فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

نخستین جنگنده بومی ترکیه رونمایی شد [+عکس]

تصویر جدیدی از نخستین جنگنده بومی ترکیه منتشر شده که برخی مشخصات این هواپیمای نظامی را آشکار می‌کند؛ برای آشنایی اجمالی با این مشخصات همراه ما باشید.

با حمله روسیه به اوکراین تمام کشورهای جهان چشمان خود را باز کرده و حقیقت احتمال بالای وقوع جنگ جهانی سوم را با تمام وجود درک کردند. بنابراین جهان روی لبه تیغ قرار دارد و هر لحظه احتمال آغاز جنگی بزرگ از سوی کشورهایی مانند روسیه یا آمریکا وجود دارد. همین مسئله منجر به بیداری کشورهای مختلفی از جمله متحدان اروپایی شد تا تصمیم به افزایش بودجه‌های نظامی و تسلیحات خود بگیرند.

کریپتال گلوبال

در همین راستا اخیراً نخستین جنگنده بومی ترکیه با نام TF-X از سوی این کشور رونمایی شد. این جنگنده روز گذشته خط تولید نهایی خود را با موفقیت پشت سر گذاشت. در حال حاضر نیز این ابزار تسلیحاتی در حالت آماده‌باش و روی آرایه‌های فرود قرار دارد.

بیشتر بخوانید: ساخت جت جنگنده هوشمند با هوش مصنوعی ؛ همکاری بریتانیا، ژاپن و ایتالیا

مشخصات نخستین جنگنده بومی ترکیه

براساس تصویر منتشر شده و همینطور مطابق ادعای رسانه‌های کشور ترکیه، پیشرانه‌های این هواپیمای جنگنده، ساخت شرکت‌های ترکی بوده و درحال‌حاضر فرآیند نصب آن‌ها نیز به پایان رسیده است. براساس تصمیم دولت این کشور، در ماه مارس سال 2023 (اسفند 1401) تی اف ایکس از آشیانه خود بیرون آمده و یک سال بعد به نیروی هوایی ترکیه تحویل داده خواهد شد.

نخستین جنگنده بومی ترکیه

در تصاویری نخستین جنگنده بومی ترکیه، مهمات تعبیه شده در آن تا حدودی مشخص است. افزون بر این جنگنده، هواپیمای دیگری تحت عنوان حرجت – HURJET روز جمعه از آشیانه خود خارج شده است. هواپیمای مذکور هنوز پیشرانه آماده به کار نداشته و مطابق انتظارها سال 2023 میلادی نخستین پرواز خود را انجام خواهد داد. رونمایی و عرضه چنین تجهیزاتی حاکی از برنامه جدی اردوغان برای شرکت در انتخابات تابستان ترکیه است.

نخستین جنگنده بومی ترکیه

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره نخستین جنگنده بومی ترکیه چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر