;
coinex

تلگرام ضد فیلتر برای اندروید ؛ نسخه های بدیل از کجا می آیند؟

از زمان فیلتر شدن تلگرام نسخه اصلی، نسخه های بدیل تلگرام در ایران محبوبیت خاصی یافته اند. با ما در معرفی بهترین تلگرام ضد فیلتر برای اندروید همراه باشید.

از زمانی که تلگرام در ایران فیلتر شده است کاربران به دنبال راهکارهایی هستند تا بتوانند مانند سابق از آن استفاده نمایند و به دنبال آن استفاده از نسخه های غیر رسمی تلگرام نیز افزایش پیدا کرده است. این نسخه های غیررسمی با وجود اینکه توسط سازندگان برنامه اصلی هیچگاه تایید نشده اند، اما به هر صورت به دلیل ارائه قابلیت های متفاوت و جذاب با نسخه اصلی و در عین حال فیلتر نبودن از محبوبیت خاصی برخوردار گشته اند.

حالا سوال اینجاست که از میان انبوه این نسخه ها کدام یک به عنوان بهترین تلگرام ضد فیلتر برای اندروید می باشد؟ قطعا می توان گفت برای معرفی بهترین نسخه غیر رسمی باید به دنبال اپلیکیشن هایی باشیم که در میان کاربران محبوب هستند و طرفداران زیادی دارند که می توان به تلگرام طلایی، تلگرام فارسی، هاتگرام و… اشاره نماییم.

معرفی تلگرام ضد فیلتر برای اندروید

نسخه های بدیل از کجا می آیند؟

سوال بسیار به جایی است اگر در زهن شما باشد که چرا و چگونه این همه نسخه های غیررسمی و ایرانی از تلگرام ایجاد میشود. چگونه چنین چیزی میسر است. و چرا تلگرام اعتراضی به این مساله ندارد؟

جالب است بدانید که این اپ ها به صورت متن باز تولید می شوند به بیانی ساده تر بسیاری از شرکت ها برای اینکه از هر گونه سواستفاده جلوگیری کنند اپلیکیشن های را تولید می نمایند که کدبسته هستند ولی چرا این نسخه های غیر رسمی به صورت کد باز عرضه می شوند؟

متن باز
بهترین تلگرام ضد فیلتر برای اندروید

البته باید بدانید که برخی از نرم افزارها مثل موزیلا فایرفاکس به کاربرانشان اجازه دسترسی و تغییر در سورس را داده اند و همچنین سیستم عامل لینوکس نیز به صورت اوپن‌ سورس می باشد و کاربران می توانند محیطی شخصی ساز را برای خودشان به وجود بیاورند.

بسیاری از نرم افزارهای که رایگان هستند به صورت کدباز می باشند و تلگرام نیز از جمله این نرم افزارها به شمار می رود. زمانی که برنامه نویس در آن تغییراتی را به وجود بیاورد و به صورت عمومی آن را انتشار بدهد ما می توانیم شاهد ارائه یک نسخه تلگرام غیر رسمی می باشیم.

این نسخه های غیررسمی تلگرام در ایران، عموما مشمول مسئله فیلترینگ نشده اند. البته هشدارهای مکرری از سوی مسئولین امر درباره غیر ایمن بودن این تلگرام ها مطرح شده است. عموم این اپلیکیشن ها نیز از اپ استور های ایرانی حذف شده اند.

اما همچنان دانلود و استفاده از این اپلیکیشن ها از طرق مختلف ممکن است. این اپلیکیشن ها این روزها به عنوان بهترین نسخه های تلگرام ضد فیلتر برای اندروید مطرح هستند.

در عین حال ارائه امکانات متفاوت و جدید نسبت به تلگرام اصلی از عوامل اصلی محبوبیت این اپلیکیشن ها شده است. گرچه این امکانات جدید به تدریج به نسخه اصلی افزوده شده است.

بیشتر بخوانید:

توجه داشته باشید که معرفی این اپلیکیشن ها از طرف ما به عنوان بهترین تلگرام ضد فیلتر برای اندروید، صرفا به مسئله فیلترینگ مربوط میشود و ضامن امنیت اینگونه اپلیکیشن ها نیست.

به هرصورت، تلگرام های غیر رسمی بهترین نسخه تلگرام ضد فیلتر برای اندروید هستند. با ما باشید تا به معرفی برخی از این اپلیکیشن ها بپردازیم.

معرفی بهترین تلگرام ضد فیلتر برای اندروید

به سبب خیل عظیم طرفداران تلگرام در داخل کشور و متن باز بودن API آن، بسیاری از توسعه دهندگان داخلی به سراغ آن رفته و با دستکاری های بزرگ و کوچک در آن سعی دارند تا سهمی از بازار پر رونق تلگرام را نصیب خود کنند.

تلگرام تنها در کشور ما بیش از 40 میلیون مخاطب دارد. 40 میلیون مخاطبی که به صورت فعال حداقل چند دقیقه ای را روزانه، صرف باز کردن تلگرام و چک کردن آن می کنند. فکر کردن به ساخت یک اپلیکیشن برپایه ی نسخه ی اصلی پیام رسان تلگرام و کسب سود از قبال آن حتی ما را هم به رویا می برد چه برسد به برنامه نویسان عزیز را.

در نتیجه اپلیکیشن های زیادی به عنوان نسخه های فرعی تلگرام به بازار ایران عرضه شده اند. البته سخه ای بدیل تلگرام محدود به ایران نیست و برخی نسخه های غیررسمی خارجی نیز از این اپلیکیشن وجود دارد که میتوان آنها را در لیست تلگرام ضد فیلتر برای اندروید قرار داد.

موبوگرام ؛‌تلگرام همه کاره

احتمالا میتوان گفت موبوگرام کامل ترین نسخه تلگرام موجود برای کاربران است. موبوگرام ساخته ی «گروه برنامه نویسی هانیستا» یکی از اپلیکیشن های شخص ثالث و غیر رسمی بر پایه ی تلگرام با خیل عظیم امکانات اضافه است.

در همین ابتدای کار بهتر است بدانید برای دارا بودن پیام رسان موبوگرام ملزم به پرداخت 5000 تومان وجه نقد هستید. پس از آن می توانید از تمامی امکانات آن استفاده کرده و در کنار موبوگرام خود موبوگرام 2 را نیز روی دستگاه همراهتان نصب کنید.

موبوگرام را به عنوان یکی از پیشروان ارائه قابلیت های جدید میشناسیم. برای مثال قابلیت روح برای تلگرام ابتدا از سوی موبوگرام ارائه شد.

امکانات بی نظیر موبوگرام البته ظاهرا برخی را درباره امنیت آن به شک انداخته است. در این باره باید گفت جای نگرانی نیست. خوشبختانه موبوگرام مانند نسخه اصلی برنامه تلگرام از API های رسمی این مسنجر استفاده می‌کند. پس موبوگرام مستقیما به سرورهای اصلی تلگرام متصل است و از این نظر هیچ تفاوتی مابین موبوگرام و تلگرام وجود ندارد.

موبوگرام

این موضوع به آن معناست که هیچ تفاوتی مابین سیستم رمزگذاری (Encryption) پیام های تلگرام و موبوگرام وجود ندارد. اگر دقت کرده باشید، حتی زمانی که شما موبوگرام را در کنار تلگرام فعال می‌کنید، از سوی سرورهای اصلی تلگرام نوتیفیکیشن دریافت خواهید کرد. این موضوع می‌توانند نشان دهنده امنیت موبوگرام و قابل تایید بودن آن از سوی تلگرام یا حداقل ارتباط امن مابین این دو برنامه باشد.

بنابراین حداقل با توجه به شواهد موجود، جای شکی در امنیت موبوگرام وجود ندارد. از آنجایی که این اپلیکیشن از API یا رابط برنامه‌نویسی و سرورهای اصلی تلگرام استفاده کرده است، جای نگرانی برای شما وجود ندارد.

اما اگر با وجود تمام این تفسیر همچنان به امنیت موبوگرام یا اپلیکیشن‌های مشابه شک دارید، توصیه می‌کنیم که از همان تلگرام اصلی استفاده کنید چرا که شک و تردید شما منجر ایجاد باور در ذهن ناخودآگاهتان می‌شود و احتمالا این قضیه برایتان دردسرساز خواهد شد.

پس اگر از آن دسته افرادی هستید که به شدت به مسئله امنیت اطلاعات خود اهمیت می‌دهند، بهتر است هیچ اپلیکیشن دیگری را جایگزین تلگرام نکنید. اما اگر یک فرد معمولی هستید باید بدانید که با استناد به شواهد موجود هیچ تفاوتی مابین امنیت موبوگرام تلگرام وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

تلگرام فارسی ؛ تلگرام ضد فیلتر برای اندروید

باید گفت که مبنای تلگرام فارسی، برپایه ی اپلیکیشن تلگرام است و در واقع یک نرم افزار شخص ثالث برای آن به شمار می رود. همانند دیگر نرم افزارهای شخص ثالثی که از API تلگرام بهره می جویند، تلگرام فارسی نیز API تلگرام را در اختیار خود گرفته و از آن برای ارائه امکانات بیشتر استفاده می کند.

اما تفاوت های اساسی تلگرام فارسی با نمونه ی اورجینال و رسمی آن چیست؟ یکی از مهم ترین این تفاوت ها فارسی سازی کامل تلگرام است. گروه پرشین فاکس با دقت و حوصله ی تمام، کلیه بخش های تلگرام را به فارسی برگردانده تا کاربران فارسی زبان و افراد بی تسلط بر زبان انگلیسی، بهتر بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

تلگرام فارسی

این مسئله در مورد بخش تنظیمات میتواند برای افرادی که با انگلیسی آشنایی ندارند، کمک موثری باشد. اما یکی از شاخصه های اصلی تلگرام فارسی، که بیشتر به چشم می خورد، قابلیت های شخصی سازی آن است. بدین واسطه قادر خواهید بود تم اپلیکیشن را تغییر داده و به دلخواه شخصی سازی کنید، رنگ های متفاوتی برای بخش های مختلف آن در نظر بگیرید، فونت های نوشتاری آن را تغییر داده و بک گراند دلخواه خود را روی پنجره های چت بگذارید.

خوشبختانه تلگرام فارسی از نظر بقیه امکانات مشابه نمونه ی اصلی است. هم امنیت و سرعت لازم را دارد، و هم تمامی اطلاعات تان روی فضای ابری ذخیره می شود تا روی هر طریق به آنها دسترسی داشته باشید.

ویدیو گرام ؛ تماس تصویری با تلگرام

ویدیوگرام یک اپلیکیشن پیام رسان با قابلیت مکالمه تصویری و صوتی بر بستر تلگرام است. ویدیوگرام همانند برنامه اصلی تلگرام از API های تلگرام استفاده می کند و مستقیما به سرور اصلی تلگرام متصل می شود و از لحاظ امنیت تفاوتی بین تلگرام و ویدوگرام وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

یکی از گزینه هایی که اکثر مردم از یک برنامه ی چت انتظار دارند، قابلیت برقراری ارتباط صوتی و تصویری می باشد. از این رو یکی از برنامه نویسان با توجه به نیاز افراد جامعه برنامه ای در راستای تکمیل اپلیکیشن تلگرام را به بازار عرضه کرده است که ویدیوگرام نام دارد. ویدیوگرام یک برنامه ی پیام رسان است که با استفاده از آن می توانید بدون نگرانی از کاهش سرعت، مکالمه صوتی و تصویری برقرار سازید.

ویدیوگرام

این نرم افزار یک نسخه غیر رسمی از تلگرام می باشد که دارای امکانات ویژه و متنوعی است. کاربران می توانند کنار تلگرام خود از ویدیوگرام نیز استفاده کنند . ویدیوگرام برنامه ای است که علاوه بر اینکه شما می توانید در آن چت صوتی برقرار کنید می توانید اقدام به تماس تصویری نیز بنمایید تنها نکته ای که نباید در این قسمت فراموش کنید این است که هر دو کاربران هم تماس گیرنده و هم دریافت کننده باید از این نرم افزار استفاده کنند . این نرم افزار دارای امکانات ویژه ای می باشد که در ادامه به برخی از این ویژگی ها اشاره کرده ایم :

 • برقرار تماس تصویری و صوتی
 • نمایش ندادن حالت آنلاین کاربر
 • دارا بودن تقویم شخصی
 • کانال های پیشنهادی (در این قسمت به شما کانال های برای عضویت پیشنهاد می گردد)
 • رنگ بندی های متفاوت و زیبا
 • غیر فعال کردن حالت تایپ (شما می توانید در این قسمت حالت تایپ را غیر فعال کنید تا زمانی که تایپ می کنید شخص متوجه تایپ شما نشود)
 • آی دی یاب (با وارد کردن نام کاربری می توانید به قسمت چت وارد شوید)

هاتگرام ؛ تلگرام ضد فیلتر برای اندروید

هاتگرام نام اپلیکیشنی است که با الگو برداری از تلگرام بوده و نسخه ای غیررسمی از برنامه تلگرام محسوب می شوَد. بر اساس اخبار منتشر شده نسبت به تلگرام، امکانات ویژه و خاصی به هاتگرام اضافه شده است.هاتگرام توسط شرکتی ایرانی و دانش بنیان در بازار ارائه شده و قابل دانلود و نصب است. برخی از ویژگی های هاتگرام عبارتند از:

 • امکان سرچ کردن در میان تمامی کانال های موجود بدون عضو شدن در آنها : بدون عضویت در همه ی کانال ها، در همه ی کانال های تلگرام جستجو و آن ها را دنبال کنید
 • مشاهده ی پرطرفدارترین و پربازدیدترین پست های تلگرام به تفکیک روز و هفته

بیشتر بخوانید:

هاتگرام

 • تغییر تم، ساخت قالب و ارسال آن به دوستانتان و گذاشتن تصویر زمینه برای هر چت خاص : کاربران می توانند برای هر صفحه چت بک گراند خاصی را انتخاب کرده یا تم های خود را به دلخواه بسازند.(تغییر رنگ تلگرام (تم)، ساخت قالب و ارسال آن به دوستانتان)
 • پشتیبانی کامل هاتگرام از زبان فارسی (علاوه بر زبان های اصلی)
 • امکان بازگشت به گروهی که لفت داده اید.
 • نمایش وضعیت آنلاین کاربران و انتخاب نمایش یا عدم نمایش نام ارسال کننده در فوروارد (انتخاب نمایش یا عدم نمایش نام ارسال کننده در فوروارد): می توانید بدون اینکه سایر کاربران متوجه آنلاین بودن شما شوند ، وضعیت آنلاینی آنها را ببینید.
 • قفل گذاری و یا مخفی کردن کانال ها، گروه ها و یا چت های خاص در هاتگرام : امکان مخفی کردن چت ها به صورت پیشرفته و امکان تعیین رمز به صورت عددی و متنی برای چت های مخفی.
 • فوروارد همزمان یک پیام به چندین نفر : چند پیام را به چند مخاطب و یا گروه بفرستید.(فوروارد چند گانه)
 • امکان خواندن پیام ها بدون اینکه تیک دوم برای ارسال کننده نمایش داده شود نیز در هاتگرام وجود دارد. در این حالت شما می توانید وضعیت آنلاین کاربرها را ببینید اما آن ها متوجه آنلاین بودن شما نمی شوند همچنین می توانید پیام های مخاطبان را بخوانید بدون اینکه تیک دوم برایشان نمایش داده شود. در این حالت فقط زمانی که پیامی ارسال کنید آنلاین می شوید.
 • تنظیم عکس پروفایل تلگرام کاربران به عنوان عکس مخاطبین گوشی که برای هر کاربر به صورت جداگانه قابل تنظیم است (هنگام تماس گوشی، عکس تلگرامی کاربر را مشاهده خواهید کرد)

تلگرام طلایی یا طلگرام

با فیلتر شدن تلگرام، بحث هایی مبنی بر ارائه اپلیکیشن های جایگزین برای تلگرام که امکان حفظ کسب و کارهای موجود را بدهد درگرفت. در این میان یکی از برنامه هایی که با قابلیت های خوب و در عین حال بدون فیلتر ارائه شد، برنامه تلگرام طلایی بود.

کدنویسی این پیام رسان به طور رسمی در داخل ایران انجام شده است و میزان امنیت طلگرام به شدت بالاست و شباهت بسیار زیادی به خود تلگرام دارد.

تلگرام طلایی
تلگرام ضد فیلتر برای اندروید

افراد می توانند به راحتی و با سرعت و کیفیت بالا از آن استفاده نمایند. تمامی افرادی که در تلگرام ربات نوشته اند میتوانند از همان ربات ها در طلگرام نیز استفاده نمایند.

تمامی افرادی که ممبرهای بالا در کانال ها و گروه های‌ خود دارند، تعابیری اندیشیده شده است که بتوانند تمامی آن ها را در طلگرام مورد استفاده قرار دهند.

تلگرام طلایی همانند برنامه ی تلگرام اصلی از API های‌ اصلی خود تلگرام استفاده میکنند و مستقیما به سرور اصلی تلگرام متصل شده و از لحاظ امنیتی تلگرام و طلگرام با هم هیچ تفاوتی ندارند.

بیشتر بخوانید:

.

گردآوری: techrato

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر