اکسکوینو

مسابقه هفتگی تکراتو و فیگار در اینستاگرام
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

همکاری سامسونگ و مایکروسافت برای ساخت هدست واقعیت افزوده

همکاری سامسونگ و مایکروسافت برای ساخت هدست واقعیت افزوده چقدر صحت دارد؟ با ما در تکراتو همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

قیمت روز گوشی های بازار ایران

طبق گزارشی که به‌تازگی توسط رسانه‌های کره‌ای منتشر شده است، سامسونگ الکترونیکس اکنون درحال همکاری با مایکروسافت بر روی یک پروژه واقعیت افزوده/ترکیبی به‌منظور توسعه هدست مشابه هولولنز می‌باشد.

هولولنز هدست واقعیت ترکیبی مایکروسافت بوده که برای شرکت‌ها و صنایع مختلف توسعه یافته است و مشارکت سامسونگ می‌تواند مربوط به سخت‌افزار این دستگاه باشد. این دو غول فناوری همچنین می‌توانند این پروژه مرموز را در سال 2024 رونمایی کنند.

همکاری سامسونگ و مایکروسافت برای ساخت هدست واقعیت افزوده

مایکروسافت در سال 2016 اولین نسخه از هدست مخصوص توسعه‌دهندگان خود با نام هولولنز را معرفی کرده و درادامه، این شرکت مدل پیشرفته‌تر Hololens 2 را نیز در اواخر سال 2019 عرضه کرد. هولولنز به کاربران این امکان را می‌دهد تا اشیاء به‌نمایش درآمده توسط واقعیت افزوده/مجازی را به محیط اطراف خود وارد کرده و در فضای سه‌بعدی با آن‌ها تعامل داشته باشند، گویی که خود در آنجا هستند.

این برای افزایش بهره‌وری با استفاده از فناوری‌های واقعیت افزوده و ترکیبی طراحی شده است. مایکروسافت همچنین سه مدل از هدست هولولنز 2 خود را برای موارد مختلف سازمانی و صنعتی ارائه می‌کند.

همکاری سامسونگ و مایکروسافت

این پروژه شامل بخش‌های مختلفی ازجمله Samsung Display ،Electro-Mechanics و SDI می‌باشد. اگرچه نقش دقیق سامسونگ در این همکاری با مایکروسافت نامشخص است، منابع حدس می‌زنند که این شرکت می‌تواند تأمین‌کننده سخت‌افزاری برای تعدادی از قطعات موردنیاز برای دستگاه‌های مبتنی‌بر واقعیت افزوده و ترکیبی باشد.

در اوایل ماه گذشته، کمپانی DigiLens، مبتکر فناوری راهنمای امواج، از Samsung Electro-Mechanics و Samsung Electronics بودجه مشخصی را دریافت کرد. اکنون منابع حدس می‌زنند که این فناوری در توسعه هولولنز با مشارکت سامسونگ در این پروژه استفاده خواهد شد.

طبق گزارشات، پروژه مشترک تا سال 2023 ادامه خواهد داشت. با این حال، اولین محصول تجاری که از مشارکت سامسونگ و مایکروسافت حاصل می‌شود، تا پیش از سال 2024 در معرض دید عموم قرار نخواهد گرفت. همچنین عینک‌های هوشمند گلکسی لایت سامسونگ که نوید ارائه‌ی قابلیت‌های واقعیت افزوده و ترکیبی مشابه هولولنز می‌باشد نیز در راه هستند.

آخرین استفاده سامسونگ از فناوری واقعیت افزوده منجر به افتتاح Dreamground در پارک هالیوود و Samsung 837 در شهر نیویورک شد.

 

منبع: ترنجی

 

بیشتر بخوانید:

 

نظر شما در رابطه با همکاری سامسونگ و مایکروسافت برای ساخت هدست واقعیت افزوده چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌های تکراتو با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر