coinex
OMPFinex

ساخت یک میکروسکوپ مبتنی بر هوش مصنوعی برای تشخیص سرطان

به تازگی یکی از شرکت‌های مطرح و محبوب آمریکایی تصمیم به ساخت یک میکروسکوپ مبتنی بر هوش مصنوعی گرفته است که قادر به تشخیص سرطان است.

اخیراً خبر رسیده که گوگل قصد دارد با همکاری وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، یک میکروسکوپ مبتنی بر هوش مصنوعی بسازد که می‌تواند در تشخیص سرطان بسیاری کارآمد باشد. این میکروسکوپ واقعیت افزوده (ARM) می‌تواند پزشکان را برای تشخیص این بیماری همیاری کرده و از شدت سرطان و تأثیرات مخرب آن بر روی بدن بکاهد.

بیشتر بخوانید: ساخت واکسن سرطان ریه که تا 41 درصد در کاهش نرخ مرگ‌ومیر موثر است

گوگل درحال توسعه یک میکروسکوپ مبتنی بر هوش مصنوعی است

گوگل با همکاری وزارت دفاع آمریکا یک نمونه اولیه از «میکروسکوپ واقعیت افزوده» (ARM) را تولید کرده است که از هوش مصنوعی بهره می‌برد و به پزشکان کمک می‌کند تا راحت‌تر سرطان را تشخیص دهند.

به گزارش CNBC، این میکروسکوپ برای هم‌پوشانی شاخص‌های بصری یا ایجاد نقشه‌های حرارتی به‌صورت لحظه‌ای، از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. هوش مصنوعی طبقه‌بندی نمونه‌ها و تشخیص سرطان یا عوامل بیماری‌زا را ساده‌تر می‌کند.

گوگل برای اولین‌بار در سال 2018 به‌طور عمومی به ARM اشاره کرد، بااین‌حال تا به امروز از این ابزار برای شناسایی بیماران استفاده نشده است. درحال‌حاضر 13 نمونه اولیه از این میکروسکوپ مبتنی بر هوش مصنوعی ساخته شده، اما پیش از استفاده توسط پزشکان باید آزمایش‌های مختلفی را پشت‌سر بگذارند.

با وجود توسعه چنین میکروسکوپی، هدف نهایی گوگل ساخت سیستمی است که بتوان آن را روی میکروسکوپ‌های موجود در بیمارستان‌ها نصب کرد. میکروسکوپ‌های مجهز به این سیستم می‌توانند بازخوردهای بصری متنوعی ازجمله متن، فلش‌ها، خطوط، نقشه‌های حرارتی یا انیمیشن را ارائه کنند که هرکدام برای ارزیابی‌های مختلف طراحی شده‌اند.

گوگل درحال توسعه یک میکروسکوپ مبتنی بر هوش مصنوعی است

واحد نوآوری وزارت دفاع آمریکا ظاهراً با گوگل به توافق رسیده است تا از ARM در ارتش استفاده شود. بنابراین احتمالاً تا پاییز سال جاری، میلادی برخی مقامات دولتی به این میکروسکوپ‌ها دسترسی پیدا کنند. انتظار می‌رود قیمت هر واحد از این میکروسکوپ‌ها برابر 90 تا 100 هزار دلار باشد که برای بسیاری از بیمارستان‌ها قیمت بالایی محسوب می‌شود.

این اولین‌باری نیست که Google Health روی ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در دنیای پزشکی سرمایه‌گذاری می‌کند. گوگل نه‌تنها می‌خواهد دقت تشخیص بیماری‌ها را افزایش دهد، بلکه می‌خواهد کمبود دارو را هم برطرف کند.

گوگل برای دستیابی به اهدافش در دنیای هوش مصنوعی، با استارتاپ‌های زیادی همکاری می‌کند. با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود تا سال 2030، جهان با 15 میلیون کمبود نیرو در کادر درمان مواجه شود، توسعه روش‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند کارآمد باشد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره ساخت میکروسکوپ مبتنی بر هوش مصنوعی توسط گوگل چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: دیجیاتو

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر