همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

تغییر برند فیسبوک به متا (Meta) توسط زاکربرگ تائید شد

مارک زاکربرگ، موسس و مدیرعامل فیسبوک طی جریان رویداد Connect از تغییر برند فیسبوک به متا (Meta) خبر داد و دلیل خود را درباره این کار بیان کرد.

کارگزاری فارابی

در جریان رویداد Connect بنیان گذار فیسبوک تغییر نام فیسبوک به متا را تائید کرد و گفت این نام نشان‌دهنده ماهیت این کمپانی و آینده‌ای است که می‌خواهد بسازد.

در واقع فیسبوک نام متا را با توجه به عبارت متاورس انتخاب نموده که سمبل دنیایی مجازی برای کار و بازی است و این تغییر نام را می‌توان نشانه‌ای از عملکرد جاه‌طلبانه این کمپانی برای حضور در دنیایی فراتر از شبکه‌های اجتماعی به شمار آورد.

تغییر برند فیسبوک به متا (Meta)

پس از ری‌برند بزرگ فیسبوک به Meta، زاکربرگ بیان کرد که ماهیت متا، ارتباط افراد با یکدیگر است. وی در ادامه افزود که هرچند امروزه کمپانی فیسبوک به عنوان یک کمپانی شبکه اجتماعی در نظر گرفته می‌شود، اما در اصل، فیسبوک شرکتی است که فناوری برای ارتباط مردم با یکدیگر را ساخته و قرار است متاورس گام بعدی این کمپانی باشد. وی افزود:

متاورس درست در جایگاهی قرار دارد که ما شروع به کار در شبکه‌های اجتماعی کردیم.

قبل از اینکه زاکربرگ این موضوع را رسما تائید کند، شایعاتی در رابطه با چنین تغییر نامی شنیده می‌شد چرا که فیسبوک بطور ویژه روی متاورس تمرکز کرده و از سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری در حوزه واقعیت مجازی و افزوده اطلاع داده بود.

متاورس یک دنیای دیجیتال یا مجازی است که در آن افراد با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و امکان کار و همچنین انجام بازی‌های مختلف وجود دارد. شرکت‌های مختلفی در این زمینه فعالیت می‌کنند و حالا فیسبوک می‌خواهد با قدرت بالایی در این حوزه حضور داشته باشد که تغییر نامش هم از چنین هدفی خبر می‌دهد.

تغییر برند فیسبوک به متا (Meta)
تغییر برند فیسبوک به متا (Meta)

به علاوه، این شرکت به دنبال جذب 10 هزار نیرو در اتحادیه اروپا برای کار روی چنین پروژه‌ای است، بنابراین چنین تغییر نامی چندان تعجب‌برانگیز نیست. پس از اعلام رسمی زاکربرگ، ارزش سهام متا 3 درصد رشد را تجربه کرد.

زاگربرک در یک پست اعلام کرده این تغییر برند در ساختار کمپانی تغییری ایجاد نمی‌کند، اما نحوه گزارش کردن نتایج مالی تغییر خواهد کرد. او در ادامه گفت:

از فصل چهارم 2021، ما می‌خواهیم گزارش‌ها را در دو بخش عملیاتی منتشر کنیم: خانواده اپ‌ها و Reality Labs. ما همچنین می‌خواهیم از تاریخ ۱ دسامبر معاملات خود را تحت عنوان سهام جدیدی که رزرو کرده‌ایم یعنی MVRS آغاز کنیم. بیانیه امروز ما تاثیری روی نحوه استفاده ما از داده‌ها یا اشتراک‌‌گذاری آن‌ها ندارد.

برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که چنین تغییری مشابه ری‌برند گوگل در سال ۲۰۱۵ است که از تشکیل یک کمپانی مادر به نام آلفابت اطلاع داد و خودش یکی از زیرمجموعه‌های آن شد.

یکی دیگر از دلایل این موضوع می‌تواند انتقاد از این شرکت توسط قانون‌گذاران و سیاستمداران کشورهای مختلف و همچنین کاهش اعتماد کاربران به فیسبوک باشد. با این تغییر نام، احتمالا تمام شرکت‌های تحت مالکیت فیسبوک مانند اینستاگرام، واتس‌اپ و آکیولس زیرمجموعه متا خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در خصوص تغییر برند فیسبوک به متا (Meta) چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر