فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

پتنت خلاقانه سامسونگ برای عرضه یک گوشی کشویی

کمپانی کره ای سامسونگ همواره در عرصه طراحی و عرضه موبایل یکی از پیشروترین ها بوده است. خبرها از پتنت خلاقانه سامسونگ برای یک گوشی جدید حکایت دارند.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

یک گوشی که کاملا توسط صفحه نمایش محاصره شده است. خبری از قاب پشت نخواهد بود! نظر شما چیست؟ چنین چیزی به نظرتان ممکن میرسد؟

به نظر میرسد که برای نزدیک شدن به چنین واقعیتی راه چندانی نخواهیم داشت. کمپانی سامسونگ به تازگی ثبت اختراع جدیدی انجام داده که اطلاعات آن حکایت از ارائه یک گوشی کشویی با دو نمایشگر دارد.

به گزارش وب سایت هلندی LetsGoDigital که پتنت‌های جدید سازندگان موبایل را شکار می‌کند، سامسونگ با پتنت جدید در فکر ساخت یک موبایل کشویی با دو نمایشگر است.

پتنت خلاقانه سامسونگ برای عرضه یک گوشی کشویی

همانطور که در طرح‌های زیر مشاهده می‌کنید، نمایشگرهای جلو و پشت خمیده خواهند بود. یکی از نکات جالب توجه این طرح، تماس لبه‌های نمایشگرها با یکدیگر است تا شمایل یک گوشی سرتاسر نمایشگر را تداعی کنند.

چنین طرحی علاوه بر زیباتر کردن گوشی کاربردی هم خواهد بود و برای مثال می‌توان از فضای تماس نمایشگرها با یکدیگر برای نمایش نوتیفیکیشن‌ها استفاده کرد.

در یکی از تصاویر امکان کشیدن برنامه‌ها از نمایشگر اصلی به نمایشگر پشت نمایش داده شده است. علاوه بر این ظاهراً می‌توان اطلاعات تصویر یا ویدیوی در حال پخش در صفحه نمایش اصلی را در نمایشگر پشتی مشاهده کرد.

پتنت خلاقانه سامسونگ برای عرضه یک گوشی کشویی

در پتنت سامسونگ به شباهت نمایشگرها اشاره ای نشده است، بنابراین احتمال دارد نمایشگر اصلی از نوع OLED و نمایشگر پشت از نوع LCD و یا حتی از نوع جوهر الکترونیکی باشد. سازنده کره‌ای برای پنهان کردن دوربین اصلی و حفظ طراحی سرتاسر نمایشگر، این موبایل را به شکل کشویی طراحی کرده و دوربین سلفی را نیز به زیر نمایشگر اصلی برده است.

طراحی موبایل سامسونگ بسیار جالب توجه است، ولی به خاطر برخورداری از دو نمایشگر و عدم امکان قرار گرفتن در کیس احتمالاً به کابوس کاربران محتاط تبدیل خواهد شد. علاوه بر این باید دید سامسونگ برای حل مشکل تماس‌های ناخواسته انگشتان دست با نمایشگر پشتی چه راه حلی اندیشیده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص پتنت خلاقانه سامسونگ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر