coinex
راهنمای خرید تکراتو

عدم پشتیبانی سری گلکسی S23 از بروزرسانی یکپارچه

عدم پشتیبانی سری گلکسی S23 از بروزرسانی یکپارچه هنوز هم با ابهاماتی همراه است. چرا سامسونگ در پرچمدارهایش از این ویژگی استفاده نمی‌کند؟

عدم پشتیبانی سری گلکسی S23 از بروزرسانی یکپارچه درصورتی‌ست که این ویژگی سالهاست در اختیار شرکت‌های فناوری قرار گرفته ولی هنوز سامسونگ نمی‌خواهد از آن بهره ببرد. این ویژگی به کاربران اجازه به‌روزرسانی و نصب آپدیت‌های نرم‌افزاری در پس‌زمینه را می‌دهد و در زمان معینی با ری‌استارت کردن گوشی، سیستم‌عامل به‌روز خواهد شد. این روش خیال کاربران را بابت به‌روز بوده دستگاه‌شان راحت می‌کند. اما چرا سامسونگ در این امر مقاومت می‌کند؟

بیشتر بخوانید: بنچمارک‌های گلکسی S23 اولترا منتشر شد؛ سامسونگ بالاخره اپل را شکست می‌دهد؟

عدم پشتیبانی سری گلکسی S23 از بروزرسانی یکپارچه

سامسونگ هفته گذشته از گلکسی S23 و S23 پلاس به‌همراه گلکسی S23 اولترا رونمایی کرد که اگرچه پیشرفت‌های سخت‌افزاری قابل‌قبولی را تجربه کرده‌اند، اما حالا مشخص شده است که این سری فاقد یه ویژگی نرم‌افزاری مهم هستند: به‌روزرسانی یکپارچه یا Seamless Updates.

به‌روزرسانی یکپارچه به گوشی‌های اندرویدی اجازه می‌دهد که آپدیت‌ها را در پس‌زمینه دانلود و نصب کنند و در آینده با ریستارت، این آپدیت روی دستگاه قرار بگیرد. این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد که در هنگام کار با گوشی‌‌اش، آپدیت را نصب کند و همچنین از آنجایی که به‌روزرسانی روی یک دیسک جداگانه نصب می‌شود، درصورت نیاز به نسخه قبلی بازگردد.

پیش از انتشار اندروید 13، برخی شایعات به این موضوع اشاره داشتند که این نسخه از اندروید پشتیبانی از به‌روزرسانی یکپارچه را اجباری می‌کند، اما ظاهراً چنین خبری نیست. به‌نظر می‌رسد سامسونگ این ویژگی را برای رابط کاربری One UI 6.0 در نظر گرفته است که اواخر سال جاری میلادی از راه می‌رسد. بااین‌حال، بررسی‌های کنونی نشان می‌دهند که سری گلکسی S23 از این ویژگی پشتیبانی نمی‌کند.

طبق گزارشی، حداقل گلکسی S23 اولترا از قابلیت به‌روزرسانی یکپارچه پشتیبانی نمی‌کند. اپ‌های Inware و Treble Info با بررسی دیتای سیستم به این نتیجه رسیده‌اند که این پرچمدار قادر به پشتیبانی از قابلیت Seamless Updates نیست. بنابراین سامسونگ برای چندمین سال متوالی این ویژگی را به پرچمدارهای خود نیاورده است.

یکی از دلایلی که سامسونگ نمی‌خواهد این قابلیت به پرچمدارهایش اضافه شود، حجم زیادی است که از حافظه داخلی اشغال می‌کند. بااین‌وجود، امسال کره‌ای‌ها در اکثر بازارها، پرچمدارهای خود را در نسخه پایه با 256 گیگابایت حافظه داخلی عرضه می‌کنند؛ بنابراین از این نظر نباید مشکلی داشته باشد.

در کنار افزایش حافظه نسخه پایه، حجم بالایی از حافظه پرچمدارهای سامسونگ را اپ‌های خود سامسونگ اشغال می‌کنند. فضایی که اطلاعات سیستمی از گلکسی S23 اولترا اشغال می‌کند، برابر 50 گیگابایت است که افزایش 20 گیگابایتی را نسبت به فایل‌های سیستمی گلکسی S22 نشان می‌دهد. بنابراین مشکل نباید مربوط به حافظه داخلی پرچمدارهای سامسونگ باشد و احتمالاً رابطه دوستانه گوگل با کره‌ای‌ها، مانع از فشار روی سامسونگ برای افزودن این قابلیت شده است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره عدم پشتیبانی سری گلکسی S23 از بروزرسانی یکپارچه چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر