coinex
راهنمای خرید تکراتو

فیلترینگ پیام رسان Session ؛ آخرین راه‌های ارتباطی با جهان خارج هم بسته شد!

فیلترینگ پیام رسان Session در ادامه روند اعمال محدودیت‌های اینترنتی در دو هفته اخیر انجام شده است.

اوضاع اینترنت در این روزهای ایران بسیار عجیب و غیر قابل درک است، بعد از اعمال محدودیت‌های اینترنتی گسترده بر پلتفرم‌های کاربردی و مهمی چون اینستاگرام و واتساپ، در مدت کوتاهی دایره فیلترینگ موارد دیگری چون بازی‌های آنلاین پرطرفدار را نیز تحت تاثیر قرار داد و حال نوبت به یک پیامرسان جدید رسیده تا فیلتر شود.

بیشتر بخوانید: زارع پور: پلتفرم‌های داخلی بهتر از خارجی‌‌ها هستند، از آن‌ها استفاده کنید!

فیلترینگ پیام رسان Session

به نظر می‌رسد که پیامرسان Session نیز به جمع بزرگ اپلیکیشن‌های فیلتر شده خارجی در ایران پیوسته و استفاده از آن با آی‌پی ایران دیگر ممکن نیست.

گزارش‌ها جاکی از این هستند که دسترسی به پیامرسان Session در ایران با اختلالاتی مواجه شده است. Session در مدت اخیر از معدود گزینه‌های قابل اطمینان در دسترس برای کابران ایرانی بود که حالا بر بستر اینرتنت ثابت و موبایل اپراتورهای برتر ایران، در دسترس نیست و تنها با ابزارهای تغییر آی‌پی می‌توان به آن دسترسی داشت.

فیلترینگ پیام رسان Session ؛ آخرین راه‌های ارتباطی با جهان خارج هم بسته شد!

Session با قابلیت‌هایی همچون رمزگذاری سرتاسری، فعالیت بدون جمع‌آوری و ذخیره‌سازی داده‌های کاربر و بی‌نیازی از ثبت شماره‌موبایل جزو پیام‌رسان‌های امن به‌حساب می‌آید. توسعه‌دهنده‌ی Session، با اشاره به ماهیت غیرمتمرکز این پیام‌رسان، قطع دسترسی به آن را بسیار دشوار توصیف می‌کند.

گفتنی است که در مدت اخیر در ایران، علاوه بر فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ، برنامه‌هایی چون اسکایپ و لینکدین نیز از دسترس خارج شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره فیلترینگ پیام رسان Session چیست؟ نظراتتان را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید و اخبار فناوری را از تکراتو دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (2 نظر)

    پیام رسان Status کار میکند و هیچ وقت فیلتر نمیشود چون روی بستر بلاک چین است.
    بهترین و با سرعت ترین پیام رسان است.

    پاسخ

    سلام، فیلتر نیست این اپ…

    پاسخ