تی وی آر گریفیث مدل سال ۲۰۱۹ میلادی ، سوپر اسپرتی متفاوت از کشور انگلستان

تی وی آر گریفیت مدل سال 2019 میلادی

تی وی آر گریفیث (TVR Griffith) نمونه‌ای است در کلاس بدنه خودروهای اسپرت کوچک محصول کشور انگلستان که برای اولین بار در سال ۱۹۹۱ میلادی به نمایش عمومی در آمد. بر اساس اعلام این شرکت نسخه جدیدی از این خودروی خاص برای سال ۲۰۱۹ راهی بازارهای جهانی خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی تی وی آر گریفیث مدل سال ۲۰۱۹ میلادی بپردازیم.

تاریخچه تی وی آر گریفیث

تی وی آر گریفیث خودرویی است اسپرت که برای اولین بار در سال ۱۹۹۱ میلادی به بازارهای جهانی عرضه شد. این خودرو سبک ساخته شده از فایبرگلاس با وزنی در حدود ۱ تن، از یک پیشرانه قدرتمند ۸ سیلندر خورجینی ۴.۰ لیتری ساخت شرکت خودرو سازی روور (Rover) به حجم دقیق ۳.۹۵۰ سی سی، توانایی تولید نیرویی معادل ۲۴۰ اسب بخار را داشت. حداکثر گشتاور تولیدی این موتور نیز ۳۷۰ نیوتون متر بود که از دور موتور ۴.۰۰۰ RPM در اختیار راننده قرار می‌گرفت. تی وی آر گریفیت با توجه به وزن بسیار پایین خود عملکردی قابل توجه داشت و در زمانی در حدود ۴.۷ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و حداکثر سرعت آن نیز در حدود ۱۵۲ مایل در ساعت (معادل ۲۴۵ کیلومتر در ساعت) بود.

این خودرو که تا سال ۲۰۰۲ در خط تولید شرکت تی وی آر قرار داشت قابلیت تجهیز به پیشرانه‌های قدرتمندتری را داشت. این موتورهای عبارت بودند از:

  • موتور ۸ سیلندر خورجینی ۴.۳ لیتری با قدرت ۲۸۰ اسب بخار، گشتاور ۴۱۴ نیوتون متر، شتاب ۴.۶ ثانیه و حداکثر سرعت ۲۵۴ کیلومتر در ساعت
  • موتور ۸ سیلندر حورجینی ۴.۵ لیتری با قدرت ۲۸۵ اسب بخار، گشتاور ۴۲۰ نیوتون متر، شتاب ۴.۶ ثانیه و حداکثر سرعت ۲۵۴ کیلومتر در ساعت
  • موتور ۸ سیلندر خورجینی ۵.۰ لیتری با قدرت ۳۴۰ اسب بخار، گشتاور ۴۷۴ نیوتون متر، شتاب ۴.۱ ثانیه و حداکثر سرعت ۲۷۲ کیلومتر در ساعت

تی وی آر گریفیث مدل سال ۲۰۱۹ میلادی

شرکت تی وی آر هفته گذشته و در جریان مسابقات نمایشی پیست گود وود (GoodWood) انگلستان، از یک خودروی جدید با نام تی وی آر گریفیث مدل سال ۲۰۱۹ میلادی رونمایی کرد که قرار است در انتهای سال آینده میلادی در دسترس علاقمندان خودروهای اسپرت قرار بگیرد. این خودرو نیز مانند پیشینیان خود نمونه‌ای سبک بوده و وزنی در حدود ۱.۲ تن دارد.

طراحی خارجی و بدنه

تی وی آر گریفیث مدل سال ۲۰۱۹ میلادی خودرویی کوچک بوده و طولی برابر با ۴.۳۱۴ میلیمتر، پهنایی برابر با ۱.۸۵۰ میلیمتر، ارتفاعی برابر با ۱.۲۳۹ میلیمتر داشته و فاصله دو محور عقب و جلوی آن نیز در حدود ۲.۶۰۰ میلمتر است. برای درک بهتر می‌توان از لحاظ ابعاد بدنه تی وی آر گریفیث مدل سال ۲۰۱۹ میلادی را با تویوتا جی تی ۸۶ موجود در بازار ایران مقایسه کرد که با طولی برابر با ۴.۲۴۰ میلیمتر، پهنایی برابر با ۱.۷۷۵ میلیمتر، ارتفاعی برابر با ۱.۲۸۵ میلیمتر و فاصله دو محور عقب و جلوی ۲.۵۷۰ میلیمتر، اندکی کوچک تر از این خودرو است.

طراحی بدنه تی وی آر گریفیث مدل سال ۲۰۱۹ میلادی بسیار انقلابی و جسورانه بوده و با استفاده از چراغ‌های مثلثی شکل در بخش جلویی، کاپوت بسیار کشیده، ورودی هوای بزرگ و ذوزنقه‌ای شکل، رینگ‌های بسیار بزرگ ۱۹ اینچی ۵ پره دوبل با تایرهای سایز ۲۳۵/۳۵/۱۹ در جلو و ۲۰ اینچی مجهز به تایرهای ۲۷۵/۳۰/۲۰ در عقب، خروجی‌های اگزوز در بخش ابتدایی درهای‌ جلویی، چراغ‌های بومرنگی شکل در بخش عقب، باله عقب کوچک و دیفیوزر (پخش کننده جریان هوا به منظور حفظ تعادل خودرو) نمایی بسیار اسپرت و جنگنده به خود گرفته است.

موتور و پیشرانه

پیشرانه استفاده شده در تی وی آر گریفیث مدل سال ۲۰۱۹ میلادی یک موتور ۸ سیلندر ۵.۰ لیتری خورجینی DOHC مجهز به ۳۲ سوپاپ با سیستم تنفس طبیعی (بدون استفاده از سیستم توربوشارژر) به حجم دقیق ۴.۹۵۱ سی سی است. این موتور توانایی تولید نیرویی معادل ۵۰۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۷۰۰ پاوند بر فوت (معادل ۹۵۰ نیوتون متر) در دور موتور ۷.۵۰۰ RPM را دارد. این نیرو توسط یک جعبه دنده بسیار پیشرفته Magnum XL به چرخ‌های عقبی (RWD) منتقل می گردد.

عملکرد

پیشرانه ۸ سیلندر ۵.۰ لیتری تی وی آر گریفیث مدل سال ۲۰۱۹ میلادی عملکرد فوق العاده‌ای دارد. این خودرو در زمانی کمتر از ۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در نهایت به حداکثر سرعت ۲۰۰ مایل در ساعت (معادل ۳۲۲ کیلومتر در ساعت) خواهد رسید.

قیمت و زمان عرضه

بر اساس اعلام شرکت سازنده، تی وی آر گریفیث مدل سال ۲۰۱۹ میلادی قیمتی در حدود ۹۰.۰۰۰ پاوند (معادل ۵۶۴ میلیون تومان با احتساب پاوند ۵.۱۵۰ تومانی در زمان نگارش) خواهد داشت و در انتهای سال ۲۰۱۸ میلادی به عنوان مدل سال ۲۰۱۹ میلادی عرضه خواهد شد.

مشخصات فنی تی وی آر گریفیث مدل سال ۲۰۱۹ میلادی در یک نگاه

حجم موتور (سی. سی.) ۴.۹۵۱
تعداد سیلندر. ۸
قدرت موتور (اسب بخار.) ۵۰۰
گشتاور (نیوتون متر.) ۹۵۰
گیربکس ۶ دستی
مصرف سوخت  (شهر.) .-.
مصرف سوخت (بزرگراه.) .-.
مصرف سوخت (ترکیبی.) .-.
شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۴
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت) ۳۲۲
طول ﴿میلیمتر.﴾ ۴.۳۱۴
پهنا ﴿میلیمتر.﴾ ۱.۸۵۰
ارتفاع ﴿میلیمتر.﴾ ۱.۲۳۹
فاصله دو محور ﴿میلیمتر.﴾ ۲.۶۰۰
ارتفاع از زمین ﴿میلیمتر.﴾ ۱۳۶
وزن ﴿کیلوگرم.﴾ ۱.۲۵۰
قیمت پایه (میلیون تومان) ۵۶۴

گالری تصاویر تی وی آر گریفیث مدل سال ۲۰۱۹ میلادی

 

منبع : Netcarshow

ترجمه و تالیف : تکراتو


ارسال نظر