فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

اسنپ از راننده‌های خود تست سلامت روان می‌گیرد

به گزارش روابط عمومی اسنپ، تست سلامت روان برای رانندگان اسنپ در نظر گرفته شده است. این تست با کمک اسنپ دکتر از رانندگان گرفته خواهد شد.

روابط عمومی اسنپ اعلام کرد، باشگاه رانندگان اسنپ با همکاری متخصصان روانشناس در اسنپ دکتر، یک تست سلامت روان طراحی کرده و قصد دارد آزمون روانشناسی ویژه کاربر راننده را اجرا کند.

تست سلامت روان برای رانندگان اسنپ با عنوان «آزمون ارزیابی عملکرد»

تست سلامت رانندگان اسنپ با عنوان «آزمون ارزیابی عملکرد» اجرایی خواهد شد. اسنپ هدف از اجرای این تست را ارائه سرویس بهتر به کاربران و توانمندسازی روانشناختی رانندگانش اعلام کرده است.

تست سلامت روان برای رانندگان اسنپ

علی فراهانی، مدیر امور مشاورین اسنپ‌دکتر درباره «آزمون ارزیابی عملکرد» گفت:

ما برای طراحی این تست دو مرحله را مدنظر قرار دادیم که مرحله اول مربوط به ساخت پرسشنامه است و مرحله دوم مربوط به تحلیل پاسخ‌های این پرسشنامه.

وی همچنین اشاره کرد که در مرحله اول تست، برای تعیین مولفه‌های سنجش سلامت روان راننده‌ها، از نظریات و تحقیقات روانشناسی مرتبط با رانندگی و همچنین تحلیل نظر کاربرانی که از خدمات سفر اسنپ نارضایتی داشتند کمک گرفته‌اند.

وی افزود: در همین راستا با همکاری و همفکری اساتید و متخصصان، 7 مولفه‌ طراحی و اعتبارسنجی کردیم.

فراهانی همچنین در توضیح این هفت مولفه گفت: «3 متغیر مربوط به «سلامت فردی» و 4 مورد مرتبط با «سلامت روابط بین فردی». در مرحله‌ دوم، در جهت اعتباریابی و بررسی مختصات روانسنجی، پرسشنامه روی 1400 راننده مشغول به فعالیت در اسنپ اجرا شد و همبستگی نتایج به‌دست آمده با دیگر پرسشنامه‌های معتبر حوزه سلامت روان مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به نتایج به‌دست آمده سوالات نهایی آزمون مشخص شد.»

برگزاری تست روانشناسی برای 14 هزار راننده

فراهانی در خصوص رانندگان هدف در این تست گفت:

رانندگانی مورد هدف و بررسی ما هستند که نمراتی پایین‌تر از حد انتظار ما کسب کنند. در  این صورت رفتار این کاربران راننده برای یک ماه تحت نظر قرار  گرفته و همچنین امکان انجام مشاوره رایگان و آموزش‌های لازم از سمت اسنپ برایشان فراهم می‌شود.

اسنپ در سال 1400 این تست را در 4 دوره و برای 14 هزار کاربر راننده برگزار کرده است. در این بین، 2 هزار و 606 راننده با امتیاز پایین جهت دریافت خدمات مشاوره و آموزش‌های لازم ثبت شده‌اند. همچنین 314 کاربر راننده در فهرست کنترل ثبت و مسدود شده‌اند.

 

برگزاری تست روانشناسی برای ۱۴هزار راننده

گفتنی است هر جلسه مشاوره 40 هزار تومان و هر تست 100 هزار تومان هزینه دربردارد که اسنپ این هزینه را متقبل می‌شود و رانندگان برای خدمات مشاوره‌ای هزینه‌ای پرداخت نخواهند کرد.

اسنپ توضیح می‌دهد که این آزمون، هدف توانمندسازی روانشناختی و ارتقای سلامت روان کاربران راننده اسنپ را دنبال می‌کند و در دو مجله معتبر علمی-پژوهشی به نام‌های «علوم روانشناختی» و «مجله مطالعات ناتوانی» منتشر شده است.

نحوه اجرای «آزمون ارزیابی عملکرد» در اسنپ

  • پس از بررسی رفتارها و نظرهای کاربران، فهرستی از رانندگان با امتیاز پایین تهیه می‌شود.
  • «آزمون ارزیابی عملکرد»، شامل 46 سوال، از طریق پیامک برای افراد فهرست ارسال می‌شود و کاربران راننده برای پاسخ به آزمون 3 روز فرصت دارند.
  • پس از انجام آزمون فهرست افرادی که امتیاز پایینی کسب کرده‌اند مشخص می‌شود.
  • امکان انجام مشاوره‌ رایگان برای کاربران راننده‌ای که در آزمون امتیاز پایینی کسب کرده‌اند فراهم می‌شود.
  • رفتار کاربران راننده با امتیاز پایین، برای یک ماه تحت بررسی قرار می‌گیرد و برای این دسته از کاربران از طرف باشگاه رانندگان اسنپ آموزش و اقدامات وی

بیشتر بخوانید

نظر شما در خصوص  چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

 

 

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (1 نظر)

    تست از مسافران فراموش نشود گاهی اوقات این را با خانه خالی اشتباه میگیرن

    پاسخ