خواندن ذهن انسان با یک دستبند هوشمند؛ جادویی در دنیای فناوری

کمپانی CTRL-labs برای خواندن ذهن انسان دستبندی هوشمند طراحی کرده است. این نمونه اولیه می تواند به راحتی دستورات ذهنی کاربر را بخواند.

این دستبند هوشمند توسط خالق اینترنت اکسپلورر ساخته شده و قادر است ذهن انسان را به خوبی بخواند. طرح نوآورانه ای که این کمپانی برای خواندن ذهن انسان از آن استفاده کرده شرکت های معتبری چون آمازون الکسا، اسپارک کپیتال و ولکان کپیتال را تشویق می کند تا در آن سرمایه گذاری کنند.


بیشتر بخوانید: آیا هوش مصنوعی بخشی از آینده‌ی جامعه بشری خواهد بود؟


دستبندی هوشمند برای خواندن ذهن انسان

کمپانی CTRL-labs  از فناوری رابط کاربری عصبی برای این منظور استفاده کرده و ماشین ها را به تابعی از افکار انسانی بدل نموده است. Josh Wolfe موسس لوکس کاپیتال، نمونه اولیه ی این گجت را تست کرده است. وی در مورد این گجت می گوید:

با چشمان خود آینده را دیدم و حقیقتا عاشق آن شدم. این فناوری منحصر به فرد است و از جادو قابل تمایز نیست.


بیشتر بخوانید: گروهی از متخصصین دانشگاه ماساچوست بر روی یک ربات هوشمند پیشرفته کار می‌کنند


این گجت برای خواندن ذهن انسان سیستم عصبی را به ماشین متصل می کند و از این طریق اجازه پایش دستورات عصبی از طریق دست فراهم می‌شود. این سیستم بسیار حساس است و نیازی به تکان دادن دست نیست و کنترلر آن حتی قادر است ایده ها را نیز تشخیص دهد.

یکی دیگر از افرادی که شانس آزمایش این دستبند را پیدا کرده است در مورد آن گفته است که ابتدا این وسیله بسیار ابتدایی به نظر رسیده اما بعدا موارد پیچیده تری را با آن تست کرده است. وی گفت:

ابتدا دست راست خود را مشت کرده و با کف دست دیگر آن را گرفتم. سعی کردم آن را باز کنم، طبیعتا دست واقعی من باز نشد اما جالب اینجاست که دست مجازی درون نمایشگر با خواندن دستورات ذهنی باز شد.

در ادامه دست راستم را مشت کرده و تنها در ذهنم قصد باز کردن آن را داشتم این بار نیز پس از چند ثانیه مکث دست مجازی باز شد.

خواندن ذهن انسان با یک دستبند هوشمند

بنابراین به نظر می رسد این گجت احساساتی را می خواند که کاربر تصمیم به عملی کردن آنها دارد. کمپانی CTRL-labs قرار است در اواخر سال جاری با انتشار کیت توسعه دهندگان به طراحان اجازه دهد از این رابط کاربری عصبی در کاربردهای دیگری مانند واقعیت مجازی و افزوده استفاده کنند.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: mediumارسال نظر