فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

حذف پیامرسان گپ از طرح حمایت از کسب‌وکارهای داخلی

حذف پیامرسان گپ از طرح حمایت از کسب‌وکارهای داخلی خبرساز شد. مدیرعامل این پیام‌رسان در این‌خصوص ابراز نگرانی و تأسف کرد.

مهدی انجیدنی، مدیرعامل پیام‌رسان ایرانی گپ خبر از حذف پیامرسان گپ از طرح حمایت از کسب‌وکارهای داخلی داد. وی عنوان کرد که برای عضویت در این طرح درخواست داده بودیم اما پدیرفته نشدیم و علتش را هم نمی‌دانیم. در این طرح که آبان‌ماه سال جاری کلید خورد، پلتفرم‌های ایرانی مورد حمایت کارگروه اقتصاد دیجیتال دولت قرار گرفتند.

پیام‌رسان گپ یکی از بهترین پیام‌رسان‌های ایرانی است که ماهانه میزبان 5 میلیون کاربر فعال است. این میزان برای عضویت در طرح ذکر شده که یکی از پیش‌نیازهای حضور در این طرح است، کافی است و مدیرعامل این پیام‌رسان نیز به این موضوع اشاره کرده است. اما چه شده که دولت از پذیرفتن این پیام‌رسان ممانعت کرده هنوز مشخص نیست.

بیشتر بخوانید: شبکه اجتماعی ویراستی به عنوان نسخه ایرانی توییتر معرفی شد؛ صفر تا صد کپی از توییتر!

حذف پیامرسان گپ از طرح حمایت از کسب‌وکارهای داخلی

مهدی انجیدنی، مدیرعامل پیام‌رسان ایرانی گپ گفت:

ما برای حضور در طرح حمایت از کسب و کارهای اینترنتی درخواست داده بودیم اما نمی‌دانم چرا کار پیش نرفت و گپ را نپذیرفتند!

آبان‌ماه امسال از طرح حمایت از کسب و کارهای اینترنتی رونمایی شد، براساس این طرح بنا بود که سکوهای ایرانی مشمول و کسب و کارهای فعال بر بستر آن‌ها مورد حمایتی جدی کارگروه اقتصاد دیجیتال دولت و دستگاه‌های مؤثر این حوزه قرار بگیرند، آنطور که مقامات اعلام کرده بودند، سکوهای دارای بیش از سه میلیون کاربر، امکان عضویت در این طرح و دریافت‌های حمایت‌های مذکور را داشتند.

حذف پیامرسان گپ از طرح حمایت از کسب‌وکارهای داخلی

پیام‌رسان ایرانی گپ بر اساس آمار موجود، حدود پنج میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و یکی از سکوهای قدرتمند ایرانی از منظر زیرساختی و طراحی رابط کاربری است که مدیرعامل آن‌، مهدی انجیدنی به برنا می‌گوید: «برای عضویت در طرح حمایت از کسب و کارهای اینترنتی درخواست داده‌اند اما مورد پذیرش واقع نشده است!»

انجیدنی در گفتگو با برنا می‌افزاید:

ما برای عضویت در این طرح درخواست دادیم، حتی جلساتی هم برگزار شد و سوالات متعددی هم از سوی عوامل اجرایی طرح گردید، ما هم به آن‌ها پاسخ دادیم اما به رغم اینکه مجموعۀ گپ برای فعالیت حمایتی از کسب و کارهای اینترنتی درخواست داده بود، نمی‌دانم چرا کار پیش نرفت!

این فعال فناوری تأکید کرد: «متولیان اجرایی طرح به مجموع گپ اعلام کردند که مدارک ابرازی را بررسی کرده و اعلام نظر می‌کنند اما خب تا امروز کار پیش نرفته است! شاید در آینده بار دیگر برای حضور در این طرح تلاش کردیم.»

بیشتر بخوانید: 

دیدگاه شما درباره حذف پیامرسان گپ از طرح حمایت از کسب‌وکارهای داخلی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |





ارسال نظر