کاربران پیام رسان های داخلی 15 میلیون نفر هستند

به گفته وزیر ارتباطات تعداد کاربران پیام رسان های داخلی 15 میلیون نفر هستند. پیام‌رسان‌های داخلی راهی جدی‌ برای کسب سهم بیشتر بازار را در پیش گرفته‌اند.

به گزارش تکراتو، آذری جهرمی مجموع نصب‌های فعال پیام‌رسان‌های داخلی را نزدیک به ۱۵ میلیون اعلام کرده است. آنگونه که وزیر گفته پیام‌رسان‌های داخلی راه جدی‌ برای کسب سهم بیشتر از بازار را در پیش گرفته‌اند.


بیشتر بخوانید:  تلگرام همچنان در صدر؛ ۷۹ درصد کاربران هنوز در تلگرام حضور دارند


بررسی کاربران پیام رسان های داخلی

محمدجواد آذری جهرمی در مورد وضعیت امنیتی پیام‌رسان‌های مجازی در کشور سخن گفت و اعلام کرد که کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای  اسلامی از وزارتخانه ارتباطات درخواست ارائه گزارشی از وضعیت امنیت فضای مجازی را داشته است. در پی این درخواست از وضعیت امنیت و چارچوب‌های سامانه‌های پیاده‌سازی شده برای دفاع سایبری در برابر هجمه‌های که وجود دارد، گزارش مفصلی به این کمیسیون ارائه شده است.


بیشتر بخوانید: پیام رسان های داخلی تسهیلات دریافت کردند؛ اعطای وام ۵ میلیاردی به ۳ پیام رسان بومی


پیام رسان‌های داخلی 15 میلیون نصب فعال داشته‌اند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه در مورد آخرین وضعیت پیام‌رسان‌های داخلی، توضیح داد و اعلام کرد که براساس آخرین گزارش مرکز ملی فضای مجازی در مردادماه سال 97، مجموع کاربران پیام رسان های داخلی نزدیک 15 میلیون بوده‌اند.

وی ادامه داد که میان پیام رسان‌ها فضای رقابتی ایجاد گشته و باعث شده برخی رشد و برخی دیگر نزول داشته باشند. به گفته وزیر پیام‌رسان‌ها توانسته‌اند سهم بازار را در بین خود جا به جا کنند.

پیام‌رسان‌های داخلی در تلاش برای کسب سهم بیشتر از بازار

آذری جهرمی همچنین در مورد سهم پیام رسان‌ها از بازار سخن گفت و اعلام کرد که برآورد و برآیند فرآیندی تیم‌های فنی پیام‌رسان‌های داخلی مثبت است. به گفته وی پیام‌رسان‌ها به لحاظ بازاریابی و حوزه‌های دیگر نیاز به تلاش بیشتری دارند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد مشکلات زیرساخت‌های سخت‌افزاری پیام رسان‌ها نیز سخن گفت و توضیح داد که برخی مشکلات به مسائل نرم‌افزاری و معماری طراحی آن‌ها باز می‌گردد. این امر باعث شده تا برخی اپلیکیشن‌ها مدل‌های نرم‌افزاری خود را تغییر دهند و به دنبال ایجاد فضای مناسب برای رشد بیشتر باشند.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: icana

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.ارسال نظر