;
coinex

استفاده از پهپاد برای کنترل ترافیک در سال 1402

سردار حسین رمضانی معاون اجرایی پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از احتمال استفاده از پهپاد برای کنترل ترافیک در سال 1402 خبر داده است.

معاون اجرایی پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا گفت: «پلیس راهور برای مدیریت و کنترل ترافیک در طرح نوروزی حتماً از توان و تجهیزات پهپادی استفاده خواهد کرد تا شاهد تسهیل در ترددها باشیم».

بیشتر بخوانید: روش تعیین قیمت پایه خودروهای داخلی اعلام شد

استفاده از پهپاد برای کنترل ترافیک در سال 1402

به گزارش تکراتو و به نقل از ایرنا از پلیس راهور، سردار حسین رمضانی با اشاره به استفاده از پهپادها برای کنترل ترافیک در نوروز 1402 افزود: «در طرح نوروز ۱۴۰۲ از پهپادهای عمود پرواز و پهپادهایی که بامدت زمان طولانی پرواز می‌کنند برای مدیریت ترافیک استفاده خواهیم کرد.» معاون اجرایی پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا اظهار داشت:

به دلیل افزایش درخواست‌های نقل و انتقال وسایل نقلیه و به منظور تسهیل ارائه خدمات به هموطنان از روز دوشنبه ۱۵ اسفند ساعت کاری مراکز تعویض پلاک ۲ ساعت افزایش می‌یابد و فعالیت این مراکز تا ساعت ۱۶ ادامه دارد.

استفاده از پهپاد برای کنترل ترافیک در سال 1402

رمضانی نسبت به فرایند غیرحضوری شماره گذاری اشاره کرد و افزود: «برابر قانون بودجه ۱۴۰۱ پلیس راهور مکلف است همه مراحل شماره گذاری به استثنای بازدید و تایید اصالت خودرو همچنین فک و نصب پلاک را به صورت غیرحضوری به مردم ارائه دهد.» معاون اجرایی پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا تاکید کرد:

حتما در سال ۱۴۰۲ نیز فرایندهای جدید به لحاظ زیر ساختی، کیفی سازی و ارتقا می‌یابد تا هموطنان به سهولت بتوانند خدمات پلیس راهور را دریافت کنند.

سردار رمضانی توصیه کرد: «لازم است هموطنان به منظور رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و جلوگیری از شلوغی و ازدحام جمعیت در مراکز تعویض پلاک رأس ساعتی که نوبت دریافت کرده‌اند در مراکز حاضر شوند و متعاملان نیز از آوردن همراهان اضافی به مراکز خودداری کنند.»

وی با توصیه به جلوگیری از شلوغی در مراکز تعویض پلاک گفت: «آن دسته از هموطنانی که امکان و عدم انقضای اعتبار وکالت‌نامه‌های آنان برای تعویض پلاک، می توانند به منظور جلوگیری از شلوغی مراکز، انجام فرایند تعویض پلاک خود را به فروردین سال جدید موکول کنند.» معاون اجرایی پلیس راهور فراجا با اشاره به کنترل معاینه فنی خودروها توسط دوربین ها، گفت:

باتوجه به اینکه دوربین‌های شهری نیز خودروهای فاقد معاینه فنی را تشخیص و جریمه می کنند؛ بنابراین هموطنان قبل از مسافرت نوروزی برای تمدید معاینه فنی خودرو اقدام کنند تا با شرایط ایمن و مطمئن با خودروی خود سفر کنند.

سردار رمضانی ادامه داد: «رانندگان قبل از سفرهای نوروزی حتما تاریخ انقضای گواهینامه خود را بررسی کنند و چنانچه نیاز به تمدید بود هرچه سریعتر نسبت به تعویض و تمدید اعتبار گواهینامه رانندگی خود اقدام کنند.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره استفاده از پهپاد برای کنترل ترافیک در سال 1402 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر