اکسکوینو

مسابقه هفتگی تکراتو و فیگار در اینستاگرام
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

رئیس بانک مرکزی: رمزارز ملی به طور آزمایشی راه اندازی می‌شود

رئیس بانک مرکزی در گفت و گویی بیان کرده که قرار است رمزارز ملی به طور آزمایشی راه اندازی شود. برای اطلاع از جزئیات بیشتر با تکراتو همراه باشید.

قیمت روز گوشی های بازار ایران

طبق اخبار به دست رسیده ابراهیم صالح‌آبادی رئیس کل بانک مرکزی در گرد‌همایی 21 آذرماه که روسای نمایندگی جمهوری اسلامی نیز حضور داشتند اعلام کرده ارز دیجیتال ملی به طور آزمایشی راه اندازی می‌شود. در ادامه برای اطلاع از جزئیات با تکراتو همراه باشید.

رمزارز ملی به طور آزمایشی

دکتر علی صالح‌آبادی در جلسه 21 آذر ماه خود گزارشی از وضعیت بازار ارز، وضعیت کلان اقتصادی، بانک مرکزی و سیستم بانکی در جلسه ارائه داد توانست تاییدیه اعضای کمیسیون را درباره کمیته‌های مشترک موضوعات مشترک بین دولت و مجلس کسب کند.

او در سخنرانی خود گفت: یکی از موضوعات مهمی که سالیان طولانی در دستور کار بوده موضوع اصلاح قانون بانک مرکزی و اصلاح قانون پولی و بانکی است و با توجه به تحولات متعددی که در حوزه پولی و بانکی در سالیان گذشته اتفاق افتاده نیاز است که این قانون به روز شود که مقرر شد، با هماهنگی بانک مرکزی و کمیسیون اقتصادی مجلس کارگروه مشترکی تشکیل شود و ظرف مدت مشخصی کار را به جمع‌بندی برسانند تا روال قانونی خود را در مجلس طی کند.

رمزارز ملی به طور آزمایشی
ارز دیجیتال ملی / توکن ملی / رمزارز ملی / ارز دیجیتال ملی به طور آزمایشی

همچنین باید گفت یکی دیگر از موضوعاتی که در جلسه 21 آذر ماه مطرح شده، موضوع رمزارزها بود که با توجه به این که موضوع رمز ارزها چه رمزارز ملی و چه سایر رمزارزها در سطح دنیا مطرح است مقرر شد که با همکاری کمیسیون کارگروهی تشکیل و روی این موضوع کار شود تا موضع بانک مرکزی و کشور در این حوزه شفاف شود.

به طور کلی رمز ارز ملی در آینده به طور آزمایشی راه‌اندازی می‌شود که این موضوع در حال حاضر در بانک مرکزی در حال بررسی است و امیدواریم ضوابط آن در شورای پول و اعتبار نهایی شود و به صورت آزمایشی در کشور اجرا شود که در حال حاضر هم تعداد بسیار محدودی از کشورها این کار را آغاز کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در خصوص رمزارز ملی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر