;
coinex

خودروهای وارداتی جدید شامل یک محموله خودرو برقی در راه ایران است!

سخنگوی این روزها خبرساز وزارت صمت با اشاره به محموله‌های جدید خودروهای وارداتی، از اینکه محموله خودرو برقی در راه ایران است نیز خبر داد.

سخنگوی وزارت صمت گفت: «تاکنون دو محموله خودرویی به بنادر کشور وارد شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته سه محموله دیگر نیز وارد شود».

بیشتر بخوانید: زمان ورود خودروهای چانگان به ایران مشخص شد

محموله خودرو برقی در راه ایران است

امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت در خصوص خودروهای وارداتی جدید گفت: «پس از ورود و تخلیه بار نخستین کشتی حامل خودروهای وارداتی در بندر لنگه در شامگاه شنبه هفته گذشته (سوم دی‌ماه)، یک محموله دیگر نیز در هفته‌ای که گذشت وارد کشور شد». وی بیان‌داشت:

پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته جاری نیز شاهد ورود سه محموله دیگر خودرویی به کشور باشیم و جریان واردات با سرعت بیشتری تا پایان سال ادامه داشته باشد.

خودروهای وارداتی جدید شامل یک محموله خودرو برقی در راه ایران است!
واردات خودرو برقی به ایران

مشاور وزیر صمت خاطرنشان‌کرد: «تاکنون تعداد زیادی از ثبت سفارش‌های انجام شده از سوی شرکت‌های صلاحیت‌دار، مربوط به خودروهای زیر ۱۰ هزار دلاری بوده است». او در خصوص واردات خودروهای برقی و هیبریدی به کشور گفت: «مقرر شده در مناطق آزاد کشور فقط خودروهای برقی وارد شود، اما در آیین‌نامه واردات خودرو هیچ ممنوعیتی برای خودروهای هیبریدی لحاظ نشده است». قالیباف تاکید کرد:

بدیهی است چنانچه قیمت خودروهای هیبریدی در محدوده قیمتی مد نظر وزارت صمت (کمتر از ۲۰ هزار دلار) باشد، مانعی برای ورود آنها وجود نخواهد داشت.

حذف قرعه‌کشی خودرو تا پایان سال 1401

او همچنین با اشاره به خارج شدن تمام محصولات سایپا از فرایند قرعه‌کشی خاطرنشان کرد: «همان‌طور که پیش از این وعده داده شده بود، محصولات باقی‌مانده گروه صنعتی ایران‌خودرو نیز تا پایان سال از قرعه‌کشی خارج خواهد شد». سخنگوی وزارت صمت تصریح‌کرد:

با رشد تولید خودروهای داخلی و همچنین سرعت گرفتن واردات خودرو، می‌توان شرایط خوبی در ماه‌های آینده در بازار خودرو متصور بود.

گفتنی است از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه ۷۴۸ هزار و ۴۸۸ دستگاه خودرو در کشور تولید شده که در هم‌سنجی با پارسال رشد ۱۴.۸ درصدی نشان می‌دهد. همزمان با ورود نخستین محموله خودروهای وارداتی به کشور، کار پذیرش خودروهای وارداتی در بورس آغاز شده و به زودی نهایی می‌شود. در نتیجه از نظر بستر فروش نیز شرایط لازم برای عرضه خودروهای وارداتی به بازار آماده شده است.

بیشتر بخوانید:

به گفته سخنگوی وزارت صمت، محموله خودرو برقی در راه ایران است! نظر شما در این خصوص چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر