کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

قطع اینترنت جهان بدلیل طوفان خورشیدی چقدر جدی است؟

قطع اینترنت جهان بدلیل طوفان خورشیدی چقدر جدی است؟ آن هم برای اینترنتی که بخش جدایی ناپذیر زندگی امروزه ما و تنها سرگرمی دوران کرونا و قرنطینه شده است.

با وجود این که زندگی بدون اینترنت باور کردنی نیست اما گویا باید در انتظار پایان اینترنت جهان باشیم چرا که توفان خورشیدی سهمگینی در راه است که همه تجهیزات اینترنت را نابود خواهد کرد.

آرون گروپس

قطع اینترنت جهان بدلیل طوفان خورشیدی چقدر جدی است؟

توفان‌های خورشیدی بخشی از فعالیت‌های اصلی حیات خورشید هستند که بر زندگی ما انسان‌ها بر روی زمین نیز اثر گذارند و خبرها از احتمال یک توفان خورشیدی جدید خبر می‌دهند که ممکن است پایان اینترنت در جهان گردد.

در طی این توفان‌های خورشیدی، ذراتی از بارهای مغناطیسی خورشید بسیار محکم به سمت زمین می‌بارند که به وسیله لایه اوزون خطر آن دفع خواهد شد و پس از آن، این ذرات به سمت افق پراکنده خواهند شد و شفق قطبی به وجود می‌آید. اما توفان خورشیدی جدید بسیار سهمگین است و هر قرن یک بار اتفاق می‌افتد که می‌تواند تأثیرات بسیار بدی بر زندگی روزمره انسان‌ها بگذارد.

جیوتی، استاد یار دانشگاه کالیفرنیا، در مقاله‌ای نوشته است که پایان اینترنت در جهان در راه است. این آخرالزمان اینترنت، ممکن است به دلیل توفان خورشیدی جدید رخ دهد. اما چرا؟ به علت این‌ که این توفان خورشیدی، می‌تواند به از کار افتادن اینترنت در جهان برای ماه‌ها منجر شود! نگرانی اصلی، این است که تا چه مدت آفلاین خواهیم بود. با وقوع این توفان خورشیدی، احتمال دارد تا چند ماه اینترنت از بین برود.

قطع اینترنت جهان بدلیل طوفان خورشیدی چقدر جدی است؟
جیوتی در این مقاله نوشته است:

تأثیر اقتصادی اختلال اینترنت در ایالات متحده آمریکا، برابر با حدود ٧ میلیارد دلار برای یک روز است. اما اگر بیش از چند ماه این اتفاق رخ بدهد چه؟

اگر چندین کابل زیر دریایی خراب شود، ممکن است اتصال تمام قاره‌ها از یکدیگر جدا شود. او همچنین گفته است که کشورهایی که دارای عرض جغرافیایی بالایی هستند، در صف اول پایان اینترنت در جهان قرار دارند. کشورهایی که نزدیک به خط استوا هستند، کم‌تر در معرض خطر هستند. اما مشخص نیست که تعمیر اینترنت برای کشورها، چه قدر طول بکشد. اگرچه که زمان این رخداد خورشیدی، همچنان مشخص نشده است. اما این توفان خورشیدی که هر قرن رخ می‌دهد، موضوعی است که بشریت راهی برای مقابله با آن ندارد.

بیشتر بخوانید:

.
نظر شما در خصوص قطع اینترنت جهان چیست ؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (1 نظر)

    فکر کنم خانم مرشدی خیلی به فیلم‌ها علمی-تخیلی علاقه دارن😂
    این مقاله منبع موثقی نداره باور نکنین.

    پاسخ