اتصال شبکه بانکی کشور به شبکه ملی اطلاعات

رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات، خبر از اتصال شبکه بانکی کشور به شبکه ملی اطلاعات داد. ارتباطات شبکه بانکی در شبکه ملی قرار گرفت.

به گزارش تکراتو، صادق بیک پور در همایش پدافند غیر عامل که در وزارت ارتباطات برگزار شد با اشاره به برنامه‌های انجام شده برای افزایش پایداری شبکه ملی اطلاعات و رفع آسیب پذیری‌های موجود اظهار داشت که تمامی این موارد بررسی و رفع شده است و هم اکنون پایداری شبکه ملی اطلاعات تکمیل شده است.

اتصال شبکه بانکی کشور به شبکه ملی اطلاعات

بیک پور در ادامه اعلام کرد که در حال حاضر کلیه ارتباطات بانک‌های کشور در شبکه ملی اطلاعات قرار گرفته و نتایج پایش‌ها و بررسی‌ها نشان می‌دهد که ارتباطات بانکی در این زمینه تسهیل شده است.

رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه سامانه‌های هشدار اضطراری در مواقع بحران آماده ارائه خدمت هستند، اضافه کرد که اقداماتی در زمینه سیاستگذاری و تدوین و تسهیل قوانین و استانداردها نیز در این بخش صورت گرفته است.

بیک پور از راه اندازی شبکه رادیوترانک ملی به عنوان شبکه ارتباطی بی‌سیم امن و پایدار در شهر تهران و با هزینه تقریبی ۸ میلیون یورو برای ایجاد شبکه اختصاصی و امن بی‌سیم برای ارگان‌های دولتی خبر داد و گفت که شبکه اختصاصی تلفن همراه با همکاری سازمان مدیریت بحران و ارائه سیم کارت‌های چند شماره‌ای و قابلیت استفاده از رومینگ ملی از دیگر خدمات قابل ارائه است.

به گفته وی، ایجاد بالن ارتباطی که در وسعت ۲ تا ۱۰ کیلومتر به یک هزارکاربر، خدمات وای فای دهد، از دیگر اقدامات پدافندی است که از سوی وزارت ارتباطات انجام شده است.

بیک پور با بیان اینکه در موضوع سرمایه‌های سایبری علاوه بر سخت افزار و نرم افزار، عامل بسیار مهم دیگری به عنوان عامل انسانی یا مغزافزار وجود دارد، ادامه داد که رشد علم و تکنولوژی، نواقص امنیتی را رفع می‌کند و برای رفع نواقص موجود در زمینه عوامل انسانی، با آموزش، هشدار و تمرین‌های عمومی و در عین حال فرهنگ سازی و درک مشترک از فضای مجازی باید به کار بیاید.

به گفته وی باید برای افزایش امنیت سایبری در کنار مشارکت عمومی، تیم‌های مشترک و خبره ایجاد شود و همچنین بر لزوم تحقق دیپلماسی سایبری و مشارکت بخش خصوصی با دولتی تاکید کرد.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: mehrnewsارسال نظر