اکسکوینو

مسابقه هفتگی تکراتو و فیگار در اینستاگرام
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

تست خودروی پرنده ی ترافوجیا بر فراز آسمان امریکا

ماشین پرنده ی TF-X ترافوجیا (Terrafugia) که اولین بار در سال ۲۰۱۳ اعلام شد و با یک نمونه ی اولیه ی ارتقایافته اوایل امسال رونمایی شد به زودی رویای ما را برای حمل و نقل در کوچه های ابری محقق می سازد.

ماشین پرنده ی TF-X ترافوجیا (Terrafugia) که اولین بار در سال ۲۰۱۳ اعلام شد و با یک نمونه ی اولیه ی ارتقایافته اوایل امسال رونمایی گردید به زودی رویای ما را برای حمل و نقل در کوچه های ابری محقق می سازد.

قیمت روز گوشی های بازار ایران

هم اکنون شرکت هواپیمایی مستقر در ماساچوست در پی محقق کردن هدف بعدی خود است – اداره هوانوردی فدرال (FAA) مجوز ویژه ای را به آن ارائه داده تا آزمون های هوایی این ماشین پرنده را اجرا کند.

قبل از اینکه این مدل عرضه شود، در حریم هوایی امریکا آزمایش می شود و این تنها یک دهم از اندازه ی اصلی نمونه ی اصلی این ماشین پرنده است. با این وجود که این اندازه واقعی نیست، اما آزمایش مقیاس کوچک این نمونه ی ماشین پرنده خیلی هم بد نبه نظر نمی رسد چرا که آزمایش یک نسخه ی مینیاتوری از TF-X سریعا وارد فاز توسعه و تحقیق عملی خواهد شد.

مدل معیار این ماشین پرنده مجاز است در ارتفاعات ۱۲۱ متری از سطح زمین و سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت پرواز کند. این ماشین می تواند از سراسر فضای هوایی این کشور استفاده کند، اما این تیم باید با مقامات مربوطه در هر زمانی در ارتباط باشند.

ترافوجیا در یک بیانیه ی مطبوعاتی گفت: “تست پرواز گسترده ی sUAS (سیستم های هوایی کوچک بدون سرنشین) همراه با تست تونل باد و شبیه سازی آیرودینامیکی، برای تصحیح طراحی این خودرو، امری کلیدی است.”

بنا به گزارش Aero News Network، این تست ها به دلیل مهندسی منحصر بفرد این هواپیما، به منظور توسعه ی واقعی این ماشین پرنده بسیار مهم و ضروری است. به دلیل پیکربندی غیر متعارف TF-X دستیابی به پایداری و تثبیت حالت معلق در هوا با مدل های کوچکتر، قبل از توسعه ی نمونه ی با اندازه ی کامل TF-X لازم است.

اگر این مدل TF-X با اندازه ی کامل به بازار عرضه شود، ماکزیمم سرعت ۳۲۲ کیلومتر در ساعت (۲۰۰ مایل در ساعت) با محدوده ی پرواز ۸۰۵ کیلومتری (۵۰۰ مایلی) خواهد داشت و برای به پرواز درامدن و نشستن به هیچ محدوده ی خاصی نیاز ندارد. این خودروی هیبریدی ۴ مسافره شامل باتری های قابل شارژی است که با موتور و یا از طریق ایستگاه شارژ اتومبیل های برقی شارژ می شود. این اتومبیل به اندازه ای کوچک است که برای رانندگی بر روی جاده ها و یا گاراژهای عادی متناسب است و بخش پرنده ی آن کامپیوتری عمل می کند و بنابراین نیازی نیست که شما ذاتا خلبان باشید.

ترافوجیا می گوید برای توسعه ی این ماشین های پرنده ۸ تا ۱۲ سال تخمین زده شده و مسلما طراحی و توسعه ی این مدل هم زمانبر هست ولی زمان دقیق عرضه ی آن به بازار هنوز مشخص نیست.

.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: sciencealert


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر