کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

کمپین انتخاباتی ترامپ هک شد ؛ هکرها چه می‌خواهند؟

سایت کمپین انتخاباتی ترامپ هک شد! این سایت برای مدت کوتاهی هک شد و هکرها از آن برای جمع آوری ارز دیجیتال استفاده کردند. با ما همراه باشید.

آرون گروپس

به گزارش اسپوتنیک، کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، اعلام کرد: وب ‌سایت رسمی ستاد انتخاباتی سه ‌شنبه از دسترس خارج شده و برای شناسایی منشاء این حمله سایبری با مقام ‌های امنیتی همکاری می‌ کنیم.

در این مدت بازدیدکنندگان سایت با پیامی مبنی بر هک شدن سایت مواجه شدند. هکرها اعلام کردند که به اطلاعات مخفی درباره مکالمات ترامپ و خانواده اش دسترسی پیدا کردند و  دست به افشاگری در این زمینه زده اند.

کمپین انتخاباتی ترامپ هک شد

مدت زمان هک این سایت کمتر از ۳۰ دقیقه بود، با این حال این حمله در زمانی صورت می‌گیرد که کمپین‌های ترامپ و نامزد دموکرات‌ها یعنی جو بایدن به همراه مقامات دولتی از دخالت دولت‌های خارجی در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا سخن می‌گویند.

سخنگوی کمپین ترامپ، «تیم مورتاگ» این حمله سایبری را تایید و اعلام کرده در حال همکاری با مقامات قانونی برای تحقیق درباره منشا آن است. مورتاگ در ادامه گفته:

«اطلاعات حساس در معرض خطر قرار نگرفته‌اند چرا که هیچ‌کدام از آن‌ها روی سایت ذخیره نشده‌اند. هم اکنون سایت بازیابی شده است.»

کمپین انتخاباتی ترامپ هک شد

در حال حاضر مشخص نشده که این حمله توسط هکرها یا مجرمان سایبری خارجی انجام شده یا خیر، اما پس از این حمله سایبری به این موضوع اشاره کرده بودند که به چندین دستگاه دسترسی پیدا کرده‌اند و توانسته‌اند اکثر گفتگوهای سری و داخلی رئیس جمهور آمریکا و بستگانش را بدست آورند، ادعایی که ظاهرا درست نیست.

هکرها همچنین بدون ارائه مدرکی، دولت ترامپ را به نقش داشتن در منشا ویروس کرونا و همکاری با عوامل خارجی برای دستکاری انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا متهم کردند. به نظر می‌رسد مهاجمان از این حمله برای جمع‌آوری ارز دیجیتال استفاده کردند چرا که مخاطبین را به اهدای رمزارز دعوت می‌کردند.

اگرچه به نظر می‌رسد این حمله بخشی از یک کلاهبرداری ارز دیجیتال محسوب می‌شود، اما نگرانی‌هایی زیادی یک هفته پیش از انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا ایجاد کرده است. سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا از نزدیک گروه‌های هکری را تحت نظر دارند، به خصوص گروه‌هایی که مورد حمایت دولت‌هایی مانند روسیه هستند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص اینکه سایت کمپین انتخاباتی ترامپ هک شد چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر