فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

آغاز ثبت نام وام 30 میلیون تومانی بازنشستگان [+شرایط و نحوه ثبت نام]

ثبت نام وام 30 میلیون تومانی بازنشستگان از روز گذشته آغاز شده است. اما این وام چه شرایطی دارد و نحوه ثبت‌نام به چه شکل است؟

جزئیات ثبت نام وام 30 میلیون تومانی بازنشستگان توسط صندوق بازنشستگی کشوری اعلام شد. این صندوق از روز گذشته امکان ثبت‌نام این وام برای بازنشستگان را فراهم کرده و حالا جزئیاتی جدید در این‌خصوص منتشر شده است که بهتر است از آنها اطلاع داشته باشید. گرچه وب‌سایت ثبت‌نام وام بازنشستگان دچار اختلالات اساسی شده بود، اما هم‌اکنون رفع ایراد شده است.

بیشتر بخوانید: وام بدون ضامن و وثیقه بلوبانک فعال شد [+مبلغ و شرایط بازپرداخت]

ثبت نام وام 30 میلیون تومانی بازنشستگان آغاز شد

صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد:

با توجه به آغاز نام‌نویسی وام ضروری ۳۰ میلیون تومانی از امروز، به دلیل افزایش چشمگیر ترافیک و ورودی، سامانه اینترنتی (درگاه خدمات الکترونیک sabasrm) با اختلال مواجه شده است که تا ساعاتی دیگر رفع خواهد شد.

در اطلاعیه صندوق بازنشستگی کشوری آمده است: «ضمن پوزش از متقاضیان نام‌نویسی، همکاران با اختصاص سرورهای جدید در حال رفع اختلال و ترافیک ایجاد شده هستند.»

از آنجایی که مهلت ثبت‌نام وام ضروری ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش این صندوق تا روز یکشنبه ۲۸ اسفند ادامه خواهد داشت، بازنشستگان می‌توانند در کمال آرامش تا پایان دوره تعیین شده یعنی تا ۲۸ اسفند نسبت به ثبت‌نام این تسهیلات اقدام کنند.

ثبت نام وام 30 میلیون تومانی بازنشستگان آغاز شد

بدیهی است، زمان ثبت تقاضای اینترنتی افراد بازنشسته هیچگونه اثری در بررسی شرایط متقاضیان و تعیین واجدان شرایط دریافت وام و نتایج قرعه‌کشی احتمالی و نوبت‌بندی ماهانه پرداخت این نوع وام نخواهد داشت.

در ضمن، ثبت‌نام این تسهیلات صرفا به صورت اینترنتی و از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری (قابل استفاده از طریق تلفن همراه) به نشانی sabasrm.ir و به صورت کاملا رایگان با مهلت ۲۳ روزه (۶ تا ۲۸ اسفند ۱۴۰۱) تعیین شده است.

گفتنی است، این تسهیلات به «متقاضیانی که از تاریخ صدور حکم بازنشستگی آنها کمتر از یک سال گذشته باشد»، «وراث ذکوری که تا سه سال آینده از لیست وظیفه بگیری حذف می‌شوند»، «متقاضیانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنان صادر نشده است» تعلق نمی‌گیرد.

ضمنا «فقط یکی از وراث وظیفه‌بگیر با رضایت سایر وراث وظیفه‌بگیر می‌تواند از وام استفاده کند». بنابراین متقاضیان پیش از ثبت‌نام حتما شرایط و ضوابط اعلام شده را به دقت مطالعه کرده و سپس اقدام به ثبت تقاضا کنند. متقاضیان برای ثبت‌نام این تسهیلات تا اطلاع ثانوی به این لینک مراجعه کنند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری پیشتر با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی مبلغ وام ضروری بازنشستگان و وظیفه‌بگیران این صندوق گفت:

ثبت‌نام اینترنتی این تسهیلات از ششم اسفند آغاز می‌شود و تا ۲۸ اسفند ادامه دارد.

نعمت‌الله ترکی اظهار داشت: «مبلغ وام ضروری بازنشستگان کشوری با هماهنگی بانک عامل یعنی بانک صادرات ایران با افزایش ۱۰۰ درصدی از ۱۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان برای سال آینده افزایش یافته است.»

به گفته وی:

زمان پرداخت این تسهیلات در سال آینده خواهد بود. براساس داده‌های آماری موجود یک میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشسته و حقوق‌بگیر تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری هستند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص ثبت نام وام 30 میلیون تومانی بازنشستگان چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر