coinex
راهنمای خرید تکراتو

احداث یک جاده با قابلیت شارژ بی‌سیم خودروها در آلمان

احداث یک جاده با قابلیت شارژ بی‌سیم خودروها در آلمان یکی دیگر از شگفتی‌های کشور پیشرفته آلمان در زمینه تکنولوژی است.

کشور آلمان با احداث یک جاده با قابلیت شارژ بی‌سیم خودروها به ‌طور مستقیم دیگر کشورهای پیشرفته جهان را به چالش کشانده است. کشور آلمان برای این منظور، شرکت Electreon که یک شرکت فعال در زمینه ارائه تکنولوژی شارژ بی‌سیم است را وارد عمل کرده که طرح این جاده را که 1 کیلومتر اندازه دارد را پای‌ریزی و اجرا کند. گفته می‌شود که برای ساخت این پروژه مبلغ 3.4 میلیون دلار بودجه درنظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید: شارژر وایرلس تسلا با قابلیت شارژ همزمان سه دستگاه معرفی شد

احداث یک جاده با قابلیت شارژ بی‌سیم خودروها در آلمان

آلمان برای اولین‌بار می‌خواهد یک جاده عمومی با ویژگی شارژ بی‌سیم بسازد تا خودروهای برقی با حرکت در این مسیر به‌صورت خودکار شارژ شوند. این پروژه در‌حالی اجرا می‌شود که پیش‌تر همین روش به‌صورت موفق در یک شهر دیگر آزمایش شده بود.

به گزارش Businesswire، شرکت Electreon به‌عنوان تأمین‌کننده فناوری شارژ بی‌سیم در این پروژه انتخاب شده است. فناوری این شرکت تاکنون جوایز مختلفی را دریافت کرده و یکی از بهترین سازوکارها از نظر زیست‌محیطی و مقیاس‌پذیری برای شارژ خودروهاست.

فناوری Electreon می‌تواند خودروها را حین حرکت (پویا) و درصورت توقف (ایستا) شارژ کند. این شرکت با همکاری EnBW که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان زیرساخت‌های شارژ خودرو در آلمان است، سیستم خود را در یک کیلومتر از یکی از جاده‌های موجود کار خواهد گذاشت.

احداث یک جاده با قابلیت شارژ بی‌سیم خودروها در آلمان

این پروژه در دو مرحله در شهر بالینگن پیاده‌سازی می‌شود. در فاز اول، مسیری 400 متری با دو ایستگاه شارژ ایستا ساخته خواهد شد. در فاز دوم، مسیری 600‌ متری به‌دنباله این جاده اضافه می‌شود. این طرح پس از موفقیت Electreon و EnBW در شهر کارلسروهه با چراغ سبز روبه‌رو شد.

شرکت Electreon برای این پروژه حدود 3.4 میلیون دلار بودجه دریافت خواهد کرد. «مکسیمیلیان آرنولد»، ناظر واحد تحقیقات EnBW درباره این همکاری می‌گوید: «پروژه بالینگن نشان می‌دهد که ما چقدر نوآورانه و ثابت‌قدم به‌دنبال ترویج خودروهای برقی در آلمان هستیم. ما رویکردی کلی‌نگر داریم و می‌خواهیم فناوری شارژ بی‌سیم را به‌لحاظ فنی برای حمل‌ونقل عمومی آلمان متناسب‌سازی کنیم.»

«اندریاس ونت»، مدیرعامل Electreon هم می‌گوید:

هدف این پروژه فقط در دسترس قراردادن فناوری شارژ بی‌سیم برای عموم مردم آلمان نیست. از دیگر جنبه‌های مهم این پروژه می‌توانیم به توسعه و استفاده از ابزاری اشاره کنیم که به مدیران بخش حمل‌ونقل عمومی اجازه خواهد داد تا محل نصب زیرساخت‌های شارژ را در شهرها و مناطق مختلف پیدا کنند. ما همین حالا در پروژه مشترکی که با EnBW در کارلسروهه داشتیم، نشان دادیم که پیاده‌سازی شارژ بی‌سیم پویا چقدر مؤثر، ایمن و آسان است. امیدواریم این پروژه جدید آغازگر پروژه‌های بیشتر برای احداث جاده‌های عمومی و خصوصی در آلمان باشد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص احداث یک جاده با قابلیت شارژ بی‌سیم خودروها چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

    واقعا احسنت به این حمایت و پشتکار خیلی جالب بود حالا در کشور ما تازه داریم به فیبر نوری می رسیم البته اگر مسدود سازی سایت ها و برنام های داخلی انجام نگیرد

    پاسخ