coinex
راهنمای خرید تکراتو

طرح مجلس برای پیگیری انتشار اخبار کذب در فضای مجازی در دستور کار قرار گرفته است

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس، کاظم دلخوش از آماده شدن طرحی برای پیگیری انتشار اخبار کذب در فضای مجازی و برخورد قانونی با این موارد خبر داده است.

کاظم دلخوش سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از آماده شدن طرحی برای پیگیری قضایی انتشار اخبار کذب در فضای مجازی در این کمیسیون خبر داد.

بیشتر بخوانید: طرح مجلس برای رصد فعالیت سلبریتی‌ها در فضای مجازی در آستانه تصویب است

پیگیری انتشار اخبار کذب در فضای مجازی

وی گفت: «امروزه فضای مجازی تبدیل به یک بستری شده است که هر شخصی در هر عنوانی و بدون اطلاع از درست بودن یا نبودن خبری آن را نشر می‌دهد یا کسانی هستند که برای اهداف خود دست به خبرسازی و شایعه‌سازی می‌زنند که باید پاسخگوی این حرکتشان باشند». سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس افزود:

کمیسیون قضایی مجلس طرحی را تهیه و تدوین کرده است که هرکسی در فضای مجازی اخبار نادرستی را نشر دهد یا آن را بزرگنمایی کند باید پاسخگوی عملکرد خود در دادگاه باشد و این موضوع برای فرد یا رسانه‌ای تفکیک قائل نیست و همه را در بر می‌گیرد.

طرح مجلس برای پیگیری انتشار اخبار کذب در فضای مجازی در دستور کار قرار گرفته است

دلخوش تصریح کرد: «این دست قوانین در همه کشورهای دنیا وجود دارد و کشور ما نیز باید از این دست قوانین وضع کند تا بتوانیم از نشر اخبار کذب در فضای مجازی جلوگیری کنیم. در حوادث اخیر هم شاهد نشر بیش از حد اخبار کذب در فضای مجازی بودیم که افرادی بدون تحقیق بر درست بودن یا نبودن خبر آن را انتشار دادند که باعث شد فضای جامعه ملتهب شود». وی بیان داشت:

در این طرح برای افراد و رسانه‌هایی که اخبار کذب منتشر یا شایعه‌سازی می‌کنند و باعث تشویش اذهان عمومی می‌شوند مجازات‌های سنگین در نظر گرفته شده است که دیگر مرتکب این عمل نشوند زیرا این درست نیست که هرکسی با خبرسازی کاذب فضای جامعه را ملتهب کند و سپس بدون پرداخت تاوان پای خود را از ماجرا بکشد بیرون.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس تأکید کرد: «طرح مجازات ناشران اخبار کذب در فضای مجازی در کمیسیون حقوقی و قضایی به تصویب رسیده است و به‌زودی در دستورکار صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت و این احتمال وجود دارد که این طرح با فوریت به صحن مجلس بیاید».

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره طرح مجلس برای پیگیری انتشار اخبار کذب در فضای مجازی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر