coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

اردوغان از پیاده سازی نظام آموزشی ترکیه در متاورس می‌گوید

در فروم متاورس ترکیه، رئیس جمهور طیب اردوغان و وزیر آموزش و پرورش طرح پیاده سازی نظام آموزشی ترکیه در متاورس را اعلام کردند.

فروم متاورس که با شعار “آینده متعلق به کسانی است که آن را طراحی می کنند” رهبری می شود، میزبان بیش از 2000 شرکت کننده از کنگره، وزارتخانه ها و ریاست جمهوری بود.

مهمانان پس از ورود می‌توانستند متاورس را از طریق بخش های مختلف تجربه کنند، سپس به جلسات بحث و گفتگو رفتند تا در مورد فرصت‌ها و خطرات صحبت کنند.

نظام آموزشی ترکیه در متاورس بیش از یک میلیون کارآموز تعلیم می‌دهد

رئیس جمهور اردوغان این مراسم را با تاکید بر تحول دیجیتال افتتاح کرد. رئیس جمهور اردوغان با اشاره به جنبش جهانی، سال 2022 را به عنوان «سال بسیج دیجیتالی» اعلام کرد و گفت که ترکیه برای جلوگیری از وابستگی جوانان به فرهنگ‌های خارجی، دیجیتالی‌سازی خود را تولید خواهد کرد. او گفت:

ما صلح را بدون تولید فناوری‌ها، نرم‌افزار و محتوای معتبر خود نمی‌شناسیم. اگر آینده ذهن و قلب ملت ما وابسته به کانال‌های دیگر ملت‌ها باشد، نمی‌توانیم با اطمینان به آینده نگاه کنیم.

رئیس جمهور اردوغان به صراحت اعلام کرد که ترکیه سرمایه گذاری هنگفتی در متاورس خواهد کرد.

نظام آموزشی ترکیه در متاورس

محمود اوزر(Mahmut Özer ) وزیر آموزش ترکیه در ادامه اشتیاق رئیس جمهور اردوغان اعلام کرد که حوزه آموزش اولین گام برای اجرای متاورس خواهد بود.

به گفته اوزر، چندین زمینه که نیاز به یک فرآیند آموزش فنی عملی دارند به عنوان برنامه آزمایشی برای شروع آموزش متاورس انتخاب شدند. در حالی که تجربیات لازم در حال توسعه است، معلمان به طور همزمان در مورد متاورس آموزش خواهند دید. پس از موفقیت این برنامه‌ها، زمینه‌های دیگری در آموزش برای پیامدهای فراسویه در نظر گرفته می‌شود

اوزر معتقد از عدم وجود آموزش‌گران مناسب مانع رشد کار آموزان شده است. متاورس این فرصت را برای تمام کار آموزان از سراسر ترکیه محیا می‌کند تا به درستی توسط آموزش‌گران مورد تایید تحت تعلیم قرار بگیرند. به این روش سطح و کیفیت تعلیمات این افراد رشد خواهد کرد، اوزر گفت:

ما اکنون هدف خود را برای پایان سال 2022 یک میلیون کار آموز قرار داده‌ایم. بسیاری از سازمان‌ها آموزش‌گر ندارند. تمامی اشخاص مرتبط در تلاش برای بدست آوردن آموزش هستند. امیدواریم این پروژه تا ماه می 400 کار‌ آموز تحت آموزش خواهد داشت

اوزر اشاره کرد که بودجه سالانه این طرح 282 میلیون لیر معادل 19 میلیون دلار خواهد بود. علاوه بر هزینه ساخت متاورس برای آموزش‌گران حرفه‌ای قسمتی از بودجه صرف تربیت توسعه دهندگانی که برای متاورس تولید محتوا کنند می‌شود، همانطور که رئیس جمهور اردوغان خواسته است.

نشانه های ناسیونالیست و بیگانه هراسی در سخنان رئیس جمهور اردوغان نشان دهنده آمادگی برای انتخابات ملی آینده در سال 2023 است. با توجه به تعداد بالای پذیرش کریپتو در ترکیه و تأثیر کریپتو بر سیاست، برای رئیس جمهور اردوغان تعجب آور نیست که از هیاهو برای تبلیغات سیاسی استفاده کند.

مطالب مرتبط:

با این حال، یک روز پس از اعلام وزیر اوزر، #NOMetaverseinEducation (#EğitimdeMetaverseHAYIR) به ترند برتر توییتر در ترکیه تبدیل شد. برخی از توییت‌ها در مورد قرار گرفتن کودکان در معرض تشعشعات ابراز نگرانی می‌کردند، در حالی که بیشتر آنها به سادگی ترس از چیزهای ناآشنا و “غیر قابل کنترل” را بیان می‌کردند.

بیشتر بخوانید:

منبع: cryptoslate

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر