فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

پایان عصر فیلترینگ با ماهواره‌های نسل دو استارلینک ؛ شدت گرفتن احتمال اقدام نظامی ایران علیه استارلینک!

مهمترین ویژگی ماهواره‌های نسل دو استارلینک که اخیرا با موفقیت به فضا پرتاب و مستقر شده‌اند، امکان اتصال مستقیم به گوشی‌های هوشمند است. اما وزیر امور خارجه کشورمان اخیرا به طور مستقیم استارلینک را تهدید کرده است!

با پرتاب و استقرار موفقیت‌آمیز ماهواره‌های نسل دوم استارلینک که مهمترین ویژگی آن‌ها اتصال مستقیم اینترنت ماهواره‌ای به گوشی‌های تلفن همراه است، یک گام دیگر به امکان دسترسی آزادانه به اینترنت در سراسر جهان نزدیک شده‌ایم. اما آیا این الزاما پایانی بر عصر فیلترینگ و محدودیت‌های اینترنتی اعمال شده از سوی دولت‌های مختلف است؟

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس پیش از این اعلام کرده بود که تا سال 2024 در تلاش است تا گوشی‌های تلفن همراه به طور مستقیم از اینترنت ماهواره‌ای برخوردار شوند. از سوی دیگر و در مدت اخیر، برخی از بزرگترین تولیدکنندگان موبایل از جمله هواوی و اپل و همچنین بزرگترین سازندگان تراشه در جهان یعنی مدیاتک و کوالکام نیز طرح‌های خود برای برقراری اتصال ماهواره‌ای گوشی‌های هوشمند را رونمایی کرده‌اند.

اپل با آیفون 14 و هواوی با میت 50 پیشگامان این مسیر بودند و اخیرا کوالکام اعلام کرده که در آینده تمام گوشی‌های مجهز به پردازنده کوالکام از ارتباط ماهواره‌ای برخوردار خواهند بود.

بیشتر بخوانید: آزمایش اینترنت ماهواره ای برای موبایل در سال جاری میلادی توسط استارلینک و تی موبایل انجام می‌شود

پایان عصر فیلترینگ با ماهواره‌های نسل دو استارلینک

ماموریت پرتاب ماهواره‌های نسل دوم استارلینک با کمک موشک فالکون 9 اسپیس ایکس از مرکز فضایی کندی در فلوریدا انجام شد. این ماهواره‌های جدید چندی پیش با چهار برابر ظرفیت بیشتر نسبت به نسل اول رونمایی شده‌ بودند.

البته در شرایطی که ماهواره‌های نسل اول معمولا در دسته‌های 60تایی به فضا پرتاب می‌شدند، در پرتاب اخیر تنها 21 ماهواره ارتقایافته اسپیس ایکس به فضا پرتاب شده است.

پایان عصر فیلترینگ با ماهواره‌های نسل دو استارلینک ؛ اینترنت آزاد برای گوشی‌های هوشمند
پایان عصر فیلترینگ با ماهواره‌های نسل دو استارلینک

اسپیس ایکس قصد دارد با افزودن یک ماژول به ماهواره‌های خود، امکان برقراری ارتباط مستقیم اینترنت استارلینک با گوشی‌ها را فراهم کند و در این خصوص تا به حال چند پتنت را برای کمیسیون FCC ارسال کرده که همگی تایید شده‌اند.

علاوه بر این و به گفته اسپیس ایکس، نسل جدید ماهواره‌های استارلینک طراحی قدرتمندتری دارند که با وجود آن چهار برابر ظرفیت بیشتر را در قیاس با نمونه‌های پیشین عرضه می‌کنند. در نتیجه با این ماهواره‌ها، مشترکان سرویس استارلینک به اینترنت پرسرعت‌تری دسترسی می‌یابند.

نسل جدید ماهواره‌های استار‌لینک در دو نوع V2 Mini و مدل بزرگ‌تر V2 ارائه شده‌اند. V2 با موشک استارشیپ قدرتمندتر اسپیس‌ایکس که هنوز به مرحله عملیاتی خود نرسیده، سازگار است، درحالی‌که مدل کوچک‌تر V2 Mini که روز سه‌شنبه به فضا رفت، برای پرتاب با موشک فالکون 9 طراحی شده است.

آیا نسل دوم ماهواره‌های استارلینک پایانی بر فیلترینگ است؟

بنابر گزارش‌های جدید، سخت‌افزار به کار رفته در ماهواره‌های جدید استارلینک، عامل اصلی ارتباط بین ماهواره‌های استارلینک و گوشی کاربران است که اینترنت پرسرعت و بدون فیلترینگ و محدودیت را برای آن‌ها فراهم می‌کند. در حال حاضر تعداد کشورهایی که به نحوی از انحا فیلترینگ و محدودیت‌هایی را بر فضای مجازی اعمال می‌کنند بسیار زیاد است چراکه بنابر آخرین آمار رسمی، تمامی دولت‌ها تا حدودی محتوای داخل اینترنت را مدیریت و کنترل می‌کنند.

پایان عصر فیلترینگ با ماهواره‌های نسل دو استارلینک ؛ اینترنت آزاد برای گوشی‌های هوشمند
پایان عصر فیلترینگ با ماهواره‌های نسل دو استارلینک ؛ اینترنت آزاد برای گوشی‌های هوشمند

البته اینکه دقیقا جزئیات کارکرد ماهواره‌های نسل دوم چیست و آیا با استقرار آن‌ها در مدار، فیلترینگ برای همیشه از بین می‌رود یا نه موضوعی است که بحث بیشتر می‌طلبد و شاید حتی کمی دور از ذهن باشد. علت هم اینکه ایلان ماسک از همان آغاز کار خود شرط فعالیت اینترنت ماهواره‌ای را موافقت دولت‌ها اعلام کرده است.

با این وجود و با توجه به فشارهای بین‌المللی، طبیعتا عرضه اینترنت ماهواره‌ای در کشورهایی چون چین، ایران و روسیه که کاربران حتی حق استفاده از اینستاگرام و واتساپ را ندارند و مدام در شرایط فیلترینگ شدید به سر می‌برند، این فناوری می‌تواند به معنای پایان دوران فیلترینگ باشد.

آیا امکان قطع اینترنت ماهواره‌ای وجود دارد؟

پاسخ به این سوال مثبت است اما شرایط قطع کردن اینترنت استارلینک به حدی پیچیده است که شاید هیچ دولتی به آن تن در ندهد! با وجود اینکه اخیرا چین و روسیه تهدید به حمله هسته‌ای به جو زمین برای نابودی ماهواره‌های استارلنیک کرده‌اند، اما از دسترس خارج کردن این ماهواره‌ها با موشک چنان اقدام پرهزینه‌ای در ابعاد سیاسی و اقتصادی است که روسیه بعید است به دنبالش برود.

علت هم اینکه متوقف کردن،‌ نابودی یا از دسترس خارج کردن یک ماهواره ضمن زیرپاگذاشتن قوانین بین‌المللی، تجاوز به دارایی‌های کشورهای دیگر محسوب می‌شود و در چرخه دسترسی دیگر کشورها اختلال ایجاد می‌کند. نکته مهم دیگر تعداد بالای این ماهواره‌ها است که برای نابودی کامل چرخه اینترنت، باید همه‌شان را نابود کرد و این مسئله بسیار دشوار و حتی بعید به نظر می‌رسد. آیا اساسا هیچ کشوری حاضر به تحمل هزینه‌های گزاف مالی و دیپلماتیکی این اقدام خواهد بود؟

سوال دیگری که وجود دارد این است که آیا می‌توان روی این اینترنت، پارازیت انداخت؟ پاسخ با کمی اغماض خیر است. این کار شدنی است اما ایجاد اختلال و پارازیت روی این امواج ماهواره‌ای روی سلامت عمومی جامعه تاثیر منفی زیادی دارد و ریسک انجامش بسیار بالاست. با این شرایط، ایجاد اختلال و فیلترینگ بر روی این سیستم تقریبا نشدنی است.

احتمال اقدام نظامی ایران علیه استارلینک

پایان عصر فیلترینگ با ماهواره‌های نسل دو استارلینک ؛ شدت گرفتن احتمال اقدام نظامی ایران علیه استارلینک!

با این وجود به نظر می‌رسد سران کشورهایی چون ایران، روسیه و چین قصد تسلیم شدن در برابر شرایط جدید را ندارند. فراتر از تهدیدهای گاه و بیگاه چین و روسیه علیه استارلینک، حالا وزیر امور خارجه ایران هم مستقیما به استارلینک هشدار داده است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی،‌ در جریان نشست مقامات عالی رتبه کنفرانس سالانه خلع سلاح 2023 به مسئله حق جمهوری اسلامی برای اقدام علیه استارلینک پرداخت و گفت:

«استارلینک با کمک دولت آمریکا فعالیت های غیرقانونی خود را در قلمرو جمهوری اسلامی ایران شروع کرده است. ایران این حق را برای خود محفوظ می دارد تا نسبت به هرگونه تهدیدی که در خصوص حاکمیت و تمامیت ارضی خود احساس نماید، اقدام کند.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره پایان عصر فیلترینگ با ماهواره‌های نسل دو استارلینک چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (166 نظر)

  ماشاالله بر آمریکا .

  پاسخ

  آغاز پایان…درود بر آزادی..مرگ بر تحجر وواپس گرایی دینی

  پاسخ

  مرگ بر آمریکا و عمله های وطن فروش بی زیشه هویتش در داخل

  پاسخ

  ریشه دقیقا چیه؟
  اینکه ما خودمون رو همه جوره در اختیار روسیه و چین قرار بدیم؟
  وطن فروش کسیه که میلیاردها دلار پول این آب و خاک رو بالا بکشه نه کسی که فقط اینترنت آزاد میخواد.

  پاسخ

  مرگ بر کمونیست و عمله های دیکتاتوری دینی آن در ایران . در قلب مردم جایی ندارید و فقط در وقت اضافه به سر می‌برید.
  ایران مال همه است نه ارث بابای شماها . مردم کشته دادند انقلاب کردند ولی شما ارازل آن را دزدیدید و اکنون نیروی نظامی را بر سیاست و اقتصاد و مجلس و دولت مستقر کردید . خائنین به مردم . هرجا میریم تبلیغات پوشالی سه پای ماستدارانه .
  جمع کنه بره تو پادگان ها نه اینکه چندتا گونی برنج احدا کمه به فقرا همزمان صدتا دوربین فیلم بگیرن برای شو تبلیغاتیش. حالا انگار صد تن برنج احدا کرده .
  هه جمع کنید باو کره شمالی هم امثال شما نابودش کردند و مسعولینش در رفاه کامل . دین هیچ ررربطی به شماها نداره و شماها هم ررربطی به دین ندارید . متجاوزهای آدمکش

  پاسخ

  پایان آخوندها = پایان فیلترینگ

  پاسخ

  😂😂😂😂👍👍

  پاسخ

  دیگه از عصر حجر باید بزنیم بیرون

  پاسخ

  تو خواب ببینی

  پاسخ

  😂😂 جوک سال

  پاسخ

  درود بر ایلان ماسک. دمش گرم همه جوره فکر مردم کل جهان هست مخصوصا ایران مظلوم

  پاسخ

  وطن فروشی وذلالت توی ذات قماش شما خودتحقیران موج میزنه بدبختهای حقیر!!!

  پاسخ

  عرزشی ها ، آب بریزید اونجایی که داره میسوزه

  پاسخ

  ایلان ماسک کابوس جمهوری اسلامی😁😁

  پاسخ

  عقب افتاده های برعنداز بهتره ذوق نکنن. از این خالی بندی ها خیلی وقته دیدیم 🙂
  سال 88 هم شاید یه عده یادشون بیاد که میگفتن آمریکا میخواد اینترنت چمدونی بفرسته تا فیلترینگ دور زده بشه.
  اینم یه دری وری دیگه است در کنار دری وری های دیگه ای که میگفتن آمریکا با پهباد به ایران استارلینک میاره!
  آمریکا اگه توانایی این چیزا رو داشت از همون اوکراین خودش که خط مقدمش هست حمایت می کرد و از قطع شدن اینترنتشون جلوگیری میکرد.

  و یه چیز دیگه. حتی اگر باز هم به اون چیزی که ادعا میکنن پیش برن و از تکنولوژی استارلینک با گوشی رو بیارن! خیالتون راحت که چین و روسیه میزنن ماهواره های ایلان جونتون رو میترکونن. به دلیل اینکه روی منافع ملی شون خیلی حساسن.

  در هرحال قیافه دماغ سوخته کودن های عقب افتاده برعنداز اون موقع هم که تازه بفهمن چه خبره خیلی باحاله، همینطور که تا الان بوده 🙂

  پاسخ

  چی زدی عمو جون

  پاسخ

  از همون جنس هایی که در کمپ اشرف می زنید 🙂

  پاسخ

  برچسب زنی شروع شد‌. والبته ناگفتنی نماند که منافقین برادرهای ناتنی شما هستند.

  پاسخ

  برچسب زنی که هیچ هوچی گری، دهن کجی و … تخصص رفقای شماهاست ما که ادعایی نداریم 🙂

  پس دفعه بعدی برای کشته های 67 اشک تمساح نریزید :))

  ی زمانی ماهواره های تلوزیونیو جمع میکردین الان میخواین چه غلطی بکنین روسیه خیلی شاخ بود میتونست اوکراینو بگیره استارلینکم مثل ساعت اونجا کار میکنه هر غلطی هم کرد نتونست جلوشو بگیره هنوز امریکا اروپا تسلیحات میدن نمیتونم باهاشون رو به رو بشن تانگو میزارن فرار میکنن

  تاریخ نتیجه و رویداد های جنگ روسیه با اوکراین و ناتو رو مشخص میکنه.
  آمریکا هم اگر خیلی توان داشت به همون اوکراینی ها استارلینک می فرستاد، تا اینکه بخواد الان به معترض! های گوگوری مگوری به ایران بفرسته 🙂

  راستی یه چیز دیگه، خبر داشتی بایدن گفته بقیه کشورهای دنیا وصله شلوار ما هم نیستن؟ 🙂

  فکرکنم ناف تو عمله روبامرگ براین ومرگ بران بریدن مغز پوشیده

  پاسخ

  چرا برای علیرضا نمیشه پاسخ فرستاد؟
  این علیرضا همه ما بچه ها این ملت هستیم ، کسی با ایران دشمن نیست ، ناموس ما یکیه ، آب و خاک ما یکیه.
  باید با هم مواظب اینا باشیم.
  ولی مسئله اینه اول انقلاب میگفتن نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی، الان از این شعار فقط نه غربی جمهوری اسلامی باقی مونده.
  الان ما هر روز توی بغل روسیه و چین هستیم.

  پس چی شد؟
  اگه غرب بده چرا شرق خوبه؟

  غیر از اینه که ما همه جوره مورد سوء استفاده روسیه و چین قرار گرفتیم؟
  غیر از اینه که روسیه و چین ۱۰۰ برابر آمریکا از ایران خوردن و بردن؟
  ما هنوز گیر کردیم توی مرگ بر آمریکا.
  یه ذره به خودتون بیاید بابا.
  ما امنیت میخوام ، ما آرامش میخوایم ، ما ارتباط با کل دنیا و میخوایم ، نه مرگ بر اینو و اون.
  و نه طرفدار جنگیم نه طرفدار براندازی و نه این حرفا فقط میخوایم درست و غلط معلوم بشه ، دروغ گویی جمع بشه.
  وگرنه همه میدونیم ما چطور مورد سوء استفاده روسیه و چین هستیم که اگه آمریکا همون استفاده رو می‌کرد کلی بهمون حال میداد ولی روسیه و چین هم بردن و خوردن هم هیچی ندادن ، و توی شورای امنیت علیه ایران رای دادن.
  به خودتون بیاید بابا.

  شما لطفا خفه من دارم استفاده میکنم خیلی هم عالیه

  پاسخ

  آره…
  حتما هم در اسرائیل 🙂

  پاسخ

  نظام و عمله هاش متجاوز ک قاتل و دزد .
  و دوشمن محیط زیست و دزد آب و جنگل ها و ناموووس مردم این آب و خاکند .
  در این موارد شکی نیست با وجود کشتارهای اخیر در سال گذشته و حجم سرقت آب مردم و نابودی جنگل ها

  پاسخ

  تاثیر گذار بود 🙂

  پاسخ

  چرا فکر میکنید انحصار پیروز خواهد شد چرا بیدار نمیشوید مگر در این سرزمین نیستید چرا از آشنایان آمار نمیگیرد چرا نمیفهمید که پول مملکت من نباید صرف لبنان و سوریه و یمن عراق شود بیدار شود تا دیر نشده چرا عاشق بهشت اجباری هستید میترسم از روزی که در تاریخ باید دنبال خودتان و دینتان بگردم

  پاسخ

  تموم شد؟ خیلی تاثیرگذار بود! 🙂
  خدمتتون عرض کنم این کشور برای ایرانی هاست نه آمریکایی ها و اسرائیلی هایی که فارسی حرف می زنن و در کشور ساکنن.

  پاسخ

  به خودت میگی ؟؟
  همه میدونن انکار نکن

  پاسخ

  خیلی حال بهم زن و عقب افتاده ای جیره خور

  پاسخ

  جیره خور که چه عرض کنم. سگ شرف داره به یک وطن فروش ذلیل غرب پرست مثل تو. ادمایی مثل تو که کل قدرت و ارمان هاتون از غرب میاد و تمام لیدرهاتون نوچه و جیره خور غرب هسن دیگه نیازی نی زر بزنین به ماها بگین جیره خور

  اخه جالب اینجاس که توهم عرب زادیی ایرانی نیستی

  پاسخ

  تو چقد میسوزی همش کامنت های تو هست بابا خودت و جر نده این ماهواره الان هر شب رو اسمان ایران پرواز میکنه شک نکن چند سال دیگه مثه ماهواره تلویزیون قاچاقی وارد میشه البته نیازی نیس بزودی گوشی چاچاق بدون ریجستر وارد ایران میشه و کسی هم جلو دارش نیس با اینترنت سرعت نور لذت میبریم و شما مجبورید فیلتر هارو بردارید تا اون درامد های که از خرید بسته گوشی در می اوردین رو از دست ندین حالا ببین کی گفتم

  پاسخ

  تو برو ساندیست بخور فلک زده سایبری حرومخور

  پاسخ

  تو هم برو کفش ارباب بایدن و بن سلمانت رو لیس بزن ذلیل مرده بدبخت احمق

  قطار رو حرام کردین،برق رو حروم کردین،دوچرخه رو حروم کردین،دوش حموم رو حروم کردین،مدرسه رو حروم کردین،رادیو رو حروم کردین ،برگشتین به قدرت ویدیو رو ممنوع کردین ،بعد دوربین فیلم برداری رو ممنوع کردین ،بعد ماهواره رو،حالا اینترنت رو.
  یه عده نفهمین زیردست یه عده شارلاتان دیگه.
  بدبختای حقیر

  پاسخ

  وقتی یک مثقال مغز تو کله یه ادم نباشه تبدیل میشه به تو که هر مزخرفی رو ببینی سریع باور میکنی میای همه جا هم جار میزنی. هیچکس رادیو و تلویزیونو حروم نکرد زمانی هم که غیرقانونی بود بخاطر این بود که استفاده رایجش فیلم ها و اهنگا چیزدار بود که البته برای یه مفسد غربی کاااملا عادیه! دوش حموم رو هم هیچ وقت هیچ مرجع تقلیدی حرام نکرد زمان قاجار یا پهلوی مراجع بزرگ مثل ایت الله بروجردی برو ببین کی حکم به حرام بودن دوش دادن بیا به ما هم بگو!! اگر هم کسی گفته دوش حرومه ادم هایی بودن که عقلشون در حد شماها بود ولی رفتن اخوند شدن و اینجور حکم هایی دادن وگرنه هیچ مرجعی همچین حکمی نداد. بقیه مزخرفاتت هم مثل همینه

  تموم شد؟
  خیلی تاثیر گذار بود.
  دوست عزیز ، ایران مال ایرانی هاست نه مال روس‌ها و نه چینی ها.
  نه لبنان و فلسطین و سوریه و بشار جون.

  پولهایی که رفت جیب روسیه ، منابعی که رفت توی حلق چین باید خرج راهسازی و آسفالت و ساخت کارخونه توی ایران میشد باید خرج ساخت بیمارستان و پل میشد نه خرج بشار اسد.
  به ما چه بشار چه غلطی میکنه.

  لطفا واسه خودتون احساس منطقی بودن نکنید ، خودتونم میدونید حرفاتون درست نیست یه ذره وجدان داشته باشین.

  پاسخ

  یک مدرک معتبر برای من بیار که پولا ما رفته تو جیب روسیه یا چین من قبول میکنم. واقعا من از خودت میپرسم اصلا یک سوال: ایا کل حرف های شما درباره فروش ایران به چین و روسیه بخاطر مشتی پیام بی سر و ته که فقط میگن( ببین فقط میگن) ایران رو فروختن به روسیه و اینها نیست؟ اصلا ما گیریم که اینا بخوان راست بگن خب چرا هیچ مدرک درست حسابی برای شما پایین متنشون نمیزارن که شما بری تحقیق کنی؟ اگر فقط به گفتنه، که منم الان میام میگم استرالیا رو فروختن به ژاپن!!! شما هم باید باور کنی!!! خو اینطور مرخرف نوشتن که نشد حرف نشد مدرک نشد ملاک تصمیم گیری.
  درباره سوریه و عراق هم کل بودجه ای که در این کشور ها خرج شد از بودجه نظامی بود که این بودجه نظامی خودش ۴ درصد از بودجه کل کشوره. یعنی نیروهای مسلح یک بخشی از بودجه۴ درصدیشون رو برای افزایش نفوذ نظامی در منطقه خرج کردن مشکل ما هم یک بخش از ۴ درصد بودجه نیست که بگیم اگر این رو قطعش کنیم دیگه مشکلاتمون حله!! وقتی با۹۶ درصد بودجه حل نشده تمام مشکلشون همین۴ درصده؟ شما منطقت چی میگه

  ملاصدرا روسیه کم از ایران خورده؟ مدرک میخوای خداییش ؟ نیروگاه اتمی بوشهر رو نمیبینی؟ شایدم خودتو زدی به خواب، خیانتی که روس جماعت به ایران کرد کم نبود بعید بدونم تاریخ هم حتی بلد باشی🤦🏻

  پاسخ

  شاه اعلامیه هارو میسوزوند به بچه مدرسه ای ها حمله می‌کرد. چی شد ؟
  هههه
  دیکتاتورهای پست فطرت همگی مثل هم رفتار می‌کنند.
  فیلترینگ جواب نمیده وقتی تو دل ملت جا نداری سرنگونی حالا هرچقدر نمایش بیست تومن ممد نشون بدی بازم سرنگونی .

  پاسخ

  خیلی درداره؟

  پاسخ

  بیست تومن ممد یک حرکت نمایشی با پول و زووور هرساله است نه حقیقت جامعه

  پاسخ

  جالبه بهت بگم موشک هاتون تا اونجا نمیرسه خود چین هم می خواد اینترنت ماهواره‌ای استفاده کنه پس فشار بخور
  همونطوری که می خواستید ماهواره رو با هر روشی جنع کنید نتونستید اینم همونطوره بشین و حال کن🤣🤣

  پاسخ

  میخوای گریه کنی مگه نه؟ احمق، ماهواره استارلینک در ارتفاع 550 کیلومتری زمینه، با موشک ساده پدافند هوایی هم میشه زدش،همونجوری که پی ال ۱۹ نودال روسی خیلی راحت زرت و زرت میتونه ماهواره هارو بزنه، در ضمن، فکر میکنی نظام نمیتونست مثل امریکا پارازیت بندازه رو ماهواره مخالف خودش؟ اما سلامت مردمش براش مهم تر از جمع کردن چارتا ماهواره بود

  پاسخ

  احمق اون ماهواره ۱۴ متر هم نمیشه چجوری با موشکی که حداقل ۲۰ متر خطا داره میشه زدش؟؟ از آدمایی که چرت و پرت میگن حالم به هم میخوره
  بی سواد.

  پاسخ

  تو خواب ببینی

  ببین من ارزشی نیستم. اینا هم حرف زیاد میزنن ولی کشوری که بتونه ماهواره بفرسته موشک بالستیک و هسته ای هم می‌تونه بسازه حالا فرق ندارد ایران باشه یا آمریکا.نکته دوم اینکه گرچه ۲۰ متر خطا که گفتی خیلیه ولی اگر هم باشه توی جو‌ زمین صدق می‌کنه.
  خارج‌ از جو‌ فشار هوایی وجود ندارد که جلو موشکو بگیره.
  نکته بعد هم اینه که ماهواره زیاده اینا یکیشو بزنن قطعه خاش پخش میشه و میخوره به سایر ماهواره ها و در نتیجه کل ماهواره های داخل جو چه ایرانی و چه آمریکایی از بین میرم و کلی زباله فضایی درست میشه. در نتیجه هم چین کاری نمیکنن

  ای نخبه باسواد علمی!!!! ای نابغه بی بدیل. اولا دقت موشک پدافندی زیر پنج متره نه ۲۰ متر وگرنه برای زدن کلاهک موشک بالستیک ازش استفاده نمیشد. دوما هم کلاهک ها جوری طراحی شدن که بعد از انفجار بیشترین ترکش رو به اطراف پرتاب کنن تا اگر هدفشون تغییر جهت داد( چون هدف اصلی موشک پدافندی جنگنده هست که تغییر جهت میده) و یکم ازشون دور شد حداقل با برخورد چند ترکش اسیب ببینه. حالا ماهواره ای که مسیرش کاملا قابل پیش بینی هست و چند ترکش بخوره بهش از کار میفته رو نمیشه زد؟
  و یچیز دیگه

  هیچ چیز جلوی پیشرفت علم رانمیتواند بگیرد.چقدر احمق زیاده.

  پاسخ

  پیشرفت علم شده راه انداختن انواع پیامرسان های تروریستی و ترویج انواع جنایت و انتشار اخبار دروغ؟ اگر اینطوریه پس امریکا که تیک تاک (تنها پیامرسان غیر امریکایی) رو نتونست تحمل کنه خیییلیییی دشمن علمه!! و یک چیز دیگه. اینایی که صبح تا شب سرشون تو گوشیه و دارن مزخرفات اینستا رو میخونن تا حالا چه قانونی به علم اضافه کردن ما خبر نداریم؟؟ اینایی که ما میبینیم یه چندتا درسشون رو نمیتونن پاس کنن

  فکر کردی ما هواره ها رو میشه با دو تا موشک کلا مختل کرد ؟ نه خیر عمو جان این فکر هایی که توی فکر تو هست خیلی وقته چین امتحان کرده که به این نتیجه رسیده فقط باید توی جو زمین بمب اتم منفجر کرد تا تمام ماهواره ها نابود بشن
  دوم اینکه همونطوری که روی ماهواره های تلویزیون هی پارازیت انداختید و فایده نداشت که آخرشم الان با گوشی هم میشه کانال های ماهواره رو دید 😂😉 همونطور هم اینترنت ماهواره ای وصل میشه به گوشی حالا بشین و نگاه کن بعدشم برو از پیامرسان های داخلی حمایت کن

  پاسخ

  عقب مونده جان منافع ملی با منافع حکومت دیکتاتوری خیلی فرق داره وطن فروش

  پاسخ

  چندتا سوال: ۱_ اگر دیکتاتوره جنابعالی چطور الان داری در یک سایت داخلی بهش میگی دیکتاتور؟(یکم فکر کن میفهمی چی میگم)
  ۲_ آیا ترویج خشونت در یک پیامرسان قانونیه یا نه؟ اگر قانونیه پس چرا عکس حاج قاسم از اینستا بخاطر ترویج خشونت حذف میشه؟ اگر غیرقانونیه پس چرا پست های علی کریمی و صدها کانال دیگه در اینستا که اموزش ساخت سلاح برای جنگ خیابونی رو میدن و مردم رو تشویق به نابود کردن شهر و کشورشون میکنن حذف نمیشن؟
  ۳_ چرا وقتی کسی اینستا، توییتر و… رو میریزه اولین کانال هایی که بهش پیشنهاد میشن ضد نظامه؟ و وقتی ما یک فیلمش رو ببینیم از روز بعد کل فیلم ها و عکس هایی که بهمون پیشنهاد میده ضدنظامه؟
  ۴_ایا ترویج دروغ و شایعه در فضای مجازی جرم هست یا نه؟ پس چرا هزاران دروغی که روزانه در پیامرسان های خارجی در کانال های مختلف گذاشته میشه حذف نمیشه؟
  ۵_ اگر پخش هرگونه پیام دروغ و ترویج خشونت در پیامرسان ها قانونیه و این قوانین برای همه هست( یعنی اگر من بخوام پیامی انگلیسی تولید کنم و توش مردم امریکا رو به کشتن پلیس ترغیب کنم و کارهای اینچینی) پس چرا به گفته ایلان ماسک گوگل و تمام پیامرسان های امریکایی به دستور پنتاگون کار میکنن و اگر اونا بخوان پیامی رو حذف میکنن یا به یک اکانت مصونیت کامل میدن؟
  ۶_ امریکا که همه پیامرسان های مشهور جهان مال خودشن، چرا یک پیامرسان غیر امریکایی یعنی تیک تاک رو نمیتونه تحمل کنه؟ چرا ما باید ده ها پیامرسان امریکایی که هرنوع دروغی میگن ترویج خشونت میکنن کانال های ضد ایرانی با مصونیت کامل(یعنی اصلا مسدود نمیشن) ایجاد میکنن و استاندارد های دوگانه دارن رو باید تحمل کنیم اما امریکا یک پیامرسان غیر امریکایی رو نمیتونه تحمل کنه؟ ممنون میشم جواب سوالات مارو بدین

  پاسخ

  جوابش خیلی راحته ملاصدرا، چون پیامرسان بومی در حد بین المللی نداریم. پیامرسان های ملی مثل همه سه تیک دارن برای ارسال پیام. تیک اول پیام از سمت فرستنده ارسال شده، پیام دوم از گیرنده دریافت شده و تیک سوم سپاه و وزارت اطلاعات اونو دیده🤣

  پاسخ

  چرا هذیون میگی؟ استارلینک ماه هاست تو اوکراین فعاله و دارن ازش استفاده میکنن. همین الان تو ایران هم فعاله و خیلیا از جمله اشنایان بنده تهیه کردن. ماهواره هاش رو نمیشه از بین برد چون هزاران تا هستن. و اسیب ب یکی سیستم رو به بقیه وصل میکنه پس بی فایده است. عین ادمای عصر حجر صحبت میکنی قشنگ شما عرزشی ها به درجه معنویت رسیدید. فک کن اینترنت داشته باشی و ندونی استارلینک تو اوکراین وصله بیای هذیون تفت بدی😂یا ندونی سه ماهی هست تو ایران وصل شده

  پاسخ

  سلام علیرضا برادر، نصف کامنت ها رو ریپلای زدی مشخصه خیلی جدی گرفتی خودت خبر نداری
  خیر! تاریخ داره تکرار میشه، اونایی که تاریخ خوندن میدونن چطوریه داستان🙂

  پاسخ

  اره ما بر عندازیم شما عنارو میندازیم

  پاسخ

  پس خبر نداری بیسواد که امریکا از قبل فاز پنجم ارتش خودش بنام نیرو فضایی رو برا مقابله با تهدیدات خارج از جو راه اندازی کرده،حمله به هریک از دارییهاش حمله و تجاوز به خاکش بحساب میاد ،حالا کی جرات داره بزنه ؟مگر بزنن وسط میدون خالی،مثل اون انتقام سخت

  پاسخ

  تازه از قبلشم تماس بگیرن خبر بدن ک داریم میزنیم (:

  پاسخ

  حق با شماست …‌‌تکنولوژی فقط تکنولوژی درب قابلمه کورونا باب سپاه ….باقیش بچه بازیه 🤭😂

  پاسخ

  مغزتون پوسیده است و مشخصه با این آنالیزتون واقعا به قول دوستان یه چی زدین

  پاسخ

  ده ها موشک و پهپاد و پدافند و …. رو نمیبینید ولی فقط یک سوتی رو میگیرید و دیگه تا ابد همون رو علم میکنید. همین چند روز پیش پنتاگون گفت ایران برترین قوای پهپادی موشکی منطقه و بزرگترین زرادخانه موشکی منطقه رو داره ولی هیچکدوم رو نگید. فقط مستعان رو بگید

  پاسخ

  خداییش دمشون گرم واقعا اقتدار که اوردن، پهپاد و موشک و پدافند قوی داریم، ولی زمانی اینا ارزش دارن که مردم در رفاه باشن. من نمیدونم چرا به هیچ عنوان با دزدا برخورد نمیشه اقا زاده ها همه امریکا عشق و حال میکنن، حتما منافع خود حکومت تو اینه. متاسفانه باید بگم که بزودی جنگ داخلی خواهیم داشت، بخاطر بی کفایتی جمهوری اسلامی در حوزه اقتصادی اجتماعی . نظامی قویه دمشم گرم

  پاسخ

  بشین بینیم بابا ،همین اینترنتی هم که داری استفاده میکنی حاصل تلاش مخ های آمریکایی هستش تو به چیت مینازی ؟چین و روسیه هم همش ادعا میکنن عرضه هیچ کاری ندارن ،پوتین تو باتلاق اوکراین گیر کرده ،مث الاغی که تو گل مونده باشه ،ازینا چ انتظاری هست خخخ

  پاسخ

  چی میگی عمویی ، نه تنها چین و روسیه بلکه تمام کشور های کمونیستی و اسلامی در برابر آمریکا (و یاران نانویی) هیچن
  آمریکا بود شوروی رو تو جنگ با آلمان پیروز کرد وگرنه هیتلر تا مسکو رو گرفت و فشاری شدید
  آمریکا افغانستان و عراقتون رو زیر یک سال گرفت
  بن لادن جو جهاد برش داشت آمریکا ابهتش رو نشون داد
  چین و روسیه و کوبا و کره شمالی و ویتنام و ونزوئلا و ایران و هرکشور کمونیستی یا اسلامی دیگه هیچن
  روسیه با اون ابهت الکیش نتونست اوکراین رو بگیره

  پاسخ

  یا خودتو زدی به نفهمی یا اصلا نمیفهی ایران سلاح های سری داره که ماهواره را راحت میتونه نابود کنه خیلی عقب مونده ای

  پاسخ

  این امریکای ابرقدرت بی همتا چرا طالبان رو نزد بترکونه و افغانستان رو دو دستی بهش داد و رفت؟ چرا هرچند وقتی مسئولان پنتاگون( به خدا قسم خودت برو تو اینترنت ببین) میان از پهپاد ها و موشک های ایران میگن؟ چرا امریکا میگه چین بزرگترین چالش براش هست؟ چرا این همه سال ونزوئلا بیخ گوشش دشمن درجه یکش هست نمیزنه در عرض یک روز بترکونه بره؟ چرا نفتکش های ایران که داشت نفت میبرد ونزوئلا وسط راه نزدشون؟

  پاسخ

  زر نزن ، عوضی ساندیس خور
  دور شما دیگه نمود شده

  پاسخ

  همونطور که گفتم ساندیس خور که چه عرض کنم، سگ شرف داره به یک پاچه لیس سعودی و امریکایی. دوره تو و اربابات داره تموم میشه ولی فعلا با این حرفا خودت رو اروم کن که کمتر بهت فشار بیاد

  پاسخ

  منافع ملی چین و روسیه ؟!!
  در ایران ؟!
  عجیبه !
  دیگه به بقیه نگید وطن فروش !!!!

  پاسخ

  اوکراین خط مقدم آمریکا نیست عزیز جون ، اوکراین چسبیده به روسیه یعنی آخرین سنگر روسیه ، پس فکر میکنی چرا روسیه به اوکراین حمله کرد؟
  اوکراینی که یک زمان خاک روسیه بود ، اونجا آخرین سنگر روسیه ست.
  و جالبه به کسانی که فقط آزادی اینترنت رو میخوان میگی وطن فروش ولی خیلی ها ایران رو فروختن به همین روسیه و چین به اونا نمیگید وطن فروش؟
  همین خوده شما معلومه عشق پوتین هستی ، فکر کن ببین وطن فروش واقعی کیه؟

  میلیاردها دلار پول ایران رفت توی جیب روسیه ، تمام بازار ایران در اختیار چین قرار گرفت و همه تولید کننده های داخلی بیچاره شدن چون جنس آشغال چین جای اونو گرفت ، بعد این وسط یکی میگه اینترنت آزاد میخوام اون شد وطن فروش؟

  پاسخ

  عمویی یجات داره میسوزه ببر زیر اب بگیر هرغلطی بخوای بکنی بکن ولی این بفهم دنیا درحال پیشرفته

  پاسخ

  خرابای عقب مونده مثل تو امثال تو که از علم هیچی بارتون نیست کم نیستید و کی به کی میگه کودن به هر حال قشنگ معلومه داری میسوزی بسوز از ناحیه باسن باقالی پلو با گردن خوردم دیشب راستی امروزم سبزی پلو با ماهی داریم به یاد مادر گرامیت میخوریم

  پاسخ

  پیروزی نور بر تاریکی

  پاسخ

  در پاسخ به اون کوته فکر ان تاریک اندیش ،
  اگر تکنولوژی آمریکائی بد است ، مرد باشید و هر آنچه اختراع آمریکائی است دور بریزید . از تلویزیون ، ضبط صوت ، گوشی همراه ، ماشین ، دارو ، نرم افزار و سخت افزار و ….

  پاسخ

  در پاسخ به این عقب افتاده برعندازی که منو خطاب داده…
  شما هم مرد باشید و با برق و اینترنت ج.ا مشغول شکرخوری نشید و با همون دود و آتش به برعندازی و مبارزه به آخوندها بپردازید 🙂

  پاسخ

  از طرز نوشتنت مشخص میشه گاوی بیشتر نیستی

  پاسخ

  گاو کسیه که تورو پس انداخته

  پاسخ

  احسنت، چگونه است جاده و خیابان و برق و گاز و آب و اینترنت و…. واجب الاستفاده است اما برای امریکایی ها بد؟ عجب استاندارد دوگانه ای

  علیرضا خان یه مقدارسطح معلومات وسوادت روبالا ببر وحرص هم نخور شیرخشک میشه

  خاک عالم بر سر پوکت کنن

  پاسخ

  ماهواره اومد با همه ی گیر و دارش جای تلویزیون ملی رو گرفت،الانم اینترنت همون میشه،یه مدت میگیرن و بعدم انقد زیاد میشه بیخیال میشن

  پاسخ

  اصن ماهواره رو ولش. بیشتر مردم دیگه نه ماهواره میبینن نه صدا و سیما. شبکه تماشای خانگی مث فیلیو یا تو آپارات سریال یا تو یوتوب مستند و سرگرمی.

  احمق جان برق و اینترنت همش مال مردمه پولشو داریم میدیم اینقدر مالیات گرفتید کمر مردمو شکستید پولش رو داریم میدیم نفت مردممون رو میفروشید پس اینا همش مال خودمونه از مال خودمون به خودمون صدقه میدید😂

  پاسخ

  والا ب خدا نمیدونم از کی تا حالا وظایف اولیه ی دولت در حق مردمش شده لطف ک این دوستان اینطوری به عنوان خدمات برمیشمرن.

  پاسخ

  اخه چی بگم مگه صاحب اینترنت و برق جمهوری اسلامیه؟ نفت و گاز و انرژی مال ملت ایرانه، حکومت یه چند درصدی بیش نیس که حداقل 85 درصد مردم رو اسیر خودش کرده. تازه برق و اینترنت جمهوری اسلامیت صدقه سری امریکا بوده، واقعا خنده داره که میگی برق و اینترنت برای جمهوری اسلامیه🤣🤦🏻مرسی ک خیلی خندیدم

  پاسخ

  اگر ایرانیا و مسلمونا هم بدن امریکایی ها و اروپایی ها هم غلط میکنن که دوران قرون وسطی اومدن کتب دانشمندان ایرانی اسلامی رو ترجمه کردن و از خرافات ابلهانه دوران خودشون در اومدن و تازه با مفهوم علم اشنا شدن!

  پاسخ

  بد بودن ادما چه ربطی به علم و دانششون داره؟ ممکنه یه آدم بی شخصیت پروفسور باشه. بعدشم این از زندگی اونا بوده که از علم ما استفاده کردن، الان اگه زرنگی دانشمند و نخبع هاتو نگه دار تو خاک خودت، فرار مغز ها

  پاسخ

  واقعا دمش گرم من دارم استفاده میکنم. خدایی خیلی خوبه چه از نظر سرعت چه از نظر پینگ پکت لاس و …… خیلی چیزهای دیگه مخصوصا سرعت دانلود معرکه هست. اینو نمیتونن فیلتر کنن

  پاسخ

  واقعا ؟
  چجوری ؟
  چقدر هزینشه؟

  پاسخ

  خاک عالم بر سر پوکت کنن

  پاسخ

  داخل ایران، از کجا تهیه کردین و چجوری بتونیم تهیه اش کنیم؟

  پاسخ

  زنده باد علم و دانش ، مرده باد دروغ ، جهالت و خرافات

  پاسخ

  من کاری ندارم به بقیه حرف ها بقیه دوستدار رژیم براندلزها کسانی که رژیم دوس دارن یا نه من جای امریکا بودم تکنولوژی دارم پول هم دارم قدرت دارم پشتوانه کشور تو دنیا زیاد دارم چون میدونم رژیم چین ایران روسیه ونزوئلا کره شمالی رژیمی هستن عوضی مسل سگ از مردمشون میترسن سانسور و سرکوب میکنن برای کسی هم پوشیده نیست بگن دروغ ن هم چین چیزی نیست این اینترنت ماهواره ای رو راه مینداختم به گوه خوردن بیفتن حتی کمک میکردم به تغییر رژیمش چیزی که مردم بخوانش و با امریکا متحد بشه قطعا این خواهد بود چه شماها بخواید و چه نخواید مثل احمق ها سرتون تو لاک خودتون نکنید بدرود

  پاسخ

  اینقدر مواد کشیدین قشنگ مختون تعطیلشده بدبخت عرزشی پیشرفت تکنولوژی فقط مسئله ای است که به زمان بستگی داره و هیچ کشوری نمیتونه جلوی پیشرفت تکنولوژی رو بگیره البته اخوندجماعت عادت داره باهرچیز نو تازه ای که اختراع بشه مخالفت کنه ولی نهایتا زارت مجبوره قبول کنه برو. یکم تاریخ بخون تا متوجه بشی اخوند جماعت چه چیزهایی رو میگفت حرامه جن داره از این چرندیات اما دنیای امروز دیگه داره به جایی میرسه که اخوند جماعت دران دیگر محلی از اعراب نخواهد داشت چرا که اخوند با خرافات و جعلیات و جفنگیات تا اینجا پیش اومده وای دیگه مردم این قشر رو شناختن حتی اگر شیطان و جنی هم وجود داشته باشه از دست اخوند جماعت خارجه چون در ازمایشگاه و تحت ازمایشات علمی و لوازم پیشرفته علمی میشه اینها رو مهار کرد نه با رمل و کتاب باز کردن و رقصهای عجیب غریب و وردهایی که اصلا منشأ انها را نمیدانید درحالیکه علم با فرکانس و دوربینهای فوق پیشرفته و محیط هایی که تحت کنترل امواج الکترو مغناطیسی هستند تمان این موجودات را تحت کنترل انسان درمیاورند درخت دانش همان داستان خیالی که اخوندهای یهود ساختند و اخوندهای مسلمان هم از انها تقلید کردند انسان امده است که به خدایی برسد نه اینکه با چرندیات شما اخوند جماعت بترسد و از تجربه کردن هراس داشته باشد هم امروز انسان با پیشرفت هایی که کرده قطعا مخلوقات انسانی خلق خواهد کرد که لسیار باهوش تر قویتر و بهتر از ساخته دست خدا باشد با اینکه خداوند با کم کردن مدت عمر انسان عملا بسیاری از دانشمندان را در دوران اوج و شکوفایی ذهنشان به عمرشان پایان داد و اجازه نداد که سریعتر این جهشهای علمی به ثمر بنشینند و به قول خود با افرینش زبانهای مختلف نگذاشت که محققان و دانشمندان ملیتهای مختلف باهم تبادل ارا داشته باشند اما بشر امروز با ساخت یک تلفن هوشمند ساده میتواند هرزبانی را در دنیا متوجه شود و بزودی عصر اپلود و دانلود مسقیم اطلاعات به مغز هم روی خواهد داد و خواهید دید چگونه انسانها یک جهش بزرگ دیگر را تجربه خواهند نمود و بسیاری دستاوردهای علمی دیگر وقتی یک دانشمند پر ازمایشگاه خود مشغول به کار است چندان تفاوتی با خالق اعظمی که شما به ان تعظیم و سجده می‌کنید ندارد و انسان خدایی هم بزودی به شما اثبات خواهد شد و اینکه تمام این چرندیات مذهبی برای عقب نگه داشتن انسانها از خالق بیش نبوده و باید به زباله دان تاریخ ریخته شود البته هبچ بعید نیست که در این مسیر پر فراز و نشیب داستانهای خدا و شیطان شما روحانیون دروغین جای خدا و شیطان را عوض کرده باشید اخر کدام خدا به پیامبر خود میگوید فرزند خود را قربانی کن و حقیقتا کدام پیامبری است که این عمل را صحیح بداند و به وحی خود شک نکند اینها اصلا برای عقل سلیم قابل پذیرش نیست البته برای روحانیت که برای تمرین سیب زمینی جلوی خود میگذارد و تمرین سخنرانی میکند انتظار درک و چالش چنین سوالاتی ممکن نیست چون او عقلانیت خود را ایمان کورکورانه که البته منافع دنیوی اورا تامین کند عوض کرده است و زیاد به سلولهای خاکستری مغز فندقی اش فشار نمی اورد نکند که ایمانش خط بیوفتند

  پاسخ

  سلام و درود به همه دوستان عزیز.
  در جواب شما دوست عزیز باید بگم الان علم واقعا پیشرفت کرده و به قول شما دوست عزیز انسان دنباله علم و دانش هست و اختراعاتش روز به روز بیشتر میشن و انسان به تکامل بیشتر نزدیک میشه. این حرفت منطقی هست اما فکرشو کردی سر منشا خوده انسان کجاست؟ انسان از کجا اومده؟ هرچیزی تو دنیا یه اولی داره یه شروعی داره. مثل بدو تولد انسان که از مادر زاییده میشه. و شما فکر بکن که اولین انسان چطور و از کجا اومد؟؟؟ همه اسبابی که انسان ازشون انواع مخلوقات درست میکنه از کجا اومدن؟ ماشین هواپیما قطار کشتی کامپیوتر تلویزیون و… اینا از کجا میان قطعا از اهن، نفت بقیه عناصر. و خالق همه اینها الله هست. شما داری خودت اعتراف میکنی که خدا انسان ها رو با عمر کوتاه افرید. فکر کردی دلیلش چیه؟ از پروردگار حرف میزنی که مخلوقش رو نه تنها با عمرش محدود کرده بلکه بسیار محدودتر از حد تفکر خود انسان خلق کرده. اگر انسان قادر هست چیزی رو خلق بکنه قطعا قادر هست کنترلش بکنه. یعنی اون مخلوق باید مطیع انسان باشه تا تو حیاط باشه. انسانم فکرش میرسه مخلوقش رو محدود بکنه تا از کنترل خارج نشه و ضرری به خود خالقش یا اطرافش نزنه. خداهم برای خلقت من و شما و همه کائنات فکری کرده دوست من. اگر انسان از کنترل خارج بشه دنیا یه روز هم پا برجا نیست. تاریخ نشون داده انسانی که طابع قانون نباشه خیلی زود به فنا میره. قانون خدا اینه که هیچ انسانی حق انسان دیگه رو زیر پا نزاره چه اون شخص حاکم باشه چه عام. الان یه موشک ساخته شده خیلیا خوشحالن به نفع همه انسان ها. و یه عده هم ناراحت چون به ضررشونه. کسی که ناراحته قطعا حق بقیه رو زیر پا گذاشته. خیانت کرده. و شما دوست من اعمال انسان رو به خالق ربط نده. بدون شک بازگشت همه به طرف الله هست. ان شاالله جواب خائنین رو الله میده.

  پاسخ

  خالق یا آفریدگار بگو البته اگر ایرانی هستی اما اگر آخوندزاده ای اون دیگه قضیه ش فرق میکنه ،مختاری که پروردگار را الله بنامی

  پاسخ

  همه چیز اول و آفریننده ای داره طبق حرف شما، الله اول و آفریننده نداره؟ چجوری توضیح میدی این قضیه رو شما؟

  پاسخ

  ن جانم خدا از کجا اومده کی خلقش کرده….
  شما میگید خدا رو هیچکس خلق نکرده
  پس ما هم میگیم آدم کسی خلق نکرده
  اگه تو ایمان به این داری که خدا رو کسی خلق نکرده پس دیگه دلیلی نیست که حرف ما رو نقد کنی
  یه مشت گاگول تشریف دارید ….

  پاسخ

  آگاهی رمز آزادیست،بابا کتابهای تاریخی قدیمی،تکنولوژی جدید،اینارو استفاده کنین،خود خدا اون دنیاتون یقه بعضی رو میچسبه که چرا نکردین و کورکورانه حرفا رو قبول کردین،توقع بیشتری از انسان نسل امروز داره،البته اونجایی که احساس بیاد عقل پرمیکشه،واگه تعصب بیاد احساس و عقل هردو میپره

  پاسخ

  هزینه اش ماهیانه اش اگر زیاد باشه چه
  طوری که از توان خرید اکثریت مردم نداشته باشند

  پاسخ

  باز هم شکم سیر های بی درد میخرند و مردم کوخ نشین را فریب می‌دهند که به امیال خود برسند به اسم معیشت به اسم دزدی مسئولین چرا که خود دزد تر هستند چرا مردم عادی گوشت ندارند ولی شکم سیران کاخ نشین این را مطرح می‌کنند مگر اینکه بهره دیگری توش باشه خودشون هم از همانان هستند این تقسیم غلط هست دوگانه ای بنام نظام و مردم غلط هست بلکه دوگانه ای هست بنام اغنیا و فقرا هر کجا بین مردم بین مسئولین هنرمندان هر کجا هر جمعی اغنیا اونجا خواهان فسادند بحثم خود ساخته های خیر و انسان دوست نیست که در اختفا خیرات میکنند بحثم اغنیای شکم سیر هست که به فکر شهوت و تکمیل عیش خود هستند

  پاسخ

  فقط دیکتاتورهای ستمکاری که حاکمیت آنان مشروع و مردمی نیست به فکر نابودی رسانه های آزاد و اینترنت ماهواره ای استارلینک هستند.

  پاسخ

  نمیدونم چرا عرزشی ها از آزادی میترسن
  از ازادی بیان از آزادی اینترنت و هر چی که توش آزادی باشه کونشون میسوزه
  خلاصه حال میده آدم ببینه اینا از درون میسوزن

  پاسخ

  آرزو بر جوانان عیب نیست!!!

  پاسخ

  چه ربطی داشت؟ نه ناموسا چه ربطی داشت؟

  پاسخ

  همه میدانند دسترسی به اینترنت برای این قطع شده که میگویند دزد وقتی به دزدی میرود باید برق و دوربین قطع باشد .

  پاسخ

  آقای ایلان ماسک.
  ما را از عقب ماندگی نجات بده…!!

  پاسخ

  چرا مسئولین بیان استارلینگو نابود کنند، وقتی میدونند به جز خودشون ، هیچکس از عهده مخارج آن بر نخواهد آمد.

  پاسخ

  آنچه که بعنوان اقدام یاد میشود اقدام سیاسی یا نرم افزاری یا تبلیغی نخواهد بود به مانند توکن سوزی در مبحث ارز دیجیتال برعکس آن در مورد دلار باشد یک اقدام جامع میتواند این کار را برای تضعیف سرمایه در بطن آمریکا و جلوگیری از بمباران رسانه ای ملت ایران ماهواره های استارلینک و هر ماهواره متخاصم که از حریم فضایی ایران عبور کند فیزیکی و بصورت علنی خواهیم زد آیا از ماهواره های سقوط کرده قلبی عبرت نگرفتین؟ این بار بخش خصوصی رو ‌‌‌وسط آوردین مشکلی نداریم که این هم یک جنگ ارزی علیه شماست آقای ماسک هم دیگر از این غلط ها نخواهد کرد مدار هایی که امپراتوری مقاومت رو پوشش میدهند رو خالی و عاری از استار لینک میکنیم آقای ایلان ماسک اسلام ییب اژدها اولموشوخ دا بیزیم ایلانمزی سن یمسن شما هم سرمایه خودتون رو دود نفرماید

  پاسخ

  همیشه فکرتون برای محدود کردن بستن و ممنوع کردن کار میکنه تکنولوژی بسرعت جلو میره منتظر اجاز از شما ها نیست هنوز براتون درس عبرت نشده
  راستی قانون ممنوعیت ویدیو هنوز پابرجاست دیگه ها ؟؟؟؟!!!

  پاسخ

  با عراق هشت سال جنگیدیم چی شد آخر کی برنده شد ؟حکومت ایران با هرکدام از قدرتهای جهانی نه جنگ می‌کنه و نه رضایت به زندگی مسالمت آمیز میده وپول داره هر چیزی رو میخره

  پاسخ

  اقدام نظامی ایران علیه استار لینک؟!فکر نکنم جدی بگید.حتما شوخی میکنید…

  پاسخ

  بلاخره مردم بیچاره ایران هم خدایی دارند ایپیس ایکس زحمت چهار ساله مجلس انقلابی را به باد خواهد داد

  پاسخ

  دوستانی که ذوق کردن و اون کسایی که چسی میان میگن من دارم استفاده میکنم هزینه خرید تجهیزات با دلار چهل هزار تومان میشه ۲۰ میلیون تومان و هزینه اشتراک ماهانه میشه ماهی ۴ میلیون تومن
  که ۹۰ درصد مردم ایران از عهده همچین هزینه ای بر نمیان که تو پروژه جدید این هزینه ها چن برابر میشه پس حالا حالا ها ذوق زده نشین .

  پاسخ

  الان دیش ماهواره 500دلار و ماهانه ۱۰۰ دلار اشتراک که غیر دیشش ، اشتراک ماهانه میشه 5 ت نه ۲۰ ت تازه برای نسل اول استارلینک که هر ترمینال را به راحتی 50 نفر همزمان در یک محدوده سیصد متری استفاده کنند که میشه ماهی برای هر نفر صد ۱۰۰/۰۰۰ تومان با سرعت حداقل 10 برابر اینترنت اینها و تازه بدون محدودیت ترافیک ولی نسل دوم بدون نیار به دیش است و با گوشی خودمان وصل میشیم و هزینه ماهانه ۱۰ دلار هم نمیشه چون فکر کن حداقل یک میلیارد نفر در جهان از اینترنت استارلینک بدون دیش جداگانه استفاده می کنند و برای شرکت به صرفه است و این هزینه خیلی کمتر از اینترنت اینها با حداقل ۱۰ برابر سرعت بیشتر و بدون نگران شدن از حجم ترافیک اینترنت ایلان ماسک با استارلینک انقلابی در ارتباطات

  پاسخ

  نسل اول بهینه تره اگر شرکت های خصوصی
  سوسکی سوسکی مناطق رو پوشش بدن.
  چرا که داخل مطلب گفت: فقط گوشی های نسل جدید اپل و هواوی دارای این قابلیت هستن و خود اون گوشی ها هم کم کم ۲۰ تا ۷۰ میلیون خرجشونه

  پاسخ

  به امید روزی که خرافات مردم ایران برگردد به زادگاه اصلیش عراق و عربستان.ایران بزرگ مکان خرافات نیست ایران بزرگ وطن بزرگ مردان تاریخ هست آنها باید پیرو تاریخ ما باشند نه اینکه ما پیرو تاریخ آنها باشیم

  پاسخ

  عمو جان…عراق قبلا مال ایران بوده. خرافات هم از قم میاد نه از عربستان. عربستانی ها دنبال روی یک نوع خرافاتن ما دنبال نوع دیگه ش. تا امام بیاد گردن همه رو بزنه ایشالا بزودی

  پاسخ

  باز یه موقعیت رسانه ای پیش اومد اینا گفتن آمریکا میخواد بیاد کمک ما …
  داداشای برانداز محترم که ته آرزوتون آمریکایی شدنه …
  میخواین بدونین آمریکا رفیق جون جونی شماهاست یا نه؟ میخواین بدونین به قول بایدن جون، ایرانو آزاد میکنن یا نه؟😂
  جوابش سادست …
  برین ببینین ۲۰ سال حضور آمریکا تو عراق و افغانستان چقدر براشون عمران و آبادانی آورد ..‌.
  ما ها از آزاد شدن اینرنت و نبود فیلترینگ نمی‌ترسیم…
  خریت بعصی از هموطن های عزیزمونه که آزارمون میده …
  حالا هی برین خواب آمریکا شدن ببینین …
  راستی میدونین همون آمریکای آزاد و مدافع حقوق بشر، داره تیک تاک رو جمع میکنه؟
  میدونین گفته تیک تاک یا باید به یه شرکت آمریکایی تحویل داده بشه یا ممنوع و فیلتر بشه؟
  هر چند که برا کارمندای ادارات و دانشجو ها مدت زیادیه ممنوع شده ..‌.
  آزادی آمریکایی واقعا زیباست 😊
  عشاق آمریکا بدونن که سیاست نهایی این کشور همونیه که بوش پدر تو دوران ریاست جمهوریش گفت …
  ((آینده دنیا، یک دنیای تک قطبی به رهبری آمریکاست و ما هستیم که نظم جدید جهان رو تعریف میکنیم …)) …
  ضمنا …
  هر وقت تونستین استارلینک بگیرین، بیاین و شروعشو جشن بگیرین والا 😂😂 …
  وای فقط اوتی که نوشته درود بر ایلان ماسک که به فکر مردم مظلوم ایرانه 🤣🤣🤣 …

  پاسخ

  آدم فرسوده! کسی نمیخواد امریکایی بشه! تیک تاک هم ابزار جاسوسی چین عزیز شماست. کلا اطلاعات خاصی هم نداری نه؟؟؟؟ شمایی که میخوایی ما رو چینی کنی؛ از ۴۰ میلیون نفری که مائو در جریان گنجشک ها کشت خبر داری؟ از مسلمونای سین کیانگ اطلاع داری؟ از میلیون ها نفری که چینیا به اردوگاه کار اجباری فرستادن و قتل عام شدن؟ از اشغال منچوری؟ مسلمانان شمال غرب چین؟؟ شماها هیچی نمی فهمید فقط یک جزوه بهتون میدن با ۵۰ تا موبایل میگن برید کامنت بذارید همین

  پاسخ

  الان تو از اینکه محدودت کردن خوشحالی و از اینکه احتمال داره کسی بتونه زنجیرهایی که به دست و پا مغزت بستن رو باز کنه احساس نگرانی می‌کنی🤔😐
  با عجب موجوداتی داریم زندگی می‌کنیم
  یاد اون راهپیمایی عرزشی افتادم که شعار میدادن مرگ بر حقوق بشر😨

  پاسخ

  ولی من منتظر روزیم که اینترنت ماهواره‌ای بیاد و ببینم چه فشاری بخورن اپراتورا
  دیگه ده درصد مردم هم حاضر نمیشن پول بدن بهشون نت بخرن😂
  درست مثه بلایی که تلگرام و پیام رسانها سرشون آوردن

  تاریخ اینو نشون داده هرچی مقاومت کنن در نهایت دانش و تکنولوژی راهشو پیدا می‌کنه و دین و خرافات رو کنار میزنه

  پاسخ

  شما که فقط خودتون رو ایرانی و بر حق میدونین و نظرات مخالفتون رو عده معدودی وطن فروش چرا از ازادی رسانه و اینترنت این قدر متنفری؟
  بذار تا اینترنت ازاد باشه تا مشخص بشه مخالفین شما چند درصد مردم هستند
  شما که اعتقاد دارین نود و نه درصد مردم پشتیبان شما هستن چرا از ابراز عقیده اون یک درصد این همه واهمه دارید بذارین به همه ثابت بشه که اکثریت مردم خواهان شما هستن
  اما این همه ترس شما نشون دهنده اینه که خودتون هم میدونین هواداران اندکی براتون مونده که با رفتار خود شما هر روز در حال کمتر شدن هم هستن

  پاسخ

  زن زندگی آزادی
  کی بشه ازشر هرچی مغز پوسیدهو آخوند خلاص بشیم

  پاسخ

  احسنت ومرحبا برمخاطب فهمیده

  پاسخ

  جمهوری اسلامی اگر میخواد اقدام نظامی کنه اول بره یه پوشک سایز بزرگ تهیه کنه بعد!اگر میتونست جلوی آمریکا رو تو فضا بگیره اول بره روی زمین جلوی اسرائیل تو نطنز همین چند کیلومتری تهران رو بگیره بعد توهم فضایی بزنه

  پاسخ

  یه غلطی کردی که خودت هم نفهمیدی توناژ اونی که خوردی چقد بود

  پاسخ

  خدمت شما عرض کنم اگه آمریکا و اسرائیل جرات داشتند تا حالا به ایران حمله کرده بودند یادت رفته پهباد چند هزار دلاریشو ساقط کردیم یا پایگاه عین الا سد رو زدیم جرات کرد جواب ایران رو بده ؟ما عراق .افقانستان یا سوریه نیستم یک شبه حمله کنن و همه جا بگیرن شما وطن فروشا نمی خواهید قبول کنید ایران داره به یک ابر قدرت میشه

  پاسخ

  امریکا و اسرائیل هرگز از ارتباطش به داخل ایران دست نمیکشه
  بنابراین اینترنت، ماهواره همیشه در دسترس مردم ایران خواهد بود
  حال که استارلینک با جدیت ارسال نشد یک دلیل داره
  اینه که قبل از صحبت استارلینک و ارسالش به ایران، فراخوان داده بودن که همه برنامه نویسان و متخصصین شبکه برای چاره اندیشی به استخدامشون در بیان یعنی پول بگیرن. این اتفاق افتاد و ما مردم ایران الان با یک سرور خارجی ساده ماهیانه ۱۰ یورو، یک پروتکل رو مینویسن (کپی میکنن) و یک وی پی ان شخصی درست میکنن و برخی هم میفروشن. عملا دسترسی همگان به اینترنت با این پروتکل ها فراهم شده
  هزینه بسیااااااار پایینتر از استارلینک و چیزای دیگه !
  برای همین خیلی استارلینک رو افراد زیادی استفاده نمیکنن.
  اینو همیشه یادتون باشه، با قاشق و چنگال و عبا و صندل که نمیتونید به جنگ لیزر و تجهیزات حرفه ای برید !
  یه نگاه به توافق عربستان بندازید ! هر سال صبر میکردن که عربستان اعلام کنه بعد ج.ا. یک روز متفاوت رو اعلام میکرد ! اما امسال نشون دادن که ۴۴ سال دین شما به سخره گرفته شده بوده !! و روز اول رمضان رو یک روز واحد اعلام کردن !
  میخام بگم اقای بسیجی انقلاب دوست، خواهشمندم در خفا، در هنگام خوابت به این مسئله فکر کن ! یکم آگاهی بد نیست !
  این که نمیشه همه دنیا بد باشن و بد میگن و فقط فقط فقط شماها درست بگید ! دقیقا ابلیس هم همینو میگه ! میگه من آتشم از همه برترم و از همه بهترم ! و بقیه بد هستن ! عجیبه !
  من ۱۴ سال بسیجی فعال بودم عضو حلقه صالحین و خیلی فعالیت های زیاد ! بعد از ۱۴ سال دارم میگم آگاه شدم. آگاه شو ! اولین قدم هم مطالعه ست و ابزار ارتباطی اون هم اینترنت آزاده !
  یا حق 🙏🏻

  پاسخ

  بعد متولیان رژیم جمهوری اسلامی بر این با روند که آمریکا مجبور است از منطقه بیرون رود در حالی که آمریکا در حال ایجاد یک چتر مجازی بر کل کره زمین است . با شعار دادن جز عقب ماندن آز تکنولوژی روز دنیا عایدی برای ایران ندارد

  پاسخ

  در جواب اون عزیزی که میگه چرا از برق و گاز ج.ا استفاده میکنید
  خواستم بگم عزیزم آخوندا برقامونو با دعا کردن به دست میارن؟

  و به اون عزیزانی که میگن باید استارلینک بیاد بگم که دوست عزیز پیشرفت واسه اعرابی هست که بجای آب ش.. شتر میخوردن
  نه ماها که از تمدن و قدرت رسیدیم به پیروی از اونا

  پاسخ

  عالی : ما که خسته شدبم از این انترنت لگنی .

  پاسخ

  اولا به جای کلمه ایران، از لفظ جمهوری اسلامی استفاده کنید. ثانیا این جمهوری تنبان خودشو نمی تونه بالا بکشه؛ اقدام نظامی علیه ماهواره!؟ روی زمین یه دبه آب رو نمی تونن هدف بگیرن 🙂

  پاسخ

  معلومه جنس ناب از موتوری اصل میگیری ، همین الان در ایران دیش ماهواره استارلینک هست که در اینترنت دیدم با سرعت 145 مگابایت مگر نمی دانستی ایلان ماسک غیرممکن را ممکن کرده ، یک روزی شرکت ها ماهواره ها را با موشک می فرستادند و ماهواره به مدار رسید ، تجهیزات قبلش از بین می رفتند و منهدم می شدند ، ولی او کاری کرد که کلیه تجهیزات به صورت کامل در نقطه شروعش قرار گرفت و هزینه ها را بسیار کاهش داد ایشان خودشان گفتند ماهواره هایش غیر قابل پارازیت هست چرا که پارازیت در یک فرکانس هست ولی ماهواره های شرکتش یکی نیست در هر لحظه چندین ماهواره در مدار هستند و همیشه در حال تغییر و نابودی این ماهواره ها توسط هر کشوری تجاوز به منافع آمریکاست و دولت آمریکا با هیچ کسی شوخی ندارد. یک زمانی ماهواره در ایران ممنوع بود الان همه تقریبا دارند و اینرنت آمده و صد برابر برتر از ماهواره جهان آزادتر می شود.

  پاسخ

  خواب دیدین؟؟؟ایران می‌تونه اینکاروبکنه؟؟

  پاسخ

  ج ا غلط کرده …وجود نمیکنه آسیبی بزنه به ماهواره ها

  پاسخ

  اون موقع که زدند واز بین بردنش قیافتو دیدنی

  پاسخ

  احمق اون ماهواره ۱۴ متر هم نمیشه چجوری با موشکی که حداقل ۲۰ متر خطا داره میشه زدش؟؟ از آدمایی که چرت و پرت میگن حالم به هم میخوره
  بی سواد.

  پاسخ

  مرگ بر کمونیستهای دینی و درود بر دموکراسی آزادی و شادی و رفاه اقتصادی و پایان دزدی حکومتی از مردم مظلوم

  پاسخ

  درود بر ایلان ماسک مسئولان جمهوری اسلامی حرف های توخالی زیادی میزنند باور نکنید

  پاسخ

  لعنت بر پدر و مادر کسانی که خون مردم رو تو شیشه کردن و همه چیو بر مردم مظلوم ایران فیلتر کردن لعنت به خودشون بعد هم به طرفداران جیره خورشون لعنت بهشون که ثروت های کشور رو خرج کشورهای بیگانه میکنند خرج جنگ افروزی در جهان خرج اسلام زوری خرج خانواده هاشون در کشورهای دیگر مرگ بر شما لعنت خدا بهتون امیدوارم مردم هرچه زودتر از خواب بیدار بشوندو حقشون رو بگیرند

  پاسخ

  ای بابا نون مفت فیلترشکن فروش ها و بسته های اینترنتی که این طور آجر میشه اگر همچین اتفاقی بیوفته و جهان اسلام که بر محوریت پول حرکت میکنه متضرر بشه قطعا اقدام خواهد کرد اگر توانش را داشته باشد

  پاسخ

  یه موضوعی که هنوز نه کسی تایید کرده ، نه رد کرده ، نه پیچیدگی های فنیشو میدونیم ، نه میدونیم اصلأ اگه امکانش باشه به ایران میدم یا خیر ، ووووووو ، ما مردم شریف ایران داریم بهم فحاشی میکنیم ، همدیگر رو با عناوین توهین آمیز خطاب میکنیم و اصلا به این مسأله توجه نمی‌کنیم که ، در نهایت همه به فکر منافع خودشان هستند و ما مردم ایران فارغ از نگاه‌های سیاسی مختلف ، همه در یک کشتی قرار داریم ، فشار بیرونی را همه باهم تحمل میکنیم ، ایلان ماسک اگر منافعی نداشت این تکنولوژی را ایجاد نمی‌کرد ، دست آخر بزرگواران ، لطفاً این نگاه خصمانه را نسبت به هم نداشته باشیم ، بخدا مهمترین عامل همزیستی و پیشرفت اصل احترام به هم و تحمل مخالفه. فردای روزگار همه خارجی ها میروند پی منافع خودشان ، ما می‌مانیم و ما ، آیا با این حجم از توهین به هم باز توان نگاه در چشمان هم را خواهیم داشت . نه ارزشی ها نه مخالفان ارزشی ها ، هرگز به نتیجه مطلوب نخواهند رسید ، مگر با ایجاد یک گفتمان سازنده و توأم با احترام که منافع همه را تضمین کند . خواهشمندم به آنچه گفتم فارغ از تعصبات اعتقادی کمی فکر کنید .

  پاسخ

  امریکا و اسرائیل هرگز از ارتباطش به داخل ایران دست نمیکشه
  بنابراین اینترنت، ماهواره همیشه در دسترس مردم ایران خواهد بود
  حال که استارلینک با جدیت ارسال نشد یک دلیل داره
  اینه که قبل از صحبت استارلینک و ارسالش به ایران، فراخوان داده بودن که همه برنامه نویسان و متخصصین شبکه برای چاره اندیشی به استخدامشون در بیان یعنی پول بگیرن. این اتفاق افتاد و ما مردم ایران الان با یک سرور خارجی ساده ماهیانه ۱۰ یورو، یک پروتکل رو مینویسن (کپی میکنن) و یک وی پی ان شخصی درست میکنن و برخی هم میفروشن. عملا دسترسی همگان به اینترنت با این پروتکل ها فراهم شده
  هزینه بسیااااااار پایینتر از استارلینک و چیزای دیگه !
  برای همین خیلی استارلینک رو افراد زیادی استفاده نمیکنن.
  اینو همیشه یادتون باشه، با قاشق و چنگال و عبا و صندل که نمیتونید به جنگ لیزر و تجهیزات حرفه ای برید !
  یه نگاه به توافق عربستان بندازید ! هر سال صبر میکردن که عربستان اعلام کنه بعد ج.ا. یک روز متفاوت رو اعلام میکرد ! اما امسال نشون دادن که ۴۴ سال دین شما به سخره گرفته شده بوده !! و روز اول رمضان رو یک روز واحد اعلام کردن !
  میخام بگم اقای بسیجی انقلاب دوست، خواهشمندم در خفا، در هنگام خوابت به این مسئله فکر کن ! یکم آگاهی بد نیست !
  این که نمیشه همه دنیا بد باشن و بد میگن و فقط فقط فقط شماها درست بگید ! دقیقا ابلیس هم همینو میگه ! میگه من آتشم از همه برترم و از همه بهترم ! و بقیه بد هستن ! عجیبه !
  من ۱۴ سال بسیجی فعال بودم عضو حلقه صالحین و خیلی فعالیت های زیاد ! بعد از ۱۴ سال دارم میگم آگاه شدم. آگاه شو ! اولین قدم هم مطالعه ست و ابزار ارتباطی اون هم اینترنت آزاده !
  یا حق 🙏🏻

  پاسخ

  دروود بر آمریکا

  پاسخ

  یا ابلفضل
  کامنتا میدون جنگ شده

  پاسخ

  اگ ایران اقدامی هم بکنه اولیش اینکه ی هواپیمای مسافر بری خودی رو بزنه برا انتقام

  پاسخ

  ایران از این گنده گوزیها زیاد کرده … نمونه ش تهدید کردن اسرائیل پس از هر بار حمله به تاسیسات هسته ای

  پاسخ

  یک روزی ویدیو ممنوع حالا اینترنت .ایاقیمت هارانمی خواهید به سال قبل برگردونید ودرتلاش برای انحراف ذهنید.

  پاسخ

  اصلا نمیشه مانع تکنولوژی شد دیر یازود فراگیر خواهد شد مطمئن باشید

  پاسخ

  چجوری اقدام نظامی میکنن علیه ش ؟ کرونا یابو پرت میکنن سمتش؟

  پاسخ

  انقد خودتونو جر ندید . تاریخ تکرار میشه . به قول خودشون حق پیروز و باطل نابود میشه . خیلیا هم یواش یواش به خودشون میان و پشیمون میشن و حسرت میمونه براشون و پشیمونی . موقع تجربه این دو تا حس فقط یادتون باشه که بگید حقمه

  پاسخ

  اقدام نظامی ایران علیه ماهواره های استارلینک خخخخخخخخخخ زر مفت آخه احمق چین و روسیه با اون همه قدرت اقتصادی و نظامی جرأ ندارن علیه ماهواره های آمریکایی اقدام نظامی کنند آنوقت ایران میخوام اقدام نظامی کنه علیه ماهوارهای استار لینک بابا زر نزن هروقت شما تونستین چهارتا از طالبان دمپایی پوش را ادب کردین که به نگهبانان مرزی ایران حمله نکنند آنوقت برین تمام استارلینک بزنی نابود کنین البته اگه فناوریشو داشته باشین فقط حرف مفت مفت مفت

  پاسخ

  اینم مثل ماهواره قبلا هیچ کی باور نمی‌کرد بشه بزودی اتفاق میوفته جلو تکنولوژی نمیشه گرفت یه تاریخ مصرف داره قولتون میدم تا یک سال دیگه تو دسترس همگان هست

  پاسخ

  به نظر می رسد اساسا عواقب آنرا وزیر امور خارجه نمی داند
  این جانب تز دکترای ام در مورد استارلینک است

  ایشان نباید اینگونه اظهار نظر کنند

  پاسخ

  دوران کنونی و به ویژه آینده از آن کسانی است که در پی ایجاد حقیقت‌ها واقعیتها برای انتخاب آزاد هستند ،نه محدودیت . محدودیت نه تنها هیچگاه پاسخ نداده ،بلکه برعکس عمل کرده و انسانها را بیش از گذشته مجاب به پیگیری حقیقت‌ها واقعیتها می کند ،همانطور که در احادیث و روایات معروف هم آمده و گفته شده که : ( الانسان حریث الا ما منع ) یعنی ؛ انسان حریث می شود به آنچه که تلاش می شود اورا از آن منع کرد . .

  پاسخ

  از این عناوین و صحبت ها چقدر عقب ماندگی احساس میشه .یک تکنولوژی داره میاد اون وقت ما داریم گارد می گیریم و تهدید می کنیم .به جای این که باهاش خودمون تطبیق و ما هم جلو بیایم .حکومت بخواد اینطور پیش بره و به جای مدیریت .تهدید جایگزین کنه نتیجه قطعا نابودی و هرج و مرج .دود. اخرکه تو چشم ما مردم هستش .

  پاسخ