جدیدترین رتبه بندی سرعت اینترنت جهان ؛ جایگاه ایران کجاست؟

اسپیدتست به طور ماهانه گزارشی از سرعت اینترنت و رتبه بندی سرعت اینترنت جهان را عرضه میکند. در این گزارش به بررسی جایگاه ایران در این رتبه بندی میپردازیم.

یکی از وعده‌های صریح حسن روحانی در انتخابات ۱۳۹۶، طبق برنامه دولت دوازدهم «بهبود سرعت و کیفیت اینترنت به سطح سه کشور اول خاورمیانه» است.

این وعده در برنامه‌های منتشر شده‌ی حسن روحانی در راستای «تقویت زیرساخت‌های اینترنت» آورده شده است. در متن برنامه آمده است: «رساندن سرعت و کیفیت شبکه ملی اطلاعات و اینترنت همه استانها به سطح ۳ کشور نخست خاورمیانه، تا سال ۱۴۰۰ با هدف دسترسی آسان به اطلاعات و گسترش کسب و کارها مبتنی بر اینترنت، می‌تواند در توسعه دانش‌بنیان کشور و ایجاد مشاغلی که مستقیم یا غیرمستقیم بر زیرساخت‌های ایننرنتی بنا می‌شوند، موثر باشد.»

جدیدترین رتبه بندی سرعت اینترنت جهان ؛ جایگاه ایران کجاست؟

اسپیدتست جدیدترین گزارش خود را درباره سرعت اینترنت موبایل و ثابت در کشورهای مختلف برای ماه آگوست را منتشر کرده که از افزایش سرعت اینترنت در ایران خبر می‌دهد.

اسپیدتست به صورت ماهانه گزارشی برای سرعت اینترنت در جهان منتشر می‌کند که در آن سرعت اینترنت ثابت و موبایل کشورهای مختلف به چشم می‌خورد. در جدیدترین گزارش Speedtest برای چندمین ماه متوالی شاهد افزایش میانگین سرعت اینترنت ثابت در جهان هستیم. سرعت اینترنت ثابت در جهان در آگوست به ۸۴.۳۳ مگابیت بر ثانیه رسیده است

در حالی که در ماه ژوئیه میانگین سرعت اینترنت موبایل در جهان نسبت به ماه ژوئن کاهش پیدا کرده بود، دوباره شاهد افزایش آن در ماه آگوست هستیم. میانگین سرعت اینترنت موبایل در جهان در ماه آگوست به ۳۴.۸۲ مگابیت بر ثانیه رسیده است.

جدیدترین رتبه بندی سرعت اینترنت جهان ؛ جایگاه ایران کجاست؟

در ماه گذشته میلادی سرعت اینترنت در ایران بهبود داشته که این بهبود هم مربوط به اینترنت موبایل و هم اینترنت ثابت می‌شود. میانگین سرعت اینترنت ثابت در ایران در ماه آگوست به ۲۰.۵۸ مگابیت بر ثانیه رسیده که افزایش بالایی را نسبت به ماه ژوئیه، ۱۸.۱۴ مگابیت بر ثانیه از خود نشان می‌دهد. در این ماه سرعت آپلود برابر ۱۳.۱۸ مگابیت بر ثانیه بوده و ایران با ۵ رتبه صعود، در رتبه ۱۱۹ فهرست به چشم می‌خورد.

بیشتر بخوانید:

در ماه آگوست سنگاپور و هنگ کنگ با حفظ رتبه خود، به ترتیب سریعترین اینترنت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و آن‌ها به اینترنت با سرعت ۲۱۸.۰۷ و ۲۰۵.۶۹ مگابیت بر ثانیه دسترسی داشته‌اند. رومانی با ۲ پله صعود و سرعت ۱۷۵.۳۹ مگابیت بر ثانیه در رتبه سوم قرار گرفته و تایلند با یک رتبه سقوط در رتبه چهارم به چشم می‌خورد. سوئیس با یک رتبه صعود و میانگین سرعت ۱۷۰.۶۷ مگابیت بر ثانیه خود را در جمع پنج کشور برتر جا کرده است.

جدیدترین رتبه بندی سرعت اینترنت جهان ؛ جایگاه ایران کجاست؟
ده کشور برتر در رتبه بندی سرعت اینترنت جهان

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص رتبه بندی سرعت اینترنت جهان چیست؟‌ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید!ارسال نظر