کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

آموزش تماس تصویری تلگرام ؛ هرآنچه از آپدیت جدید تلگرام باید بدانید!

تلگرام به دلیل داشتن ویژگی‌های برجسته محبوب است و اخیرا امکان برقراری تماس تصویری را هم فراهم کرده است. در این مطلب به آموزش تماس تصویری تلگرام پرداخته‌ایم.

آرون گروپس

از قابلیت تماس تصویری هر اپلیکیشن‌ پیام رسانی می‌توان به عنوان نقطه عطف آن پیام رسان نام برد، چرا که یکی از نیازهای کاربران پیام رسان‌ها همواره تماس تصویری است. برخی از پیام رسان‌ها در قبال پوشش این امکانات در پیام رسان خود پیش قدم بوده‌اند که می‌توان از جمله به واتساپ و اینستاگرام اشاره کرد. پیام رسان محبوب تلگرام هم بالاخره به این نیاز مخاطبین خود چراغ سبز نشان داد و در نیمه خرداد سال 99 روند فعال سازی تماس تصویری را در دستور کار خود قرار داد. تلگرام به واسطه نیازهای مخاطبین خود هر روز قابلیت جدیدی را متناسب با این نیازها ایجاد می‌کند. شاید راز محبوبیت این پیام رسان در دنیا همین اهمیت دادن به نیازها و علایق مخاطبین خود باشد. در ایران نیز علی رغم محدودیت‌هایی که برای تلگرام ایجاد شد، این برنامه همچنان یکی از محبوبترین‌ها باقی مانده است، زیرا برخی از قابلیت‌های آن در پیام رسان‌های مشابه وجود ندارد. پیش بینی می‌شود که قابلیت تماس تصویری تلگرام با توجه به محبوبیت این پیام رسان با استقبال مخاطبان ایرانی نیز روبرو شود.

تلگرام سنت قدیم خود را در رفع نیازهای کاربرانش دنبال کرده و قابلیت تماس تصویری را در به روز رسانی جدید خود معرفی کرده است. البته با توجه به استقبال کاربران دیگر اپلیکیشن‌ها از جمله اینستاگرام و واتساپ از این ویژگی می‌توان گفت تلگرام دنباله رو دیگر اپلیکیشن‌های محبوب هم بوده است. در این مقاله آموزش تماس تصویری تلگرام و همچنین نحوه استفاده از قابلیت تماس صوتی این برنامه را ارائه کرده‌ایم. با تکراتو همراه باشید.

آموزش تماس تصویری تلگرام و همچنین تماس صوتی این نرم افزار

قابلیت تماس تصویری تلگرام

تماس تصویری تلگرام قابلیت کاربردی و مهمی است که کاربران تلگرام تاکنون از آن محروم بوده‌اند؛ زمان زیادی طول کشید تا کاربران تلگرام در کنار ارسال پیام متنی، بتوانند تماس صوتی نیز با این برنامه برقرار کنند. اما پس از ارائه قابلیت تماس صوتی، کاربران این پیام رسان برای برقراری تماس‌های تصویری با آن نیز لحظه شماری کردند. یکی از دغدغه‌های اصلی پیام رسان‌ها، امنیت ارسال و دریافت پیام‌ها (صوتی، تصویری یا متنی) است. به همین جهت تلگرام در برقراری تماس‌های صوتی خود سعی کرد که جدیدترین فناوری‌های رمزنگاری اطلاعات را در مبدا و مقصد مورد توجه قرار دهد و قطعا در فعال سازی تماس تصویری تلگرام توجه به امنیت اطلاعات باز هم در اولویت خواهد بود.

قابلیت تماس تصویری تلگرام
آموزش تماس تصویری تلگرام

بیشتر بخوانید:

پیش بینی می‌شود که با فعال سازی تماس تصویری تلگرام، این قابلیت نسبت به ویژگی تماس تصویری اپلیکیشن‌های مشابه دارای امکانات بیشتری باشد تا بتواند مخاطبین بیشتری را جذب کند و این پیام رسان را محبوبتر از قبل نماید. پس گوش به زنگ آپدیت جدید تلگرام باشید و از این قابلیت جدید بهره ببرید. در ادامه به آموزش تماس تصویری تلگرام پرداخته‌ایم.

فعال سازی تماس تصویری تلگرام

برای فعال سازی تماس تصویری تلگرام توجه داشته باشید که ابتدا باید آخرین نسخه تلگرام را دریافت و یا تلگرام خود را آپدیت کنید. از روز 24 مرداد ماه آپدیت تلگرام ارائه شد و در صورتی که بتوانید تلگرام خود را بروزرسانی کنید، به راحتی می‌توانید از تماس تصویری تلگرام استفاده کنید.

جایگزین تماس تصویری تلگرام

تا انتشار رسمی نسخه تلگرام که قابلیت تماس تصویری را دارا باشد، پیشنهاد ما استفاده از برنامه غیر رسمی ویدوگرام است. Vidogram یک اپلیکیشن پیام رسان مبتنی بر نرم افزار تلگرام است که برای گوشی‌های هوشمند اندروید طراحی و ارائه شده و برای کاربران خود این امکان را فراهم می‌کند تا با مخاطبانشان در تلگرام تماس‌های تصویری با کیفیت برقرار کنند. با ویدوگرام امکان پیام رسانی و برقراری تماس تصویری و صوتی ساده، سریع و امن را به صورت رایگان خواهید داشت. ویدوگرام برای محافظت از حریم خصوصی شما از روش رمزگذاری پیشرفته‌ای استفاده می‌کند، به این نحو که فقط شما و مخاطب تماستان به تماس‌ها دسترسی دارید.

جایگزین تماس تصویری تلگرام
آموزش تماس تصویری تلگرام

اپلیکیشن ویدوگرام را می‌توانید در کنار نسخه رسمی اپلیکیشن تلگرام روی دستگاه اندروید خود نصب کنید و از این طریق به صورت همزمان از دو نسخه تلگرام روی یک دستگاه اندروید تا زمان فعال سازی تماس تصویری تلگرام بهره ببرید. ویژگی‌های ویدوگرام عبارتند از :

 • رمزگذاری حرفه‌ای پیام‌ها برای حفظ حریم خصوصی کاربران
 • امکان برقراری تماس‌های تصویری و صوتی با کیفیت
 • قابلیت ارسال پیام به دیگران بدون نقل قول
 • امکان ویرایش پیام‌ها پیش از ارسال به کاربران
 • امکان تغییر پس زمینه و تم نرم افزار
 • مشاهده وضعیت آخرین تماس‌ها در صفحه اصلی نرم افزار
 • قابلیت حذف پیام‌ها تا 48 ساعت پس از ارسال به افراد
 • امکان جستجوی آسان حساب‌های کاربری افراد
 • امکان تغییر صدا به ربات، فرد عصبانی و …

برای برقراری تماس تصویری می‌بایست مراحل ذیل را دنبال کنید :

 • چت مورد نظر خود را در صفحه اصلی انتخاب کنید.
جایگزین تماس تصویری تلگرام
آموزش تماس تصویری تلگرام
 • دو آیکون موجود در بالای صفحه برای برقراری تماس صوتی و تصویری هستند.
 • با استفاده از آیکون سمت راست می‌توانید تماس صوتی برقرار کنید. در هنگام مکالمه می‌توانید با استفاده از آیکون میکروفون تماس خود را ضبط کنید و همچنین با استفاده از آیکون بلندگو صدای خروجی را به بلندگوهای گوشی انتقال دهید .
 • با استفاده از آیکون سمت چپ می‌توانید تماس تصویری ایجاد کنید. آیکون موجود در بالای صفحه برای جابجایی تصویر بین دو دوربین اصلی و سلفی است .
جایگزین تماس تصویری تلگرام
آموزش تماس تصویری تلگرام
 • همانند برقراری تماس صوتی می‌توانید مکالمه خود را با استفاده از آیکون پایین سمت راست ضبط کنید. با استفاده از آیکون دوربین پایین تصویر می‌توانید تصویر خود را برای شخص مقابل سیاه و دسترسی دوربین را قطع کنید .

سوالات متداول

 • آیا تماس تصویری تلگرام هم مثل تماس تصویری بقیه پیام رسان‌های هم سطح خودش کیفیت مطلوبی دارد؟

بدیهی است که به علت استفاده از فیلترشکن برای وصل شدن به تلگرام این موضوع روی کیفیت تماسها نیز تاثیر گذار باشد، البته ممکن است این مشکل در نسخه‌های آینده تلگرام رفع شوند.

 • تماس تصویری تلگرام هنوز برای من فعال نشده است، علت آن چیست؟

اگر گزینه تماس تصویری در صفحه چت شما قرار ندارد، به این معنی است که هنوز تلگرام خود را به آخرین نسخه ارتقا نداده‌اید. پس حتما برای استفاده از تماس تصویری تلگرام، این نرم افزار را آپدیت کنید.

 • برای برقراری تماس تصویری تلگرام لازم است هر دو طرف تلگرامشان را آپدیت کرده باشند؟

بله. قابلیت تماس تصویری تلگرام در آخرین نسخه این نرم افزار تعبیه شده است و برای استفاده از آن حتما نیاز است که هر دو طرف مکالمه در ابتدا تلگرام خود را آپدیت و از سرعت اینترنت خوبی برخوردار باشند.

قابلیت تماس صوتی تلگرام

قابلیت تماس صوتی تلگرام

قابلیت برقراری مکالمه صوتی تلگرام به صورت رسمی چند ماه پیش در ایران فعال شد. این قابلیت به صورت رایگان توسط تمام کاربران قابل استفاده است. در ادامه شما را بیشتر با قابلیت تماس صوتی تلگرام در ایران و نحوه استفاده از آن آشنا کنیم.

نحوه فعال کردن مکالمه صوتی تلگرام در ایران

برای فعال کردن قابلیت تماس صوتی تلگرام نیازی نیست تا هیچ هزینه‌ای پرداخت شود. بنابراین گول افراد شیادی را که بدین منظور درخواست پرداخت هزینه می‌کنند، نخورید. به منظور فعال کردن این قابلیت باید ابتدا برنامه تلگرام خود را به نسخه 3.18.1 آپدیت کنید. در این صورت احتمالا به طور اتوماتیک قابلیت مذکور برایتان فعال و قابل استفاده می‌شود.

اگر این اتفاق به صورت خودکار رخ نداد، کافیست که از یک کاربر دیگر که مکالمه صوتی تلگرام برایش فعال شده است، درخواست کنید تا یک بار با شما تماس برقرار سازد یا یک تماس از دست رفته (Miss Call) را برایتان ثبت کند. به این صورت بدون هیچ مشکلی قابلیت مکالمه تلفنی تلگرام برایتان فعال و قابل استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید:

قطع و وصل شده مکالمه صوتی تلگرام

در ساعات ابتدایی که قابلیت مکالمه صوتی تلگرام در ایران فعال شد، شاهد بروز مشکلات خاصی بودیم. برای مثال تماس برخی از کاربران به صورت اتوماتیک قطع می‌شد. برخی دیگر با مشکل عدم رد و بدل صدا مواجه بودند و عده‌ دیگری از کاربران با مشکل قطع و وصل شدن صدا رو به رو شدند. اما خوشبختانه هم اکنون مشکلات مکالمه صوتی تلگرام در ایران برطرف شده است، بنابراین شما به راحتی و با بهترین کیفیت ممکن می‌توانید حتی با اینترنت سیم کارت ایرانسل و همراه اول از قابلیت تماس صوتی تلگرام استفاده کنید.

چگونه با مخاطبین تلگرام تماس صوتی برقرار کنیم؟

برقراری مکالمه صوتی در تلگرام به سادگی امکانپذیر است. بدین منظور کافیست که به صفحه پنجره اطلاعات مخاطب مد نظر مراجعه کنید و سپس آیکون “تلفن” موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس نمایید. به همین سادگی صفحه برقراری تماس صوتی تلگرام ظاهر می‌شود.

چگونه با مخاطبین تلگرام تماس صوتی برقرار کنیم؟

با لمس آیکون قرمز رنگ می‌توانید برقراری تماس را غیر فعال یا مکالمه صوتی را قطع نمایید. همچنین با لمس آیکون میکروفون هم می‌توانید صدای خود را قطع یا وصل کنید. توسط آیکون “بلندگو” می‌توانید صدای شخص مقابل را به بلندگوی گوشی انتقال دهید و توسط آیکون “پیامک” هم می‌توانید در حین گفتگوی صوتی به صفحه‌ چت بازگردید.

کاهش مصرف حجم اینترنت برای تماس صوتی تلگرام

برقراری تماس و مکالمه تلفنی در تلگرام در هر دو شرایط استفاده از اینترنت سیم کارت و وای فای امکانپذیر است. طبق بررسی‌های انجام شده میزان مصرف داده یا حجم بسته اینترنتی در حین برقراری مکالمه صوتی تلگرام کاملا مقرون به صرفه است. با این حال تلگرام راه حلی را ارائه کرده است که با استفاده از آن کاربران می‌توانند مصرف حجم اینترنت خود را در حین برقراری مکالمه صوتی در تلگرام کاهش دهند. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

برنامه تلگرام را اجرا کنید.

آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی اصلی تلگرام نمایان شود.

گزینه Settings را انتخاب کنید.

گزینه Data and Storage را انتخاب کنید.

گزینه Use less data for calls را انتخاب کنید.

در پنجره پاپ آپ نمایان شده، گزینه Always را انتخاب نمایید. همچنین می‌توانید گزینه Only on mobile data را انتخاب کنید تا فقط در شرایط استفاده از دیتا یا همان اینترنت سیم کارت، مصرف بسته اینترنتی کاهش پیدا کند.

کاهش مصرف حجم اینترنت برای تماس صوتی تلگرام

تلگرام این امکان را هم در اختیارتان قرار می‌دهد تا جزئیات حجم اطلاعات رد و بدل شده را برای برقراری تماس صوتی تلگرامهم به شکل دقیق بررسی کنید. برای انجام این عمل باید به مسیر زیر مراجعه کنید:

برنامه تلگرام را اجرا کنید.

آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی اصلی تلگرام نمایان شود.

گزینه Settings را انتخاب کنید.

گزینه Data and Storage را انتخاب کنید.

گزینه Mobile Data Usage یا گزینه Wi-Fi Data Usage را بنا به نیاز خود انتخاب کنید. گزینه Mobile Data Usage جزئیات اطلاعات رد و بدل شده از طریق دیتا را نمایش می‌دهد و گزینه Wi-Fi Data Usage جزئیات اطلاعات رد و بدل شده از طریق وای فای را به تصویر می‌کشد.

در بخشی که با عنوان Calls ارائه شده است، قادر به مشاهده جزئیات حجم اطلاعات رد و بدل شده برای برقراری تماس صوتی تلگرام خواهید بود.

کاهش مصرف حجم اینترنت برای تماس صوتی تلگرام

رفع مشکل مزاحمت از طریق مکالمه صوتی در تلگرام

تلگرام پیش از ارائه قابلیت تماس صوتی به تمام جنبه‌های آن اندیشیده بود. اگر شما تمایل ندارید تا از سوی سایر کاربران تلگرام یا حداقل افرادی که نمی‌شناسید، تماس صوتی دریافت کنید، کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

برنامه تلگرام را اجرا کنید.

آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی اصلی تلگرام نمایان شود.

گزینه Settings را انتخاب کنید.

گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید.

گزینه Calls را انتخاب کنید. در این شرایط سه گزینه زیر قابل انتخاب هستند:

رفع مشکل مزاحمت از طریق مکالمه صوتی در تلگرام

 • گزینه Everybody: با انتخاب این گزینه تمام کاربران تلگرام قادر به برقراری تماس صوتی با شما خواهند بود.
 • گزینه My Contacts: با انتخاب این گزینه فقط افرادی که در لیست مخاطبین اکانت شما موجود هستند، قادر به برقراری تماس صوتی از طریق تلگرام با شما خواهند بود.
 • گزینه Nobody: با انتخاب این گزینه امکان دریافت تماس صوتی از سوی تمام کاربران تلگرام غیرفعال می‌شود.

پس از انتخاب گزینه مد نظرتان حتما تیک موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید تا تغییرات اعمال شده ذخیره شوند.

همچنین اگر دقت کنید در قسمت زیرین منوی تنظیمات این بخش گزینه‌ای هم به منظور ایجاد استثناء ارائه شده است. برای مثال شما می‌توانید دریافت تماس صوتی تلگرام را از سوی تمام کاربران غیرفعال کنید و فقط این امکان را در اختیار یک یا چند کاربر قرار دهید.

در نظر داشته باشید که انتخاب گزینه Nobody در تنظیمات این بخش و غیر فعال کردن امکان دریافت تماس صوتی تلگرام هیچ ارتباطی با برقراری تماس از سوی شما ندارد. بنابراین اگر امکان دریافت تماس از سوی سایر کاربران را غیر فعال کرده باشید، همچنان قادر به برقراری تماس صوتی با دیگران خواهید بود.

ارور Failed to connect تماس صوتی در تلگرام

ارور Failed to connect تماس صوتی در تلگرام

اگر در حین تلاش به منظور برقراری تماس صوتی با یکی از کاربران تلگرام، ارور Failed to connect را مشاهده کردید، احتمالا نرم افزار تلگرام گیرنده تماس آپدیت نیست. بنابراین از وی بخواهید تا برنامه تلگرام خود را آپدیت کند.

مشاهده لیست تماس های تلگرام

تلگرام در منویی که با عنوان Calls ارائه کرده است، تمام تماس‌های صوتیش را به صورت یک لیست ضمیمه می‌کند. برای دستیابی به این منو کافیست که مسیر زیر را طی کنید:

برنامه تلگرام را اجرا کنید.

آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی اصلی تلگرام نمایان شود.

گزینه Calls را انتخاب کنید.

نکته: اگر مخاطب شما دریافت تماس صوتی از سوی تمام کاربران را فعال باقی گذاشته باشد، شما به منظور مکالمه صوتی با او نیازی به داشتن شماره تماس وی ندارید.

مشاهده لیست تماس های تلگرام

بیشتر بخوانید:

.

منبع: تکراتو

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر