;
coinex

تاکید مجدد شورای رقابت بر غیرقانونی بودن افزایش هزینه تلفن ثابت

غیرقانونی بودن افزایش هزینه تلفن ثابت بار دیگر توسط شورای رقابت مطرح شد. این شورا موضوع مورد بحث را به سازمان بازرسی تعزیرات ارسال کرده است.

غیرقانونی بودن افزایش هزینه تلفن ثابت بار دیگر توسط شورای رقابت مطرح شد. بنابه اعلام دبیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای رقابت، افزایش هزینه تلفن ثابت غیرقانونی است و موضوع برای بررسی به سازمان بازرسی تعزیرات ارسال شده است. بهتر است بدانید که شورای رقابت در اصل 44 قانون اساسی به عنوان یک دیده‌بان شفافیت و مبارزه با انحصار منصوب شده است.

بیشتر بخوانید: ابطال ادغام تخفیفان و نت برگ توسط شورای رقابت

غیرقانونی بودن افزایش هزینه تلفن ثابت دوباره توسط شورای رقابت مطرح شد

مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای رقابت، گفت:

شورای رقابت افزایش هزینه تلفن ثابت توسط شرکت مخابرات را غیرقانونی و ضدرقابتی برشمرده و این موضوع را به سازمان بازرسی و تعزیرات اعلام کرده است و تا حصول نتیجه، در حال رصد این موضوع خواهد بود و در صورتی که این رویه ادامه‌دار باشد، شورای رقابت مجددا رای خود را اعلام می‌کند. موضوع افزایش تعرفه هزینه ماهانه نگهداری تلفن ثابت(آبونمان) که پاییز سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت، در نهایت تابستان امسال و از ابتدای شهریور اجرایی شد.

اگرچه شهریورماه امسال ستاد تنظیم بازار این افزایش هزینه کارکرد تلفن ثابت را تصویب کرد و بعدا هم مورد تایید وزارت ارتباطات قرار گرفت، اما این موضوع از نظر شورای رقابت، غیرقانونی اعلام شد؛ چرا که قرار بود در صورتی این افزایش هزینه اعمال شود که شرکت مخابرات ایران نظام حسابرسی قیمت تمام شده را به صورت دقیق به شورای رقابت ارائه کند و بعد از تایید شورای رقابت این اقدام را انجام دهد.

غیرقانونی بودن افزایش هزینه تلفن ثابت دوباره توسط شورای رقابت مطرح شد

در همین حال، ‌سپهر دادجوی توکلی‌ گفت: «بر اساس فصل نهم اصل ۴۴ قانون اساسی کشور، شورای رقابت به عنوان یک دیده‌بان شفافیت و مبارزه با انحصار تعیین شده است، اما به آن بلوغی که سایر شوراهای رقابت در جهان دارند، نرسیده است.» مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای رقابت ادامه داد:

قدمت شورای رقابت ۱۲ سال است و ابزارهای اجرایی زیادی در اختیار این شورا قرار نگرفته است و عملا شورای رقابت تنها می‌تواند بازار را رصد و تخلف را به مراجع ذی‌صلاح اعلام کند، اما اینکه به عنوان یک دستگاه فراقوه‌ای که زیرنظر هیچ یک از سه قوه اصلی(قضائیه، مجریه و مقننه) نیست، این توقع ایجاد شود که مشکل تعرفه‌های تلفن ثابت شرکت مخابرات توسط این شورا حل شود، به دلیل فقدان قدرت اجرایی این امکان میسر نیست.

وی خاطرنشان کرد: «شورای رقابت تخلف‌ها را به مراجع ذی‌صلاحی مانند قوه‌قضائیه و دیوان عالی کشور اعلام می‌کند و در این مراکز تصمیمات لازم گرفته می‌شود که دارای ضمانت اجرایی بیشتری است؛ بدین معنا که شکایت را بررسی و مجازات متناسب را تعیین می‌کنند و قدرت اجرای مجازات را نیز دارا هستند.» دادجوی توکلی تاکید کرد:

در خصوص افزایش تعرفه تلفن ثابت توسط شرکت مخابرات ایران، شورای رقابت این رویه را غیرقانونی برشمرد و آن را ضدرقابتی خواند و این موضوع را به سازمان بازرسی کل کشور و تعزیرات اعلام کرد و همچنان تا حصول نتیجه، در حال رصد این جریان خواهد بود. باید منتظر ماند و دید که این موضوع از طریق مراجع ذی‌صلاح به کجا خواهد رسید و در صورتی که این رویه شرکت مخابرات ایران ادامه‌دار باشد، شورای رقابت مجددا رای خود را اعلام می‌کند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره غیرقانونی بودن افزایش هزینه تلفن ثابت چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر