coinex
راهنمای خرید تکراتو

فیلترینگ یک پیامرسان دیگر ؛ وایبر هم به جمع فیلتری‌ها پیوست!

در مدت اخیر و با توجه به شرایط کشور، شمار زیادی از پلتفرم‌های کاربردی خارجی در ایران فیلتر شده‌اند. حالا خبر از فیلترینگ یک پیامرسان دیگر یعنی وایبر رسیده است.

بعد از اینستاگرام، واتساپ، اسکایپ، گوگل‌پلی، اپ استور و لینکدین، نوبت به پیامرسان فراموش شده وایبر رسیده تا به طور کامل فیلتر شود.

بیشتر بخوانید: افشاگری: پشت پرده اختلالات شبکه اینترنت چیست؟ [مصاحبه اختصاصی تکراتو با حامد بیدی]

فیلترینگ یک پیامرسان قدیمی

البته این اولین بار نیست که وایبر در ایران فیلتر می‌شود، چراکه این پیامرسان بعد از سال 88 نیز که با استقبال ویژه کاربران مواجه شده بود با کاهش شدید پهنای باند مواجه شد. در آن زمان وایبر فیلتر نشد، اما سرعت کم و کاهش پهنای باند، زمینه مهاجرت کاربران ایرانی به تلگرام و دیگر پیامرسان‌ها را فراهم کرد.

نکته مهم دیگر در این شرایط، سکوت وزارت ارتباطات است، این وزارتخانه به عنوان متولی این حوزه در مدت اخیر درباره تمام محدودیت‌های اعمال شده تنها به سکوت اکتفا کرده و واکنش خاصی نشان نمی‌دهد. حتی دقیقا روز قبل از فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام بود که وزیر ارتباطات اعمال هر نوع فیلترینگی را رد کرد.

فیلترینگ یک پیامرسان دیگر ؛ وایبر هم به جمع فیلتری‌ها پیوست!

از سویی و با توجه به حذف اینستاگرام و واتساپ از اپ استورهای ایرانی، در کنار فیلترینگ گوگل پلی و اپ استور اپل؛ به نظر فیلترینگ فعلی ادامه دار خواهد بود و هیچ پاسخ مشخصی برای سوال «اینترنت کی وصل میشه» وجود ندارد!

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره فیلترینگ یک پیامرسان دیگر چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت با تکراتو در میان بگذارید و اخبار فناوری را با تکراتو دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر