رسیدن سرعت دانلود آیفون های جدید به گیگابایت؛ براساس گزارش تحلیلگران

سرعت دانلود آیفون های جدید

سرعت دانلود آیفون های جدید به گیگابایت خواهد رسید، ممکن است اهمیت این مساله را ندانید، اما آیفون به عنوان طلایه دار تکنولوژی نوید روزهای خوش آینده را می‌دهد.

پیش از رونمایی از آیفون 8، آیفون 8 پلاس و آیفون 10 شایعاتی مبنی بر عدم توانایی این تلفن‌های هوشمند در رسیدن به سرعت دانلود در حد گیگابایت به گوش می‌رسید. پس از عرضه و رونمایی این تلفن‌های هوشمند به بازار، روشن شد این شایعات دور از واقعیت نبوده‌اند. به هر حال تحلیل‌گران خبر خوشی را نوید داده‌اند، بر اساس گزارش تحلیل‌گر امنیتی مینگ چی کیو از کی جی آی، در سال 2018 انتظار می‌رود سرعت دانلود آیفون های جدید به گیگابایت بر ثانیه برسد.

بر این اساس گزارش کیو، از اپل انتظار می‌رود با قرار دادن بیس باند چیپ‌های سریعتر به سرعت‌های بالاتری دست یابد. در ادامه با پشتیبانی آیفون‌ها از استانداردهای میمو 4 در 4، علاوه بر توانایی بیشتر در سرعت، آنتن‌دهی قوی‌تری در نقاطی که به اصطلاح پوشش آنتن‌‌دهی ضعیف‌تری دارند، نیز انتظار می‌رود.

 

بیشتر بخوانید: شبکه های ارتباطی موبایل را بشناسید؛ سرعت اینترنت موبایل به چه عواملی بستگی دارد؟

 

با توجه به شایعات شنیده شده، اپل در حال کار با اینتل است تا سخت افزارهای فایو جی را به آیفون‌ اضافه کند، اما مشخص نیست در سال 2018 می‌توان انتظار رسیدن این فناوری را در آیفون داشت یا خیر.

گزارش‌های قدیمی‌تر حکایت از این داشتند که اینتل 70 تا 80 درصد از چیپ‌ست‌های آیفون را تامین می‌کند، درحالیکه مابقی قطعات متعلق به کوالکام خواهد بود.

ویدیویی که اخیرا در رابطه با مقایسه سرعت دانلود آیفون 10 (آیفون X) و گلکسی نوت 8 سامسونگ منتشر شد، نشان داد آیفون بسیار جلوتر از رقیب خود گام برمی‌دارد. ممکن است برای کاربرانی که هر روز با آیفون کار می‌کنند، این مساله مشهود نباشد، اما مسلما انتظار رسیدن به سرعت بالاتر، قابلیت بدی نیست.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: ubergizmoارسال نظر