

رکورد جدید اینترنت توسط سامسونگ و کوالکام

هنگامی که نسل پنجم ارتباطات یا شبکه 5G برای اولین بار در گلکسی اس 10 5G سامسونگ در فوریه 2019 معرفی شد، واضح بود که این فناوری هنوز خیلی توسعه یافته نیست و برای استفاده گسترده هم آماده نشده است.

با این حال، یک نفر باید اولین قدم را بر می‌داشت و آن هم سامسونگ بود. شرکتی که از اولین بودن در معرفی مفاهیم و نوآوری‌های جدید ترسی ندارد.

در طول سه سال گذشته، 5G هم به‌ عنوان یک نوع فناوری و هم به‌ عنوان خدمات ویژه مطرح شده است. شرکت‌ها سعی کرده‌اند با ذکر مکرر آن در هنگام معرفی محصولات، سخنرانی‌ها و البته تبلیغات، کاربران را متقاعد کنند که این فناوری، آینده ارتباطات تلفن همراه است.

رکورد جدید اینترنت توسط سامسونگ و کوالکام

سامسونگ و کوالکام به تازگی موفق شده‌اند رکورد دیگری در سرعت دانلود 5G به دست آورند. سرعتی که هم‌اکنون به 8.08 گیگابیت در ثانیه رسیده است. با توجه به این واقعیت که آخرین و بالاترین سرعت به دست آمده 5.23 گیگابیت بر ثانیه بوده است، شکسته شدن دوباره این رکورد توسط سامسونگ در مارس 2021 می تواند یک جهش قابل توجه در نتایج دریافتی باشد.

این رکورد چگونه به ثبت رسیده است؟

این رکورد فوق‌العاده با سیستم مودم RF 5G Snapdragon X65 به دست آمده است. این دستگاه، یک دستگاه آزمایشی است که کوالکام برای آزمایش در اختیار سامسونگ قرار داده بود. این آزمایش‌ها به لطف RAN و Core کاملا مجازی سازی شده و توسط mmWave 5G Compact Macro و Massive MIMO در آزمایشگاه Plano در تگزاس انجام شده است.

رکورد جدید اینترنت توسط سامسونگ و کوالکام

اگر تاریخچه این رکوردها را مرور کنیم، خیلی زود مشخص می‌شود که این رکوردشکنی در سرعت دانلود هنوز به انتهای خود نرسیده است. در سال 2018 بهترین نتایج به دست آمده تنها 1.7 گیگابیت بر ثانیه بود. همچنین در سال 2019 نیز بهترین رکورد 2.65 گیگابیت بر ثانیه و در سال 2020 نیز 4.3 گیگابیت بر ثانیه بهترین نتیجه ثبت شده بود.

در نهایت سامسونگ و کوالکام توانستند با استفاده از فناوری اتصال دوگانه رادیویی جدید (NR-DC)، به سرعت 8.08 گیگابیت بر ثانیه برای ترکیب طیف‌های mmWave و 5G باند میانی برسند. در نتیجه، فرکانس‌های 800 مگاهرتز و 100 مگاهرتز از فرکانس‌های باند میانی به دست آمد.

 

بیشتر بخوانید:

 

نظر شما درباره رکورد جدید اینترنت توسط سامسونگ و کوالکام چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌های تکراتو با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر