کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

بهترین سریال های مشابه see ؛ سریال شبیه دیدن چی ببینیم؟

اگر شما هم از علاقه‌مندان سریال دیدن (see) هستید، پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با بهترین سریال های مشابه see تا پایان این نوشتار همراه ما باشید.

بسیاری از طرفداران ژانر درام علمی – تخیلی، سریال دیدن (See‎) را یکی از بهترین‌ مجموعه‌های این سبک می‌دانند و به دنبال سریال‌های در این ژانر هستند که از لحاظ داستان و کارگردانی به این سریال امریکایی نزدیک باشند.

آرون گروپس

ما در این نوشتار با معرفی بهترین سریال های مشابه See ، شما در انتخاب نزدیک‌ترین و مناسب ترین مجموعه به سریال دیدن  یاری خواهیم کرد.

بهترین سریال های مشابه see

سریال دیدن (See‎) یک مجموعه تلویزیونی آنلاین امریکایی در ژانر علمی–تخیلی درام است. این سریال که در رده مجموعه‌های تلویزیونی پسارستاخیزی قرار می‌گیرد، به تهیه‌کنندگی و پخش اپل تی‌وی پلاس تولید شده است.

فیلمنامه مجموعه دیدن توسط استیون نایت نوشته شده و به‌ وسیلهٔ فرانسیس لارنس کارگردانی شده‌ است. فصل اول مجموعه از ۱ نوامبر ۲۰۱۹، در هشت قسمت پخش شد. البته تا کنون پنج قسمت از فصل دوم این سریال نیز انتشار یافته‌ است.

سریال دیدن (See) داستانی افسانه‌ای از شهری است که بی عدالتی در آن موج می‌زند و انسان‌های ساکن این شهر زندگی تلخ و آینده‌ای ملال اور را دنبال می‌کنند.

آن‌ها حس بینایی خود را از دست داده‌اند، و همین دلیلی برای کاهش جمعیت و احاطه سیاره توسط جنگل‌ها شده است. این سریال با زمینه‌ای مشابه با انسان‌های اولیه و زندگی قبیله‌ای ممکن است این احساس را القا کند که گویی در زمان قدیم رخ داده است، اما داستان این سریال امریکایی قرن ها بعد اتفاق می‌افتد.

داستان مجموعه دیدن (see) شخصیت موموآ یعنی بابا واس را دنبال می‌کند، در دنیایی که بینایی به یک افسانه بدل شده است، او صاحب دوقلوهایی می‌شود که از موهبت  دیدن برخوردار هستند.

در میان یک قبیله منفعت طلب در پی این دو کودک است. زیرا در این مجموعه انسان‌ها فکر می‌کنند که نابینا شدن‌شان برای نجات نسل بشر و پیشگیری از نابودی بشر به دست خود است و فرزندان باباواس را تهدیدی برای خود می‌دانند و به دنبال نابودی آن‌ها هستند.

اما باباواس برای محافظت از فرزندان خود و با تکیه بر توانایی هایش به دنبال سرنگونی آن قبیله و ملکه ظالمش است. بعضی از منتقدان در نقد این سریال در کنار نداشتن فیلمنامه‌ قوی به بیگانگی دنیای تخیلی آن اشاره کردند و اظهار داشتند که این موضوع خوشایند نبوده است.

اما از سوی دیگر، بازی های خوب بازیگران و جیسون موموآ در نقش اصلی سریال و مناظر بِکر، طراحی صحنه عالی، جهان سازی فوق العاده سریال و سکانس‌های اکشن واقع بینانه و جالب، تحسین بر‌انگیز است و می تواند هر بیننده‌ای را مجذوب خود نماید.

ما در این نوشتار به معرفی سریال های مثل دیدن می پردازیم. اگر شما هم از طرفداران این مجموعه هستید و قصد دارید بهترین سریال های مشابه see را بهتر بشناسید تا انتخاب آسانی برای تماشا داشته باشید، تا پایان همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم و سریال های دیزنی پلاس 2021

بهترین فیلم و سریال های جنایی 2021

بادبان‌های سیاه (Black Sails) 2014-2017

شاید در نگاه اول سریال بادبان‌های سیاه شبیه به اقتباسی از دزدان دریایی کارئیب به نظر بیاید، اما تنها افرادی که آن را تماشا کرده‌اند می‌توانند ثابت کنند که این سریال تصویری واقع‌گرایانه از دزدان دریایی هند غربی است و در رده دیگری قرار دارد.

با توجه به دقت زیاد عوامل و سازندگان به تحقیق در این باره، این مجموعه پر از اشارات به اساطیر و شخصیت‌های دزدان دریایی است که روح دزد دریایی بودن را کشف می‌کنند.

بهترین سریال های مشابه see

در کنار شخصیت سازی ستودنی و صحنه‌های اکشن تاثیرگذار آن، این مجموعه از این لحاظ که مفهوم تمدن وجودی را زیر سؤال می‌برد، یکی از سریال های مثل دیدن محسوب می‌شود.

در حالی که دیدن آینده‌ای را به تصویر می‌کشد که می‌توان آن را نامتمدن دانست، مجموعه بادبان‌های سیاه بینندگان خود را با اولین مراحل استعمار دنیای جدید توسط قدرت‌های غربی آشنا می‌کند.

بادبان‌های سیاه با این کار و با برجسته کردن قدرت استعماری حکومتی سرکوب‌گر، درک ما از تمدن که تا کنون داشته‌ایم را زیر سؤال می‌برد. تماشای این مجموعه را که از بهترین سریال های مشابه see است ، را به علاقه‌مندان این ژانر پیشنهاد می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم و سریال های IMDb در سال 2021

بهترین فیلم و سریال های تینیجری

ساکن برج بلند (The Man in the High Castle) 2015

داستان ساکن برج بلند حول یک سؤال مفهومی می‌چرخد و آن سوال این است که اگر نیروهای محور در جنگ جهانی دوم پیروز می‌شدند چه اتفاقی می‌افتاد؟

این سریال مثال خوبی از یک ویرانه شهر کلاسیک تخیلی است که می‌توان آن را در کنار دنیای آرام و طبیعی سریال دیدن قرار داد.

تصور کنید: خیابان‌های شیب دار سانفرانسیسکو با گلبندها و نمادهای ژاپنی تزیین شده‌اند و یا میدان تایمز به خاطر پرچم نازی‌ها و چهره آدولف هیتلر در نور قرمز می‌درخشد.

بهترین سریال های مشابه see

فیلمنامه‌ی ساکن برج بلند بر اساس رمان فیلیپ دیک با همین نام، ساخته شده است، این داستان کلاسیک از یک ویران شهر، با به تصویر کشیدن دنیایی ملال انگیز که هیچکس نمی‌خواهد در آن زندگی کند، طعم وحشت را به بینندگان می‌چشاند.

از سوی دیگر استیون نایت علیرغم نشان دادن واقعیت ترسناک آینده تخیلی، با نشان دادن دنیای آرام دیدن، رسم این ژانر را می‌شکند. اولین قسمت سریال نایت با تصاویری از درختان بلند و پربار، تارعنکبوت و پس زمینه‌ای آرام شروع می‌شود.

اگر داستان‌هایی درباره آینده بالقوه ما مورد علاقه شماست،پیشنهاد می‌کنیم این سریال را در فهرست آثاری که باید بینید قرار دهید.

بیشتر بخوانید:

هترین سریال های 1400

بهترین سریال های تابستان 1400

مندلورین (The Mandalorian) 2019

یکی از سریال های مثل دیدن ، مجموعه مندلورین است. این مجموعه‌ی تلویزیونی وسترن فضایی آمریکایی، که توسط جان فاورو برای سرویس پخش جریانی دیزنی پلاس ساخته شده‌ است. این اولین سریال لایو اکشن در مجموعه‌ی جنگ ستارگان است و در آن پدرو پاسکال در نقش اول بازی می‌کند.

بهترین سریال های مشابه see

وایکینگ‌ها (Vikings) 2013

وایکینگ‌ها از بهترین سریال‌ های شبیه see است. اگر شما سکانس مربوط به جنگ قبیله‌ها در مجموعه دیدن را پسندیدید، سریال وایکینگ‌ها که از شبکه هیستوری پخش می‌شود را از دست ندهید؛ این سریال که پر از صحنه‌های مبارزه‌ای است. بسیار هیجان انگیز است.

بهترین سریال های مشابه see
بهترین سریال های مشابه دیدن (See)

داستان این سریال درباره تبدیل رگنار لاتبروک از یک کشاورز معمولی به یک فرمانده دلیر در قبایل وایکینگی است. البته دامنه آن تنها محدود به توالی عمل‌های بی‌فکر و صحنه‌های اکشن و کشت و کشتار نیست.

مشکل اصلی در این مجموعه حول خانواده و دسیسه‌های سیاسی شدید آن می‌چرخد. این مجموعه افسانه‌ای ماجراهای وحشیانه‌ای که وایکینگ‌ها به آن مشهور بودند، را به تصویر می‌کشد که هسته آن وحشی‌گری هم کاملا آشکار است، اما در عین حال تفکراتی هوشمندانه نیز در آن وجود دارد، به همین خاطر می‌توان آن را از بهترین سریال‌ های شبیه see دانست.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های طنز ایرانی

بهترین کانال تلگرام دانلود فیلم و سریال ایرانی

سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale) 2017

سرگذشت ندیمه از بهترین سریال های مشابه دیدن (See) به شمار می‌رود که مانند سریال دیدن در شهری ویرانه اتفاق می افتد که آینده‌ای پدرسالارانه را نشان می‌دهد که در آن زنان برای مردان برگزیده نقش حاملان کودک را برعهده دارند.

داستان در شهر کمبریج در ماساچوست ایالات متحدهٔ آمریکا رخ می‌دهد. پس از ترور رئیس‌جمهور آمریکا با گلوله و به رگبار بستن همه‌ اعضای کنگره ایالات متحده توسط مسیحیان بنیادگرا و اعلام وضعیت فوق‌العاده، انقلابی در کشور رخ می‌دهد، قانون اساسی لغو شده و حکومتی به نام جمهوری گیلاد تشکیل می‌شود.

بهترین سریال های مشابه see
سریال های مثل دیدن

در سرزمین گیلاد بیشتر مردم به دلایلی که در مؤخرهٔ داستان می‌آید عقیم هستند، این مسئله بابت فجایع زیست‌محیطی است که بعضی نواحی کشور را غیرقابل سکونت کرده و احتمالاً به حوادثی در نیروگاه‌های هسته‌ای و پایگاه‌های دفع مواد سمی مرتبط است.

به همین خاطر زنان بارور که ازدواج نکرده‌اند یا ازدواجشان مورد قبول حکومت نیست، به عنوان ندیمه در اختیار خانواده‌های تراز اول قرار می‌گیرند تا شاید برای آن‌ها بچه‌ای بیاورند. زنان مجرد عقیم تبعید می‌شوند. طبق تعبیر حکومت، عقیم بودن مردان ممکن نیست و این مشکل تنها از جانب زنان ممکن است پیش بیاید.

این سریال از همان فصل آغازین خود برنده جایزه‌ امی شد، و باید گفت این موضوع برای کتاب آتوود بی عدالتی محسوب می‌شود.

طرفداران داستان‌های تخیلی باید اهمیت سرگذشت ندیمه را به عنوان شاهکاری فمینیستی در دنیای مردسالار تخیل بدانند. ما تماشای این مجموعه را که یکی از بهترین سریال های مشابه دیدن (See) محسوب می‌شود را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های 2021

بهترین سریال های نتفلیکس در سال 2021

 تابو (Taboo) 2017

نخستین قسمت سریال تابو (Taboo) در سال 2017 توسط شبکه‌های بی‌بی‌سی وان و اف‌ایکس پخش شد. این مجموعه که از بهترین سریال های مشابه دیدن (See) است ابتدا قرار بود در قالب یک مینی‌سریال تولید شود بعد از موفقیتش برای فصل دوم تمدید شد.

بهترین سریال های مشابه see
سریال های مثل دیدن

اگر تا به امروز سریال کم‌تر دیده شده تابو اثر استیون نایت را تماشا نکرده‌اید، پیشنهاد ‌می‌کنیم تماشای آن را امتحان کنید. ستاره این سریال تاریخی تام هاردی در نقش جیمز دلانی است، او پس از مرگ پدرش به انگلیس بر می‌گردد و با شرکت شرق هند وارد یک درگیری می‌شود.

این سریال سرعت تقریباً کندی دارد که به بینندگان اجازه می‌دهد تا در دنیای تخیلی‌ای که از در دوران اواسط قرن نوزدهم از بریتانیای کبیر ساخته شده است غرق شوند و در عین حال هر سکانس آن تضمین می‌کند که در هیچ نقطه‌ای سست نشود و به همین خاطر مورد تحسین قرار گرفته است و از بهترین سریال های مشابه see هم است.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های HBO در سال 2021

بهترین سریال های عاشقانه 2021

مردگان متحرک (The Walking Dead) 2010

بهترین سریال های مشابه see
بهترین سریال‌ های شبیه see

یکی از بهترین سریال های مشابه see مجموعه‌ی مردگان متحرک است که در طول ده فصل، طرفداران وفادار بسیار زیادی پیدا کرده است.

درواقع این سریال نگاهی اجمالی به جامعه و انسانیت دارد، بر اساس سری کتاب‌های کمیک نوشته رابرت کریکمن و تونی مور ساخته شده است.

این سریال پر از خون و خونریزی مهیج که با شخصیت سازی های پیچیده متعادل می‌شود، ویرانه شهری دارد که هیجان آن مشابه سریال دیدن است. تشابه دیگر آن‌ها در دنیا سازی فوق العاده این سریال است.

دیدن در همان سه قسمت ابتدایی خود دنیای فوق العاده‌اش را به ما نشان داد، در حالی که دنیای مردگان متحرک تا ده فصل ادامه داشته، یازدهمین فصلش در راه است، تریلرهای وبسایتی آن پخش شده و فیلم ها و  پیش درآمد آن در آینده پخش خواهند شد.

داستان این سریال زندگی گروهی از انسان‌ها را روایت می‌کند که در عصر آخرالزمان زامبی‌ها زندگی می‌کنند. این مجموعه قصه‌ی زندگی پلیسی را نشان می‌دهد که در یک مأموریت تیر می‌خورد و به کما می‌رود.

وقتی بیدار می‌شود، متوجه می‌شود همهٔ مردم شهر تبدیل به مردهٔ متحرک شده‌اند و شهر به‌هم ریخته‌است. از این رو به دنبال همسر و پسرش می‌رود. سرانجام آن‌ها را به همراه گروه دیگری از بازماندگان پیدا می‌کند.

داستان (مردگان متحرک) با آغاز فصل دوم به حاشیه کشیده می‌شوند و چرخه اصلی و جذاب داستان حول انسان‌ها می‌چرخد. کمبود آذوقه، نبود سرپناه و درگیری با افرادی که بدتر از مردگان متحرک هستند.

اگر طرفداران سریال دیدن هستید، مردگان متحرک که جزو بهترین سریال های مشابه see شناخته می‌شود را ازدست ندهید.

بیشتر بخوانید:

بهترین انیمیشن های سریالی 2020 

بهترین سریال های مارول 2021

صد نفر (The 100) 2014

100 یک سریال تلویزیونی امریکایی در ژانر درام، علمی–تخیلی، پسارستاخیزی است و از بهترین سریال های مشابه دیدن (See) محسوب می‌شود که توسط جیسون روتنبرگ و بر اساس سری جدید رمانی به همین نام که توسط کاس مورگان نوشته شده، ساخته شده‌است.در ۱۹ مارس ۲۰۱۴ در شبکهٔ The CW به نمایش درآمد.

بهترین سریال های مشابه see
بهترین سریال‌ های شبیه see

این سریال امریکایی که بر اساس مجموعه رمان کس مورگین ساخته شده است، دنیایی زیبا از جوامع کوچک را به تصویر،می‌کشد و مشکلات دنیای واقعی را هم  نشان می‌دهد.

100 لطف مفهوم رمانش، واقعاً باارزش است. پس از اینکه یک درگیری هسته‌ای سبب تجزیه جمعیت انسان شده و زمین را غیر قابل سکونت می‌کند، بازماندگان به یکی از سفینه‌های فضایی شبکه که به عنوان راه حلی موقت در اطراف سیاره حضور دارند، مهاجرت می‌کنند.

پس از گذشت ۹۷ سال از آن واقعه، ۱۰۰ جوان به زمین فرستاده می‌شوند تا بررسی کنند که آیا زمین قابل سکونت هست یا خیر.

این مجموعه که از بهترین سریال های مشابه see  و بسیار هیجان‌انگیز است، در آوریل ۲۰۱۹، برای فصل هفتم، به‌عنوان آخرین فصل از این مجموعه تمدید شد و در ۲۰ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی در ایالات متحده به نمایش درآمد.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در خصوص بهترین سریال های مشابه see چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر