۱۱ اس یو وی الکتریکی که تا پایان سال ۲۰۲۰ عرضه خواهند شد

11 اس یو وی الکتریکی که تا پایان سال 2020 عرضه خواهند شدتعدادی از خودروسازان قصد دارند تا چند سال آینده، اس یو وی الکتریکی خود را به بازار عرضه کنند. شرکت هایی مثل مرسدس بنز، بی ام و، فولکس واگن، آئودی و غیره قصد دارند با طراحی اس یو وی های الکتریکی، علاقه و اشتیاق خریداران را به خودروهای الکتریکی افزایش دهند.

در ادامه تصاویر و اطلاعاتی از ۱۱ اس یو وی الکتریکی را مشاهده می کنید که تا پایان سال ۲۰۲۰ در جاده ها حضور خواهند داشت، با تکراتو همراه شوید:


۱. جگوار برای اولین بار از اس یو وی الکتریکی I-PACE در نمایشگاه خودروی لس آنجلس رونمایی کرد؛ اما اخیرا تصاویری از این خودرو را در رنگ قرمز خیره کننده به نمایش گذاشته است. این SUV نسخه نهایی خودرویی خواهد بود که تا پایان سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه می شود.

1. جگوار برای اولین بار از اس یو وی الکتریکی I-PACE در نمایشگاه خودروی لس آنجلس رونمایی کرد؛ اما اخیرا تصاویری از این خودرو را در رنگ قرمز خیره کننده به نمایش گذاشته است. این SUV نسخه نهایی خودرویی خواهد بود که تا پایان سال 2018 به بازار عرضه می شود.

جگوار اعلام کرده است که I-PACE می تواند با یک بار شارژ کامل، مسافتی معادل ۲۲۰ مایل (۳۵۴ کیلومتر) را طی کند و سرعت صفر تا ۱۰۰ را در عرض ۴ ثانیه به دست آورد. هنوز هیچ اطلاعاتی درباره قیمت این اس یو وی الکتریکی در دست نیست؛ اما احتمالا در محدوده قیمتی خودروهای لوکس، یعتی ۵۰۰۰۰ دلار به فروش خواهد رسید.

جگوار اعلام کرده است که I-PACE می تواند با یک بار شارژ کامل، مسافتی معادل 220 مایل (354 کیلومتر) را طی کند و سرعت صفر تا 100 را در عرض 4 ثانیه به دست آورد. هنوز هیچ اطلاعاتی درباره قیمت این اس یو وی الکتریکی در دست نیست؛ اما احتمالا در محدوده قیمتی خودروهای لوکس، یعتی 50000 دلار به فروش خواهد رسید.

در کابین اس یو وی جگوار I-PACE، دو صفحه نمایش لمسی تعبیه شده است. علاوه بر این، یک صفحه نمایش مجازی به جای ابزارهای قدیمی راننده در نظر گرفته شده که به کمک دکمه هایی که روی فرمان قرار دارد، می توان آن را کنترل کرد.

در کابین اس یو وی جگوار I-PACE، دو صفحه نمایش لمسی تعبیه شده است. علاوه بر این، یک صفحه نمایش مجازی به جای ابزارهای قدیمی راننده در نظر گرفته شده که به کمک دکمه هایی که روی فرمان قرار دارد، می توان آن را کنترل کرد.

۲. مرسدس از کانسپت اس یو وی الکتریکی خود در نمایشگاه خودروی پاریس رونمایی کرد. این خودرو، نسخه استاندارد مدلی خواهد بود که احتمالا تا پایان سال ۲۰۱۹ عرضه می شود.

2. مرسدس از کانسپت اس یو وی الکتریکی خود در نمایشگاه خودروی پاریس رونمایی کرد. این خودرو، نسخه استاندارد مدلی خواهد بود که احتمالا تا پایان سال 2019 عرضه می شود.

این کانسپت با نام EQ معرفی شده و می تواند با یک شارژ کامل، مسافت ۳۱۰ مایلی (۴۹۸.۸ کیلومتر) را طی کند. این اس یو وی در همان محدوه قیمتی کراس اوور مرسدس جی ال سی به فروش می رسد؛ یعنی قیمتی معادل ۳۹.۱۵۰ دلار.

این کانسپت با نام EQ معرفی شده و می تواند با یک شارژ کامل، مسافت 310 مایلی (498.8 کیلومتر) را طی کند. این اس یو وی در همان محدوه قیمتی کراس اوور مرسدس جی ال سی به فروش می رسد؛ یعنی قیمتی معادل 39.150 دلار.این کانسپت از یک نمایشگر بزرگ ۲۴ اینچی برخوردار شده که اطلاعات ناوبری، سرعت و باتری را به نمایش می گذارد.

این کانسپت از یک نمایشگر بزرگ 24 اینچی برخوردار شده که اطلاعات ناوبری، سرعت و باتری را به نمایش می گذارد.

۳. آئودی یکی دیگر از شرکت هایی است که قصد دارد نسخه تولیدی کانسپت ای ترون کواترو را تا سال ۲۰۱۸ وارد بازار کند.

3. آئودی یکی دیگر از شرکت هایی است که قصد دارد نسخه تولیدی کانسپت ای ترون کواترو را تا سال 2018 وارد بازار کند.

این کمپانی برای اولین بار در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۵ از کانسپت e-tron quartto رونمایی کرد. این اس یو وی به چهار موتور الکتریکی مجهز است. باتری کامل این خودرو می تواند مسافتی معادل ۳۰۰ مایل (۴۸۲.۸ کیلومتر) را طی کند. این کمپانی در فروردین گذشته، پیش فروش این خودرو را در نروژ آغاز کرد. علاقه مندان می توانستند با پرداخت ۲۵۰۰ دلار نسخه ای از این اس یو وی را پیش خرید کنند.


۴. آئودی در نمایشگاه خودروی شانگهای از کانسپت ای ترون اسپورت بک تمام الکتریکی نیز رونمایی کرد. این خودرو، نسخه نهایی مدلی خواهد بود که در سال ۲۰۱۹ عرضه می شود.

4. آئودی در نمایشگاه خودروی شانگهای از کانسپت ای ترون اسپورت بک تمام الکتریکی نیز رونمایی کرد. این خودرو، نسخه نهایی مدلی خواهد بود که در سال 2019 عرضه می شود.

گفته می شود اس یو وی الکتریکی ای ترون اسپورت بک با یک بار شارژ کامل می تواند مسافت ۲۸۰ مایلی (۴۵۰.۶ کیلومتر) را طی کند. حداکثر سرعت این خودرو به ۱۳۱ مایل بر ساعت (۲۱۰.۸ کیلومتر بر ساعت) رسیده و سرعت صفر تا صد را در عرض ۴.۵ ثانیه به دست می آورد.

گفته می شود اس یو وی الکتریکی ای ترون اسپورت بک با یک بار شارژ کامل می تواند مسافت 280 مایلی (450.6 کیلومتر) را طی کند. حداکثر سرعت این خودرو به 131 مایل بر ساعت (210.8 کیلومتر بر ساعت) رسیده و سرعت صفر تا صد را در عرض 4.5 ثانیه به دست می آورد.

این اس یو وی به جای آینه های بغل، به دوربین مجهز شده است.

این اس یو وی به جای آینه های بغل، به دوربین مجهز شده است.۵. کمپانی بی او و اعلام کرده است که یک نسخه الکتریکی از اس یو وی ایکس ۳ را عرضه خواهد کرد.

5. کمپانی بی او و اعلام کرده است که یک نسخه الکتریکی از اس یو وی ایکس 3 را عرضه خواهد کرد.

این کمپانی قصد دارد ایکس ۳ الکتریکی را تا سال ۲۰۲۰ عرضه کند. این شرکت همچنین یک مینی کوپر الکتریکی را تا پایان ۲۰۱۹ راه اندازی می کند.


۶. فورد از دیگر شرکت هایی است که یک اس یو وی الکتریکی را تا سال ۲۰۲۰ معرفی خواهد کرد.

6. فورد از دیگر شرکت هایی است که یک اس یو وی الکتریکی را تا سال 2020 معرفی خواهد کرد.

این کمپانی برآورد کرده که محدوده مسافتی این اس یو وی به ۳۰۰ مایل (۴۸۲.۸ کیلومتر) می رسد و در بازارهای آمریکای شمالی، اروپا و آسیا عرضه می شود.

۷. بنتلی نیز قصد دارد یک اس یو وی الکتریکی کوچک را به خط تولید خود اضافه کند.

7. بنتلی نیز قصد دارد یک اس یو وی الکتریکی کوچک را به خط تولید خود اضافه کند.

این کمپانی قصد دارد یک اس یو وی الکتریکی را راه اندازی کند، اما هنوز مشخص نیست که ایا این نسخه تماما الکتریکی خواهد بود یا خیر. سال گذشته، بنتلی اعلام کرد که نسخه هیبریدی بنتایگا را در سال ۲۰۱۷ راه اندازی می کند. بنابراین، این کمپانی در آینده ای نزدیک قصد دارد یک نسخه تمام الکتریکی یا هیبریدی را به بازار عرضه کند.


۸. هیوندای قصد دارد اس یو وی الکتریکی خود را در سال ۲۰۱۸ با محدوده مسافتی ۲۰۰ مایل (۳۲۱ کیلومتر) عرضه کند.

8. هیوندای قصد دارد اس یو وی الکتریکی خود را در سال 2018 با محدوده مسافتی 200 مایل (321 کیلومتر) عرضه کند.

سخنگوی این کمپانی اعلام کرده است که این اس یو وی الکتریکی در دست ساخت است و مطابق با برنامه عرضه می شود. در تصویر بالا، نسخه ای از خودروی تمامی الکتریکی هیوندای Ioniq را مشاهده می کنید که محدوده مسافتی ۱۱۰ مایل (۱۷۷ کیلومتر) را ارائه می کند. این میزان در مقایسه با خودروهای الکتریکی امروزی چندان مناسب نیست. این خودرو تا پایان ۲۰۱۷ عرضه خواهد شد. البته اطلاعاتی درباره قیمت این محصول در دست نیست.


۹. فولکس واگن اعلام کرده است که تا پایان سال ۲۰۲۵، ۳۰ خودروی الکتریکی را راه اندازی می کند. این برنامه فولکس واگن به دلیل رسوایی مربوط به گازهای گلخانه ای شکل گرفته است. این احتمال وجود دارد که نسخه هایی از این ۳۰ مدل، اس یو وی الکتریکی باشند. در تصویر زیر، کانسپت الکتریکی ID را مشاهده می کنید؛ ترکیبی از یک هاچ بک و کراس اوور.

9. فولکس واگن اعلام کرده است که تا پایان سال 2025، 30 خودروی الکتریکی را راه اندازی می کند. این برنامه فولکس واگن به دلیل رسوایی مربوط به گازهای گلخانه ای شکل گرفته است. این احتمال وجود دارد که نسخه هایی از این 30 مدل، اس یو وی الکتریکی باشند. در تصویر زیر، کانسپت الکتریکی ID را مشاهده می کنید؛ ترکیبی از یک هاچ بک و کراس اوور.

فولکس واگن مدعی شده که کانسپت آی دی می تواند محدوده مسافتی ۲۴۸ تا ۳۷۲ مایل (۳۹۹.۱ تا ۵۹۸.۶ کیلومتر) را طی کند. نسخه نهایی این خودرو تا پایان سال ۲۰۲۰ راه اندازی خواهد شد. مدل تماما خودران این کانسپت در سال ۲۰۲۵ معرفی می شود.

فولکس واگن مدعی شده که کانسپت آی دی می تواند محدوده مسافتی 248 تا 372 مایل (399.1 تا 598.6 کیلومتر) را طی کند. نسخه نهایی این خودرو تا پایان سال 2020 راه اندازی خواهد شد. مدل تماما خودران این کانسپت در سال 2025 معرفی می شود.

این کمپانی همچنین از یک کانسپت اس یو وی به نام آی دی کراز رونمایی کرد. این خودرو می تواند با یک بار شارژ کامل، مسافت ۳۱۱ مایل (۵۰۰.۵ کیلومتر) را طی کند.

این کمپانی همچنین از یک کانسپت اس یو وی به نام آی دی کراز رونمایی کرد. این خودرو می تواند با یک بار شارژ کامل، مسافت 311 مایل (500.5 کیلومتر) را طی کند.۱۰. خودروسازی تسلا نیز قصد دارد اس یو وی الکتریکی دیگری را به بازار معرفی کند. این اس یو وی با نام تسلا مدل Y معرفی شده و در سال ۲۰۲۰ نیز عرضه خواهد شد.

10. خودروسازی تسلا نیز قصد دارد اس یو وی الکتریکی دیگری را به بازار معرفی کند. این اس یو وی با نام تسلا مدل Y معرفی شده و در سال 2020 نیز عرضه خواهد شد.

۱۱. شرکت استارتاپ چینی Nio قصد دارد اس یو وی الکتریکی خود را تا سال ۲۰۲۰ در چین راه اندازی کند. این خودرو با نام Nio ES8 معرفی شده است.

11. شرکت استارتاپ چینی Nio قصد دارد اس یو وی الکتریکی خود را تا سال 2020 در چین راه اندازی کند. این خودرو با نام Nio ES8 معرفی شده است.

این اس یو وی الکتریکی می تواند ۷ سرنشین را در خود جای دهد و به باتری قابل تعویض مجهز است. در حال حاضر اطلاعات بیشتری درباره این اس یو وی در دست نیست. این استارتاپ همچنین در حال تلاش برای توسعه یک اس یو وی الکتریکی با قابلیت های خودروان در آمریکاست.

این اس یو وی الکتریکی می تواند 7 سرنشین را در خود جای دهد و به باتری قابل تعویض مجهز است. در حال حاضر اطلاعات بیشتری درباره این اس یو وی در دست نیست. این استارتاپ همچنین در حال تلاش برای توسعه یک اس یو وی الکتریکی با قابلیت های خودروان در آمریکاست.

.

منبع: businessinsiderارسال نظر