فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

فوری: سفر ایلان ماسک به ایران برای تاسیس گیگافکتوری تسلا

سفر ایلان ماسک به ایران برای تاسیس گیگافکتوری و دفتر تسلا نهایی شده است. شنیده ها حاکی است مدت‌ها برای این سفر رایزنی‌هایی در دست انجام بوده است.

روزی نیست که خبری درمورد ایلان ماسک، این کارآفرین پنجاه ساله منتشر نشود. مدیرعامل تسلا و بنیان‌گذار اسپیس‌اکس، علاوه بر میلیارد‌ها دلار ثروت، ماجرای پرفراز و نشیبی در صنایع حساسی مثل خودرو سازی و ساخت موشک پشت سر گذاشته است. ایلان ماسک میلیاردر پرآوازه و بنیانگذار تسلا، اسپیس ایکس و استارلینک در جدیدترین توییت خود گفته به زودی به ایران سفر می‌کند. کارآفرین آمریکایی هفته گذشته در آلمان گیگافکتوری جدید تسلا را تاسیس کرد. سالانه 500 هزار دستگاه خودروی تسلا در آلمان تولید خواهد شد.

ماسک گفته مذاکرات پشت پرده برای تاسیس دفتر تسلا در ایران مدت‌هاست که در سکوت خبری در جریان بوده؛ مذاکراتی که به نظر می‌رسد با موافقت طرفین به سرانجام رسیده و تکنوکینگ به زودی راهی ایران خواهد شد.

سفر ایلان ماسک به ایران برای تاسیس گیگافکتوری تسلا

ساخت کارخانه تسلا موتورز در ایران یکی از بندهای قرارداد دو طرفه‌ای است که بین ایلان ماسک و طرفین ایرانی تنظیم شده است. شنیده‌ها حاکی است این کارخانه گیگاپاسارگاد (Giga-Pasargad) نام خواهد گرفت و در نزدیکی شهر شیراز افتتاح خواهد شد.

گیگافکتوری پاسارگاد، در ادامه‌ی کارخانه‌های این شرکت در نوادا، نیویورک، شانگهای چین و برلین ساخته خواهد بود. پنجمین گیگافکتوری تسلا هم‌اکنون در تگزاس در حال ساخت است و دفتر مرکزی شرکت هم در آن‌جا خواهد بود.

ایلان ماسک در آخرین توییت خود نوشته است:

در طول سال‌های گذشته خلاقیت مهندسان ایرانی همواره مرا به وجد آورده است. حالا خبر خوب این است که گیگافکتوری ششم برای آنها خواهد بود. به زودی به ایران می‌روم.

فوری: سفر ایلان ماسک به ایران برای تاسیس گیگافکتوری تسلا قطعی شد

بنابه دلایل نامعلومی ماسک توییتش را پس از چند دقیقه حذف کرد. هنوز از جزئیات بیشتر در خصوص سفر ایلان ماسک به ایران اخباری منتشر نشده است. اما این سفر برای علاقه‌مندان بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود.

بروزرسانی: 

ایلان ماسک به ایران نخواهد آمد ؛ سیزدهتون بدر! ☘️🌳

خبر سفر ایلان ماسک به ایران دروغ 13 ما در تحریریه تکراتو بود. اخلاق حکم می‌کند از همه مخاطبانی که به ما اعتماد داشتند و این خبر را باور کردند، عذرخواهی کنیم. کاربران بسیاری نیز زیرک‌تر از این حرف‌ها بودند و به سرعت متوجه اصل ماجرا شدند.

فارغ از جنبه سرگرمیِ ماجرا، خبر سفر ایلان ماسک به ایران، برای ما در تحریریه تکراتو، یک نکته قابل تامل دیگر نیز دارد. لطفا مدتی به این سوال فکر کنید: «چرا باید سفر یک کارآفرین موفق به کشوری دیگر آنقدر غریب و دور از ذهن باشد که رسانه‌های آن کشور فقط به عنوان دروغ 13 بتوانند به سراغ آن بروند؟»

البته همه‌ی آنچه در این خبر خواندید نادرست نبود. هفته گذشته ایلان ماسک واقعا برای تاسیس گیگافکتوری برلین به آلمان سفر کرد. (منبع 😅)

البته ارزش خبریِ این اتفاق در سفر ایلان ماسک به آلمان نبود. هیچ رسانه آلمانی صرفا حضور ماسک در آلمان را موفقیت و دستاورد قلمداد نکرد. بلکه ارزش خبر در تاسیس گیگافکتوری و تولید سالانه هزاران خودروی تسلا در این کشور بود. اگر برای ما صرف حضور کارکتری نظیر ماسک دستاورد محسوب می‌شود، قطعا یک جای راه را اشتباه آمده‌ایم. اینطور نیست؟ نظرتان را در کامنت‌ها در میان بگذارید!

دروغ اول آوریل (April’s Fool) در ایران با نام دروغ 13 شناخته می‌شود. سنتی که احتمالا این روزها بیش از همیشه رنگ باخته است. اما رسانه‌ها در طول سال‌های گذشته خبرهای نادرست زیادی را عامدانه به عنوان دروغ اول آوریل منتشر کرده بودند.

به عنوان مثال در سال 2003 بی‌بی‌سی خبر ترور بیل گیتس را منتشر کرده بود. در ایران نیز برای نخستین بار ابراهیم نبوی، طنز‌پردازِ حالا خارج نشین، خبر آزادی عبدالله اوجالان (فعال سیاسی چپ کرد) را در روزنامه نشاط منتشر کرده بود. روزنامه شرق نیز در سال 83 احتمال سقوط برج میلاد را به عنوان دروغ 13 کار کرد.

اخبار بیشتر:

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (309 نظر)

  با وجود تحریم آمریکا هم چنین چیزی اصلا امکان نداره پر حال حاضر.

  پاسخ

  پس سوپرشارژها درکشورهمه جا سراسری میشه ولی تو دفتر تسلا برای اینکه خط تولید درایران راه اندازی بشه نهایی شده فکر نکنم قرارداد ایلان ماسک خودبه خود بزنه زیرش تصمبم بگیره عملی میکنه اگه اینوگفته خودش میدونه از طرف کشورخودش تحریم شده وگرنه نمیگفت به ایران قطعات میفرستم واسه قراردادما اولین اسیای عربی میسم به خودرو تسالا مردم سوارمیشن

  پاسخ

  اقای عزیز این فقط یه شوخی بود که بعنوان دروغ ۱۳ مطرحه…وگرنه ایلان کجا و ایران کجا.تسلا پشت چراغ قرمز وایسه بقل نیسان و پراید؟باعقل جور درمیاد؟

  پاسخ

  بیشتر به دورغ سیزده بدر شبیه است

  پاسخ

  تسلایی که تو ایران ساخته بشه دیدنیه.احتمالا چرخ و درب خودرو و فرمان هم جز آپشن‌ها قلمداد بشن⁦¯\_(ツ)_/¯⁩⁦¯\_(ツ)_/¯⁩
  خدا رو شکر که دروغ ۱۳ بود وگرنه از خنده روده‌بر میشدیم.

  پاسخ

  منتظر سفر دیگران به ایران نمانید،ایران را ایرانی میسازد.
  کاش موقعی که مهندس جمشید آرین خودروهای برقی جهانی میساخت اینقدر خانم ابتکار و ایران خودرو و سایپا و ریسان دولت و مسولان و مردم ازش حمایت می‌کردند که خودرو های برقیش را در سد نندازد.
  وقتی از دانشمندان دفاع نکنی باید منتظر مرگ و پاچه خواری خودت هم باشی.

  پاسخ

  خیلی افتضاح نظرتو نوشتی . اصلا نوشته هات وزن نداشت و معلوم نبود چی گفتی . یکم از اشکال نگارشی استفاده کن

  پاسخ

  گیریم که راست بود فورا آمریکا ایلان ماسک رو تحریم و مجازات میکرد

  پاسخ

  حذف کردنش بخاطر شل کن سفت کن های برجامه،یه روز میگن نهایی شد یه روز میگن بهم خورد والله ما خودمون کلافه شدیم چه برسه به ایلان ماسک که هیچ منتی بهمون نداره

  پاسخ

  خدا از دست اینا.لطفا با دقت کل مطلبو بخون بعد اظهار نظر کن شل کن سفت کن

  پاسخ

  واقعا از دست اینا تا آخر نخوندن

  پاسخ

  دزدان خودرو ساز نمی گذارند

  پاسخ

  یقینا تسلا در ایران مشتریان خوب و زیادی بدست خواهد آورد و سود خوبی هم بدست می آورد.

  پاسخ

  یعنی خدایی بهترین کشور برای یک کلاغ چهل کلاغ هستیم…واسه یه دروغ اینجوری خبر و تفسیر میکنین وای اگر واقعی باشه🤪🤪 حتمٱ با پراید هم میرین استقبال ایلان،،،از دست این مردم….بابا با دقت بخون بیچاره آخرش هم گفته دروغ ۱۳

  پاسخ

  چقدر شما ساده و دل صافین حداقل خبر رو تا آخر بخونید

  پاسخ

  ای کاش دروغ نبود

  تو یکی. ب. ب. ن. د

  پاسخ

  چند وقت دیگه از ایلان میپرسن علت این کارت چی بوده میگه من چند جد پیشم ایرانی بودن و تو پاسارگاد زندگی میکردن منم تصمیم گرفتم به کشور آباء و اجدادم خدمت کنم

  پاسخ

  بعید نیست 🤣

  پاسخ

  جالبه خیلی‌ها خبر رو تا انتها نخونده کامنت گذاشتن.
  همچین چیزی اصلا اتفاق نمیفته، ریسک. سرمایه گذاری در ایران بسیار بالاست

  پاسخ

  اره دیدی چه الکی کامنت میدن و میرن رو منبر سیاست😂

  پاسخ

  عمرا دولت ایران بذاره که بیاد
  از طرفی ثروت عمومی مردم پایین تر از حدیه که بتونه جواب انتظارات ایلان ماسکو بده

  مگه اینکه برای خیرخواهی مردم ایران بیاد که به ضررش منتهی میشه

  اگر بیاد اولیش خودرو تولیدیشو خودم میخرم خداوکیلی

  پاسخ

  خود ایلان اصالتا اهل افریقای جنوبی و غیرت، منظورمبی غیرتیشو به امریکا بارها تو توئیتش نشون داده، دولتامریکام بارها بهش تو داستانهای مختلف فشار اورده یکیش فروش با ارز دیجیتال بود که دولت امریکا بابت دلار احساس خطر کرد مانع این کار شد

  پاسخ

  مگر ایران خودرو و سایپا عزیز دردونه‌های دولت مرده باشن بزاران تسلا یا شرکت های دیگه به ایران بیان، اونوقت کی بیاد از اینا بخره تازه ماشین های خارجی با کیفیت بالاتر و قیمت کمتر!

  پاسخ

  شاید باید مالیات سنگین بده که واسه بهتر شدن ماشین ایران خودرو و سایپا استفاده بشه و اینکه بابای دوست بهم خوردم مدیر پولخوار یکی از شعبه های یزرگ سایپا بود که یه پیام دارم واسش

  پاسخ

  سلام . والله چی بگم . من واقعا بزرگترین آرزوم اینه که ای کاش هیچ وقت پراید نبود. کاشکی سایپا جای انواع پراید انواع دوچرخه میزد سنگین تر بود . واقعا خدا انصاف بده .

  پاسخ

  واقعا از دست اینا تا آخر نخوندن

  پاسخ

  مافیای دولتی و حکومتی در ایران هیچوقت نمیزاره شرکت های خارجی باعث رونق اقتصاد و رقابتی شدن بشند . ایران با انحصار صنایعش زنده ست .

  پاسخ

  یعنی تسلا بهتر از پراید است واقعآ در حق پراید اجحاف شده

  پاسخ

  امیدوارم پراید نبینه 😂

  پاسخ

  جررر

  پاسخ

  به عنوان دروغ ۱۳ جالب بود.تیتر خبر که خوندم خندم گرفت البته به حالت تلخ..هه یه لحظه فکر کن تسلا توی خیابونای ایران اونوقته که مدیران ایرانخودرو سایپا باید به جرم مفسدفی العرض تحت تعقیب قرار بگیرن.

  پاسخ

  اگر می گفتید دوست برادر کشور عزیز چین میخواد بیاد کمپانی دانگ فانگ بزنه کمی باور میکردیم آخه تسلا… . گیریم هم که بیاد چهار روز بعد کاپوت و میزنیم بالا میبینیم موتوره پرایده میگیم پس تسلا.. میگید این تسلا1412 با امکانات آینه دورنگه. میگیم چرا قیافش شبیح تسلا نیست شبیح فرغونه میگید ایرانی سازی شده خودمون به تکنولوژیش دست پیدا کردیم میگیم پس چرا باطری قلمی انداختی داخلش میگید ما به فکر شماییم جایگاه شارژش نبود اینجوری از دم در سوپری محل سه سوت شارژش میکنید.

  پاسخ

  جررر🤣🤣🤣🤣🤣

  پاسخ

  یعنی با این خفقان حاکم بر جمهوری اسلامی و با وجود داشتن چنین رهبرانی میشه انتظار داشت که خودروسازی ستودنی تسلا بیاد و در ایران شعبه بزنه ؟ تازه برق این خودرو از کجا تأمین خواهد شد ؟ فک کنم یکی از آرزوهای هر ایرانیه که روزی بتونی خودرویی هوشمند همچون تسلا داشته باشه. امیدوارم این امر محقق بشه و مردم متحد با هم در مقابل این رهبران منحرف و بدخواه ملت ایستادگی کنند

  پاسخ

  الان مثلا داشتی از آب تسلا ماهی میگرفتی؟،! این حقه ها قدیمی شده

  پاسخ

  احسنت
  این حقه هه قدیمی شده برانداز ضد انقلاب

  پاسخ

  اگه این °رهبران بدخواه°نبودن مثل عراق و افغانستان شیره وجودمون رو میمکیدند.انگار یادت رفته تحریم های دارویی رو!

  پاسخ

  خداییش رهبران بدخواه یه خوبی دارن اینم اینکه چون حقوق ملت کمه دلشون میسوزه مالیات رو کم کردن تو اروپا باید نصف حقوقت رو مالیات بدی و خونه و ماشین هم که حساب کنی مالیاتش وحشتناک زیاده

  پاسخ

  دوست عزیی یه ذره فکرکردن بد نیست. توی خارج مثلا طرف ۳۰۰۰ دلار پول در میاره نصفشو میده ۱۵۰۰ دلار میمونه ما میگیم ۵۰۰ دلارم میده برا اجاره خونه میمونه ۱۰۰۰ دلار و تنها با ۱۰۰ دلار کل مایحتاج ماهشو میخره باوب نمیکنی برو ویدیوشو ببین بعد بیا اظهار نظر کن😐

  پاسخ

  دوست عزیز بد حساب کردی ۱۵۰۰دلار اجاره حساب کن ۹۰۰دلار مالیات حساب کن پول گاز و بنزین و برق و آبو حساب کن تازه اگر ذوجه هم اگه کار کنه میتونین از پس خورد و خوراکتون بر بیاین

  آقای امیر مسعود چرا نمی گی چه افرادی با کارهاشون و صرفاً به خاطر منافع خودشون باعث تحریم ایران شدن؟ دارو هیچ وقت تحریم نبوده و نیست، فقط مافیای دارو از اسم تحریم داره سوء استفاده می کنه برای پر کردن جیب خودشون.

  آقای یه کی، چرا نمی گی حقوق اون مردم اروپایی چقدره؟ چرا نمی گی تورم توی کشورهای اروپایی چقدره؟ خدارو شکر که اون ها نصف حقوقشون رو صرف مالیات و خونه و ماشین می کنن، توی ایران چی؟ مردم کل حقوقشون رو باید صرف اجاره خونه کنن و به زور برای خوراکشون پول باقی می مونه. بگذریم که خیلی ها مجبورن از دیگران قرض کنن.

  افراد سایبری مثل شما پول می گیرن که فقط ماله کشی کنن.

  پاسخ

  اگه چشم ک.و.ر تو باز کنی میبینی ما تو دارو باند بیماری پروانه ای تحریم هستیم که فقط سوئد داره ولی به ما نمی‌دن
  مالیات مردم اروپا و آمریکا نزدیک به نصف حقوقشون‌‌ هست و کانادا حتی به بالای هفتاد و پنج درصد هم میرسه و ایرانیان مقیم غربی زندگی بهتر از ما ندارن درضمن بخاطر بحران انرژی در دنیای غرب هزینه بالاست پس اونی که افراد سایبری هستن شمایی دوست عزیز

  احسنت.حداقل حقوق کارگر در آلمان ۲۵۰۰ یورو حداقل است.از این مقدار ۱۵۰۰یورو صرف هزینه های زندگی می شود،۵۰۰ یورو مالیات آنهم در صورتی که خانه و ماشین از خودتان داشته باشید و اگر نه صرف قسط خرید خانه می شود چون وام با بهره صفر درصد برای خرید خانه می دهند و ۳۰ ساله از دم قسط.و ۵۰۰ یورو حداقل پس انداز ماهانه یک آلمانی است.بعد دوستانی که نمی دانند یک مشت چرندیات می بافند.من بسیاری از اقوام و دوستانم ساکن کشورهای اروپایی و آمریکا هستند با فرزندان چند سفیر ایران دوست هستم.لطفا اول تحقیق کنید بعد حرف های بی سر و ته بزنید

  چرت و پرت چرا می گویید.شما خارج بودید؟حقوق و مالیلات و قوانین آنجا را می دانید؟چطور شاخص رفاه در آن کشورها اینقدر بالاست؟اگر درست و حق و عادلانه حکومت نمی کردند که شاخص ها اینقدر در آن کشورها بالا نبود.مالیات سنگین و…یک مشت چرت و پرته که به شما گفتند.تو هر ماه حقوق یک کارگر در اروپا حداقل ۵۰۰ یورو اضافی برای پس انداز،خرید خودرو و….باقی می ماند

  پاسخ

  اینجا به جای مالیات باید همه چیز رو گرون بخری تو اوروپا حدقل حقوق ۳دلاره که به پول ایران میشه ۸۵ ملیون مالیاتو کم کنی میشه ۲۰۰۰ دلار اونا همه چیز هاشون ارزونه با ۱۰۰۰ دلار میشه یک خوانواده ۷ نفر رو اونجا تو یک ماه کامل چرخوند

  پاسخ

  یه پیام دارم برات…

  پاسخ

  بیا پایین بابا سرم درد گرفت

  پاسخ

  شرمنده ولی این دروغ سیزده یا اول آوریله – بیخود نه هیجان زده بشید و نه بیخود نظر بدین – علت حذف شدن هم اینه که از اول وجود نداشته!! و خبر جعلیه

  پاسخ

  آشغال ترین خودرو جهان رو دارن با 150 میلیون میکنن تو پاچه ملت، چه نیازی به بهترین ماشین جهان هست؟!! بر فرض که مافیای داخلی بزارن تسلا بیاد ایران، آیا زیر 1میلیارد تومن خواهد بود؟! که اونم دست من و شماها بش نمیرسه!

  پاسخ

  عزیزان این خودرو ها اگر هم تولید شوند اصلا از اول قرار نبوده که به دست عموم برسه به آنهایی که توانایی خرید دارند آن هم یک تعداد محدود در سال تولید میشود

  پاسخ

  دوستانی که نظر گذاشتن چقدر سادن…
  فکر میکنین حتی اگه یه درصد این اتفاق بیفته…میخواد به ضرر دولت ایران و سایپا و ایران خودرو و امریکا و تحریم و تسلا بشه؟…نه عمو اینا میچاپن اونا هم میچاپن اخر سر هم امریکا در ایران میزاره

  پاسخ

  خدا لعنت تون کنه 😅🤣🤣 رفتم توئیتر ایلان ماسک رو چک کردم ، بعد یهو یادم اومد فردا سیزده بدر هست و داستان دروغ سیزده😐😑🤣😅😆

  پاسخ

  منم همین طور، یکی دو پاراگراف اول رو که خوندم سریع قندشکن زدم رفتم توییتر ایلان ماسک رو زیر و رو کردم، دیدم خبری نیست اومدم از پاراگراف بعدی ادامه دادم که فهمیدم عجب حرکتی زدم، یعنی حتی یه ذره بهش فکر نکردم سریع رفتم توییتر.

  پاسخ

  سلام لینک این توییت رو برام میفرستید
  من هرچی گشتم پیداش نکردم

  پاسخ

  خدایا این چقدر سادس.
  یکی ب این بگه چخبره.

  پاسخ

  باسلام .امیدواریم این اتفاق به زودی بیفتد و کشور ما هم مثل همه کشورهای همسایه و عربی بتونه درزمینه تولید خودرو رشد کند و مردم ما خودروهای باکیفیت و سازگار با محیط زیست سوار شوند

  پاسخ

  انشالاه حرفی که ایلان گفته نمیزنه زیرش عملی میکنه

  پاسخ

  تا وقتی که حکومت نتواند عده ای معلوم الحال که چوب لای چرخ تولید کنندگان میگذارند و به فکر نابودی ملت ایران هستند، رو مهار بکنه هیچکی حاظر به سرمایه گذاری در ایران نیست .

  پاسخ

  بعضیا جوری کامنت میذارن و تفسیر میکنن که انگار تابحال دروغ سیزده نشنیدن :)))))

  پاسخ

  از این به بعد مد میشه که روز سیزده به در، کسی اخبار تو رسانه ها دنبال نکنه!
  رسانه هایی که گیر تولید محتواشون هستن و موضوع تولید محتوا ندارن، خیلی از دروغ سیزده استقبال می کنن. یعنی یک پست جلو می افتن. یکی شون هم همین تکراتو 😅

  پاسخ

  غیرممکنه شرکتهای تابوت سازی ایران با رشوه خوارای خودروسازی اجازه چنین کاری بدن و خودمون هم مقصریم اگه دو تا سه ماه هیچکی خودرو صفر نمیخرید دست از دزدیهاشون برمیداشتن همه رییس جمهورا مثل روحانی و دارو دسته رشوه خوارش نیستن که کمک تابوتسازا بشن

  پاسخ

  دروغ 13 :)))) ملت چه باور کردن

  پاسخ

  تورخدا با اینرهبرا نخندونمون

  پاسخ

  میشد یه گوشه چشمی هم به خوزستان برهوت هم انداخت،خوزستانی که هیچگون سودی برای ایران نداره،اصلاخوزستان هم باید از صفحه روزگار حذف میشد

  پاسخ

  نون کل ایران رو همین خوزستان داره میده با نفت اینم باید بدونی بیشترین تولید گندم کشور مال خوزستانه و … پس بهتره برای حذف از صحنه روزگار دنبال استان دیگه ای باشید

  پاسخ

  غیر ممکنه
  ایران تحریمه نمیتونه تسلا بیاد

  پاسخ

  اگه تحریم نبود فکرمیکردی همون نفراول کشورمیشدیم خط تولید تسلا داره

  پاسخ

  خبرهای خوب توی ایران معمولا دروغ 13 هست!

  پاسخ

  دروغ سیزده. رسم بد و غلط رو رها کنید.

  پاسخ

  ماشالا دروغ سیزده
  دمتون گرم ، لبتون خندون

  پاسخ

  سمندپزو پرایدروتوانبارها دپوکنن که آبروی ایران جاکن خودروتسلا دربرابرپرایدکه چیزی نیست ماسک یک بازدیدازاین دوکارخانه گاری سازی بکنه تازه منتازکاری پیچ مهره سفت میکنن تازه خودروهاهم تولید۲۵سال پیش گاری های آدم کش باقیمت خودروتسلا گاری به مردم میدن گاری های این دوشرکت برای جناب ماسک مثل یک جک خنده داره خواهش جناب ایلان ماسک نیااینجادزد دلال زیادبزارآبروی این دوآشعال سازسرجاش نمایشی هم که شده سرجایگاه نداشته شون بمونه 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  پاسخ

  یعنی این قدر چرند بود خبر که نمی‌دونستم بخندم یا فحش بدم. یعنی خبر به این زردی خیلی خیلی نویره. حالتون خوب نیست شاید ؟ مافیای خودرو و تسلا؟ بازار آزاد و مافیای اقتصادی ؟ گرفتین ملت رو؟

  پاسخ

  چ بیاد چ نیاد ب نفع مردم ک نیس فقط ب نفع مسئولین هس

  پاسخ

  نمیگذارن اسراییل نمیگذاره

  پاسخ

  مرگ بر اسرائیل

  پاسخ

  خاک بر سر مسئولین دزد که دارن خون این ملت رو شیشه میکنن خدا انشالله ریشه همشون رو بخشکونه آشغالهای عوضی با این صنعت خودرو سازی دزد رانتی شون،یک مشت دزد کثیف. بعدشم دم از مردم داری میزنن وشبها فکر میکنن که صبح چه کلاه گشاد دیگری بذاریم سرشون کاش واقعا این 10 درصد جمع کنن برن افغانستان پیش طالبان همونجا زندگی کنن خرجشون هم میدیم.

  پاسخ

  ایلان میخواد تکنولوژی پراید بدزده لامصب

  پاسخ

  واقعا اینو خوب اومدی 😅

  پاسخ

  ما که نه باور میکنیم نه انجام میشه چنین چیزی

  پاسخ

  حالا فرض محال که محال نیست….چرا شیراز؟ دیگه از تخت جمشید و پاسارگاد چی مونده که ماسک عزیز بیاد بکنه و ببره .
  ایلان امیدوارم اون دنیا با کورش کبیر محشور بشی….😄😄😄

  پاسخ

  دلم برای جمشید آرین آتش گرفت
  طرح او
  به نام تسلا
  ننگ بر معصومه ابتکار

  پاسخ

  اکثر نظر دهندگان خیلی از مرحله پرتند،ایلان ماسک در کشورهای دیگه خودرو با قیمت تمام شده ارزانتر مونتاژ و به کشورهای دیگر صادر می‌کنه وهم کار آفرینی وهم رونق اقتصادی به کشورهای مونتاژ کننده می دهد البته بدون انتقال تکنولوژی ،ضمناقرار نیست کشور مونتاژ کننده مصرف کننده هم باشه.

  پاسخ

  وانتش کی میاد تو بازار 😄

  پاسخ

  منتظر بمونیم، حتما اونم ساخته میشه، وانت تسلا 😄😄😄😄😄😄

  پاسخ

  خیلی متاسفم برای ایران عزیزم که پای چنین شخص پلید و دغل کاری به ‌کشورم باز بشود.. حیف از خاک پاکمان که پای چنین موجوداتی مانند ایلان ماسک که وجودش مخرب کره زمین است، بدان باز شود…

  پاسخ

  مخرب تر از مسئولین خودمون وجود نداره که طبیعت رو از بین بردن.

  پاسخ

  اینکه توییت میشه و پاک میشه شاید به این علت می‌باشد که کشورهای عربی رو تحریک کنه که با دادن پول و روشه این اتفاق در کشورشون بیوفته و صرفا ی شیطنت مثله تبلیغ بیت کوین هست

  پاسخ

  شما به تنهایی مرز های تنبلی رو تو ایران جا به جا کردی بزرگوار 😄
  خب تا اونجا خوندی دو خط دیگش هم می خوندی دیگه، که می فهمیدی این پست رو تکراتو از سر ناچاری و کمبود محتوا، واسه ی دروغ سیزده نوشته و همه ی محتوای این خبر دروغه 😄

  پاسخ

  من نمیدانم چرا انقدر بعضی ها ادعای بلدیشون میشه….خب تو نظر ندی میمیری؟ یا میگن لالی؟
  چرا باید تو هر سوراخی انگشت کنیم ما ایرانیا؟ چرا سر هر چیزی نظر باید بدیم؟ اصلا گیریم راست بود این خبر…اصلا گیریم توییت کرده و پاک کرده تو چه کاره حسنی که شاید و باید میکنی؟
  تا خر هست خر سوارم هست رو خیلی قشنگ گفتن.

  پاسخ

  تا چینیهای به درد نخور هست امکان نداره

  پاسخ

  شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی تک تک خورد گه دانه دانه

  پاسخ

  سلام بر همگی
  شما میگید ایلان ماسک میاد ایران بخاطر ماشین نه بخاطر ماهواره هاش هست ظاهر ماشین ولی یه چیز دیگری هست این آمریکایی های مثل روباه حیله گر و مکار هستند.

  پاسخ

  نه بابا آمریکایی های حیله گر کثیف باید با چوب بیوفتیم دنبالشون

  پاسخ

  چیزی به عنوان دروغ آوریل به گوشتون نخورده ؟ یکم از جهالت در بیاین : ) ، همه هم که کارشناسن

  پاسخ

  مگه دوتا غول تابوت سازی ایران اجازه میدن خودرو باکیفیت و مقرون بصرفه بدست مصرف کننده ایرانی برسه بعید میدونم این دوتا انحصارطلب اجازه بدن از اونور هم برجام هنوز رو هواست

  پاسخ

  مگه اینکه عقل شو از دست داده باشه.
  کسایی که این چیزا رو ادعا میکنند اصلا نمی‌دونم کره استعداد این کار و بهتر از ایران داره .
  خنده دار بود.
  اونا می‌دونم تا سه سال دیگه اقتصاد ایران نابود خواهد شد . ولی اونی که داخل کشوره خودشو قول میزنه.

  پاسخ

  کاری بکنید که سرمایه گذاری ها ۱۰۰ درصد در ایران انجام شود تا دستمایه تحریم و… قرار نگیرد

  پاسخ

  مافیا و لابیگری در ایران حتی شرکتهای خوب خودروساز الکتریکی جهان را فراری میده.

  پاسخ

  ایران جز آبرو ریزی هیچی نداره واقعا خاک بر سره این مسئولین

  پاسخ

  در ابتدا بگم این خبر فیکه چرا که به چند دلیل اول و بزرگترینش ما هنوز تحریم هستیم و اتفاقی نیوفتاده دوم مگر تا زمانی خود دولت سهام دار ایران خودرو و سیپا هست در پشت پرده سودهای نجومی میبره میزاره شرکتی اونم مثل تسلا بیاد ماشین روز دنیا به قیمت پراید عرضه کنه و سومین و بزرگترین موضوع خود ایلان ماسک یکی از بزرگترین منتقدان ایرانه حالا منطقی این

  پاسخ

  ایلان ماسک نه اولین خارجی سرمایه گذار در ایران نه آخرینش،،، گرچه فردی مثل ایلان ماسک باعث افتخار همه ایرانی هاست که سرمایه گذاری کنه… ولی قضیه اینه که حکومت ایران هیچ اجازه ای به کشورهای دیگه نمیده، چون تمام کل مردم ایران رغبتشون به کالای خارجی مخصوصا آلمانی و آمریکایی هزار برابر بیشتر نسبت به کالای داخلی.
  بعدشم کشوری مثل ایران که همه چیز در قفس بودیم و برندهای معتبر آمریکایی در سرتاسر جهان دیگه نمایندگی زدن، از خداشون هست یک کشوری مثل ایران که تا الانش همش محدود بودیم وارد ایران بشن چون سرمایشون نه 2 برابر بلکه چندصد برابر رشد میکنه…
  یک نمونش مگ دونالد وقتی وارد ایران بشه حداقل یک ایرانی مصرف میکنه

  پاسخ

  لطفا منبع موثق را اعلام کنید چون من پیدا نکردم!!!!

  پاسخ

  واقعا آدم نمیدونه بخنده یا گریه کنه! نابسامانی های اجتماعی و اقتصادی و سیاسی از ملت ما کلا تحلیلگر ساخته ولی چه تحلیلگرهایی! روز سیزده امسال واقعا با هر سال دیگه تفاوت داره، از قسمت کامنت های اینجا کاملا مشخصه. حتی روز و مناسبت هاشو فراموش کردن و هر کسی داره قصه و نظریات خودشو میگه. متاسفانه دیگه انسان سالم العقل و ساده و بی آلایش نمونده و هر ایرانی داره به یکسو میدوه.

  پاسخ

  چون هزینه تولید خودرو بخاطر حقوق پایین کارگر و هزینه های دیگه از چین ارزونتر میافته تسلا به فکر راه اندازی چنین کارخانه ای افتاده وقتی هم تولید بشه از همونجا بخارج صادر میشه چیزی دست مصرف کننده داخلی نمیرسه

  پاسخ

  گفته شده قرار ملاقاتی هم با رهبر انقلاب تنظیم شده که برای سفر بایدن به ایران رایزنی کنه
  خبر های خوبی به گوش میرسه و به زودی همه مشکلات ایران و آمریکا حل و فصل خواهد شد و قرن جدید قرن شکوفایی ایران خواهد بود 🔥

  پاسخ

  در ادامه ی همین تویت گفته بود که همراه خودش موشک اسپیس ایکس و ماهواره های استارلینک هم میاره که از قرارگاه فضایی سمنان اونها رو به فضا ارسال کنه تا اینترنت ماهواره ای در ایران هم فعال بشه.
  تویت رو پاک کرده ولی یه نظر نمیاد خبر دروغ باشه

  پاسخ

  اینم داره دولت مردان و مذاکره کنندگان را گول میزنه برجام ۲ را امضا کنن.
  یادتون رفته مدیرعامل توتال اومد ایران زنگنه و دولت وقت چه جور دیتپاچه شدن و… برجام امضا شد و واونا هم نیومدن

  پاسخ

  بیاد ایران .اول میبرن بهشت زهرا سر مزار شهدا.بعد چای قلیون .بعد خودش یه سفره خونه میزنه ما هم میریم قلیون میکشیم….

  پاسخ

  مگه دیوانه است بیاد ایران ،فکر میکنید حرف محسن رضایی رو نشنیده، در مورد گروگان گرفتن، پول ازادی گرفتن.امکان نداره همچین ریسکی کنه. خیلی ها دیگه از این ریسک ها نمیکنند.

  پاسخ

  دوستان عزیز دروغ ۱۳
  واقعا باور کردید؟
  همه هم تحلیل گر شدن

  پاسخ

  بیچاره جمشید آرین!! که اختراع را ۲۰ سال پیش تحویل نگرفتند حتی تهدید به مرگش کردند ولی حالا یارو با کپی کردن اختراع آرین اومده و حلوا حلواش می‌کنند!!

  پاسخ

  دروغ 13 انقدر رسمی ندیده بودم

  پاسخ

  باسلام. من توئیت های ایشون رو زیر و رو کردم، همچنین توئیتی اصلاً پیدا نکردم. به نظر من کذبه

  پاسخ

  من میخواستم ساینا ای بخرم …ینی الان واستم مدل اس بخرم؟؟؟

  پاسخ

  اره صد در صد وقتی قراره تسلا بیاد خب معلومه که باید ساینا اس بخری😅😅😅اینو دیگه همه میدونند….همه…..

  پاسخ

  این هم از دروغ های سیزده بدره

  پاسخ

  تا وقتی ایران خودرو و سایپا هست اتیوپی هم نمیاد تو ایران بلافصل بیادم هم آنقدر پول پلاک نجومی گمرک هزار یک چیز می زارن که مردم نتونن بخرن خلاصه فرقون خیلی شرف داره تا ماشین ایرانی سوار بشی تا این اشغال های که دارن با جون مردم بازی می کنن بعد اسم ماشین میزارن رو چیز های خودشون تا وقتی که به دنبال پول بیشتر باشن کیفت و جون مردم مهم نیست تمام …تحریم آمریکا هیچ تاثیری نداره فقط خودمون گول میزنیم…باطل باطل باطل

  پاسخ

  ایلان جان اینجا مینه مار میکنه

  پاسخ

  دیروز که ابن خبر رو دیدم همون اول فهمیدم که احتمالا دروغ سیزدهه

  پاسخ

  43سال 13 بوده ما بیخبریم

  پاسخ

  ایرانیا به هر دری میزنن که مثل غربیا بشن
  خاک عالم تو سر اونایی که دروغ ۱۳ رو درست کردن

  پاسخ

  مردم و مسخره گرفتید

  پاسخ

  دروغ ۱۳ باحالی بود جرررررررر

  پاسخ

  جمع کنید بابا منم با صدای بلند به همه فامیل خوندم بعدش خیط شدم یعنی یه ف.و.ش بدم بهتون

  پاسخ

  دروغ با حالی بود و من باور کردم،🤣🤣

  پاسخ

  گفت دروغ سیزده دوستان بعضیا جدی گرفتن😊😁😁

  پاسخ

  ایران تا کمتر از 30 سال دیگر نابود می‌شود آن وقت این کارافرین چرا باید در جهنمی مثل ایران سرمایه گذاری کند ؟!!!!

  پاسخ

  تیترش داد میزد دروغ سیزدهه

  پاسخ

  خدا وکلیلی به قدری خوشحال شدم که گویی سادی بهاری دیکر برای سرزمینم بود ولی انگار ما حالا حالاها باید درکیر مافیای خوردرو در کشور عزیزمان ایران باشیم

  پاسخ

  اگرتیترزده بودید ایلان ماسک به افغانستان تحت حکومت طالبان سفرخواهد کرد شایدباور میکردم ولی به ایران خیرغیرقابل باور بوذ چونکه میترسد گروگان وزندانی وبا چندملیاذد دلآر مبادله شود۰

  پاسخ

  مگر مریضید با احساسات مردمی که هیچ دلخوشی تواین مملکت ندارند بازی میکنید.

  بخدا من داشتم پر در می اوردم کم مونده بود پرواز کنم که ایلان ماسک کی میاد ایران.

  البته یه چیزی اون تهه وجودم بهم نهیب میزد.. اینم مثل دروغ بعضی مسولانه… منظور شما از ماسک همون جیم کریه هنرپیشه فیلم ماسک

  پاسخ

  امیدوارم مثل چند سال پیش قهرمان مسترالمپیای جهان” رونی کلمن “مسولان و سران آبرو ریزی نکنن ببرنش بهشت زهرا فاتحه بخونه…

  پاسخ

  دهانتان سرویس از نوع گیگا فاکتوری
  چقدر ذوق کردیم اولش…

  پاسخ

  کشور‌ ما میرسلیم حتی اجازه ورود پنجاه هزار خودرو سواریو نمیده که مردم جونشون کف دستشونه بخاطر آشغاهایی که سران‌مصلحت نظام در دوتا کاخرخانه قاتلین مردم سهم دارن بعد بیان کارخونه تسلا بیارن ایران. ما مردم ایران در واقع مردیم و وارد جهنمی که وعده داده بودن هستم ما خودمون خبر نداریم اینجا همون جهنمه

  پاسخ

  خدا رحمت کنه صادق هدایت رو میگفت در ممالکی که اسم گورستان ها را بهشت می‌گذارند بدانید مردم آنجا در جهنم زندگی می‌کنند

  پاسخ

  دروغ بود ولی مدتها بود خبر به این خوبی نشنیده بودم😩😩

  پاسخ

  شما یه واردات خودرو رو آزاد نمیکنید بعد ….

  پاسخ

  گفتید تو کامنتها بگید چرا این خبر غیر قابل باور.
  ولی کامنتها رو میخونی گویا خیلی‌ها باور کردن. 😂

  پاسخ

  تو میگی که اگر حضور ایلان در ایران برامون دستاورد محسوب بشه یقین بدونیم یک جای راه رو اشتپ اومدیم ،،، اما من معتقدم اصن بلکل ادرس رو گم کردیم و شدیم اواره کوه و دشت

  پاسخ

  عه جواب خودمو دادم 😂
  خود در گیری مُزمِن
  جلو نیاید ✋✋
  واگیر داره 😅😅

  پاسخ

  دروغ بودن این خبر خیلی واضح بود زیرا که موانع بسیار زیاد داخلی و خارجی وجود دارد و تنها آن را در قالب دروغ اول آوریل (دروغ سیزده) می توان باور کرد.

  پاسخ

  واقعا عوضی هستید.

  پاسخ

  واقعا کارتون زشت بود😐

  پاسخ

  درسته که گفتن دروغ سیزده ولی شما به چیزی بگید که قابل باور باشه من تیتر را خوندم فهمیدم😐

  پاسخ

  به نظرم باید از یه جایی شروع بشه به هر حال تا کی خودروی گرون بیکیفیت

  پاسخ

  اگرراستهم بود ناباورانه بود. چراکه تولید تسلا سریعا به تسلا پیکانی تبدیل میشد.

  پاسخ

  چرا با این دروغ ها مردم ایسگا می کنین
  اینا همش دروغه ذهنتون درگیرش نکنین

  پاسخ

  اگر تمام بدی ها در یک صندوق جمع شوند، کلید آن صندوق، دروغ است.

  واقعا برای گردانندگان سایت تکراتو متاسف ام

  پاسخ

  خدا بگم چیکارتون نکنه . لااقل خبر دروغ بودنش رو فردا میذاشتید که یه شب تو عمرمون خوشحال میخوابیدیم . خوشحال از این نظر که بلاخره یه آمریکایی پیدا شد که به تحرمای انریکه نه بگه .

  امیدوارم همواره موفق باشید .

  پاسخ

  باسلام مافیای خودرو در ایران مگه میزارند همچنانکه نزاشتند واردات خودرو انجام شود درصورتیکه ایرانیهابهترین ها هستند متاسفانه بالاجبار این خودروهای آشغال را خورد مامیدن وکسی هم جوابگونیست

  پاسخ

  ینی نود درصد تا اخر نمیخوننا

  پاسخ

  خیلی خوب و پیشرفته بزرگی اگه حکومت دار ها عاقل باشند میتونند فنآوری حاصل از چند ده تجربه رو یک شبه صاحب بشن
  البته اگر اگر اگر و این اگر هاست که کار ما رو به اینجا رسونده

  پاسخ

  اگه واقعی بود خیلی خوب میشد

  پاسخ

  یه جوری میگی دروغ سیزده بوده انگار اخبار قبل و بعدش صدق محضه

  ولی خداییش گفتم خداکنه از شر آلودگی و تصادفات راحت شیم

  پاسخ

  صد در صد خوشحالم کرده بودید ، چون داشتم به خودرو های تسلا فکر میکردم و پیشرفتی که شاید تو صنعت خودرو سازی ایران دیده بشه .
  اما….

  پاسخ

  بابایه مردتوسیاستمدارهای ما پیدا نمیشه جلوی دزدی این خودروسازا رو بگیره…به خدا کشوری که یه صنعت خودروی درستی نداشته باشه بهترین جنگنده هم بسازه مردمش اعتماد به نفس ندارن..بابا یه خودروی کاردرست داخلی درست کنید،مردم لذت ببرن..۱۰۰جور ماشین داره تولیدمیشه همه در پیت با قیمت های کذایی،یه مقدار برای این مردم ارزش قائل شید

  پاسخ

  دروغ ۱۳هست بابا باورنکنید

  پاسخ

  خودمون می‌سازیم فقط احتمالا ۶برابر قیمت جهانی دراختیار مردم قرار بدیم البته بدون کیفیت مثل سایر خودروسازان محترم

  پاسخ

  عهههههههه . اگه به فرض مهال بیاد دزدهای وطنی مثل ایرانخودرو و سایپا که دولت تمام قد پشتشونه از کجا نان حرام بدست بیارن ؟

  پاسخ

  بگو یکم آوریل ایران کلی از نیرنگ وفریب دور بوده باستان شما مضحکه اید

  پاسخ

  احسنت واقعاً همینطور است.حالا ببین این دولت مردمی سفت وسخت دنبال احیای برجام است اما آمریکایی‌ها حرامزاده تر از این حرفا هستند.والا ما ملت ایران بالاتر از تسلا لیاقت داریم اما نمی گذارن.شما فکرشو بکن چکونه اسرائیل حرامزاده بچه‌های ما رو تو سوریه شهید کرد فکر میکنی بچهای ایرونی واقعأ در سوریه برای اسرائیل خطر بودن؟فکر نمی کنم.مطمئن هستم نه.خب نه سران جهان نه رئیس سازمان ملل جنایت اسرائیل را محکوم نکردن پاسخ آنها انتقام در اربیل عراق بود اما بنظر جنابعالی چگونه شیعه انگلیسی حادثه ورزشگاه مشهد را بوجود آورد؟دقت کن درست دو روز بعداز حادثه ورزشگاه مشهد انگلیس آماده بود یعنی ازقبل برنامه ریزی شده بود برای تسلای رژیم صهیونسیتی پرونده محکومیت حقوق بشری آماده کرده بودن برای بردن آن به شورای امنیت سازمان ملل ومحکومیت حقوق بشری ایران منتظر حادثه ورزشگاه مشهد بودن.کی حادثه ورزشگاه مشهد را رقم زد؟؟گروهی در ایران وبخشی از بانوان عزیز هموطن درمشهد شاید خودشان اصلأ اطلاع نداشتن
  چه خدعه ونیرنگی پشت فروش بلیط جعلی است ونمی دانستند چه سناریوی پست آن اتفاق است اما دیدیم فوری جلسه شورای حقوق بشر ایران را محکوم کرد.واقعأ واقعاً بنظر تو ما ملت ایران با خودمان مشکل حقوق بشری داریم؟تمام سران کشورهای محکوم کننده باید بیایند ایران سر کلاس اساتید حقوق بشری جوانان دانشگاهی ایران درس پس بدهند یاد بگیرن حقوق بشر جنگ علیه ملت های یمن وسوریه وعراق ولبنان و سلاخی روزنامه نگار سعودی وتیرباران عزاداران نیجریه ای نیست
  حقوق بشر بریدن گردن۸۱نفر انسان وجدا کردن سر از تن جوانان بیگناه در یکروز نیست.منظورم ما ملت خودمان باید یکدست باشیم.روزیکه حسن روحانی ازطرف عزیزان اصلاح طلب دولت را بدست گرفت تمام اصولگرایان را از پست ها اخراج کرد.آیا دولت مردمی آقای رئیسی اصلاح طلبان را از پست های کلیدی اخراج کرد؟والا از نظر ملت انتقال بازی ایران و لبنان از تهران ورزشگاه آزادی به ورزشگاه مشهد کار دست مدیران اصلاح طلب دولت است.
  اصولگرایان هیچ همکار خارجی مخالف سایر گروهها ندارن اما عزیزان اصلاح طلب هزاران حامی وعضو خارج نشین دارن در مذاکرات با کشورهای غربی دخالت می کنند اجازه نمیدهند برجام روی ریل پیش برود میگن می خواهند بنام خودشان توافق شود در غیر اینصورت اجازه نمیدهند توسط دولتهای غیر اصلاح طلبی مذاکرات به نتیجه برسد چون می خواهند منافع وثروت کلان همانند ۸سال گذشته به جیب بزنند.ما ملت گرفتار چنین معضلاتی هستیم.

  پاسخ

  آفرین خیلی خوب گفتی چه تحلیل درستی
  بعضی دوستان که تمام سیاه میبینن درست نیست چون مسئول خوب هم زیاد داریم (تو همه گروههای سیاسی)ولی بعضی افرادی که پست های کلیدی به دستشونه یا به دستشون دادن از خدا و قیامت که خبر ندارن بماند انسانیت و وجدان و رحم و میهن دوستی هم که ندارن که جان انسان‌ها براشون مهم نیست و سنگ اندازی هم میکنن تو مسیر درست شدن وضع
  دوستان عزیز وضعیت رو کاملا سفید یا سیاه نبینیم خودمون رو واقع بینانه با بقیه مقایسه کنیم کدوم کشور به اندازه ما تحت فشاره و ضدش کار میکنن دانشمندامون رو که ترور میکنن داروهای مربوط به هسته ای رو که به ما نمیدن هواپیمای مسافربری ما رو که رو خلیج فارس زدن و به فرمانده همون ناو هم جایزه دادن و خودسرانه از تعهد برجام بیرون رفتن و همون تعهداتشان رو هم که امضا کرده بودن عمل نکردن و یا مثلا سردار سلیمانی و همراهانش رو تو خاک کشور دیگه بدون اجازه پرواز ازکشور میزبان و بدون دلیل موجه و ناجوانمردانه به شهادت رسوندن و … که اگر بخوایم بشمریم لیست بلند بالایی میشه از کارهایی که چیزی جز دشمنی نمیشه اسمشو گذاشت و حالا در داخل هم که مهره و نفوذی دارن و کشور ما مدت زیادی نیست که پیشرفت رو شروع کرده در عین حال جنگ و خرابی های اون هم بوده و از زیر صفر شروع کردیم منظورم اینه که واقعیت ها رو ببینیم و در جهت‌ بهتر شدن اوضاع عمل کنیم و در ضمن ما مثل دشمنان تنها ابعاد مادی و دنیوی مدنظرمون نیست

  پاسخ

  تموم شد؟ خیلی تاثیر گذار بود

  پاسخ

  دروغ سیزده باید مقداری باور پذیز باشد اقلا طرف خواننده مطلب چند دقیقه ای احساس باور کند ولی این دروغ اینقدر تابلو بود که من ورود زنان به استادیوم رو بیشتر باور میکردم تا این مطلب هر چند مرتب با اسپری فلفل از بانوان پذیرایی کنن ایلان ماسک فکر نکنم حتی با هواپیما از فضای هوایی ایران رد بشه چون احتمال خوردن موشک اشتباهی کم نیست
  چچ

  پاسخ

  بله ایرانی ها فقط لایق ماشینهای بنجول چینی هستیم که ۴تا۵ برابر قیمت جهانی همون خودرو به ما میندازن –
  در پشت واردات خودروو از چین جنایتی نهفتست
  چون دقیقا مثل اینکه سرمایه ملی رو بسوزونیم چون این ماشینها فوقش دوسال کار میکنن

  چرا به جای پولهای بلوکه کره ازشون ماشین نگرفتن -چون رانت تو بازار چینه چون سود ۴تا۵ برابری تو واردات خودروی بنجول چینیه
  تیگو۸ قیمت جهانیش ۴۰۰ ملیونه ولی تو ایران یک ملیارد و۶۰۰ ملیون تومان –
  جنایت .ظلم-به هدردادن سرمایه ملی کشور
  لعنت بر رانت خوارهای بی شرف

  پاسخ

  اول بدم اومد سر کار گذاشتی ولی وقتی کامنت هارو خوندم فهمیدم اصلا تا آخرشو هیچکی نخونده پس حقشونه که به سرشون بیاد این مردم ظاهر بین

  پاسخ

  شما خبر گزاری ها کی راست گفین تمام سال رو دارین دروغ سیزده میگین

  پاسخ

  من فکر کردم شاید توییت درست باشه، ولی قطعی بود برام که باوجود تحریمها و خصومت آمریکا نسبت به ایران، شدنی نیست و مذاکره هم نمی توانسته که درست باشه مگر بعنوان طرح شده بودن یک ایده قبلاً. تازه بعد از بایدن، باید دوباره منتظر تشدید تحریمها باشیم.
  درضمن آینده ثابت خواهد کرد که ما راه را اشتباه آمده ایم یا آنها… خیلی‌ها ماسک را یک کلاه بردار بزرگ می دانند که شرکتی بزرگتر از مجموع تمام خودروسازان اصلی جهان ایجاد کرده، بوسیله متورم کردن ارزش سهام شرکتش با بازارگرمیهایی که میکند، ولی میزان تولیدات واقعیش بمراتب کمتر از تنها یک شرکت مانند تویوتاست. بقیه پروژه هایش هم که فعلا رو هواست و تعداد ایده های شکست خورده اش بمراتب بیشتر از اونهاییست که الان در جریانست (مانند همان داستان گذاشتن ماشینها در واگن‌های قطار زیرزمینی!!!) و تازه پروژه های درجریان هم که قطعی نیست تا به چه نتیجه ای برسند.
  خود آمریکاست هم معلوم نیست که آینده درخشانی پیش رو داشته باشد و درحال ضعیف شدن تدریجی است.
  از یک دید دیگه، اصلا هم عجیب نیست همچین خبری. ماسک از هر صدتا ایده اش، یکی هم به نتیجه نرسیده (حالا شاید بعداً برسه!!) و به قول معروف صدتا چاقو میسازه، یکیش دسته نداره. حالا اصلا چه فرقی می‌کنه که این دروغ ۱۳ شما باشه یا خودش؟!

  پاسخ

  تا وقتی حکومت آخوندی و عقب افتاده باشه این خبرا واسه ما رویاست

  پاسخ

  در تعجبم چه طور این کامنت شما رو تایید کردند؟

  پاسخ

  فارغ از کذب بودن این مسئله حتی اگر تحریم ها موضوعیت نداشت و کشورهایی که به ظاهر دوست ما هستند که بنظر من اصلا کشور دوست وجود ندارد و فقط در مقطعی از زمان سود سیاسی یا اقتصادی ایشان با ما همسو می‌شود و فکر میکنیم که فلان کشور دوست ماست هم موقع عقد چنین قراردادی در خواب باشند آیا بنظر شما در داخل کشور دستان کثیفی که از وضعیت فعلی تولید خودرو سودهای هنگفت و بسیار کلانی می‌برند دست روی دست خواهند گذاشت.سودهای عجیب و غیر متعارف بدون ذره ای کیفیت در محصول و برای توجیه مسأله هم چه چیزی بهتر از برجسته کردن تحریم و پنهان شدن پشت آن.اگر وجدان کاری و کمی قناعت در مدیران بالا دست بود حتی با وجود همه‌ی مشکلات براحتی شاهد رقابت سالم و افزایش چشمگیر کیفیت محصولات ساخت داخل می‌بودیم.

  پاسخ

  ما خودمون مخترع اولین خودروی الکتریک هوشمنددر دنیا را داریم “آقای جمشید آرین اصل”
  اما این مافیای 7 سر و وابسته به اجنبی ایشون رو از کشورش بیرون کرد و کاخانه ایشون بنام آرمین خودرو رو به یغما برده!
  تسلای ما آرین سونیک و آرمین خودرو در گیلان بود و هست!
  وای بر مردمی که ندای حق رو بشنوند و لبیک به حق نگن!

  پاسخ

  مگر دزدان سایپاوایران خودرو مرده باشند که همچین نعمتی وارد ایران بشه!!

  پاسخ

  اونوقت کی بنجولهای اینارو بخره؟!

  پاسخ

  😃😃😃😃😍👍🏻👍🏻👍🏻

  پاسخ

  دورغ سیزده هستش ؟

  پاسخ

  دروغ شوخی اولا غیر شرعی است و همچنین غیر اخلاقی

  این خبر را باید پاک کنید.

  پاسخ

  بله من هم معتقدم اگر 0/0001% هم درست بود؟ انوقت به سلامت عقل اقای ماسک می باید شک کرد! چون در ایران هیچ تضمینی برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد.

  پاسخ

  تا زمانی که امپراطوری کثیف ایران خودرو و سایپا، تولید خودرو رو در انحصار خودشون دارند، تسلا که تسلا هست، خود خدا هم بخاد نمایندگی بزنه این کثافتها نمیذارن

  پاسخ

  بیشتر عقده ای بودن و خود کم بینی اعضا تحریریه شما رو نشون میده

  پاسخ

  البته حضور اقای ایلان ماسک در صورت حضور در ایران، مطمئنا برای ایشون خالی از تجربه نخواهد بود. ایشون در صورت حضور و سرمایه‌گذاری در ایران، با تکنولوژی منحصر بفرد، تبدیل «تسلا، به تسلا وانته مثلا T110 » و دیگر اپشن های این مدل از تسلا اشنا خواهد شد.

  پاسخ

  واقعا چقدر سواد رسانه ای ما ایرانی ها پایینه، توی شبکه های اجتماعی شعر مولانا را بجای شعر نیما بهمون‌ قالب میکنن و جمله هنرمند معاصر رو بجای سخن کوروش کبیر ولی نمیفهمیم. کاش یه کم سواد رسانه ایمون رو بالا ببریم یا حداقل یه متن رو کامل بخونیم بعد در موردش نظر بدیم.
  در ضمن جناب خبرگزاری دروغ در هر صورتی بده حتی اگه شوخی باشه.

  پاسخ

  دروغه سیزده

  پاسخ

  خاک برسر کسانی کنم که این سفر یک کارآفرین واستعمارواستثماریک کشوررامعم ارزیابی کنند!!سال ۱۳۹۷ یک پژورا استوری کردند در شبکه های داخلی مجازی که با ریختن آب آب آب (یا قاطی کردن آب بابنزین درباک ماشین) به خوبی وبدون آلایندگی محیطی کارمی کرد! اگر آن درست بود!! شما بهتر می دانید! دولت مفلس ویدبخت ایران باید از آن طرح حمایت کند !!!! نه از مونتاژ یک شرکت آمریکایی که ۴۵سال ایران راتحریم وداروی پروانه اینها راهم به ما نمی دهد!! دولت های ایران بی عرضه ویدبخت و وابسته وبی غیرت هستند!!

  پاسخ

  به خودت زیاد فشار نیار ، اول خبر رو تا آخر بخون بعد کامنت بذار ،، از کامنتت مشخصه که اخبار رو نصفه نیمه نگاه میکنی و میخونی و واسه خودت یه چیزی برداشت میکنی و گاز میدی

  پاسخ

  احمق ها،دروغ سیزده چه کوفتیه،دست بردارید

  پاسخ

  خب شما دروغ سیزده رو فرمودید اما اینو بدونید واقعا اگر سرمایه گذارش باشه و اجازه ساخت خودرو پیشرفته رو صادر کنند . شک نداشته باشید . خودرویی ساخته میشه که بخاطر دیدن اون نه فقط شرکت تسلا بلکه بسیاری از شرکتهای پیشرفته خارجی درخواست اومدن به ایران را خواهند کرد . ولی افسوس بخاطر بعضی تنگ نظری ها و فروش خودروی بی کیفیت پراید به قیمت بالا که بیشترش سوده هیچوقت اجازه ساخت خودرو پیشرفته و خوب به کسی داده نخواهد شد . بله این حقیقته که همه میدونیم .

  پاسخ

  لطفا این فرهنگ غلط رو ترویج ندید. رسانه باید کار فرهنگی انجام بده نه ضد اون رو

  پاسخ

  معلوم بود که دروغه
  کدام آدم عاقلی میاد توی کشوری که قانون پایدار نداردومرکز رانت است سرمایه گذاری کند

  پاسخ

  پندار نیک ، گفتار نیک ، کردار نیک

  پاسخ

  خدایا کشور ما را از دشمن ، خشکسالی و دروغ محفوظ بدار

  پاسخ

  مرد حسابی خبر رو تا آخر بخون بعد شروع به کامنت گذاشتن کن

  پاسخ

  تو چه آدم نادانی هستی خداوکیلی :))) میدونی دور و بر سال پنجاه و هفت (فیلمش هم هست) یکی به اسم زیبا کلام اومد گفت چرا پیچ شورولت سفت کنیم ما میتونیم خودمون تنهایی بسازیم. الان سی سال تو پژو و پراید گیر کردند. البته امثال زیبا کلام ها یا بقیه که از دیوار سفارت بالا رفتند الان بچه هاشون یا امریکان یا ماشین المانی و کره ای ژاپنی سوار میشن فقط با ذهن افرادی مثل تو بازی کردند. در ضمن اون خبر خودرو آبی هم دروغ و شارلاتان بازی بود و چیز خاصی هم نیست. پنجاه سال پیش غربی ها بهش پرداختن. بعد هم شما از قدرت عقلت استفاده کن کشوری مثل ایران که کمبود منابع آبی داره چه ایده مزخرفیه. البته نه ایران تقریبا کل دنیا بحران آب دارند در آینده.

  پاسخ

  همه آرزوها در ایران بر باد رفته است

  پاسخ

  دروغ گفتن خیلی کاره خوبیه،با افتخار میگین دروغ ۱۳ بود،ای کاش کارای خوبشونو یاد بگیرین و عمل کنین،متاسفم براتون

  پاسخ

  برای دیدن اون لحظه ثانیه شماری میکنم و بی اندازه هیجان زده شدم

  پاسخ

  یقینا سرخورده و پشیمون باز خواهد گشت .

  پاسخ

  دروغ اول آوریل ، مخصوص اون کشورهایی هست که ۳۶۴ روز از سال رو صادقانه کار میکنند و در صداقت و راستی زندگی میکنند ، و برای تفریح و تنوع ، یک روز دروغ میگویند تا زشتی و پلیدی دروغ را یادآور گردند .
  نه در ایران که کل سال با دروغ زندگی میکنیم ، برای ما که صبح تا شب دروغ میشنویم و میبینیم ، جذابیتی ندارد .
  خنده تلخ من از گریه غم انگیز تر است .

  پاسخ

  حالا ناراحتی نداره امسال سال تولید دانش بنیان دولت بهتر شو می‌زاره زیر پای مردم تازه شاید نوع که تو ایران تولید شده سیستم مکش آلودگی‌ هوا یخچال فریزر هم توش به کار ببرن

  پاسخ

  دروغ 13بدر خوبی بود.. دهنتون سرویس 🤣🤣🤣🤣🤣👌

  پاسخ

  دروغ گفتن هم عادی میشه این کار رو نکنید عادی‌سازی دروغ اون هم فقط برای افزایش بازدید از سایت جالب نیست

  پاسخ

  در جواب سوال باید گفت بله دور از ذهن است، در کشوری که به علت مافیای خودرو سازی و عدم اهمیت به جایگزینی سوخت سالم بجای سوخت رایج و فسیلی و سرکوب استعدادهای داخلی و مخترعین و در نتیجه فرار مغزها، هرگز این اتفاق نخواهد افتاد. تمااام

  پاسخ

  سلام، دروغ سیزده جالبی بود

  پاسخ

  چرا که نه ،باید گفت باید خواست باید باور کرد تا بشه

  پاسخ

  غربی ها یه چیزی رو ابداع کردند به نام دروغ آپریل که حتی توی رسمی ترین رسانه شون یک خبر بزرگ پرسروصدا کار میکنن که دروغه و کلا توی هفته اول مردم دروغ های مختلف میگن به هم
  حالا همیشه اوایل آوریل می‌افته ۱۳ فروردین
  و شما ها هم جدیداً به تقلید از اونها یه چیزی اختراع کردید به نام دروغ ۱۳ !!!!!
  به جای این کارها و تقلیدها بیاید حقیقت بگید که روز ۱۳ فروردین وقتی مردخای یهودی تبار وزیر خشایار شده بود دستور داد: هامان وزیر قبلی خشایار و کل اقوام و قبایل وابسته به او که ۳۰ درصد جمعیت ایران میشدند را روز ۱۳ بکشنند و آن روز هامان اعدام شد حدود ۲۰ درصد جمعیت ایران هم قلع قم شد فقط به خاطر این که هامان مخالف نفوذ یهود و فرهنگ ربا و قمار بود.
  و ۱۳ هم ایرانیان عزا گرفتند و یهودیان جشن

  پاسخ

  اولا نمیاد دوم اینکه برفرض مثال امد همین خودرو که 500دستگاه درسال تولید میشه همین رو تو ایران روزانه ۵۰۰ تولید میکنن وعاقبت میشه پراید

  پاسخ

  ایلان ماسک کجا ایران کجا.شما نمیگفتی هم ما میدونستیم کشور ما به بلایی دچاره که حالا حالاها با علمو صنعت جهانی خیلی فاصله داره اگه جوونای با غیرت با اینهمه سنگ اندازی بتونن یه قدم بردارن که ناز شصتشون در غیر اینصورت مسئولین بی کفایت هیچ کاری ازشون برنمیاد خدا لعنت کنه تمام موانع پیشرفت کشورو

  پاسخ

  منم فهمیدم خیلی احمقانه س ماسک بیاد ایران اومدم فحش های جدید از کامنتا یاد بگیرم.

  پاسخ

  زمانی نه چندان دور این دروغ ۱۳ ما دروغ آوریل اونا بوده چون ورود به بازار ایران واسشون دست آورد بزرگی محسوب میشد…واقعا جای بسی تاسف که کشور به این بزرگی تا کجا تنزل پیدا کرده که سرمایه گذاری یک شخص تو این کشور دروغ ۱۳ شده…یعنی از خجالت بمیریم بهتره

  پاسخ

  میاد ایران ماشیناشومیده دونه ای ۲۰۰میلیون ایناهم انبارمیکنن بعددوسال دیگه میدن یه میلیارد بعدمیفهمه باتمامه ایلان ماسکیش چه کلاهی سرش رفته هنوزنفهمیده پول تو دلالیه

  پاسخ

  چرا باید واقعیتی که ۴۰ سال پیش اگربود حتما ما جای المان بودیم ولی حالا دروغی بزرگ محسوب میشود چه گناهی کرده اند این ملت مظلوم دروغ بزرگ **** است که عده ای خود خواه حرص وطمع وچپاول برسرنوشت مردم چنبره زده اند وخود خواهی انها باعث شده رفاه و شادابی تبدیل به حسرت و نا امیدی مردم شده است
  زندگی جهنمی وجهنم دنیوی

  پاسخ

  پشمام واقعا ⁉️⁉️⁉️

  پاسخ

  بحتم ماسک مغز سگ خورده که میخواهد بایران بیاید

  پاسخ

  داشتم به دستگیریش فکر می‌کردم چرا داستان را خراب کردید

  پاسخ

  تعجبی نداره. اخبار تمام نشریه های ایران در طول سال دروغ 13 است. عادت داریم. ناراحت نباشید عذرخواهی هم لازم نیست.

  پاسخ

  چرا مزخرف نشر میکنید
  اگر واقعا مغزش اینقدر پاره سنگ بر میداره که نمیتونست بشه ایلان ماسک
  فردا یه برچسب بهش میزنن اموالش رو مصادره میکنن
  شما فکر میکنید امثال جمله فوق رو خودش نمیفهمه؟
  طرف داره تو مریخ شهرک میسازه
  اونوقت میگی چرا همه گفتن دروغ ۱۳ است؟

  پاسخ

  بی تربیت ها
  میخواین دروغ سیزده بگین چرا پای منو وسط میکشین؟

  پاسخ

  دمت گرم😅😅😅😄😄😄😄

  پاسخ

  حیف که روزه‌ام وگرنه یه فحشی چیزی تقدیم می‌کردم!

  پاسخ

  اگر شما سر به تاریخ قدیم ایران بزنید میبینید ایرانیان بهترین مخ جهان را داشتند البته الان هم آمریکا بخاطر همین نخبه ها حمله نمیکنه آقای ایلان ماسک تو بیا ما خودمون یه چند تا آپشن اضافه میکنیم پشیمون نمیشی اگه بیای

  پاسخ

  واقعا خبر و شوخی مزخرفی بود

  پاسخ

  اخییی ، خاااک بر سر مسولان ما این مملکت با این پتانسیل رو چجور نابود کردن…

  پاسخ

  اگر شاه بود همه چیز امکان داشت البته آنموقع این خارجی ها بودند که دنبال قرار داد بستن با ما بودند.پیکان را که یادتان هست عرب ها با حسرت به پیکان ایرانی نگاه می کردند

  پاسخ

  شما هم با نوستالژی فیکتون‌ برید بوق تون رو بزنید

  پاسخ

  همین پیکان رو قبل از انقلاب خواستن صادر کنن کویت تمام ماشینها برگشت خورد ، اعراب از همون اولش هم طبع بالایی داشتن نه مثل مردم ایران قانع به پیکان و پراید و نیسان ابی بودن ، برای همین هست الان تو کشورهای عربی همهشون ماشین لوکس سوارن

  پاسخ

  حقیقتا تو اون روحتون باور کردم. ولی خوب بود شک مثبتی بود هرچند چاخان امیدوارم یه روز بیاد ایران

  پاسخ

  مگرعقلش راازدست داده بیادایران تسلابیادکنارپرایدپارک کنه

  پاسخ

  امیدوارم که یک روزی این اتفاق خوب بیفتد و ایشون بیان در ایران و همچنین شرکتهای خوب و بزرگ دیگر و اینکه ایران وارد بازار بزرگ تجارت جهانی بشه که میشه

  پاسخ

  وقتی مسولین و رئیس جمهور و دولت و مجلس و … همه در مافیای خودرو نقش دارن و ما هم ساکت میشینیم انتظار پیشرفت دارید؟

  پاسخ

  تو خیلی آدم حسابی هستی ببخشید دروغ سیزده نوشتم ادمین عزیز

  پاسخ

  همون پاراگراف اولش خوندم متوجه این لوس بازی شدم.
  اینو میخوام بدونم این دروغ سیزده دیگه از کجا اومده مخصوصا تو این چند سال!!!
  لطفا و خواهشا این فرهنگ بیشعوری دروغ گفتن از این عید باستانی ایران زمین پاک کنید.سپاس

  پاسخ

  خدا رحم کنه از حالا به بعد،،،،

  تسلا وانت توی خیابان‌های ایران!!!!!

  البته اینگونه خبرها فقط برای بازدید بیشتر از این رسانه های درپیتی هست.

  پاسخ

  ایلان ماسک بیاد خودروی تسلا تو ایران بسازه ههههههههه پس مگه سایپا ایران خودرو مردن

  پاسخ

  سلام به همه
  دروغ سیزده پک نوروزی ایرانیان را زیر سوال میبره
  کاش بجای این واژه از واژه شگفتی سیزده،سورپرایز سیزده،یاخیلی واژه های مهیج دیگر استفاده میشد

  پاسخ

  امدن همان سر از اوین در اوددن همان

  پاسخ

  با سلام
  چه کسی به ایلان ماسک اجازه میده قبل از اینکه دولتش بدهکاری های قبلی و تاوان خرابکاری هاش رو بده
  اما
  یه راه دیگه قبول کنه راهش از آمریکا جداست
  هیچ جذابیتی برای ما مردم غرب نزده نیست

  پاسخ

  هم بی‌مزه بود هم تاسف برانگیز

  پاسخ

  اگر بیاد پولش از کجا بیاریم

  پاسخ

  نوشته دروغ سیزده خیلیا اهرشو اصلا ندیدن

  پاسخ

  بله واقعا که ما مستحق این شرکت نیستیم ما باید از افغانستان بنگلادش سریلانکا وو اینجور کشورها برای پیشرفت صنعتی کشور بخصوص اتوموبیل سازی از این کشورها تبعیت کنیم استحقاق ما ایرانی ها از طرف حکومتیان همین ها میتونن باشه تسلا مال از ما بهترین ها میتونه باشه ما همین ارابه های مرگ رو که می‌سازیم از سر ایرانی ها زیاد هست

  پاسخ

  حیف وقتی که گذاشتم …و…..و

  پاسخ

  سلام دروغ عالی بود. اگه به‌ ایران بیاد اول موتورش رو روی سمند یا پرشیا میزارن وقتی ماشین راه افتاد، یه خط تولید تسلا وانت راه اندازی می‌کنند

  پاسخ

  بسم الله ، سلام
  ای بابا چه بعیده کارخونه ش رو ایران (کارگر ارزان) بزنن فروشش تو امارات عآ ؟

  پاسخ

  لطفا چیزهای بد مثل دروغ گفتن را مد نکنید

  پاسخ

  ممنون از خبر و اشاره به نکته‌ای که حقیقتیست تلخ تا بلکه شاید ما را به خود بیاورد. اما من روزی به شما ثابت خواهم کرد که دیگر باور وقوع چنین خبری دور از ذهن نخواهد بود و آن روز نزدیک است…

  پاسخ

  یکی به ملت بگه خبرو تا آخر بخونین .

  پاسخ

  همینکارا رومیکنین. مردم بهتون اندازه. پوست خیارم. ارزشقایل نیستن بس. دروغ گو یی تو ذاتتون. پرسه میزنه ‌.. واسه. دیده. شدن. بهتره. از خدا. هم دعوت کنی بیاد ایران. ‌. مسخره. دوزاری.

  پاسخ

  تقلید کور کورانه از غرب. خودتان باشید.

  پاسخ

  دوست ارجمند دروغ دروغ است و کلا در اسلام منع شده و متعلق به روز خاصی نیست لطفا با سنت های من درآوردی رواج دروغگویی ندهید به اندازه کافی از مسئولین مشعشع دروغ می شنویم ،
  یه جوری آب دهن خودشون رو قورت میدن و میگن دروغ اول آوریل کسی نفهمه چه دستاورد خفنی هست شما در این روز چند تا از احادیث در مقابله با دروغ کار کنی خیلی بهتره عزیز جان . غرب لیسی تو جامعه ما دیگه داره به جاهای باریک کشیده میشه

  با اینکه بعید می دونم نظر رو انتشار بدین براتون نوشتم لااقل کمی فکر کنید شاید ۱۰ درصد حق با من بود

  پاسخ

  خیلی مسخره ای باید از خداتون باشه که چنین شرکتی بیاد تو ایران سرمایه‌گذاری کنه.

  پاسخ

  میدونستی خیلی مسخره ای؟
  اگه اومدن ایلان ماسک دستاورد نباشه
  شوخی بی مزه تو هم شاهکار نیست

  پاسخ

  ایرانی دیگه توان خرید پراید نداره بعد تسلا
  خوبه دروغ سیزده بود!

  پاسخ

  اولا اینکه از اول معلوم بود دروغه یچی میگفتین حداقل باور میکردیم
  دوما خیلی خنده دار بود هه هه هه هه خیلی خندیدیم

  پاسخ

  ایلان ماسک از اون دقلباز‌ هاییه‌ که دومی نداره‌ خیلی خودشو تو سیاست دخالت میده
  اصن حتی بگیم واقعا بخواد انجام بشه اول از همه حتی کارخانه شو تو خاک ما بخواد بسازه و هزینه گمرک گرفته نشه بازم هزینه ش پایین نمیاد دوم اینکه ماشین لوکس خیلی هزینه بالایی داره که دست میرسه باز سوم اینکه باتوجه به سابقه آمریکایی جماعت فناوری شونو‌ انتقال نمیدن‌ و همه رو پادویی خودشون میکنن در نهایت با کمک چین و روسیه فکر کنم با تولید کارخونه داخل کشور و انتقال فناوری هم رونقی به خودروسازی کشور میده هم از این طرح س.و.س.و.ل بازی بی نیاز میشیم زمانش رو نمی دونم‌ ولی می دونم‌ تحول ایجاد خواهد شد

  پاسخ

  شما مشکل اختلال روانی دارید که به دنبال هویت دیگری هستید و آداب و رسوم کشور خو تان را ول کردین شما بی هویت و مشکل روانی دارید شما مریض هستید و باید مداوا شوید

  پاسخ

  ۹۹ درصد کسایی که کامنت داده بودن مطلبو کامل نخونده بودن و متوجه دروغ سیزده نشدن
  البته قطعا دیدن اما دیدن بد موقعیتی نیست برای خودتحقیری

  پاسخ

  واقعا متاسفم که یک منبع علمی میاد دروغ سیزده می گه
  به چه علت باید به فقر فرهنگی و فکری جامعه دامن بزنید و خودتون هم جزوی از این فقر باشید؟!

  پاسخ

  ملت ما همیشه همینجوری نظر میدنا،،فقط از رو تیتر اصلی خبر…دیگه کاری ندارن بعدش نویسنده چی گفته..تو فقط بگو ف ، خودشون دیگه تا فرحزادو رفتن.

  پاسخ

  درست مثل اینه ترامپ بره حج عمره، اونوقت میشه حاج ترامپ سوزوکی

  پاسخ

  این دروغ سیزده رو کی مد کرده ، دیگه این کم بود مردم همدیگه رو سر کار بزارن بعد بگن دروغ سیزده ، دست بردارید از این بچه بازی‌ها

  پاسخ

  به نطر من همه باید اندازه خودشون و قبول کنند . اینکه من کوچک باشم و خودم و بزرگ جلوه بدم باعث کوچکتر شدن من خواهد شد.اما اگر اندازه واقعی خودم و قبول داشته باشم برای بزرگ شدنم برنامه ریزی خواهم کرد.وقتی ما قبول کنیم که در مقابل فردی مثل ماسک کوچکتریم باید افتخار کنیم که او با ما همکاری کند چون همکاری او با ما با توجه به اینکه از ما پیشرفته تر است باعث پیشرفت ما خواهد شد و باید از این اتفاق خوشحال باشیم.المان اگه از ورود ماسک زیاد خوشحال نشه جای تعجبی نداره چون ماسک برای المان پیشرفته یک رقیبه و تقریبا در سطح هم قرار دارن ولی ما کجا المان کجا.ایا توهم نیست که ما خودمون و با المان مقایسه کنیم.

  پاسخ

  تا زمانیکه پراید و پژو ب نام های گوناگون بشه تولید کرد ، هیچ احدی در ایران قادر ب تولید هیچ خودرویی حتی خودرویی ک با آب حرکت کند و قیمتش یکصدم قیمت پراید باشد در ایران کلنگش زده نخواهد شد
  زیرا صاحب کلنگ ، فروشنده کنگ راننده حمل کلنگ، و کلا تمام افرادی دخیل در پرونده از زمین محو خواهند شد !

  پاسخ

  شوخیشم جالب نیس، کشوری ک چوب بستنیش وارداتیه، تسلا بسازه 😀

  پاسخ

  تو کشور آشغالدونی و دزد ایران هیچکس پا نخواهد گذاشت اینجا کشور گنده گورها است

  پاسخ

  اگر خبرش راست بود کارخانه های ایرلن خودرو و سایپا باید می بستند دیگه کسی محصولات بسیار خوب دو کارخانه ایرانی راکه حتی بنز استاندارداهاشون رو پاس نمیکنه نمی خریدند و در نتیجه ایلام ماسک ورشکست می شد خودش فهمیدع که این دروغ رو پخش کرده

  پاسخ

  اگه دروغ بود پس اون عکس چی میگه گفته ک من به ایران سفر خوام کرد اخرش شما اومدین گفتین دروغ 13 بود ماجرا چی هست
  خیلی خوب میشه اک بیاد لطفا یکی ماجرای توضیح بده دقیق 🤝🤝

  پاسخ

  بابا فتوشاپهه .میدونم مث من دوست داری بیاد ولی فتوشاپه

  پاسخ

  خیلی شرکت های که اقای ایلان ماسک داره از طرف آمریکا علیه ایران تحریم هست خوب اونوقت چطوی خودش میخواد بیاد ایران شرکت بزنه والا دروغ تا حدی

  پاسخ

  ما از خوشحالی این روزنه امید را به هر کی گفتیم ، گفتند دروغ 13 است

  پاسخ

  لعنت به همتون بزودی خودتون وخانوادتون نابود بشید

  پاسخ

  شوخی ببجانکن ماکه عادت کردیم به سختی رنج

  پاسخ

  مگر ایلان مغز خر خرده بیاد تو ایران سرمایه گذاری کنه شایدم شنیده با 50000 یورو بهش اقامت میدن میخواد بیاد اقامت ایران بگیره طفلی اینقدر به فکر کاره که اخبار گوش نمیکنه که الان بچه های دبیرستانی ایران هم به فکر مهاجرت افتادن

  پاسخ

  واقعا آدم دو تا همچین کلمه می‌شنوه چقد ذوغ میکنیم از بس با دنیا جنگ هروز جنگ نگو جمهوری اسلامی بلده دوتا کارآفرین جذب کنه .فک کن با این جاده ها با پول پراید بدیم خودرو تسلا بعد مشکلات جاده و دست انداز هارو کجای دلم بذارم. نشدنیه ایران هزاران سال همینه پرورش دزد و اختلاسگر مسولین بی لیاقت هستن

  پاسخ

  خدا لعنتش کنه دسش به مال و جان انسانهای بیگناه بسیاری آلوده است

  پاسخ

  عزیز دیگه دارن به توافق میرسن گاماس گاماس …

  پاسخ

  😐😐😐😐😐😐😐😐
  What the fazzzz

  پاسخ

  توییتر ایلان ماسک و دارم و همچین توییتی نزده بود

  پاسخ

  ما با فراگیر شدن خودروهای برقی پانصد سال فاصله داریم تا اونموقع دهها کفن پوسوندیم.
  افسوس که پیشرفتها در کشور ما حلزونی و لاک پشتی هستند.

  پاسخ

  خدارا چه دیدی بجای پراید وحلبی های چینی تسلا سواری کنیم

  پاسخ

  کم بود بگین بی تی اس سیزده بدر میاد ایران:|

  پاسخ

  جمع کنید شما هم هی دروغ ۱۳
  همه جا پر شده از این چرت و پرتا
  هر چی رو می‌خونی آخرش می‌نویسه دروغ ۱۳
  متاسفانه توی کل دنیا هر چیزی رو که یه نفر انجام میده ، بقیه هم چشم و گوش بسته همون کارو انجام میدن که بگن ما هم بلدیم…
  خب حالا که چی مردم رو ایسگا کردین؟؟؟

  پاسخ

  دهنت سرویس اسکل مون کردی

  پاسخ

  اینقد بیکارینو احمق که چرندیات میزارین؟؟؟
  یارو نصف دنیا مال خودش پا نمیشه بیاد توی این خراب شده واسی شماها که با ی پراید خرکیف میشین ماشین بساز
  شماها فعلا با استانداردهای انسانی و صنایع خودرویی میلیاردها سال نوری فاصله دارید
  هروقت اینقد درک و فهم و شعور اینو داشتین که خودرو بیکیفت نخرینو سوار نشین و حمایت نکنین بعد به فکر تسلا باشین

  پاسخ

  واقعا براتون متاسفم که اینجوری با اعتماد مردم بازی می کنید. من خودم دیگه هیچ وقت به تکراتو اعتماد نمیکنم و مطالبش رو نمی خوانم.

  پاسخ

  خیلی بیشعورید با این شوخی مسخره

  پاسخ

  تسلای ایرانی همون پراید که اسمش عوض شده و چراغ ش عوض شده البته سانروف هم داره خیلی خوبه من دیدم خود ماسک هم عکس شو تو یوتوب زده وقتی سهم یوتوب رو خرید عکس تسلای ما رو هم زد

  پاسخ

  اینا واردات خودرو سواری رو متوقف کردند حالا بیان با تسلا قراداد ببندند

  پاسخ

  واقعا جای تأمل دارع خوندن خبر خوشحال کننده بود .گفتم ایشلآ جونا شیرازی برن سر کار حداقل چرخ زندگیشون بچرخه ..کاش واقعااا درست بود …
  کاااااش

  پاسخ

  صرف نظر از دروغ بودن خبر، به عنوان یه شیرازی فکر می کردم اگه قدرت تصمیم گیری راجع به استان رو داشتم یکی از اولین کارها دعوت و تسهیل همکاری با ایلان ماسک در استان فارس بود. خبرتون از این جهت جالب بود

  پاسخ

  اگر دروغ نبود باید از تعجب کاهو رو سرمون سبز میشد اینا هنر کنن دنگ و فنگ و جک و امثال این اشغالها رو مونتاژ کنن بندازن به مردم ایران کجا و تاسیس کارخونه تسلا کجا

  پاسخ

  باحال بود
  ، 😃😃😂😂😂🤣

  پاسخ

  ایلان ماسک با ماهواره و سیستم جیمز وب جابه دقیق طلا ها یه گمشده هخامنشی رو پیدا کرده تو شیراز،به بهانه کارخانه تسلا میخواد اونا رو ببره امریکا

  پاسخ

  دروغ سیزده گفتین همه باور کردن 🤣🤣🤣

  پاسخ

  پیشنهاد خوبی هست از این آدم ما ب خوبی استقبال کنید این دوست آسمانی ماست بیاید مشکلی نیست اگر برای کمک و پیشرفت کشور میتواند کمکی باشد ییلان ماسک رادوست داریم .چون

  پاسخ

  واقعا دروغ شاخدار و غیر قابل باوری بود. اول اینکه مگه میشه مسولین دزد و دغل از سودهای کلان و خیانتهاشون به این مردم بیچاره صرفنظر کرده باشند که احیانا بخوان به یک خودروساز دیگر و مطرح جهانی برای تولید خودروی با کیفیت دعوت کنند. دوم اینکه ایلان ماسک مگه کلاهشو گم کرده که بخواد بیاد ایران بدبخت درمانده از همه جا رانده. سوم اینکه معمولا سرمایه گذاران خارجی وداخلی جایی سرمایه گذاری می‌کنند ک ثبات اقتصادی،سیاسی اجتماعی و … داشته باشه نه توی این خرابه و ویرانه ای که حاصل بی تدبیری عده ای دزد و کلک بازه که در لوای دین خدا بدترین خیانتها رو دارند می‌کنند.

  پاسخ

  از ۱۳ تا به امروز که۱۸ هست ۵ روز گذشته و این خبر حماقت آمیز هر روز در حال تکراره ، مردم رو چی فرض کردید ، مگه این فیلم مختار یا جومونگ هست که دائم هی تکرار میکنید

  پاسخ

  سلام دوست عزیز ما در ایران کارآفرین های بسیاری داریم که اجازه رشد ندارند
  در ایران کسانی کار آفرین حساب می‌شوند که یک کارگاه با 100نفر کارگر داشته باشند
  وقتی اقتصاد های بزرگ چون خودرو سازی و غیره در اختیار مافیا باشد که با حمایت دولت اجازه رشد به کسی ندهد هیچ سرمایه گذاری نماید برای سرمایه گذاری
  و دولت بیرق وا ویلا وا حسرت ها سر میده
  شما برای گرفتن هر کدام از این موارد باید سالها بدوی آخر هم در پیچ خم اداری گم میشوی پس بهترین کار در ایران گم نامی و سودا گری است دلال باشه و خون مردم بخوری
  عزیز دل این همه نخب که در خرج از این دارند کار می‌کنند محصول تولید می‌کنند و ما باید میلیارد ها دلار صرف خرید کالا های تولیدی آنها را بکنیم
  خدا کند روز تولید مسکن از ایران جمع شود تا مردم به جای کاگر شدن رو به اشتغال و نو آوری بیاورند به جای زور به عقل شان رجوع کنند آن وقت ببینید چند نفر بهتر از آقای ماسک در ایران داریم

  پاسخ

  دهنت سرویس داشتیم ذوق میکردیما

  پاسخ