coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

ایلان ماسک: نسل جدید خودرو تسلا رودستر پرواز می‌کند!

ایلان ماسک در اکانت شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس یک ادعای عجیب داشته است. او می‌گوید که نسل جدید خودرو تسلا رودستر قادر به پرواز خواهد بود.

ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا، به تازگی پستی را در شبکه اجتماعی X (توئیتر سابق) منتشر کرده و در آن مدعی شده که تسلا رودستر جدید دارای قابلیت پرواز خواهد بود. اگر این ادعا درست باشد، رودستر مطمئنا موفقیت قابل توجهی در بازار خواهد داشت. ایلان ماسک جزئیات بیشتری را برای حمایت از ادعای خود به اشتراک نگذاشته، اما این موضوع توجه ناظران صنعت و کاربران را به خود جلب کرده است.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


نسل جدید خودرو تسلا رودستر

همان‌طور که می‌دانید ایلان ماسک در زمینه طرح ادعاهای بی پایه و اساس و بی نتیجه ید طولانی دارد. با این حال، این احتمال وجود دارد که تسلا رودمستر آینده بسیار سریع باشد و منظور ایلان ماسک از اینکه رودمستر قادر به پرواز است، همین سرعت بالای آن باشد.

نسل جدید خودرو تسلا رودستر
Tesla Roadster

اولین خودرو تسلا رودستر هفت سال پیش در جریان رویداد Semi and Roadster تسلا معرفی شد و از آن زمان انتظار بی پایان کاربران برای عرضه نسل بعدی این خودرو ادامه داشته است. رودستر را می‌توان برترین خودروی برند تسلا دانست که از سال 2020 در لیست تولیدی قرار گرفته و هنوز منتشر نشده است. قرار بود که این خودرو جانشین رودستر 2008 باشد که بر اساس پلتفرم Elise ساخته شده بود. با این حال، رودستر را می‌توان نقطه ورود تسلا به بازار خودروهای الکتریکی در نظر گرفت.

خودرو رودستر تسلا در ابتدا به خاطر شتاب بالای خود (شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت در 1.9 ثانیه) بسیار مورد توجه بود. این شتاب در آن زمان بی‌نظیر محسوب می‌شد اما در حال حاضر، چندان عدد خاصی نیست؛ چرا که چندین خودروی تسلا و لوسید وجود دارد که عملکرد سرعت بهتری نسبت به 0 تا 62 مایل در ساعت در کمتر از 2 ثانیه دارند. علاوه بر این، ابرخودروهای هم‌رده رودستر می‌توانند تنها در 1.7 ثانیه به چنین عملکرد و شتابی دست یابند.

در سال 2021، ایلان ماسک ادعا کرد که تسلا رودستر می‌تواند در 1.1 ثانیه به سرعت 0 تا 62 مایل در ساعت برسد. او می‌گفت که بسته اسپیس ایکس که شامل حداکثر 10 پیشران موشک کوچک می‌شود در اطراف خودرو چیده شده و به عملکرد سرعتی آن کمک خواهد کرد. او از این ویژگی در سال 2018 پرده برداشت و آن اولین باری بود که ماسک ادعا کرد رودستر قادر به پرواز خواهد بود.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، انتظار می‌رود که رودستر امسال معرفی شده و در سال 2025 وارد مرحله تولید انبوه شود. قیمت اولیه خودرو تسلا رودستر 200000 دلار بود اما قیمت فعلی آن هنوز توسط تسلا اعلام نشده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما کاربران تکراتو درباره نسل جدید خودرو تسلا رودستر چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با تکراتو به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

منبع: gizmochina

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر