coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

تصادف وحشتناک تسلا مدل 3 در چین با دو کشته [+فیلم]

بازهم یک تصادف وحشتناک تسلا مدل 3 این‌بار در چین اتفاق افتاده است. بر اثر این تصادف مرگبار، دو نفر جان خود را از دست دادند.

تصادف وحشتناک تسلا مدل 3 این‌بار بوسیله راننده غیرمحتاط آن اتفاق افتاده است. این راننده با انجام حرکات نمایشی نظم خیابان را به‌ هم ریخته بود و در نهایت همین حرکات منجر به تصادفی شد که درپی آن 2 تن جان خود را از دست دادند.

خودروهای تسلا به‌دلیل داشتن سیستم رانندگی خودکار تاکنون چندبار تصادفات وحشتناکی داشته‌اند حال موضوعی که در این تصادف ذهن افراد را درگیر کرده این است که آیا در این تصادف سیستم رانندگی خودکار هم دخیل بوده یا خیر؟ با جزئیات خبر همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: تایید زمان عرضه پیکاپ سایبرتراک تسلا توسط ایلان ماسک

تصادف وحشتناک تسلا مدل 3 با دو کشته رقم خورد

خودرو سدان تسلا مدل ۳ یکی از محبوب‌ترین و بدون دردسرترین ماشین‌های برقی در کشور چین به حساب می‌آید اما به نظر می‌رسد که تمام چینی‌ها اینطور فکر نمی‌کنند! یکی راننده‌ی دیوانه چینی در روز گذشته، خیابان‌های کشور خود را با پیست مسابقه اشتباه گرفته بود و همین مسئله باعث شد تا یک تصادف هولناک رخ دهد. در ادامه با جزئیات این تصادف همراه می‌شویم اما قبل از آن‌، از شما دعوت می‌کنیم تا فیلم تصادف مرگبار تسلا مدل ۳ در چین را تماشا کنید.

به گفته مقامات محلی و پلیس شهر چجیانگ، راننده تسلا مدل ۳ در روز ۱۷ فوریه (۲۸ بهمن) به علت عدم تمرکز و نداشتن حالت عادی، تقریبا مسافتی به طول ۳ کیلومتر را با سرعتی بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت طی کرده است؛ آن هم در خیابان‌های باریک و کوچک شهری که حداکثر سرعت مجاز در آن‌ها از ۴۰ کیلومتر بر ساعت بیشتر نیست!

تصادف اخیر تسلا مدل ۳ در کشور چین، ۲ کشته و ۳ زخمی را بر جای گذشته است که یکی از فوتی‌ها، سرنشین جلوی تسلا مدل ۳ بوده و خود راننده هم به بیمارستان محلی منتقل شده. همچنین به نقل از بیمارستان شهر چجیانگ چین، حال یکی از مجروحین رو به وخامت است و احتمالا زنده نماند.

راننده تسلا مدل ۳ در این تصادف به صورت صد در صد مقصر شناخته شده و بعد از سپری کردن دوران نقاهت و مرخص شدن از بیمارستان، باید راهی دادگاه شود. ناگفته نماند که روند صدور گواهینامه و خرید خودرو در کشور چین، فوق العاده سخت گیرانه انجام می‌شود و حتی ممکن است که این راننده به خاطر مانورهای وحشتناک و خطرناک خود، تا آخر عمر از رانندگی محروم شود!

تصادف وحشتناک تسلا مدل 3 با دو کشته رقم خورد

البته از حق نگذریم، این تصادف نشان داد که خودروهای ایلان ماسک تا چه اندازه مستحکم و قوی هستند! همین چند وقت قبل بود که کراس اور تسلا مدل Y لقب ایمن‌ترین خودرو جهان را از موسسه یورو انکپ کسب کرد و حالا یکی دیگر از محصولات تسلا در یک تست واقعی ثابت کرد که این جمله چقدر صحت داشته!

فقط به ستون‌های A (ستون‌های شیشه جلو) توجه کنید؛ با وجود اینکه تسلا مدل 3 در تصادف اخیر خود در چین، با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت و به صورت مستقیم به پشت یک اتوبوس برخورد کرده است، اما هیچ کدام‌ از ستون‌های A حتی تاب برنداشته‌اند، چه برسد به شکستن یا خم شدگی!

همچنین آنطور که از تصاویر پیداست، شاسی های جلویی هم تقریبا در وضعیت خوبی به سر می‌برند و آن چنان آسیب ندیده‌اند. به علاوه هیچ موجی روی درب‌های این خودرو برقی دیده نمی‌شود.

آیا سیستم رانندگی خودکار Tesla Model 3 نیز در این تصادف نقش داشت؟

اخیرا سیستم رانندگی خودکار تسلا مدل ۳ در یک تصادف زنجیره‌ای، چند تن را راهی بیمارستان کرد اما به نظر می‌رسد که در این قضیه، همه چیز تقصیر راننده است! سیستم اتوپایلوت Tesla Model 3 حداکثر برای رانندگی در سرعت‌ ۸۰ کیلومتر بر ساعت طراحی شده. همچنین زمانی که سیستم راننده خودکار در این سرعت قرار دارد، قابلیت‌های آن بسیار محدود می‌شود و در بهترین حالت می‌تواند در یک مسیر صاف حرکت کند و نهایتا با ایجاد فاصله‌ی ایمن، سبقت بگیرد؛ نه اینکه با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت لایی بکشد!

تصادف وحشتناک تسلا مدل 3 با دو کشته رقم خورد

اما همانطور که در فیلم تصادف تسلا مدل ۳ در چین دیدیم، راننده‌ی دیوانه با لایی کشی‌های به اصطلاح مویی و خلق بدلکاری‌های خطرناک در خیابان، رسما به سیم آخر زده بود و شاید قصد خودکشی داشت! پس به هیچ وجه نمی‌توانیم سیستم رانندگی خودکار تسلا Model 3 را در این رابطه مقصر بدانیم.

البته شاید این خودرو در ذات خود، یک ماشین وحشی و رام نشده باشد که راننده را به انجام این مانورهای خطرناک تشویق می‌کند. برای مثال همین چند وقت قبل بود که یک راننده دیوانه با تسلا مدل ۳ قصد پرواز کردن داشت و حتی در انجام این کار هم کمی موفق ظاهر شد!

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص تصادف وحشتناک تسلا مدل 3 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر