سیریِ اپل (Apple’s Siri) چیست؟

سیری یک برنامه کاربردی برای سیستم عاملِ iOS اپل است که به عنوان یک دستیار شخصی و هدایتگر دانش (Knowledge Navigator) کار می کند. این برنامه از یک رابط کاربری که به زبان طبیعی کار می کند استفاده کرده تا بتواند به سوالات پاسخ داده، پیشنهاداتی ارائه داده، و انجام این کارها را به وسیله ارسال درخواست ها به یک مجموعه از خدمات وب صورت می گیرد.

سیری یک برنامه کاربردی برای سیستم عاملِ iOS اپل است که به عنوان یک دستیار شخصی و هدایتگر دانش (Knowledge Navigator) کار می کند. این برنامه از یک رابط کاربری که به زبان طبیعی کار می کند استفاده کرده تا بتواند به سوالات پاسخ داده، پیشنهاداتی ارائه داده، و انجام این کارها را به وسیله ارسال درخواست ها به یک مجموعه از خدمات وب صورت می گیرد. نرم افزار هم در نسخه اصلی و هم به عنوان یک برنامه کاربردی برای iOS، این برنامه با زبان فردی کاربر انطباق یافته و نتایجی منحصرِ به کاربر ارائه می دهد. سیری رسماً در App Store (که منبعی برای دریافتِ برنامه های iOS بوده و توسط شرکت Apple طراحی و پیاده سازی شده است) توسط شرکت سیری عرضه شد که Apple این شرکت را در تاریخ 28 آپریل 2010 خریداری کرد. سیری اعلام کرده بود که این برنامه برای گوشی های BlackBerry و همچنین گوشی های تحت اندروید نیز در دسترس است که البته بعد از خریداری اش توسط اپل تمامیِ توسعه های دیگر این نرم افزار تعطیل شد.

طرز کار سیری

سیری که از آیفون 4S در گوشی های آیفون در دسترس است بدین گونه عمل می کند که فرد با دادنِ فرمان به صورت گفتاری با برنامه ارتباط برقرار کرده و سیری نیز فرامین را برای شما انجام خواهد داد، به گفته خود شرکت اپل، “سیری نه تنها می فهمد که شما چه چیزی می گویید، بلکه به اندازه ای هوشمند است که منظور شما را نیز متوجه می شود.” این برنامه نیازمند دسترسی به اینترنت بوده و در این صورت می تواند شما را کاملاً از تایپِ دستی عباراتِ مورد نظرتان برای جستجو، تماس با دوستانتان، تنظیم کردنِ یک یادآور (remainder) و اکثرِ نیازهای روزانه تان به تلفن همراه، بی نیاز کند.

.

منبع: wikipedia


عصر تکنولوژی، Techeraارسال نظر