coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

جنگ هسته ای عصر یخبندان جدیدی را آغاز می کند

بنابر بررسی‌های گروهی از محققان آمریکایی، جنگ هسته ای بین قدرت‌های فعلی جهان می‌تواند به عصر یخبندان جدیدی منجر شود که از آن به عصر یخبندان کوچک یاد شده است.

البته به گفته این دانشمندان دانشگاه ایالتی لوئیزیانا، این عصر یخبندان کوچک هسته‌ای ممکن است تا چندین هزار سال به طول بینجامد. در نتیجه تحقیق این گروه آمده که دود و غبار فراوان حاصل از انفجارهای هسته‌ای، جو زمین را می‌پوشاند و مانع از رسیدن نور خورشید به زمین خواهد شد.

بیشتر بخوانید: مرغ های معتاد به ماری جوآنا قیمت بالاتری دارند!

عصر یخبندان جدیدی با جنگ هسته‌ای آغاز می‌شود

جنگ هسته ای عصر یخبندان جدیدی را آغاز می کند

نرسیدن نور خورشید به زمین می‌توان برداشت محصولات کشاورزی در سراسر زمین را با مشکلاتی مواجه کند. از سوی دیگر میانگین دمای جهان بعد از درگیری هسته‌ای بین قدرت‌های جهانی تا 7 درصد می‌تواند کاهش یابد. این کاهش بیش از سطح کاهش میانگین دمای زمین در ماه‌های ابتدایی آخرین عصر یخبندان خواهد بود.

آخرین عصر یخبندان زمین، مربوط به 11 هزار و 700 سال پیش بود که نسل برخی از حیوانات عظیم‌الجثه ازجمله ماموت‌های پشمالو را منقرض کرد. به گفته دانشمندان، وقوع جنگ هسته‌ای و پیامدهای آن، میزان دمای اقیانوس‌ها را نیز سریعا کاهش می‌دهد و در نتیجه فعالیت بسیاری از بنادر متوقف خواهد شد.

این پژوهش درباره احتمال بروز جنگ هسته‌ای در شرایطی انجام شده است که با تداوم تهاجم نظامی روسیه به اوکراین،‌ بسیاری از تحلیلگران نگران بروز نوعی درگیری شدید نظامی میان کشورهای عضو ناتو و روسیه هستند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره اینکه جنگ هسته ای به عصر یخبندان جدیدی می‌انجامد چیست؟ دیدگاهتان را در بخش نظرات با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر