coinex
راهنمای خرید تکراتو

چت بات AutoGPT به عنوان رقیب پیشرفته‌تر و مستقل‌تر ChatGPT معرفی شد

چت بات AutoGPT به‌عنوان رقیب برتر چت‌بات مبتنی‌بر هوش مصنوعی ChatGPT معرفی شد. AutoGPT بسیار هوشمندانه و مستقل عمل می‌کند.

چت بات AutoGPT به‌عنوان رقیب هوشمندانه‌تر و مستقل‌تر چت‌بات ChatGPT از راه رسید. AutoGPT بر پایه GPT-4 توسعه داده شده و توانایی‌های آن بسیار بیشتر از رقیب اصلی خود است. این چت‌بات مبتنی‌بر هوش مصنوعی GPT-4 برخلاف ChatGPT که صرفاً یک ربات چت هوشمند است، قادر است عملکردهای مغز انسان را تقلید کند و برای تعامل با انسان نیازی به ورودی کاربر ندارد. در ادامه بیشتر با این چت‌بات ارزشمند آشنا خواهید شد.

بیشتر بخوانید: شرکت جدید ایلان ماسک در حوزه هوش مصنوعی به نام X.AI به عنوان رقیب OpenAI راه‌اندازی شد

چت بات AutoGPT وارد گود رقابت با ChatGPT شد

از زمان عرضه عمومی ChatGPT چند ماه بیشتر زمان نگذشته، اما اثر این فناوری بر جهان بسیار عظیم بوده است. حالا هوش مصنوعی دیگری معرفی شده که AutoGPT نام دارد و با هوشمندی بالاتر خود احتمالاً می‌تواند سروصدای دوباره‌ای در جهان بر پا کند.

فناوری هوش مصنوعی با کمک مدل‌های زبانی بزرگ جانی دوباره گرفته و توجه بسیاری از مردم و شرکت‌های بزرگ فناوری را به خود جلب کرده است. ولی اگر فکر می‌کردید به این زودی‌ها چیزی باهوش‌تر از ChatGPT به‌وجود نمی‌آید، در اشتباه بودید؛ چون حالا با AutoGPT روبه‌رو هستیم.

چت بات AutoGPT وارد گود رقابت با ChatGPT شد

چت‌بات AutoGPT چیست و چه قابلیت‌هایی دارد؟

GPT سرواژه «ترنسفومر از پیش تعلیم‌یافته‌ زایا» است؛ به زبان ساده‌تر، یعنی این فناوری سعی می‌کند عملکرد مغز انسان را تقلید کند. ولی برخلاف ChatGPT که مطابق نامش به چت‌کردن نیاز دارد، یعنی باید از کاربر ورودی بگیرد، AutoGPT نیازمند دریافت ورودی‌های متعدد از کاربر نیست.

این فناوری می‌تواند خودش تحقیق کند، از اشتباهاتش درس بگیرد و رفتارش را براساس شرایط تغییر دهد. AutoGPT مدعی است که سرعت و راندمان بسیار بیشتری نسبت به مغز انسان‌ها دارد. ترسناک نیست؟ اگر این مدل هوش مصنوعی واقعاً شبیه به آن چیزی باشد که ادعا می‌کند، می‌تواند تهدیدی جدی برای بسیاری از مشاغل محسوب شود.

AutoGPT در تاریخ 30 مارس (10 فروردین‌ماه) توسط توسعه‌دهنده‌ای به نام Significant Gravitas در گیت‌هاب منتشر شد.

روش کار AutoGPT چگونه است؟

AutoGPT چهار جزء کلیدی دارد که باعث می‌شود این مدل هوش مصنوعی به همان اندازه که ادعا می‌کند، بهینه و کارآمد باشد. این فناوری از مدل GPT-4 استفاده می‌کند که جدیدترین مدل زبانی OpenAI است و مسئولیت تفکر را بر عهده دارد.

این برنامه به‌گونه‌ای طراحی شده است که بتواند به‌طور خودکار کارکردهایش را تکرار کند و از همین طریق اشتباهاش را اصلاح نماید. AutoGPT با این کار می‌تواند از این اشتباهات درس بگیرد.

AutoGPT حافظه متفاوتی دارد. این برنامه با پایگاه‌های داده وکتور یکپارچه شده است که ذخیره‌سازی اطلاعات و بهینه‌سازی تصمیم‌گیری‌ها در آینده را ممکن می‌کند.

چت بات AutoGPT وارد گود رقابت با ChatGPT شد

درنهایت AutoGPT قابلیت‌های چندعملکردی دارد. این برنامه می‌تواند در عرض چند لحظه در اینترنت جست‌وجو کند و اطلاعات مدنظر خود را به‌دست آورد و آن‌ها را ذخیره‌سازی کند یا اطلاعات قبلی خود را به‌روز نماید.

یک مهندس کامپیوتر می‌گوید در آزمایشی که با AutoGPT داشته است، از این برنامه خواسته تا یک برنامه بسازد. سپس این هوش مصنوعی خودش متوجه شده است که کامپیوتر کاربر فاقد بستر Node بوده و با نصب آن سرور را روی کامپیوتر ایجاد کرده است؛ بدون آنکه نیاز به اقدامی از سوی کاربر باشد.

شیوه کار با AutoGPT به چه شکل است؟

متأسفانه برخلاف ChatGPT که یک رابط تحت وب دارد، برای استفاده از AutoGPT به کمی دانش فنی نیاز دارید و باید چند برنامه خاص را دانلود کنید. پیش‌نیازهای این فناوری پایتون 3.8، یک کلید API از OpenAI و یک کلید API از PINECONE است. البته اگر می‌خواهید صدای این هوش مصنوعی را بشنوید به یک کلید API از ElevenLabs هم نیاز دارید.

پس از نصب این پیش‌نیازها، می‌توانید با کمک این راهنما AutoGPT را راه‌اندازی کنید.

در ماه‌های اخیر نگرانی‌هایی مثل استفاده از ChatGPT توسط دانش‌آموزان در انجام تکالیف مطرح شده بود. اما حالا AutoGPT این نگرانی‌ها را به سطح متفاوتی می‌برد. این برنامه بدون دخالت کاربر می‌تواند کارهای زیادی را به‌صورت خودکار انجام دهد و عملاً جایگزین برخی نیروهای شغلی شود.

چت بات AutoGPT وارد گود رقابت با ChatGPT شد

این نرم‌افزار به ترند شماره یک شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است و بسیاری از کاربران باور دارند که می‌توان آن را به‌عنوان نمونه‌ای از هوش جامع مصنوعی (AGI) در نظر گرفت. بسیاری از کارشناسان پیش‌تر هشدار داده بودند که AGI می‌تواند زندگی بشر را دستخوش تغییراتی غیرمنتظره کند. ایلان ماسک و جمعی از فعالان فناوری نامه سرگشاده‌ای را در‌این‌باره نوشته و از آزمایشگاه‌های هوش مصنوعی خواسته بودند تا توسعه این فناوری به‌صورت موقت متوقف شود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص چت بات AutoGPT به عنوان رقیب ChatGPT چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر