کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

رفع فیلترینگ اینترنت برای برخی اقشار خاص آغاز شد

با وجود اوضاع خاصی که از نظر محدودیت‌های اینترنتی در کشور به وجود آمده است، اخیرا یک نماینده مجلس از رفع فیلترینگ اینترنت برای برخی اقشار خاص خبر داده است.

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اخیرا در گفتگویی با خبرنگاران گفته که به زودی فاز آزمایشی رفع فیلتر اینترنت برای اقشار خاص، اساتید دانشگاه‌ها و دیگر پژوهشگران اجرایی خواهد شد. او از این اقدام به عنوان نشانه‌ای که نگاه‌های منفی درباره فیلترینگ را زیر سوال می‌برد یاد کرده است.

آرون گروپس

بیشتر بخوانید: استیضاح وزیر ارتباطات ؛ آیا زارع‌پور برکنار می‌شود؟

رفع فیلترینگ اینترنت برای برخی اقشار خاص

گرچه در حال حاضر هنوز بررسی‌های طرح صیانت آغاز نشده است و این طرح اجرایی نشده، اما قرارگرفتن مرورگرها در حالت جستجوی امن و برخی اخبار مشابه مانند فیلترینگ سرویس‌های استریم بازی، حکایت از تلاش دولت و حکومت برای محدود کردن اینترنت دارد. البته که مسئولان معمولا محدودسازی اینترنت را انکار می‌کنند. حسینی کیا اما بدون اعتنا به این مسائل در ادامه صحبت‌های خود گفت:

در حال حرکت به سمتی هستیم تا اینترنت بدون فیلتر توسعه پیدا کند. ابتدا فیلترینگ اینترنت برای گروه‌های هدف برداشته می‌شود و انشاءالله این موضوع گسترش پیدا خواهد کرد و در نهایت تنها یک سری سایت‌های خاص که منجر به گسترش فساد می‌شوند فیلتر خواهند شد.

رفع فیلترینگ اینترنت برای برخی اقشار خاص آغاز شد

البته این مورد برای کسانی است که مطمئن باشند با داشتن دسترسی آزاد به اینترنت، به سمت استفاده نادرست نخواهند رفت. درواقع سن، موقعیت اجتماعی و جایگاه افراد در تعیین دسترسی‌شان به اینترنت آزاد موثر است.

بدین ترتیب پیش‌بینی‌ها درباره‌ی اینکه اینترنت آزاد در ایران از دسترس عموم خارج شود و فقط افراد با اعلام نیاز و کارشان بتوانند به آن دسترسی داشته باشند، قوت می‌گیرد. حسینی‌کیا همچنین اعلام کرده که تا زمان اجرایی شدن طرح صیانت، کمیته‌ی تعیین مصادیق مجرمانه نقش کلیدی را در کشور برعهده خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره رفع فیلترینگ اینترنت برای برخی اقشار خاص چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر