coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

افشاگری قائم مقام بورس کالا از تخصیص غیرقانونی و بدون نوبت خودرو به کارکنان برخی نهادهای خاص

تخصیص غیرقانونی و بدون نوبت خودرو به کارکنان برخی نهادهای خاص موضوع یک افشاگری جدید است که شاید خیلی‌ها فکرش را هم نمی‌کردند.

قائم‌مقام بورس کالا درمورد تخصیص غیرقانونی و بدون نوبت خودرو به کارکنان برخی نهادهای خاص خبر داد. وی اعلام کرد که عرضه خودرو در بورس کالا، چند گروه مخالف دارد. قائم مقام بورس کالا مخالفین اول این طرح را نمایشگاه‌داران خودرو اعلام کرده است که در این مسیر شاید بیشترین ضربه را متحمل شوند.

بیشتر بخونید: شرایط خرید خودروهای وارداتی از بورس کالا مشخص شد

تخصیص غیرقانونی و بدون نوبت خودرو به کارکنان برخی نهادهای خاص

قائم مقام بورس کالا با معرفی سه گروه اصلی مخالفان عرضه خودرو در بورس کالا، گفت: «برخی دستگاه‌ها طی دو سه سال اخیر بدون نوبت و قرعه کشی برای کارکنان اقدام به خرید خودرو کرده اند!»

جواد جهرمی با اعلام اینکه بورس کالا به دلیل عرضه خودرو دارای چند گروه مخالف است در تلویزیون، اعلام کرد:

گروه اول مخالفان، نمایشگاه داران خودرو هستند که در صورت افزایش عرضه خودرو در بورس کالا، نیاز و مراجعه مردم به این گروه کاهش خواهد یافت و در نهایت منجر به کاهش قیمت‌ها و ایجاد تعادل بازار خواهد شد و نمایشگاه داران هم مجبور به فروش با قیمت‌های واقعی‌تر خواهند شد.

تخصیص غیرقانونی و بدون نوبت خودرو به کارکنان برخی نهادهای خاص

گروه دوم، نمایندگی‌ها یا افراد دارای دسترسی خاص در قرعه کشی‌ها و بخش دیگر هم صاحبان امضا طلایی هستند. نکته بسیار جالب این است در برای دعوت همه مردم برای حضور در قرعه‌کشی خودرو، برخی از دستگاه‌ها بدون نوبت و قرعه کشی برای کارکنان خود اقدام به خرید خودرو کرده اند. چرا که دسترسی عادلانه برای مردم در قرعه‌کشی وجود ندارد.

رئیس جمهور هم دستور بررسی داده و دستگاه‌ها می‌توانند از طریق شماره ملی، اقدام به انتشار اسامی افرادی کنند که طی دو سه سال اخیر بدون قرعه کشی، قادر به خرید خودرو شده‌اند.

از ۵۰ هزار خودرو عرضه شده در بورس کالا به ارزش ۲۸ هزار میلیارد تومان، سود شرکت‌های خودروساز بیش از ۹.۳ هزار میلیارد تومان بود و سهم ایران خودرو هم بالغ بر ۶.۸ هزار میلیارد تومان بود. مردم نیز ۷ هزارمیلیارد تومان کمتر از قیمت‌های بازار هزینه کردند و درآمد دولت از مالیات ارزش افزوده هم بیش از ۸۴۰ میلیارد تومان بود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص تخصیص غیرقانونی و بدون نوبت خودرو به کارکنان برخی نهادهای خاص چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر