فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

اپلیکیشن زمرد با پشتیبانی از ریال دیجیتال معرفی شد

اپلیکیشن زمرد با امکان استفاده از ریال دیجیتال معرفی شد. این برنامه نخستین اپلیکیشنی است که از ریال دیجیتالی پشتیبانی می‌کند.

اپلیکیشن زمرد با همکاری بانک تجارت و شرکت کارت اعتباری ایران کیش معرفی شد. با این اپلیکیشن جدید حالا می‌توانید ریال دیجیتال در کیف پول خود ذخیره و از آن برای نقل و انتقال استفاده کنید. براساس گزارشات منتشر شده، ریال دیجیتال، عملیات نقل و انتقال را از طریق شبکه غیرمتمرکز بانک مرکزی به‌نام “برنا” انجام می‌دهد. جزئیات کامل خبر را در ادامه بخوانید.

بیشتر بخوانید: هشدار نمایندگان مجلس در خصوص ریسک‌های استفاده از ریال دیجیتال

اپلیکیشن زمرد با کیف پول ریال دیجیتال عرضه شد

در جریان برگزاری نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، شرکت کارت اعتباری ایران کیش محصول جدید خود را معرفی کرد.

طبق گزارش‌ها، شرکت ایران کیش و بانک تجارت در اپلیکیشن زمرد، امکان استفاده از ریال دیجیتال و نقل و انتقالات آن را فراهم کرده‌اند. در اپلیکیشن زمرد، قابلیت‌هایی همچون ایجاد کیف پول ریال دیجیتال برای شخص کاربر، شارژ یا افزایش موجودی کیف پول ریال دیجیتال، انتقال از کیف پول ریال دیجیتال به کیف پول دیگری، دشارژ کردن کیف پول (که امکان تبدیل ریال دیجیتال را به ریال واقعی فراهم می‌کند) و دریافت موجودی کیف پول ریال دیجیتال، ایجاد شده است.

اپلیکیشن زمرد با کیف پول ریال دیجیتال عرضه شد
ایران کیش و بانک تجارت همچنین در راستای سیاست‌گذاری بانک مرکزی در راستای ایجاد سرویس‌های ارزش افزوده برای ریال دیجیتال، چند خدمت دیگر را هم در اپلیکیشن زمرد ارائه می‌دهند، از جمله خرید شارژ موبایل از طریق ریال دیجیتال، خرید بسته اینترنت از طریق ریال دیجیتال، پرداخت قبض موبایل از طریق ریال دیجیتال و انتقال ریال دیجیتال با استفاده از کد QR.

طبق گزارش‌ها، ریال دیجیتال نقل و انتقالات را روی یک شبکه نامتمرکز انجام می‌دهد که نام این شبکه غیرمتمرکز بانک مرکزی، «برنا» است. این شبکه غیرمتمرکز در حال حاضر سه نود اصلی دارد که عبارتند از، بانک تجارت، بانک ملی و بانک ملت.

این نودهای اصلی تاییدکننده تراکنش‌هایی هستند که بابت ریال دیجیتال در شبکه اتفاق می‌افتد. وقتی ریال دیجیتال از طریق کیف پول الکترونیکی اپلیکیشن انتقال داده شود، تراکنش‌ها از طریق این بانک‌ها تایید خواهند شد. یکی از این نودها که بخش پرداخت ریال دیجیتال را انجام می‌دهد، شرکت ایران کیش و مبتنی بر Hyperledger Fabric است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره اپلیکیشن زمرد چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر