coinex
راهنمای خرید تکراتو

قابلیت کدنویسی و رفع باگ به هوش مصنوعی گوگل بارد اضافه شد

ظاهراً گوگل قابلیت کدنویسی و رفع باگ را به چت‌بات مبتنی‌بر هوش مصنوعی بارد اضافه کرده است تا کاربران بتوانند از آن استفاده کنند.

طبق اعلام گوگل، قابلیت کدنویسی و رفع باگ چت‌‌بات هوش مصنوعی گوگل بارد به آن اضافه شده است. این مدل هوش مصنوعی که جواب گوگل به رقیب اصلی خود ChatGPT است، هم‌اکنون می‌تواند از 20 زبان برنامه‌نویسی متنوع و پرکاربر مانند C++, Java and Python پشتیبانی کند که در نوع خود نظیر ندارد. حال باید دید که واکنش دیگر شرکت‌های ارائه‌دهنده مدل‌های هوش مصنوعی چیست.

بیشتر بخوانید: برنامه ریزی سفر با کمک ChatGPT ؛ لذت دوچندان سفر با ویژگی‌های هوش مصنوعی

قابلیت کدنویسی و رفع باگ برای گوگل بارد منتشر شد

گوگل که ماه گذشته هوش مصنوعی Bard را در حل مسائل ریاضی هوشمندتر کرده بود، حالا آن را برای کدنویسی و همچنین بررسی اشکالات و توضیح آن به کاربران به‌روزرسانی کرده است.

همانطور که گوگل در پست وبلاگ خود توضیح می‌دهد، Bard اکنون می‌تواند با 20 زبان برنامه‌نویسی از جمله C++‎، جاوا و پایتون کدنویسی کند. علاوه بر این، با سایر محصولات گوگل یکپارچگی دارد و می‌تواند کدها را به Colab، پلتفرم ابری غول موتور جستجو برای پایتون ارائه کند. Bard همچنین اکنون می‌تواند در نوشتن توابع Google Sheets به کاربران کمک کند.

قابلیت کدنویسی و رفع باگ برای گوگل بارد منتشر شد

دیگر ویژگی قابل توجه هوش مصنوعی گوگل، اشکال‌زدایی کدهایی است که تولید می‌کند. غول فناوری در پست خود توضیح داده در صورتی که خروجی ارائه‌شده موردانتظار شما نیست، دستور «this code didn’t work, please fix it» را به Bard ارائه کنید تا آن را دوباره بررسی کند.

علاوه بر تولید کد و اشکال‌زدایی، Bard همچنین می‌تواند برای کدهایی که نوشته، توضیحاتی را ارائه کند. این ویژگی برای افرادی مناسب خواهد بود که تازه شروع به یادگیری برنامه‌نویسی کرده‌اند.

در نهایت، گوگل به کاربران یادآوری می‌کند که Bard هنوز در مرحله «آزمایش اولیه» خود قرار دارد، بنابراین ممکن است کدهایی را به شما ارائه کند که خروجی مورد انتظار را تولید نمی‌کند یا بهینه نیستند:

همیشه پاسخ‌های Bard را دوباره بررسی کنید و قبل از تکیه بر کد، خطاها، اشکالات و آسیب‌پذیری‌های آن را به دقت آزمایش و بررسی کنید.

گوگل که در چند وقت گذشته تمرکز زیادی روی هوش مصنوعی کرده است، در دومین روز از ماه فروردین چت‌بات Bard خود را به‌صورت عمومی در دسترس کاربران قرار داد. این شرکت همچنین روز گذشته از ادغام تیم Brain با دیپ‌مایند خبر داد که به‌موجب آن گروه جدیدی به نام گوگل دیپ‌مایند با مدیریت «دمیس هاسابیس» شکل می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص قابلیت کدنویسی و رفع باگ هوش مصنوعی گوگل بارد چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر