همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

یوتیوب اکانت شبکه پرس تی وی را مسدود کرد!

برای ششمین بار پیاپی، یوتیوب اکانت شبکه پرس تی وی را که از شبکه های برون مرزی صدا و سیما و مخصوص مخاطبان انگلیسی زبان است،‌ مسدود کرد.

به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی وی، شرکت آمریکایی گوگل برای ششمین بار حساب کاربری شبکه انگلیسی زبان پرس تی وی در یوتیوب و جی میل را مسدود کرد.

این اتفاق در حالی صورت گرفت که گوگل این بار برخلاف دفعات قبلی که نقض قوانین یوتیوب را به عنوان دلیل مسدود شدن این اکانت‌ها عنوان می‌کرد، از عبارت «نقض قوانین صادرات» در پیغام خود استفاده کرده است.

یوتیوب اکانت شبکه پرس تی وی را مسدود کرد

در پیام یوتیوب آمده است: «اکانت گوگل شما غیرفعال شده و قابل بازیابی نیست چرا که این اکانت قوانین صادرات را نقض کرد. در صورت داشتن هرگونه سوالی، می‌توانید از طریق مشاور حقوقی خود اقدام کنید.»

یوتیوب اکانت شبکه پرس تی وی را مسدود کرد

گوگل برای ششمین بار حساب کاربری شبکه انگلیسی زبان برون مرزی ایران، «پرس‌ تی‌وی» در یوتیوب و جی‌میل را مسدود کرد.

بر اساس مقررات و قوانین صادرات ایالات متحده، استفاده و دسترسی به اطلاعات، کالاها و فناوری‌های کنترل‌شده به دلایل امنیت ملی یا محافظت از تجارت ممنوع است. قوانین فدرال در محدود کردن صادرات کالاها و فناوری در آمریکا از دهه 1940 میلادی اجرا می شود.

بیشتر بخوانید:

گوگل طی سال های اخیر بارها اقداماتی را علیه رسانه های ایرانی انجام داده و علی‌رغم گستردگی بینندگان و خوانندگان محتواهای  شبکه های برون مرزی  همانند پرس تی وی و هیسپان تی وی، العالم و … دیگر رادیو و تلویزیون های برون مرزی رسانه ملی، چندین بار فعالیت این شبکه ها در پلتفرم های تحت مالکیت خود را مسدود کرده است. پرس تی وی در دسامبر و آوریل سال گذشته نیز هدف گوگل قرار گرفت و اکانت های یوتیوب و جیمیل این شبکه مسدود شدند.
در این سال ها، مسدودسازی های اکانت های متعلق به شبکه پرس تی وی در حالی اتفاق افتاد که هیچ پیامی از قبل به این شبکه ارسال نشده بود. پیشتر کانال یوتیوب پرس تی وی در سپتامبر و نوامبر ۲۰۱۳ و همچنین آوریل ۲۰۱۴ از دسترس خارج شد.
چنین اقداماتی که نقض آشکار آزادی بیان به شمار می رود، بخشی از سیاست های ضدایرانی دونالد ترامپ از زمان تصدی‌گری سمت ریاست جمهوری آمریکا محسوب می شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص انسداد اکانت شبکه پرس تی وی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر