;
coinex

زارع‌پور: امکان رفع فیلتر گوگل پلی وجود دارد

وریز ارتباطات امروز در جمع خبرنگاران اعلام کرد که امکان رفع فیلتر گوگل پلی وجود دارد اما فیلتر پیام‌رسان‌ها پا برجا خواهد بود.

عیسی زارع پور امروز در حیاط دولت به موضوع  میزان فیلترینگ در کشور و حیطه اختیارات دولت پرداخت. او اعلام کرد امکان رفع فیلتر گوگل پلی وجود دارد اما باقی پیامرسان‌ها فیلتر خواهند ماند. زارع پور می‌گوید : «در موضوع فیلتر گوگل‌پلی می‌توان تجدیدنظر کرد اما مخالفت می‌شود.»

بیشتر بخوانید: بسته‌های جدید اینترنتی با قیمت جدید عرضه خواهند شد

وزیر ارتباطات می‌گوید که رفع فیلتر گوگل پلی تا کنون دوبار در کارگروه تعیین مصادیق مطرح شده اما گوش نمی‌دهند او در ادامه افزود :«رییس جمهور،‌ به دبیر شورای عالی فضای مجازی ماموریت داده است که در سیاست‌های مسدود سازی بازنگری شود. هروقت ایشان را دیدید از خودشان بپرسید.»

او درباره رفع فیلتر  بعضی از اپلیکیشن‌ها گفت: « ما در حال پیگیری هستیم که بعضی از پلتفرم‌هایی که امکان تجدیدنظر درباره آن‌ها وجود دارد مثل گوگل پلی رفع فیلتر شوند.»

وزیر ارتباطات ادامه داد: «ما تا به حال دوبار این موضوع را در کارگروه تعیین مصادیق برده‌ایم اما متاسفانه گوش نمی‌دهند. موضوع به مرکز ملی فضای مجازی و دبیر شورا سپرده شده است که پیگیری می‌کنند و امیدواریم با پیگیری ایشان و همکاری باقی دستگاه‌ها،‌ خبرهای خوبی در این حوزه داشته باشیم. بحث شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها اما جدا است و در مورد آن‌ها از قبل تصمیم گرفته شده است که تا زمانی که پاسخگو نباشند امکان بازگشایی مجدد ندارند و اطلاع‌رسانی قبلی هم شده است.»

وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که دولت چقدر در موضوع فیلترینگ نقش دارند گفت:‌ «ما هم پیگیر هستیم اما کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه که بر اساس قانون جرائم رایانه‌ای این مسئولیت را به عهده دارد در دادستانی کل کشور است که ۱۲ به علاوه ۱ عضو دارد. سیزدهمین عضو مرکز ملی فضای مجازی است. شش عضو آن دولت است و تصویب هر تصمیم حداقل به هفت رای احتیاج دارد که دو نفر آن نمایندگان مجلس هستند. در نتیجه اگر همه دولت هم رای بدهند بالاخره همکاری مجلس و دستگاه‌های دیگر را می‌طلبد.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ی رفع فیلتر گوگل پلی چیست؟ لطفا دیدگاه خود را در بخش کامنت با تکراتو در میان بگذارید و اخبار روز را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر