کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

زمان واریز یارانه تیر 1401 چه زمانی است؟ [تاریخ جدید اعلام شد]

یارانه تیر 1401 در چه زمانی واریز می‌شود؟ آیا اصلا این یارانه برای تیر ماه نیز به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد؟ در ادامه قصد داریم توضیحاتی را درباره زمان واریز یارانه تیر 1401 ارائه دهیم؛ با تکراتو همراه باشید.

طبق اصلاحات جدید دولت درباره مبلغ یارانه، تاکنون دو دوره از یارانه 300 هزار تومانی برای دهک چهارم تا نهم و همچنین یارانه 400 هزار تومانی برای دهک اول تا سوم، پرداخت شده؛ اما تا به الان تنها مرحله اول به صورت نقد قابل برداشت بوده و مرحله دوم هنوز در حساب سرپرستان خانوار مسدود است.

آرون گروپس

حال سوالی که برای بسیاری از مردم ایجاد شده این است که آیا روال واریز یارانه تیر 1401 به صورت نقدی خواهد بود و یا از ماه آینده کمک معیشتی به صورت کالابرگ در بین مردم توزیع شده و یارانه نقدی متوقف می‌شود؟

بیشتر بخوانید: با یارانه 300 هزار تومانی و قیمت‌های جدید چه می‌توان خرید؟

نحوه پرداخت و زمان واریز یارانه تیر 1401 به چه صورت است؟

یش از یک ماه است که وضعیت پرداختی یارانه‌ها متفاوت شده است؛ دیگر خبری از یارانه نقدی ۴۵هزار تومانی و یارانه معیشتی نیست و قرار شده بود تا دو ماه یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰هزار تومانی و پس از آن نیز کالابرگ توزیع شود.

دولت در پی تخصیص ارز ترجیحی و گران شدن کالاهای اساسی به مردم وعده داد که تا فراهم شدن زیرساخت‌های مورد نیاز برای توزیع کالابرگ الکترونیکی، به منظور جبران اختلاف قیمت کالاها، یارانه 300 و 400 هزار تومانی را به ازای هر نفر، به 9 دهک جامعه پرداخت نماید. همچنین چندی پیش اعلام کرد که در حال حاضر تکامل زیرساخت‌ها برای توزیع کالابرگ، امکان‌پذیر نبوده و واریز یارانه نقدی ادامه خواهد داشت.

زمان واریز یارانه تیر 1401 چه زمانی است؟

حال در چند روز اخیر حجت براتعلی، مدیر کل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران، اعلام کرده است که طرح کالابرگ از ماه آینده اجرا خواهد شد و دیگر لازم نیست یارانه نقدی واریز شود؛ به جای آن مردم می‌بایست از کالابرگ الکترونیکی برای خرید استفاده کنند.

با توجه به گفته‌های براتعلی، واضح است که یارانه 300 و 400 هزار تومانی از تیر ماه قطع شده و جای خود را به کالابرگ الکترونیکی می‌دهد.

براتعلی در ادامه افزود که این طرح که همانند کوپن دهه 60 بوده و تنها مختص به کالاهایی از جمله نان، مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن اختصاص دارد که قیمت آن‌ها اصلاح شده است. او همچنین بار دیگر یادآور شد که در واقع هدف دولت در این طرح این است که، تمام قیمت‌های اجناس نام‌برده شده به قیمت شهریور 1400 برگردد. درواقع مشتری در هنگام خرید، اجناس را با قیمت قبلی خود خریداری می‌کند. سپس مابقی آن، توسط دولت به حساب فروشنده واریز می‌شود یا در صورتی دیگر، کل مبلغ به حساب بانکی افراد واریز شده، اما فقط می‌توانند این مبلغ را صرف خرید کالاهای اساسی کنند.

بنابراین اگر دولت موفق به توزیع کالابرگ تا ماه آینده شود، خانواده‌ها نباید دیگر منتظر واریز یارانه تیر 1401 به‌صورت نقدی باشند.

زمان پرداخت کالابرگ

از ابتدای کار قرار بود دولت دو مرحله یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی برای ۹ دهک درآمدی واریز کند تا زیرساخت‌های پرداخت کالابرگ فراهم شود. بعد از آن قرار بود این کمک نقدی، در قالب کوپن الکترونیک به خانوارها تعلق بگیرد. کمی بعد گفته شد احتمالا زیرساخت‌های کالابرگ به زودی فراهم نمی‌شود و فعلا واریز یارانه نقدی ادامه دارد.

اما روز گذشته مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران از اجرایی شدن طرح کالا برگ الکترونیک در ماه آینده خبر داد. حجت براتعلی به تسنیم گفته است پرداخت یارانه نقدی تنها دو ماه اجرا می شود و بعد وارد اجرای فاز دوم که پرداخت کالابرگ است می‌شویم. گفته این مقام مسئول به این معناست که یارانه نقدی در تیرماه حذف می‌شود و به جای آن کالابرگ پرداخت می‌شود.

کدام جاماندگان یارانه حق اعتراض دارند؟

بر این اساس سامانه hemayat.mcls.gov.ir  از سوی وزارت رفاه، در دسترس قرار گرفت که ورود به آن برای عموم نیست بلکه تنها افرادی می‌توانند نسبت به ثبت اعتراض و درخواست بازبینی در آن اقدام کنند که تا فروردین امسال یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی و یا یارانه معیشتی ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومانی را دریافت می‌کردند و  یا هر دو را داشته‌اند، به عبارتی یارانه‌بگیر بوده‌اند و  یارانه مرحله ۱۳۴ (فروردین) را هم دریافت کرده بودند ولی دیگر مرحله ۱۳۵ و ۱۳۶ یعنی برای اردیبهشت و خرداد که یکجا واریز شد را دریافت نکرده و حذف شدند.

همچنین افرادی می‌توانند به این سامانه وارد و درخواست بازبینی داشته باشند که حتی یارانه جدید را دریافت کرده‌اند ولی نسبت به دهک‌بندی انجام شده، معترض هستند. کلیه افراد یارانه‌بگیر و آنهایی که دریافتی ندارند، می‌توانند با ورود به همین سامانه hemayat.mcls.gov.ir  و یا از طریق شماره گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ از وضعیت دهک خود مطلع شوند.

سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها، درباره آخرین وضعیت یارانه جاماندگان و معترضان تیر 1401 گفته که حدود 2.5 میلیون نفر جامانده از یارانه تیر داشتیم و بنابر بررسی‌های وزارت رفاه، از این تعداد گروهی به تشخیص وزارت رفاه در دهک‌های اول تا نهم قرار گرفتند.

طیبه حسینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت این افراد از سوی وزارت رفاه به سازمان هدفمندی یارانه‌ها معرفی شده‌اند تا در لیست یارانه‌بگیران تیر قرار بگیرند. حسینی افزود:

علاوه براین از این میان این ۲٫۵ میلیون نفر، برخی هم به تشخیص وزارت رفاه، مشمول دهک دهم درآمدی هستند. طبق برنامه اصلاح ارزترجیحی به این گروه از شهروندان یارانه معیشتی تعلق نمی‌گیرد اما در مقابل حق ثبت درخواست اعتراض و رسیدگی مجدد محفوظ است.

یارانه معترضان نیز هنوز قابل برداشت نیست و فرصت وزارت رفاه نیز برای بررسی موضوع به اتمام رسیده؛ اما هنوز تکلیف یارانه معترضان هم مشخص نشده که گفته می‌شود تغییر استعفای وزیر دلیل این موضوع است. بنابراین این افراد نیز باید منتظر بمانند تا بالاخره وزارت رفاه لیست را به سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارائه کند.

زمان واریز یارانه تیر 1401

یارانه تیرماه نقدی است یا کالابرگ؟

تجارت‌نیوز نوشته: وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌گوید دولت برای پرداخت یارانه کالایی منتظر گزارش نهایی دوره آزمایشی سامانه‌های کالابرگ است.

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌افزاید:

تا زمانی که گزارش نهایی دوره‌های آزمایشی سامانه‌های کالابرگ آماده نشود، دولت تصمیم جدیدی در مورد یارانه‌ها اتخاذ نمی‌کند. امیدواریم گزارش دوره‌های آزمایشی سامانه‌های کالابرگ در تیر به دولت ارسال شود تا ستاد اقتصادی تصمیم بگیرد که برای ماه‌های بعد، به چه شکلی عمل کند.

محمدمهدی سبحانیان نیز در همین زمینه اظهار داشت:

اگر قرار به پرداخت کالابرگ باشد، یارانه‌ها در قالب اعتبار خرید به کارت‌های افراد پرداخت می‌شود که بر اساس آن مردم می‌توانند در سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌ها و مغازه‌ها از آن اعتبار خرید استفاده کنند. سبحانیان گفت: هیچ تغییری در مبلغ و افرادی که یارانه دریافت می‌کنند اتفاق نخواهد افتاد. همان افرادی که تا به امروز یارانه دریافت کرده‌اند و کسانی که بر اساس تقاضا، به فهرست یارانه‌بگیران اضافه می‌شوند، مشمول دریافت کالابرگ خواهند شد.

یارانه فعلا به همه دهک‌های درآمدی تعلق می‌گیرد اما خانوارهایی که فعلا در ۳ دهگ برخوردار قرار گرفته‌اند، امکان برداشت آن را ندارند.  قرار است نتایج نهایی بررسی اعتراض خانوارهایی که معتقدند جزو این ۳ دهک نیستند، تا پایان خرداد از طریق سامانه حمایت اعلام می‌شود. بخش از مساله به عدم شفافیت در تجارت و کسب و کار بر می‌گردد و استفاده از حساب شخصی در امور تجاری، باعث شده دهک‌بندی‌ها با خطا مواجه شوند.

مبلغ یارانه تیر 1401

بیش از یک ماه است که وضعیت مبلغ پرداختی یارانه ها فرق کرده است. دیگر خبری از یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی و یارانه معیشتی نیست. با اعلام دولت مقرر شده بود تا دو ماه یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی و پس از آن نیز کالابرگ الکترونیکی توزیع شود. پاسخ مشخصی جهت ابهام زدایی راجع به یارانه نقدی و کالابرگ داده نشده اما وزیر کشور در این باره گفته است: «پرداخت یارانه نقدی تا زمان آماده شدن کالابرگ‌ الکترونیکی ادامه دارد». بدین ترتیب مبلغ یارانه تیر 1401 نیز همانند اردیبهشت و خردادماه ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.

آپدیت 1 تیر: 

هنوز پاسخ مشخصی به این سوال ارایه نشده است؛ مثلا وزیر اقتصاد در این باره گفته است:

ما در سیاست عادلانه کردن یارانه‌ها، طی دو ماه اول پرداخت نقدی، زمانی را لازم داشتیم که زیرساخت فنی را آماده و حکم قانون بودجه ۱۴۰۱ را اجرا کنیم که مجلس از ما خواسته بود کالابرگ الکترونیکی را برای کاهش فشار به مردم در نظر بگیریم و امیدواریم تا پایان تیرماه زیرساخت‌های لازم به شکل صد درصدی آماده شود.

وزیر کشور نیز در این باره توضیح داد: پرداخت یارانه‌ها تا زمان آماده‌شدن کالابرگ‌ الکترونیک ادامه خواهد داشت.  بهادری جهرمی سخنگوی دولت نیز در پاسخ به این سوال گفت: تا زمانی که زیرساخت‌های کالابرگ الکترونیکی فراهم نشده باشد، پرداخت یارانه‌ها ادامه خواهد داشت.

آپدیت 17 تیر:

خبرگزاری برنا نوشته:

در مورد زمان واریز یارانه مرحله ۱۳۷ (تیرماه ۱۴۰۱) نیز دولت هنوز جزئیاتی را منتشر نکرده است. اما بررسی ما نشان می‌دهد که معمولا دولت بیستم هر ماه یارانه نقدی را به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌کند. در این مرحله نیز احتمالا طی هفته آینده یارانه بگیران باید منتظر دریافت یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی باشند.

در این میان برخی از رسانه‌ها نیز ادعا می‌کنند که در این مرحله نیز یارانه دو ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. اما دولت هنوز در این رابطه اظهار نظری نکرده و بعید هم به نظر می‌آید که در شرایط اقتصادی عجیب دولت دست به واریز دو مرحله‌ای بزند.

آپدیت 19 تیر: یارانه 20 تیر واریز نمی‌شود

اعلام کرد که فردا (۲۰ تیر) یارانه‌های معیشتی این ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز نخواهد شد. طیبه حسینی به خبرگزاری ایسنا گفت زمان واریز یارانه‌ها به محض مشخص شدن اطلاع‌رسانی می‌شود. یارانه‌های نقدی معمولا بیستم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. میزان یارانه‌ها از اردیبهشت امسال هم‌زمان با حذف ارز ترجیحی برای واردات کالای اساسی تغییر کرد و تا سقف ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافت. هم‌زمان با حذف ارز ترجیحی، قیمت کالاهای اساسی یک‌باره افزایش یافت. در حالی که مردم نسبت به کمتر شدن قدرت خرید و کوچک‌تر شدن سفره‌شان اعتراض می‌کردند، برخی‌ رسانه‌های دولتی ایران، افزایش میزان یارانه را قدمی مثبت برای افزایش قدرت خرید مردم می‌دانستند.

آپدیت 20 تیر: یارانه فردا واریز می‌شود

تاریخ دقیق پرداخت یارانه تیر 1401 روز 21 این ماه اعلام شده است. به گفته سازمان هدفمندی یارانه‌ها، یارانه معیشتی 300 و 400 هزار تومانی روز یکشنبه 21 تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد. بیشتر بخوانید.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما درمورد یارانه تیر 1401 چیست؟ به نظر شما زیرساخت‌های طرح کالابرگ در این بازه زمانی فراهم خواهد شد؟ طفا نظرات خود را در قسمت کامنت تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (166 نظر)

  سلام خسته نباشید ما نیاز به کالا برگ نداریم مردم بیشتر به پول نیاز داریم کرایه خونه هست پول اب و برق هست ممنون از همکاری🙏🙏🙏

  پاسخ

  جالبه ! نه یه وجب زمین و خونه گرفتم نه خودرو مستاجرم و مجروح جنگی که نخواستم ثبتش کنم الانم دولت عدالت پرور دهک دهم تشخیص داده !!!! هزینه ۴نفره خانوار با اجاره ۲۰ملیون میخواد ۱ملیون کدوم دردو تو گرونی درمان میکنه ایکاش عوض این بذل و بخشش پول ملی رو پِهِن نمیکردن!!!!!!

  پاسخ

  پول نقد بدین کالا برگ نمی‌خواهیم پول کرایه رو چکار کنیم.اگه بچه مریض بشه چکار کنیم ؟؟؟😢😢😢😢

  پاسخ

  چرا دولت ریسی پیرو دستور العملی که دولت احمدی نژاد برای یارانه نقدی گذاشته و هم بندوتبصره داره،،نیست احمدی نژاد برای یارانه نقدی به مردم استارت رو زد،که این یارانه برای قبوض برق،گاز،آب،وو باشد الان یه خانواده که بیمه نداره و بدون حقوق داره زندگی میکند،البته فقط زنده هست،زندگی پیشکش،،دولت روحانی هم تاکید داشتند که یارانه باید برای پرداخت قبوض باشد،حالا منه بدون بیمه و کار چطوری از کجا پول آب وبرقی که نزدیک به بیست درصد افزایش داشته را بیاورم چرا ریسی از اقتصاددانان کشور همفکری نمیگیرد که کالا برگ را اداره گاز و برق قبول نمیکنند،،آیا میتوان یک مرغ و روغن بجای پول قبض به شرکت آب داد،چرا تنها فکر افراد دهک ده به بالا هستید ،،شما. در آخرت باید جوابگوی من و آدمهای امثال من باشید اگر اعتقادی دارید

  پاسخ

  سلام ما مردم کوپن یا کالا برگ نمیخواهیم با چه زبونی بهتون بگیم حالیتون کنیم رایانه نقدی میخواهیم والا بخدا بدهکاریم قسط وام داریم اجاره خونه بچه مریض پوشاک بچه ها خورد وخوراک ایناها را شما از جبیب خودتون میاید به مردم میدین اهان که اینطوری دارید به سر مردم میدین نکنین خدا را خوش نمیاد با این اوضاع گرونی واقتصادی بد مردم دیگه براشون اعصاب نمی مانده تورا به جان عزیزاتون رایانه نقدی بدین همین یه ذره امید مردم را ازشون نگیرید

  سلام یارانه ما را که قطع کردن ودهک ۷ روحانی بودیم ۴۵۵۰۰ت میدادن حالا شدیم دهک ۱۰ رئیسی خداکنه حالا که یارانمون قطع کردن حداقل با این گرونی کالابرگ بهمون بدهند ما هم ایرانی هستیم شریک بیت المال هستیم سال ۶۰ به همه میدادن وخودشون را مدیون نمیکردن که ۹ دهک بدهند ویک دهک ۱۰ ندهند به امید وتوکل به خدای بزرگ

  بله حق با شماست گفته بودن یارانه حامل های انرژی آزاد میشه و پولش به مردم داده میشه که بین کم مصرف و پر مصرفها یا کسایی ماشین ندارند یابنزین مصرفیشون کمه عدالت اجرا بشه کو پس دروغگوها شما را چه به عدالت شما ترس و وحشت از عدالت دارید.

  طرح کپن برای افرادی از جامعه مناسبه ک درامد ثابت دارن ومیتونن کرایه خونه ومخارج دیگشونو با درامد ثابتشون تامین کنن ولی درحال حاضر وقتی 70درصد جامعه درامد ثابت ندارن و40درصد بیکار یا بدون درامد مکفی هستن کپن بابت خرید روغن پنیر ب کارشون نمیاد، این قشر ازجامعه مجبورن از اقلام ضروری زندگیشون بگذرن وبا پول یارانه کرایه خونه یا قسمتی از کرایه خونه و هزینه های واجب زندگی مثل هزینه تحصیل فرزندان یا هزینه پرداخت حامل های انرژی تامین کنن درنتیجه ب نظر میاد یارانه ب صورت نقدی بیشتر ب درد مردم میخوره تا کپن، چون باید شرایط و وضیعت اقتصادی و نحوه تامین معاش اکثریت جامعه را درنظر گرفت و درمورد نحوه پرداخت یارانه تصمیم گیری کنن، وبا شرایط حال حاظر مردم ایران متاسفانه 70درصد جامعه زیر خط فقر هستن وکپن بابت روغن تخم مرغ ب کارشون نمیاد مگر اینکه اگر میخوان کپن بدن تمام اقلام مورد نیاز یک خانوار از برنج تا گوشت روغن ووووومحاسبه کنن اونوقت بابت تهیه این اقلام کوپن توضیع کنن درغیر اینصورت با پرداخت کپن برای 5قلم کالا بجز اینکه مردم بیشتر تو فشار اقتصادی بیفتن نتیجه ی دیگه نمیده مثلا خانواده خودم ک 4نفریم مصرف ماهیانه تخم مرغمون 10عدد هست وپنیر یک قالب کپن ب دردمون نمیخوره همینطور مصرف مرغمونم ماهی دوعدد هست، عملا این کوپن کمیخواد دولت بده فقط داره درظاهر ی خدمات معیشتی بدون نتیجه مثبت ارائه میکنه واصطلاحا داره از سر خودش مشکلات مردم رد میکنه و با چهارتا کوپن دهن مردم ببنده همین یارانه نقدی بیشتر ب کار مردم میاد وکمکشون میکنه تا کوپن

  پاسخ

  به نظر من یارانه نقدی خییییییلی بهتره
  ما کالا برگ نمیخوایم

  و اینکه اون بدبخت بیچاره ای که به خاطر دلالیلی فقط یکبار پول یکی دیگه باعث گردش حسابش شده چرا باید یارانش قطع بشه
  به نظرم باید کنترل گردش حساب رو طی چندین ماه انجام بدن، نه فقط مدت محدود

  والله تو کشورهای دیگه دولت با همشون پول یارانشونو میده در هر وضهیت مالی که باشن

  خلاصه اینکه این برنامه یارانه از بیخ مشگل داره
  از نحوه تعلق گیری یارانه ها بگیر تا مبلغ و مدت و نوع یارانه ها

  *********************************************
  و یا اینکه اصلا یارانه هر شخص بالای ۱۸ سال از خانوار باید بصورت شخصی به حساب خودش واریز بشه******************************************

  پاسخ

  کوپن و کالا برگ لازم نداریم.فقط پول

  پاسخ

  یارانه خرداد کی باز میشه

  پاسخ

  سلام توروخداهمون نقدی باشه البته اگه کسی این نظراتومیخونه ب گوش مسئولین برسونین ک مردم گوشت گوسفندی برنج قندسیب زمینی پیازحبوبات میخوان زندگی فقط تنهامرغ وتخم مرغ نیست ولابریدخواهشن سریخچالای خودتون ماهم همونومیخوایم حالابااین پرداخت چندرغازبازم کمی میشه تهیه کردلطفاصدای مردموبشنویدممنونم

  پاسخ

  بنظرم کالا برگ خیلی مناسب مردم نیست و برای دولت هم خیلی هزینه کرایه و پرسنل و … دارد و اینکه هر خانواده ای مصرفش متفاوت است مثلا ممکن است که برنج کمتر بخورد یا نان بیشتر یا ذائقه غذایی متفاوتی داشته باشد یا بخواهد پولش را صرف امور مهم تر مثل قسط و ..بکند

  پاسخ

  لطفا جای مردم تصمیم نگیریم این پول در اختیار خودشون بزارین لطفا چرا ایقدرر دولت ما بی تدبیر

  پاسخ

  سلام همون یارانه نقدی بهتر است شاید یکی مایل باشد از خوراک زندگیش بزند تا با این یارانه به قول مسعولین که ارزشیم ندارد به یه زخمی دیگه بزنند لطفا به جای مردم تسمیم نگیرید

  پاسخ

  باسلام وخسته نباشید.به نظر من به جای کوپن ویارانه نقدی دوات باید تورم 100صدردی رو کنترل بکنه این کارها ی که الان دولت مشغولش هست فقط به ضرر مردم ودرامدش توجیب دولت میرود یارانه 400میده ولی هروز اجناس گرانتر میشود اینو بهش میگن درامد زایی واسه دولت بخدا دولت به فکر فقیر وفقرا نیست به لبنان نفت مجانی به عراق انرژی مجانی وبه افغانستان واون وحشی های عصرحجر یمن کمک بشردوستانه به قول خودش.400تومان فقط یک روغن نباتی کوچک میتونی باهاش بخری .بقیه اجناس دیگه چی یک سال دیگر اجناس 1000برابر دیگه گران میشود اقایان که ان نقشه هارو واسه مردم ریختن به سودشون هست بخدا یک سال دیگه نگاه بکنید چه بلای سرمون میاد اقایان زورگو باد اون دنیا جوابگوی خداباشید به درود

  پاسخ

  آخرش که کالابرگش میکنید
  بعد یک مدت هم مطمعناً همون کالابرگ هم قطع میکنید
  ولی همه که پنیر و مرغ نمیخوان شلید چیز دیگه بخوان بخورن
  حالا بقول شما یارانه نقدی تورم میاره ،قبول
  پس کاری کنید که با یارانه قبضهامون هم بتونیم پرداخت کنیم لااقل

  پاسخ

  به پول نقدی نیازمندیم توروخدا بدهیامونو چیکارکنیم به فکرفقیروفقراباشید من یه سرپرست خانوار هستم و نمیتونم ازآنهابربیام

  پاسخ

  کالابرگ میخواهیم چکار بزنیم تو سر خودمون آخه پول بدین مردم خودشون تصمیم بگیرن که چه خاکی به سرشون بزنن وبه زخم زندگی بزنن مثل خودم که فقط برای اجاره خانه میخواهم آخه چرا به جای مردم تصمیم میگیرین شماپول بدین مردم خودشون میدانن چکارکنن یکی میده پول آب یکی میده قبض برق یکی دیگه اجاره خانه یکی دیگه پوشاک برای بچه اش یکی دیگه بی سرپرست هست میشه خرج مخارج خانه

  پاسخ

  آغا یکی بیاد برا من چاره کنه من نه مرغ و نه پنیر و نه تخم مرغ میخورم.حالا چکار کنم

  پاسخ

  میتونی بفروشی به فروشندها

  پاسخ

  با سلام چرا زودتر تکلیف افرادب ک فقط یارانه اردیبهشت گرفتند مشخص نمیکنین
  واریز اول ک برای همه دو سه مرحله بود یا بیشتر گفتع اعلام شده خیلیا رو ب شک انداخت اعتراض زدند
  چرا اعتراض جواب نمیدن حداقل باز کنن واریزها دریافت کنیم ما هم نیاز داریم مشکل
  کالابرگ به چکار ما میاد وقتی نیاز ب پول داریم

  پاسخ

  کالابرگ یا نقدی فرقی نمیکنه بلخره میخای برخونت کالابخری سنگ که نمیشه خوردنظردیگردرباره اماده سازی کالابرگ اگه قیمتهاکالاتعیین شده باشه ومعقدارسحمیه بندی خانواده مشخص شده باشه به زودی کالابرگ اماده میشه وبرااون دسته کسانی که نیازبه پول دارن میتونن ازپولی که تا حالاخریدکردن خریدنکنن وجای دیگراستفاده کنن وازاین کالابرای خونه مصرف کنن

  پاسخ

  کلا برگ به مردم نمی‌خوره چون من خودم لبنیات حذف کردم مرغ هم هفته ای یه بار میخورم پس نقدی بهتره

  پاسخ

  شما نفست از جای گرم بلند میشه ؟،،اگر همه مردم طبق قانون در یک دهک قرار داشتن و ماهیانه بیشتر از ده میلیون حقوق می‌گرفتند شاید حق باتو بود،،فکر کسانی که تو این مملکت دارند با همین یارانه نقدی سرمیکنند باشید،وقتی حقوق نداره از سر قبر کی پول قبض آب وبرق وگاز رو بیاره،،سهم عده‌ای از مردم در این چهل سال سطل های زباله شده که شما نمیتونی بفهمی

  پاسخ

  موافقم .
  الان من یه نفر ادمم بیکار نه خونه دارم نه جا دارم کف خواب خیابونم چشم نصفه مونده غذایی ک تو خیابون یکی ول میکنه این کالا برگ مرغ و کوفت و درد ی ک من اصلا پولش و ندارم بخرم ک داشتمم خونش و ندارم ک توش بپزم بخورم به کجام بزنم

  پاسخ

  توروخدا کالابرگش نکنید،من ماهها مرغ وگوشت نخورم چیزی نمیشه پولشو بدین خودمون تصمیم میگیریم چی بخریم…التماستون میکنم کالابرگش نکنید 😭

  پاسخ

  مردم نیاز به نقدینگی دارن کالا برگ به چه کارشون میاد؟ مگه شما از نیازهای هر خانواده ای آگاهین که براشون تعیین تکلیف می کنید؟

  پاسخ

  ممنونیم از مسئولین عزیز و زحمتکش جمهوری اسلامی که تو این مملکت تپه **** باقی نذاشتن و تمام تلاششون رو میکنن تا ایران و ایرانی به خاک ذلت بشینند

  پاسخ

  سلام و درود بر شما.. ما به پول نیاز داریم نه کالا برگ پول اب و برق و گاز پول شارژ ساختمان کرایه خونه اینا رو چجوری بدیم قسط وام هم از اینور بعد شما ها میگید نفری ۳۰۰ و ۴۰۰ میدید ولی زیر ۳۰۰ تومن دادید لطفا پای حرفتون بمونید

  پاسخ

  با سلام بحرحال پول نقد بیشتر به درد ما مردم ایران میخوره ممنوع

  پاسخ

  کالا برگ نمیخوایم، یا یارانه رو میزنید ویا اول از اخوندا شروع میکنیم بعد…….. ایرانو مثل شما زیباتر میکنیم ممنون ازتون عزیزان

  پاسخ

  سلام ما که هرچی بگیم اقا ما کالا برگ نمیخواهیم بدرد ما نمیخورد ما به پول نیاز داریم کرایه خونه سه تا فرزند نوجوان داریم که بیکارن با یک پدر کارگر نگهبان انم دهک چهارم زده فقط بخاطر بیمه دارد ما هرچی که میگیم اینا فقط خر خودشنو سوارن هی کالا برگ تخم مرغ پنیر میکنن نه صدایه مارو میشنوند نه میفهمند چرا بگیم وقتی خودشون درک ندارن درکشون پایینه دیگه نیازی نیس حرفی بزنیم خودشون میبرن خودشون میدوزن ما انگار حیواناتی هستیم که امروز قراره کاه بخوره فردا ینجه تصمی درباره خودش نمیتونه بگیره فقط باید به خدا واگذارشون کنیم انم اگه بترسن که نمیترسن

  پاسخ

  اقایان مسئول محترم .کوپن امکان داره باهاش قبوض هم پرداخت کنیم . بجز چهار قلم کالا باقی اجناس چی ک نجومی بالا رفته
  اقا اگ ب فکر مردم و اجرای عدالت هستید لاقل حرف مردم بشنوید .مزدم کوپن و کالا برگ نمیخوان .
  من بابای روستایی چقد هزینه کنم بیام شهر ت صف کالای کوپنی بایستم .
  من ک لبنیات نخوام تخم مرغ نخوام چکار کنم .

  پاسخ

  سلام من که کارمندم وای به حال افراد بی بضاعت حتی دیگه روغن و تخم مرغ و پنیر هم از سفره مردم پریده خدا لعنتتون کنه

  پاسخ

  زمان انقلاب دیگری در راه هست،تا کی شما سیرید،مردم عادی فقیرترازدیروز،بالاخره روزی نفرین مردم،صبرمردم درنقطه ای سرخواهدرفت،به امیداون روز

  پاسخ

  دولت واقعا خیلی رو دارین به جای 4قلم 400قلم گرون کردین واقعا روی همرو تو دنیا کم کردین پرچم ایرانو بردین به عرش خسته نباشید به همه مسئولین

  پاسخ

  کالا برگ خوبه اما نه برای همه افراد بعضی ها واقعا درآمد ماهیانه ندارند واین مبلغ را که میگرن به زخمی از زندگیشون میزنن هر چند هم آن مبلغ یارانه هم کفاف نمیده و کمه اما از هیچی بهتره .اگه میشد یه سیستمی بکار ببرن که بشه هر کی نخواست بجا کالا برگ همون سیصد تومن را از فروشنده دریافت کنه و کالا برگ را نگیره وهر کی هم خواست کالا برگش اجناس خواربار بگیره بهتره نظره شما چیه این نظرمنه

  پاسخ

  برو تو دولت بدرد میخوری

  پاسخ

  آقایون مسخره کردن با این دهک بندی شوند من نه خونه دارم نه ماشین دارم نه زمین برای من یارانه خرداد رو واریز نکردن به کی بگیم درد مون رو خدا مملکت بی در و پیکر لعنت خدا برشما

  پاسخ

  خواهرا برادرا،من میخوام فقط شما رو از نگرانی در بیار
  خریدار کوپن هستش میتوونید بفرووشین
  بعدش خداوند بزرگه

  پاسخ

  سهمیه نوشتن بلد نیست اونوقت از حق میگه آخه حکیم فرزانه من نوعی که دیابت دارم مصرف روغنم کمه میخوام چکار خیلیا اصلا مرغ دوست ندارن یا شیر نمیخرن پنیر یا دوغ میخرن مثل اینه تولدت دوستت برات لباس کوچیک بیاره ندونی چکارش کنی چون نو هست دلت نمیاد دور بریزی یا قدرت فروختن یا تعویض نداشته باشی یا اصلا گوشتخوار نیاشی

  پاسخ

  کوپن یه برگه بود میفروختی تازه کلی دلالها سرمون کلاه میزاشتن اما جنس یا اعتبار فروختنش سختتره کار هرکسی نیست همه کاسب نیستن که بعدشم کالا رو فقط با کارت ملی و بانکی میدن با چه اطمینانی بدیم دست دلال؟

  پاسخ

  اولا این پول یه توهینه دوما اینا کالابرگ نمیخوان به کسی بدن میخوان کاا یارانه رو قطع کنن اون چهل و پنج هزار تومن که از فحش بدتر بو د توش موندن بقیه اش داستانه بنزین هزار تومن بو یارانه ۴۵ هزار شد سه هزا ر یارانه همون ۴۵ هزار تو خود حدیث مفصل بخوان

  پاسخ

  تو حرف نزنی نمیگن لالی

  پاسخ

  انگار که ما مردم بچه وبیعقل ونادانیم وشما دولتیها،عاقل وولی ماهستید که از پیش خودتون تصمیم گیری میکنید که بایارانه ای که حق هر ایرانیه،چکار کنیم؟یکی از این نماینده ها گفته بودم دم یارانشون رو صرف پارک وسینما ولباس میکنن…آقا به شما چه،هرکسی حق داره با پولی که حقشه هرکاردلش خاست بکنه،مگه ما بچهاتونیم که دایه مهربان‌تر از مادر شدید،مثله این می مونه که یارو پولی سرمایه‌گذاری کرده یاخونه ش رو به اجاره داده،بعد بجای سود یا اجاره ش بیان بهش نخود لوبیا بدن وبگن بهتر بدردت میخوره!!بابا ولمون کنید. قیمتها سربه فلک کشیده،اونموقع چهارقرون بدید اونم نتوانیم برداشت کنیم وفقط چهارقلم آشغال بگیریم اونم به قیمت قبلی خودمون پولش رو هم بپردازیم!!!!! واقعا که…..اسم اینکار دزدی نیست؟!؟!؟!

  پاسخ

  یارانه نقدباشه خوبه هر کسی خوش می‌دونه چی بخره چی نخره من که ب پول نقد احتیاج دارم ممنون

  پاسخ

  ‌کالا برگالیکترونیکی یا کوپن درد نخوره نقدی بهتر است

  پاسخ

  به نظر من این طرح اصلا طرح خوبی نیست ن قیمت اجناس رو بالا ببرند و ایجاد تورم و فساد و احتکار و وووووو غیره بشه تو مملکت نه هم اینکه یارانه‌ها رو کالابرگی کنن. اولا که خود بنده ب دهک بندی یارانه‌ها اعتراض دارم چون بنده معلولیت شدید اعصاب روان دارم از کار افتاده ام نمیتونم کار کنم موقعیت زندگیم منفی فقره چرا درک نمیکنین تو شهرک‌های خوزستان توی جهنم این دنیا بدون کولر با اینهمه بیماری و زردی و هزار کوفت وزهرماری ک هم نوعانمون دارن بدادم ن میرسن ک تا حالا زنده موندیم. وگر ن دولت‌ها فقط فقرکشی میکنن. کدوم خونه ها ک میدن بهمون یا کدوم زمینا شون ک میدن بهمون. اومدن خیرسرشون نشه یارانه رو بعد از چند سال مبلغشو زیادتر کنن قیمت تمام اغلام خوراکی و پوشاکی کلا مصرفی رو ب 100درصد هم رساندن. اگه دستور کشتن ما بیچاره هارو دارین خب راحت کل نیروهای مسلح رو بریزین قتل عاممون کنن بره واسه خودت هی ورکنهدیز کنین بیلالا

  پاسخ

  کالا برگ نمیخاهیم پول نقد فقط مردم را قول نزنید

  پاسخ

  مسخره بازیا چیه کالابرگ چیه پول رو بدین به مردم با این راه میخایین دزدی کنین والا کسی دوس نداره تخم مرغ بخوره همش ۴ قلم نرفته بالا کلی جنس رفته بالا این چه دولتیه رید تو مملکت پولشو بدین به مردم دوست دارن هرکاری بکنن دستتون از دزدی کوتاه شده میخایین از یارانه مردم بدزدین کالا برگ مال خودتون بخوره تو سرتون

  پاسخ

  لطفایارانه رانقدی بدیدتامردم اختیارپولشونوخودشان داشته باشند کالابرگ پول درجیب شرکتهاوسوپیهای موادغذایی میره لطفا یارانه رانقدی بدید

  پاسخ

  بعد با کدوم درامد از کالا برگ استفاده شه همه را بدبخت کردن خدا ازتون نگزره فقط فکر خودتون هستین تا الان یک شب گشنه خوابیدین من کارگر شش ماه یک روز کار نتونستم بکنم ازهمه طرف زدین تو سرمون بیست میلیون افغانی ریختین تو ایران هرجا کاری باشه با نصف قیمت انجام میدن هرشهری که میری هستن گناه ما چیه که شما مسعولین کشور ما شدین تو هیچ چیزی به داد مردم نمیرسید تورم اینقدر زیاده که خیلی از ما راضی به مرگ هستیم به خدا به خاطر خوردن نیست شما ذلت نکشیدین تا بفهمید وقتی صاحب خانه جوابت کنه پول پیش هم نداشته باشی و از ترس تو خیابان خوابیدن و بی عابرویی شبها خواب نداشته باشی

  پاسخ

  کالابرگ دیگه چه صیغه آیه مردم پول نقد میخواد شاید من همه پول رو بخوام خرج دوا درمان کنم تخم مرغ و روغن سوخته وهزار جنس تاریخ مصرف گذشته به چه درد من میخوره اینم یک بهانه بیشتر نیست برای قطع یارانه نقدی دردتون اینه یارانه مردمو قطع کنید چون آقازاده‌ها پول کم آوردند جورشو باید مردم بدبخت بکشند حالا ببین اگه کلا قطع نشدند کمی وجدان بیدار خوبه مگه ما چه گناهی کردیم اینقدر باید زجر وبدبختی بکشیم اون دنیا چطور میخواهید جواب مردم رو بدید این دنیا که هیچ

  پاسخ

  سلام سید نورعلی حسینی هستم با ۷سر عائله ومستاجر و۳ تا دانش آموز که پس خرج وخارج خانواده ام بر نمیام ای مسئولین محترم که سکاندار کشور هستید تورا بودائی که شما را آفریده دردما فقیر فقرا ومردم را بفهمید کالابرگ به درد ما نمیخوره همون یارانه را بصورت نقدی بدید به مردم کالا برک متناسب با خرج و مخارج مردم نیست شاید یکی میخاد کرایه خونه بده یکی سرویس بچه مدرسه داره یکی مریض احتیاج به پول نقد داره اصلا کالا برگ منتفی کنید

  پاسخ

  سلام من مستاجر با ۷سر عایله و۳ تا دانش آموز که از پس خرج وخارج خانواده ام بر نمیام چطوری زندگی کنم ای مسئولین محترم تو را به خدائی که شما را آفریده درد ما فقیر وفقرا ومردم را بفهمید ما کالا برک نمی خواهیم ما می‌خواهیم کرایه خونه بدیم سرویس مدرسه داریم مریض داریم فقط یارانه را بصورت نقدی پرداخت کنید کالا برگ را منتفی کنید که متناسب با خرج ومخارج مردم نیست فقط یارانه را نقدی بدید به مردم فقط نقدی نقدی نقدی

  پاسخ

  سلام من مستاجر با ۷سر عایله و۳ تا دانش آموز که از پس خرج وخارج خانواده ام بر نمیام چطوری زندگی کنم ای مسئولین محترم تو را به خدایی که شما را آفریده درد ما فقیر وفقرا ومردم را بفهمید ما باید کرایه خونه بدیم سرویس بچه مدرسه داریم پول آب وبرق وگاز باید بدیم یارانه را فقط بصورت نقدی به مردم پرداخت کنید کالا برگ به درد ما نمی‌خورد کالا برگ متناسب با خرج ومخارج مردم نیست اصلا کالا برگ منتفی کنید وفقط یارانه را بصورت نقدی به مردم پرداخت کنید فقط نقدی نقدی نقدی

  پاسخ

  ما کالابرگ نمیخوایم همون بصورت نقدی یارانه رو لطف کنید.

  پاسخ

  مگه فقط مرغ روغن گرون شده که فقط به اونا کوپن بدن یه کیک نمیشه واسه بچه خرید بیسکوییت همه چی گرون شده مگه درد فقط شکمه بچه لباس نمیخواد کتاب دفتر لوازم تحریر کرایه خونه با این حقوق ها مگه میشه مخارج رسوند اومدن ازاد کردن بعد میگن مرغ روغن کوپن میدیم مگه درد فقط اوناست مگه فقط اونا گرون شدن احمدی نژاد اومدن یارانه داد گفت اب و برق و گاز ازاد میشه تا مردم صرفه جویی یاد بگیرن روحانی اومدن بنزین گرون کرد اومد یارانه معیشتی داد الان مگه فقط یارانه واسه مرغ روغن که به چهار قلم کوپن بدن پس بقیه چی من اصلا دوس ندارم مرغ بخرم میخوام پول به چیز دیگه بدم یاد گرفتن همش کوپن کوپن میکنن مگه فقط درد ما این چهار قلم جنسه

  پاسخ

  سلام.آیا دهک اول و سوم که نه شغل داره و اکثرا بیمار یا بی سرپرست وبانی بعد از خدا؛ که نه ملک وپارتی دارند با دهک نهم که خود مسولین و سرمایه داران هستند تفاوت شون مالی۱۰۰ هزار تومن ناقابل که پول یک کیلو مرغ هورمونی ویخ زده که ۹۹درصد ذبح مرغ حلال نبست آشنا دارم که تو مرغداری است که تلفات مرغ ها هورمونی به چرخه مصرف برمیگردونند. آیا عندالله شما مسولین از این مواد غذایی که بین مردم عام هست وکه حتی ازبس قیمتها وحشتناک بالا مصرف کننده قشر ضعیف توان خرید این مواد غذایی که خطرناک هست وناچار به مصرف هست آیا خودتون مصرف میکنید.انصافا خودتون قضاوت کنید بعدش بعضی بیمارند این کالا هایی که میخواهید بجای یارانه نقدی بدید براشون بسیار مضر است لطفا شما رابه عدالت پیامبر (ص) و عدل حضرت علی (ع)اهل بیت شون این یارانه بسیار ناچیز به شب اول قبر قسم نقدآ بهم مون بدید چون اگر نباشد دگه بلانسبت آبرو مردم در خطر مبشه پول پوشاک جزیی پول آب برق گاز نداره بده که قطع میشه .فقط لطف کنید به اختیار خانواده بگذارید مگر اعدای ندارید دولت مردمی است اگر واقعا بفکر مردم هستید فکر میکنید بعضی از سرپرست ها خرج خانواده نمیکنند با یک سامانه پیامکی در اختیار مردم با دو گزینه نقد یا کالا برگ لطفا بنفع همه هست اقتصاد دان عزیز لطفا درست مشاوره بدید شاید بعضی عزیزان روستایی هستند این مرغ روغن خودشون تولید میکنند بعضی عزیزان هستند که حتی برق ندارند گوشت قرمز یخ زده وارداتی که معلوم نیست گوشت چه حیوانی هست لطفا بفکر آخرت خودتون باشید بالاخره باید شب اول قبر همگی مون تجربه کنیم اون جای دگه نه مقام نه سرمایه ونه پارتی ونه میتونی بگی ما همه مسولین دست مون توی یک کاسه بود. من عباس پوررشیدی هستم ساکن کرمان شهرستان کهنوج فقط از خدا میترسم یک مرگ از خدا طلب دارم اونهم هرجور خدا صلاح بدانند نسیب میشود یا بدست هر دوست دارده…؟مسولین محترم دهک ها پایین آیا ناید میوه بخورند بخدا محمد بسیار کسانی سراغ دارم نزدیک به چهار ساله میوه مصرف نکردند.چطور میخواهید ملتی سالم داشته باشید که چندین ساله ویتامین بدنش تامین نشده بعضی همین یارانه ای که بعد دوازده سال که این چهار سال اوج گرانی بود هست. شد۳۰۰تومن کرایه خانه میدهند آیا کشور داری این است ۳۰۰میدید خودتون قیمت ها دهها برابر بالا رفته بود خودتون چندین برابرش میکنید خودتون با این ۳۰۰ میتونی چکار کنید همین کشور های که ظاهرا دوست مون هستند مثل چین و روسیه چطور با ملت شون رفتار میکنند. آیا کشور چین که جمعیت اش بیست برابر خودمون هست که منابع خدا دادی بسیار کمتر خودمون داره آیا فقیر داره یا روسیه در اوج جنگ ارزش پولش بیشتر میشه. یک میلیون ریال خودمون شده یک کیلو ماست واقعا تاسف داره درتاریخ جهان سابقه چنین بی ارزش شدن پول ملی شون وجود نداره حتی در دوره ای پول افغانی بی ارزش بود در اوج نا امنی که داشتند اما اینقدر پول ملی شون بی ارزش نشده بود.آقایان مسول خیلی زود دیر میشه حد تحمل مردم حدی داره.بخدا محمد خواب دیدم که تعبیرش کردند بسیار خطرناک هست براتون دلم میسوزه به خون شهیدان عزیزامان با خانواده محترم شون چون اونها بودند درخت انقلاب را با خون شون آبیاری کردند.اگر بخواهم چندین کتاب میشه مختصری بود…باتشکر عباس رشیدی☆ (یاالله)☆

  پاسخ

  سلام اقایان مسول ملت با این یارانه پول تحصیل بچه رو میدن عدهای با این یارانه کرایه خونه هاشونو میدن تعدادی برای درمان هرماه که ازمایش پزشکی رومیدن وویزت میش وپول دارو میدن روی این چندرقاز که حق خود ماست حساب باز کردن عدهای مثل خودم پول قبضهایی که به لطف اقای ریس جمهور محترم چهاربرابر شده رو میدیم ..مانند گداهاها باما برخود نکنین اقای ریسی خداوکیلی چه گلُی به سرما زدین که حالا میخواین گِل رو هم اضافه کنین جناب ریسی میدوننین چند تا پدر شرمنده زن وبچه هاشون هستن نه از کجا باید بدونین به امام زمان قسم یک سوم این مددوجیان کمیته امداد وبهزیستی واجد شرایط هستن بقیه انها یا بصورت پارتی بازی یا از روی کلکی که سوار کردن وارد این ارگانها شدن .شما حتی جنم اینو ندارین برین تحقیق ببینین چنتا خوانواده دارن شبها گرسنه میخوابن از ترس صاحب خونه شبها چراغهارو زود خاموش میکنن که صاحب خونه فکر کنه که خوابن یا بیرون پدر خونه رو صدا نزنه که باز بگن خونه رو تخلیه کن .اقای ریسی من خود تو کویته امداد دیدم چند مدجو را که خونه ماشین ومغازه دارن .شما از روی این تعداد مدجو حساب نکنین که10میلیون خانوار بیبزاعت داریم در ایرانی که شما ریس جمهور هستین باید بدانیند که کمتر از 5میلیون خانواده هست که در رفاهن بقیه یا بدهکار به بانکها هستن یا بدهکار نزول خورها سا مستاجرن وبیکار یا خونه دارن وقست میدن وبیکار فرقی ندارن این سه قشر همشون از سوع تغزیه ویا استرس قطع اب وبرق وگاز ویا بیرون کردن صاحب خانه از خانه اش ویانتوانستن دادن اقساط وطلب طلب کارها ویادرگیر دکترو درمان من خودم سکته مغزی کردم پارسال نتونستم بیشتر از یک ماه دارو بگیرم یا دکتر برم الان پای راستم کلا لمس شده و پوست پام کنده میشه وزخم میشه وپای چپم از ران تازانو لمسه جواب این همه فلاکت راکه برای ما ارزانی داشته اید خدا از شما وخانواده محترم میگیره …..اجرتان مباد بی زجرنزد ان ایزدمننان صاحب روزی

  پاسخ

  مگه مردم نباید قبض‌های گاز آب وبرق را که هر سال تعرفه بیشتر میشود را پرداخت کنند،چرا دولتمردان فقط فکر جیب خودشون هستند،شما نمیتوانید که انبارهای بزرگ پراز روغن وبرنج را وبرنجن را دستگیر کنید هر صد نفر ده نفرشون رو میگیرید و مابقی را به امان خدا،،،مردم مگر فقط روغن میخورند،یارانه را دولت احمدی نژاد برای پرداخت قبوض به مردم دادن، حالا شما چهار هزار قلم جنس رو گرون کردید که چهار صد تومن به مردم بدین،،پس انسانیت و شرف کجا رفته.

  پاسخ

  آخه بابا جون کالا برگ دیگه چه صیغه هست که مردم باید فقط نان و روغن با تخم مرغ دریافت کنند،چرانظرمردم برای شما مهم نیست با یارانه نقدی مردم فقیر جامعه خودشون اینقدر عقل دارند چه چیزی نیاز خانواده اونهاست،اخه کی شمارو کرده اقتصاد دان کشور ،حقاشما باید برید بز بچرونید مسخره مردم کردید

  پاسخ

  ما پول نغد میخایم کالابرگ به چه درد ما میخوره ،،این همه فقر و تنگ دستی این همه بیچارگی داریم میکشیم دیگه بستمونه یکم انصاف داشته باشین دولت…دان
  حداقل همین نغد رو بدین ک بزنیم ب زخم کوچکی..همیشه آدمایی پولدارن و بالا بالان فقط ب زبون میگن ما شمارو درک میکنیم بقرآن شما یه ثانیه نمیتونین جای این فقیرا و گشنه ها بکشین ای کاش بشه یه روز نداری بکشین بعد میفهمین حال این همه داغون و ندارهارو تو مملکت که تنها راهشون شده خودکشی😔

  پاسخ

  این همه این مردم بیچاره میگن ما کالابرگ نمیخایم و شما همش دنبال به کرسی نشوندن نظراتتونید آقای رئیسی کو اون عدالت این همه ظلم و فقر این مردم دارن میکشن بابا دیگه بسته کالابرگ میدین برا نان و تخم مرغ و فلان…. بقیه جنسا ک اینقد سرسام آور شدن چی ،،به خدا به پیر این مردم کشورشون رو دوست دارن اما دیگه کم آوردن زیر بار گرونی زیر بار فقر زیر بار چشم اشک آلود اعضای خانواده تا کی آخه اگه میگید تا ما همه بمیریم راهی دیگه نداریم

  پاسخ

  لامصبالااقل نصف یارانه رانقدی بدین نصفش روهم کالابرگ بدین واینقدرمردم راضدودشمن خودنکنید

  پاسخ

  کالابرگ به چه دردی میخوره نقد بدین شاید کسی الویتش تو خرید مرغ وتخم مرغ نیست پوشک بچشه و‌شیرخشک تنها حقمونم بگیرید دیگه اصلا بیاید شما تصمیم بگیرید ما چی بخوریم بس کنید لطفاا هر روز مردم دارن بدبخت تر میشن

  پاسخ

  سلام ما یارانه نقدی نیاز داریم شما میتونی با کالابرگ مدرسه ثبت نام کنی اگه تونستی ما رو هم باخبرکن. یک کمی هم فکر ما خانم های سرپرست خانوار باشین… من جزء هیچ نهادحمایتی نیستم…

  پاسخ

  خدایا یکی نیست به داد این مردم بیچاره برسه

  پاسخ

  سلام به ما چه کالابرگ وچه نقدی بدید خوشحال میشیم حق ایرانی بودنمون را دادید
  چرا یارانه به ما نمیدن وقطعش کردن چرا نظر ما را ارسال به سایت ومسئولین نمیکنید ؟؟
  اینها چه حرفی هست یارانه وکوپن مانند دهه سال ۱۳۶۰ به هر ایرانی داده می‌شد فرق وتبعیض بین هیچ فرد ایرانی نبود نباید ملت خوب ایران وامام حسینی وانقلابی ایثارگر همیشه در صحنه را به بهانه دهک ده ۱۰ لغو وحذف یارانه کنید مدیون هستید که ملت را از انقلاب واسلام ودین دل زده میکنید وباعث بانی شما هستید ونفرین خواهید شد دونرخ درکشور اسلامی درست نیست که عده‌ای گران وعده‌ای ارزان بخرند تورم وگرانی برای همه هست مدیریت وزبان خیر خوبی داشته باشیدماهم نیاز به یارانه وکالابرگ داریم از دهک هفت به ده ارتقا دادید چه خوب یکروزه ویکشبه پولدارمون کردید وخودمان خبر نداشتیم باتشکر

  پاسخ

  تورو خدا یارانه نقدی ما رو قطع نکنید مابه کالا برگ احتیاجی نداریم ما پول نقد می خوایم آقای ریسی تمام زندگی ما باهمین پول یارانه می چرخه درست است که مبلغی ناچیزه. اما خداشاهده زندگی ما باهمین یارانه می چرخه خواهش میکنم تجدید نظر کنید

  پاسخ

  سلام …وقت به خیر خدمت رییس جمهور محترم و سایر عوامل خواهشمندم در جهت پرداخت یارانه نقدی مصمم تر باشید چون کالابرگ هیچ دردی را دوا نمی کند مردم پول نقد میخان نه کالابرگ این یارانه رو دارن صرف هزار نوع گرفتاری و بدبختی شون میکنن توروخدا یه کم با انصاف باشید

  پاسخ

  دولت محترم کلابرک بد من روستا نمی خورد وسلام

  پاسخ

  ان الارض یرثها عبادی الصالحون….تنهابا یارانه نقدی و اختصاص فروشگاه هاه تعاونی 0برای خرید کالاهای اساسی طرح اجرای عدالت اجتماعی وکمک بمحرومین عملی خواهدبود0000سلیم مهدی هدک بردسکن

  پاسخ

  ما کالا برگ نمیخایم شاید بخوایم یارانمون دارو یا یه چیز دیگه بخریم چرا این همه به مردم ظلم میکنید

  پاسخ

  بنده خدا بزرگای مملکت همه شکماشون سیره مگه به فکر دارو ما هستن

  پاسخ

  سلام من سرپرست خانوارهستم مستاجربا۵تابچه چطورآماردرآوردین حساب کتاب کردین من جزءدهک های اول نبودم خدالعنتتون کنه بدبخت کردین ملت رو

  پاسخ

  ما ب پول نقد بیشتر احتیاج داریم کوپن و کالا برگی ک نصفش میپره ب چ درد ما میخوره. من ی فرد معلول اعصاب و روان شدید هستم با تعداد خانوار 4نفره ک جز دهک 4تا 9حسابمون کردن. آخه این چه انصافیه منکه نمیبخشم خداهم نبخشتون. حق ما دهک 1تا3هست

  پاسخ

  سلام از موقعه ای ک تصمیم کالابرگ گرفته شده نظر ما مردم یارانه ب صورت نقدیه ن کالابرگ لطفا اگر ب نظرات اهمیت میدین نقد بدین واقعا دیگه داریم زیر بار مشکلات زندگی بااین مخارج له میشیم

  پاسخ

  آغا کالابرگ چیه دیگه مگه بدبختی شکمه تنها هزاران خرج دیگه داریم یکم عدالت داشته باشین خدایی هم بالاسرهست که داره میبینه ، بس کنین دیگه افتضاحیمون رو گذاشتین هیچی نمیتونیم بخریم بچه هزار خرج داره فقط باید وعده های الکی بدیم تاوان این ظلم ها رو کی میده؟ حداقل این شندل غاز و نقد بدین به خورده از نیاز بچه رو تعمین کنیم

  پاسخ

  باسلام بدون ترید حالا که کارمون بجایی رسیده که منتظر چندرغاز یارانه از طرف دولت باشیم پس بهتر هست که نقدی پرداخت شود ن کالا برگ و یا هر روش دیگری آخه قرار بود طبق گفته مسوولان وشخص رئیس جمهور فقط چهار قلم جنس گرون بشه ولی هیچی نشده الان بخدا هر چیزی از سوپرمارکت خواستم بگیرم که قیمتش 5هزار تومان باشه پیدا نکردم. مسوولان ما ملت رو چی فرض کردن. ارزانی پیشکش مسؤولان اقتصادی مردم بیچاره شدند با این گرونیهای افسار گسیخته. توروخدا فکر اساسی کنید.

  پاسخ

  سلام ما خودمون روستایم مرغ و تخم مرغ داری خواهش می کنم پولشو بدین‌ما‌الان‌چیزی‌که‌نیاز‌داریم‌پول‌نقد‌که‌اونم‌زیاد‌به‌دستمون‌نمیاد‌‌توروخدا‌پولشو‌بدین‌برا‌کرایه‌ماشین‌وخرج‌تحصیل‌بچه‌هامون

  پاسخ

  با سلام واحترام خدمت مسئولین محترم.

  کالابرگ یه چیز غیر عقلانی وغیرمنطقیه، چون مرحم درد مردم تو روز مره زندگی شان نیست، خواهشا عاقلانه تصمیم بگیرید 🙏🙏🙏🙏 مردم که فقط نیاز به مرغ وتخم مرغ ولبنیات وروغن ندارن به چیزهای دیگه هم تو زندگی مردم توجه کنید، خوب مسلما یارانه
  نقدی بهتره.

  لطفا یا خواهشا 🙏🙏🙏🙏🙏🙏
  یارانه نقدی بدهید!!!
  باتشکر

  پاسخ

  از آقای رئیسی خواهشمندم که همون یارنه نقدی رو به ما پرداخت کنه نه یارانه کالا چون یارانه نقدی بیشتر به کار ما میاد تا کالا برگ چون ما رو اون پول برنامه ریزی بیشتری داریم تا کالا

  پاسخ

  ما کالا برگ نمیخوایم ما نقدی میخوایم وقتی روغن کوچیک میشه ۱۵۰۰۰۰هزار تومن ی کالا برگ تمام لطفا وعده های الکی ندین

  پاسخ

  سلام بر دولت مردان محترم ما کالا برگ نخواستیم ما مرغ و گوشت از زمان اولین یارنه تا الان نخوردیم یعنی کلا عادت نداریم بخوریم و یارانه رو خرج کرایه خونه برق و آب مصرف می‌کنیم پس همون نقدی بدید لطفاً ممنون از شما خدا قوت

  پاسخ

  نمیخواییم بابا کالا برگتون نمی‌خوایم همون یارانه خودمون رو بریز خودمون تصمیم میگیریم خرج چی کنیم بابا ما کلی قرض داریم ،پول آب و برق داریم ،لوازم مدرسه در راهن، پوشاک مدرسه در راه شما فقط فکر مرغ و تخم مرغ هستید

  پاسخ

  خلایق هرچه لایق

  پاسخ

  آی علمای اسلام به داد اسلام برسید آی علمای قم آی علمای تبریز آی علمای مشهد به داد ملت ایران برسید

  پاسخ

  سلام ماکالابرگ نمی خواهیم همون پول نقد برای مردم بهتر خواهشن حرفهای مردم راگوش بدید اگردلسوز مردم هستید

  پاسخ

  از کی کمک میخوای همونا ملت و بدبخت کردن.تمام دولتیا روحانین یا اگه نیستن یکی از خانوادشون هست که کاره ای شده پس یکم دقت کن از کی کمک میخوای.تو ایران فقط باید دست در دست هم میهن خود را کنیم پاک از این زالوها

  پاسخ

  اقایان مسئول برا یکبار هم حرف مردم بشنوید . همه میگن کالابرگ نمیخوان.باز شما ساز خودتون میزنید.
  تجربه سبد کالا یادمون هس .صف های ک ابرو و حرمت برا خانواده ها نزاشت و کالاهای بنجل و بی کیفیت ی ک داده شد ب مردم.
  الان من ک تخم مرغ استفاده نمیکنم و لبنیات هم نمی تونم بخورم و تکلیف چی هس .
  اقا لاقل قبوض بشه پرداخت کرد .
  بالا غیرتا او یارو ک گزارش تهیه کرد برا صدا سیما .ک ایقد اخر برا خانواده اضاف امد یارانه ،حالا مردانگی کن بیا نظر مردم بپرس .کالابرگ میخوان یا نقدی😏

  پاسخ

  بله ماکه میدونیم باید به ۲۰سال قیل برگردیم این کارهای شما واقعااا هوش ومملکت داری شما را باید برای تاریخ درمدارس ها روی کتاب‌های تاریح نوشته شود ماشالا دارید

  پاسخ

  فقط یارانه را نقدی بدین لطفا یایک بله خیر بزارین من کالا برگ نمخام پول مخام. پول لازم دارم کمیته ای هستم پول نقدی لازم دارم خاهشن پول نقدی بدین هرکیم کالا مهاد یک بله خیر بزارین نقدی مخای یا کالا برگ میدونم همه نقدی مخان

  پاسخ

  خواهش میکنم ما رو راحت بزارید فقط قصدتون قطع یارانه بود وگرنه چرا چیا گرون میکنید بعد با کالا برگ به قیمت قبل بدون یارانه باز به خودمون میدید فک کردین خیلی زرنگین

  پاسخ

  به نام خداوند بخشاینده مهربان، ضمن عرض سلام،مطلب اینکه خواستم بگم واقعا این مطالب رو که هم میهنانم اینجا تایپ کردند رو نمیبینید!!!واقعا از خودتون خجالت نمی‌کشید!!!ما انسانها اشرف مخلوقاتیم مگه خداوند نگفت از خودم در تو دمیدم؟شما دولت مردان نشستین روی نفت این مملکت مگه این نفت برای تک تک ما ایرانی‌ها نیست؟!!!؟دیگه دارین گندش رو بالا میارین،واقعا خجالت بکشین

  پاسخ

  کالا برگو چی کنیم؟صابخونه قبول میکنه؟
  کالاها گرون شدن ک دوباره با قط شدن ۴۵۵۰۰تومن به قیمت قبل برگردن؟؟؟
  مردم گناه دارن.نکنین اینکارو

  پاسخ

  این یارانه طرحش شکست میخوره این چن سال همه چی نجومی شد و یارانه قیمتش تکون نخورد الان از ماهای بعد کالاهای اساسی میره بالا این یارانه همونقد میمونه بعدکم کم قطعش میکنن مگه میشه خونه ادم مهمون میاد ازاد باید اینارو بخری مهمونوبگی برو براخودت نون بیار روغن بیار چیزای دیگه بالارفت چی مالان تونه سازی داریم مستاجریم اجاره رفت بالا اب وبرق میره بالا اینا هرکار دلشون میخوادمیکنن اصن حرف مردم براشون مهم نیست دلشون ب حال مردم میسوخت قیمتا ثابت نگه میداشتن یارانه میبردن بالا

  پاسخ

  اره واقعا درست میگی اما کو گوش شنوا

  پاسخ

  اگه کسی مریض باشدونیاز به داروداشته باشه تازنده بماندنه کالابرگ به دردش میخوره نه مرغ تخم مرغ….. وجه نقد دادن احترام به مردم است خودشان تصمیم میگیرند چطور خرجش کنن

  پاسخ

  سلام تورو بخدا تورابه هرکی میپرستید مردم رو از این بیچاره تر نکنید بابا هر روز یه بلا هر روز یه بامبول سر این مردم در میارید با این گرونی و بیکاری کالابرگ میخوایم چیکار نقدی واریز کنید لااقل بزنیم به یکی ازهزاران زخم زندگیمون بیچاره که شدیم از این بیچاره ترمون نکنید تورو بخدا

  پاسخ

  سلام ترو خدا اگه قراره یارانه رو اینجوری بدین یه مرحله اضافه کنین و خواهش میکنم این حرف من نیست حرف کل ملته نقدی واریز کنین که هرکی هرچی دلش خواست بتونه تهیه کنه شاید بخاد اجاره بده یا پوشاک یا کفش بخره یا پول کرایه بده و هزاران دلیل دیگه ک ما اقشار بی درامد نیازمندیم به انها دوستان خواهشا مثبت بزنید شاید به گوش مسولین برسه نقدی واریز کنن کالا برگ میخایم چکار

  پاسخ

  باسلام. مشکلتون چیه مگر اون بالا ننوشتی، نظراتتونو راجب به چگونگی پرداخت یارانه بگید. پس چرا دلیلش چیه من ۲بار نظرمو نوشتم.ولی منتشرنمیکنید..نه صحبت سیاسی نه بکسی توهینی کردم..اما دردتون چیه که زورتون‌میاد..نشربدین..خداعالم..ازبابت گفته شدن.نظرات منم‌ مثل همه مثل ۲بار قبل که گفتم اما شما منتشرنکردین.‌.اگرواقعاً این نظرات مردم که بابت
  چگونه پرداختی، یارانه که موافق کدام پرداختی هستین.بصورت نقدی که ماه اولشم بحساب بیشترمردم واریز شدو دریافت کردن..یا بصورت کالابرگ یا کوپنی..یا جیره بندی..خوب معلوم با وضعیت حال حاضر اقتصادی، که ماشالله دست روهرچیزی که میزاری حداقلشومیگم، نه زیادش..۴۰..۵۰ درصد رفته رو قیمت قبلش و گرونترشده..بقول آقایون که میگن..
  فقط ۴..۵ قلم کالا گرون‌میشه و متاسفانه بایدعرض کنم آقایون یا مردمو..درازگوش فرص کردن..یا اصلاً حتی یبارم..توسطح شهرو مغازه‌ها نرفتن..ببینن.وضعیت چیه..بایدبگم..همه‌چیز بابا بولاه
  همچیز گرون شده..خوب بااین وضعیت که بامردم روراست نیستین..فقطم رو محور حرفو دیدخودتونم..راه میرین..اصرار دارین جز این ۴..۵ قلم.چیزی گرون‌نمیشه ونشده..مشخص مردم پول نقدو میخوان.چون کم‌کمشو میگم.حداقلش اینه بااون‌پول نقد از ۲۰تاچیزی که می‌باید برای زندگیش بخره.‌و بااین گرونی که سربه فلک کشوندین.بیچاره تفلک حتی نمیتونه سمتشونم‌بره..برای مایحتاج زندگیشو زنوبچش‌…بخره ببره توزندگیش..لااقل باز بااون‌نقده‌..میتونه اونچیزیو که بتشخیص خودش‌..درسته و میتونه کمی جای اونچیزیوکه نتونسته تواین.‌‌گرونی تهیه کنرو..بخره‌ببره خونش..اما بااون‌ کالابرگ یا کوپنی که شما اصرار به انجامش دارین…جز یکاریکه..توش فرمایشی عمل کردینو..تواینجاییم که حریم خصوصی هرشخصی که باپول شخصی خودش چکاری بکنه یاچه چیزی بخره هم..اومدین‌.دست اندازی کردینو.دخالت‌کردین..که‌.مامیگیم..تو حتماً بایداین‌۴قلم کالاو بخری..وئلا اعتباری که توکارتت هستو به اختیارخودت..هیچ کاردیگه‌ای نمیتونی باهاش انجام.بدی‌..بنظرمن.اینکار‌ دولت‌جز یتوهین.بزرگ به تک تک ملت ایران.ودخالت‌مستقیم.حتی
  بحریم‌خصوصی هرشخص به مالو پولش میتونه باشه که اگر یارانه‌ها جز به پرداخت نقدی باشه…صددرصد همینه که عرض کردم..ولاغیر..

  پاسخ

  عالی ممنون

  پاسخ

  سلام من 760هزارتمن پول داشتم داخل کارت یارانه ام دیروزموجودی گرفتم متاسفانه موجودیش اینقدره 393,648لطفن پیگیری کنیدممنون میشم

  پاسخ

  کالا برگ بدرد ما فقرا چی می خوره ما به نقدیش بیشتر احتیاج داریم تا کالا برگ دوباره باید برگردیم به عقب تا اینکه پیشرفت داشته باشیم

  پاسخ

  کالا برگ بدرد ما فقرا چی می خوره ما به نقدیش بیشتر احتیاج داریم تا کالا برگ دوباره باید برگردیم به عقب تا اینکه پیشرفت داشته باشیم ما به رئیسی رای دادیم که بهتر بشه نه اینکه از دولت های قبلی بدتر بشه هر جور که دلش بخواد واسه ملت ایران به تنهایی تصمیم بگیره باید اول نظر ملتو بخواد نه نظر اطرافیان خودشونو شما رو به هر کی می پرستید ملتو از این بیشتر سر خورده نکنید

  پاسخ

  من از دولت بی تدبیر خواهش می کنم خواهش میکنم تقاضا دارم به جای کمک برای مردم مشکلات مردم رو اضافه نکنه ماهی ۵ میلیون هر خانواده باید بدین این ۳۰۰ یا ۴۰۰ کجای درد مردم حل میکنه بعدشم کالا برگ اصلا بدرد نمیخوره پول حداقل خیلی از خانواده ها برای تحصیل فرزنشون خرج مخارج مدرسه دکتر مریضی خدای ناکرده. بدهکاری اجاره خونه قسطی چیزی استفاده میکنن اگه من چند ماه مرغ نخورم نمیمیرم ولی کارهای دولت باعث کشتن مردم میشه بی تدبیری بی لیاقتی شما

  پاسخ

  لطفا جای مردم تصمیم نگیریم این پول در اختیار خودشون بزارین لطفا چرا ایقدرر دولت ما بی تدبیر

  پاسخ

  من و خانواده ام دهک های یک تا ۳هسیم و به پول نقد نیاز داریم خاهشن با احساسات ما فقیرا بازی نکنید

  پاسخ

  سلام یارانه ما قطع شده کالابرگ ویا یارانه فرقی نداره ما هم با این وتورم وگرانی نیاز داریم به ماهم بدهید حق ما هم هست چون از بیت المال هست فرق نگذارید تشکر از خبر گزاری و دلسوزان وخدمتگزاران صادق و واقعی که فکر مردم هستن نه فکر خودشون وخانوادشون قدر دانی میشه که خودتون را مدیون نمکنید وپارتی بازی نمکینید برای همه ایرانی قدم وزبان خیر ونیک می‌گذارید اجرکم عندالله

  پاسخ

  من نمی‌دونم این اخبار تاچقدرمعتبرهست وایااین اظهارنظرهایی بندگان خداراپیگیرمیشن ایااهمیت میدن به هرحال خالی از لطف نیست که بنده یه کاسب سوپرمارکت می‌باشم نظری بدم بااین حال که مادوست داریم ازمغازمون خریدکنندواین کالابرگ هم که ماجزیی ازان سهم هستیم بهترهست اما دارم میبینم درسته که هر خانواده به این اجناس احتیاج هست درسته نمیشه جلوی گرسنگی را گرفت وووواماشایدکسی بخواداین پولوپس اندازکنه کمترخریدکنه بده جای بدهی اش وووووومتاسفانه دردی دوا نمیکنه چون با افزایش چندصدبرابری درصدکالاها فقط یه دوکیلوروغن نباتی بایدباهاش خرید خدایا به دادملتم برس

  پاسخ

  چرا شما دولتی‌ها اصلا توجهی به خانواده‌ای فقیر وزیر زیرین بهتر بگم خط فقره نمیکنی با یه اضافه کردن چند تومنی ناچیز اقلام ضروری مردم چندین برابر بالا کشید با این کارتون سفره قشر فقر وکم در آمد دیگه به صفر رسیده و سفره پولدارا رنگین تر شده من مستاجرم شوهرم چند سال تو جبهه بود خودم ۸ سال که شما دولتمردان با خانواده‌تان تو ……..میخوابیدین با آرامش ما زیر گلوله های توپ و تانک سر رو خاک میزاشتیم . چهار بچه دارم دوتاشون بیماران خودم بیمارم از عهده درمان بر نمیام حالا دم از کالا برگ میزنید .بس کنید خسته شدیم از این همه رنج وسختی چطور میخواهید جواب ما رو در محضر حق بدید

  پاسخ

  سلام یارانه به صورت نقدی واریز شود بهتر است واشخاص بنا به ضروریات وانچه برایشان مهم تر هست خرج نمایند برای مثال کسی که فرزند دانشجو دارد وباید شهریه بپردازد

  پاسخ

  نقدی پرداخت کنید کالا نمیخواهیم اگر نظرمردم براتون مهمه نود نه درصد مردم با نقدی موافق هستن . شما چنسها رو برگردونی سال نود شش مردم دگه چیزی ازشما نمی خوایند یارانه ارزونی خودتون مردم اذیت نکنید با این کارها تون خدایی هست که باید جواب بدهید

  پاسخ

  نقدی نقدی نقدی نققققددددیییییی و برداشت همان لحظه ای!

  پاسخ

  همه رو به جلو حرکت میکنن ما بر میگردیم به دهه 60 که با قابلمه توی روستامون فتح آباد کوار میرفتیم تو صف روغن و مرغ

  پاسخ

  کالا برگزار نمیخواهیم همان یارانه نقدی بدن بهتره

  پاسخ

  سلام ان شاء الله مسیولین درخواست‌های مردم را ترتیب اثر بدهند ویارانه یا کالا برگ که ازبین المال هست به همه دهکها مخصوصا دهک ده هم بدهند تا فرقی بین دهکها نباشه حق هر ایرانی هست کشور اسلامی نباید تبعیض قائل شود ومابین ایرانیان فرق بگذاره

  پاسخ

  با سلام و خسته نباشید
  لطفا یارانه رو نقدی واریز کنید چون هزینه های زندگی رو با کالا برگ نمیشه بر طرف کرد
  با این مقدار یارانه گوشه ایی از اجاره یا قسط و قبوض رو میشه پرداخت کرد … لطفاااا

  پاسخ

  ما کالا برگ نمیخوایم وقتی روغن ۱۵۰۰۰۰ هزار تومنه ی کالا برگ فقط ی روغن میشه دیگه ما پول نقدی رو نیاز داریم وعده های الکی ندین😑😥😥😥

  پاسخ

  خواهشا پول واریز کنید مردم به پول بیشتر نیاز دارن تا کالابرگ
  ما کالابرگ نمی خواهیم

  پاسخ

  پولی که تومان باشد و بجای ان ارزش روپیه پیدا کند درمورد ان باید طومار نوشت هندی قضاوت کنید

  پاسخ

  پول بدین مردم عزیز خودشون میرن میخرن باید برای حق خودمون التماس کنیم شرم نمی‌کنید تازه با این گرونی ها فقط سیصدهزارتومن دادن مسخره کردین مردم را بعدش روغن را دولیتر را کردن چهارصدتومن چه فرقی کرد اصلا یارانه اضافه کردن ولی چیزا رو صدبرابر گرونتر بی انصاف آخه سیصدتومن دولیتر روغن. چند وقت پیش چهارکیلوی روغن صدتومن بود چرا ما مردم را تحت فشار قرار میدین خوشتون میاد ما زجر بکشیم .آه آه آه ای خدا ای خدا بداد مردم برس.

  پاسخ

  حقوق تمام مسولان اقتصادی رو قطع کنن حساب هاشون هم خالی کنن .بعد بهشون کوپن بدن می‌فهمن چه خبره یا برن کارگری بکنن بعد درک خواهند کرد مردم چه زجری میکشن .چنتا برادر دارم سرشون سفید شد چهل سالشون نتونستن زن بگیرن ازدواج کنن مادرم داره غصه میخوره آخه این انصاف شما دارین انشالله خدا بهتون رحم نکنه مسئولی که بی مسؤلیت نصبت به دغدغه مردم هستی و در رفاه کامل زندگیتو میکنی نه دردی نه گرسنگی نه بی پولی خدایا عذاب دردناکی براشون آماده بفرما ای شدید العقاب

  پاسخ

  اصلا درد مردم نمیخورد این کالا برگ یارانه نقدی بهتر است

  پاسخ

  زمان دریافت یارانه نقدی تیرماه چه زمانی است

  پاسخ

  سلام کالابرگ‌به چه درد میخوره مگه پول برق و آب چیزهای ضروری دگه داده میشه ملت و بخدا بدبخت تر میکنید وکشور وملت بدتر نابود میشه و همه را ناراضی میکنید اون موقع چینی ها ارزان بودن که کوپن میدادن الان مثل اون زمان نیست عزیزان گفتن ازمن معلول که کار و درآمدی ن و فقط همین یارانه های درآمد بیشتر ملت بخدا

  پاسخ

  سلام اقا،پول بدید بهتره کالابرگ خوب نیست باپول نیازهمه برطرف میشه. باتشکر

  پاسخ

  قبوله کالا برگ بدن ولی قبض آب برق گاز رایگان باشه برای یارانه بگیران

  پاسخ

  شماها به نفع خودتان کالابرگ رابه ملت تحمیل خواهید کرد باهربهانه ای،لذا پیشنهاد دارم لاقل به چهاردهک اول یعنی آنهایی که مبلغ ۴۰۰هزارتومنی را دریافت میکنند به اینها یارانه نقدی بدید به بقیه دهکها کالابرگ بدید چون این چهاردهک اول مرغ وخروس ازنهادهای حمایتی دریافت میکنند برخی ازاین دهک که عضو نهاد حمایتی نیستند اینها هم توسط خیرین یا هییتهای حسینی به رایگان دریافت میکنند نیازی به کالابرگ شما ندارند به این چهاردهک اول یارانه نقدی بدید

  پاسخ

  بابا ما کرایه خونه داریم مریض داریم با کالابرگ کرایه خونه بدیم آخه.یا نقدی********

  پاسخ

  ما پنج نفریم ک پدر خانواده بازنشسته تامین اجتمایی باهمسروسه فرزندبیکار باحقوق ۲میلیون ۲۰۰ که امسال زیادشد کدوم آدم باهوش مارا جزدهک ۴قرارداده که تفری ۳۰۰هزار بما میدن

  پاسخ

  دولت اگربه فکرملت بود اینهمه ملت روعذاب نمیداد. پولی که حق ملت است ومال ملت روبا زجر وعذاب چرامیده. هر روز. یه ایده. ملت مگر موش ازمایشگاهی هستن. چرامثل دولتهای خارجی حق ملت رو. بخود ملت نمیدن. بحدکافی همه چیز گرون کردن. هرکی هرچقدر دوست داره ودلش میخواد به مردم جنس میده. ودولت فکری نمیکنه. بسه دیگه کم ملت روعذاب بدین.

  پاسخ

  بالاخره این آقایون کی میخواهند که کالا برگ نمیخوایم پول نقد به کار ما کارگران میاد

  پاسخ

  تو کشور ما اینهمه معادن با ارزش مثل ذغال سنگ،طلا،نقره،فیروزه و غیره و ذلک هست پولشون کجا میره؟

  پاسخ

  سلام یارانه بدن بهتره بتونیم درواقع پول انرژی ها اب برق بنزین ک گرون کردین بدیم نه اینکه تخم وپنیر ونون یادتون رفته ک یارانه برای چی دادین حالا چیزای دیگر گرون کردین باید یارانه جدید بدید نه کوپن ما ک بیسوادیم ولی کاسبی بلدیم

  پاسخ

  واقعا نمیفهمم این کجاش عدالته ،چه طور دهک بندی کردین بعدش مارو گذاشتین دهک چهارم ،چه فرقی با دهک سوم داریم وقتی نه بیمه داریم نه حقوق ثابت نه درآمدی …

  پاسخ

  مابیشترپول نیازداریم تاکالابرگ بااین همه مشکل حداقل بتونیم به زخمی بزنیم ماکه دیگه درست نمیتونیم زندگی کنیم فقط صبح تاشب چندنفری کارکنیم که نمیریم دیگه تفریح وخونه وآرامش یه رویا شدتواین مملکت خراب شده

  پاسخ

  ببینم اینها که میگن کار کارشناسی کردن که کالابرگ بدهند آیا میدونن چند میلیون نفر هستند که بیکار مطلق هستند و هیچ درآمدی از جایی ندارند یا کارگران فصلی که بیکار هستند اگه فقط بتونن با یارانه شون کالا بخرند اینا پول اجاره خونه و برق و آب و گاز و تلفن و بیماری و ایاب و ذهاب و غیره ندارن؟ بجای پول ویزیت کالابرگ روغن نباتی رو به پزشک بدهند؟ اصلا میدونید خیلی از معلولها که تحت پوشش هیچ جایی نیستند با همین پول یارانه زندگیشون میگذره؟ این مبلغ که یه قوطی روغن نباتی هم نمیشه رو حداقل نقدی بدید بزارید هر کس خودش تصمیم بگیره به کدوم زخمش بزنه.

  پاسخ

  اخه کالا برگ دیگه چیه؟؟ما مردم پولشو لازم داریم شاید نخواستم یکماهه مرغ بخرم تکلیف چیه؟؟ با دادن کالا برگ دولت بیشتر صدای مردم رو درمیاره و امیدوارم جواب این رفتار ناجوانمردانه رو توسط اقشار ضعیف بگیرن…
  اینا هرطور به نفعشون باشه میدن که فعلا کالا برگ بهتر بوده….نظرات مردم هم که براشون خنده داره ….همه خسته ایم و بیزار

  پاسخ

  جالبه والا یارانه برای بنزین و سوخت بودش ک بابتش کلی افزایش قیمت برای حامل های انرژی به مردم تحمیل شده حالا این یارانه رو به شکل عجیبی اختصاص دادن به کالاهای اساسی و معیشت مردم پس یارانه ای ک بابت اون افزایش قیمت سوخت رو در پی داشته چی میشه؟!
  مردم رو چی فرض کردی آقای رئیس جمهور ؟؟؟😏

  پاسخ

  سلام ملت ایران کوپین الکترونیکی نمی خواهند همون یارانه نقدی را می خواهند با این اقتصاد کشور یارانه نقدی بهتر است ۷۰درصد ملت ایران شغل ثابتی ندارند و ۴۰درصد بیکار هستند پول برق واب و گاز بالا رفته اجاره خونه ها بالا رفته ملت بیچاره با این اقتصاد کشور از کجا بیاورند امیدشان همین یارانه هست که مرحمی بر زخم ها باشد شما مسولین که اجاره خونه و پول برق و آب نمی دهی که درد ملت بیچاره را بفهمی که چه رنج ها می کشند کوپین الکترونیکی را بگذارید کنار که بدرد ملت نمی خورد همون یارانه نقدی بهترین راهکار است بخدا ملت با این اقتصاد کشور پدرشون درآمده با گرانی کل اجناس ها که خرید مایحتاج روزانه مانده هستند حالا می خواهی با کوپین الکترونیک بدتر شون کنید بس است آقایان مسول خودتون را جای ملت بگیرید می توانید دو روز زندگی کنید با این اقتصاد کشور

  پاسخ

  بعد۴۰سال داریم میریم سفردرزمان یه چندرقازپول نقدمیرسیدبه دست مردم اونم قطع کنید بجای کالابرگ مرگ موش بدین به خداماراضی هستیم خانوادگی راحت کنیم خودمون این دنیام ماله شمابخورین وبگردین صاحب خانه جوابمون کرده بدبخت پدرم داره سکته میکنه خدا ازشمانگذره

  پاسخ

  سلام لطفا کالابرگ نکنید مانقدی بیشتربه کارمون میاد هزارویک زخم داریم مرحم یکیش میکنیم من باهمین یارانه دارم زندگی میکنم همسرم کارگره وکارنداره سه تابجه دارم وهمین یارانه شبر خشک میگیرم اجاره خونه میدم بخورنمیری هم میکنیم کالابرگ به چه دردمای بدبخت میخوره بازم بی عدالتیه واسه اوناکه داراهستن فرق نمیکنه ولی درحق قشرضعیت ظلم میشه مانقدی میخوایم ما نه تخم مرغ ونه مرغ وگوشت وپنیر استفاده میکنیم درحق ما ظلم نکنید کالابرگ نکنید کالابرگ بشه به کارمانمیاد

  پاسخ

  من یه ادمم ک سر این گرونیها زنم رفت زندگیم رفت الان کف خیابون میخوابم یروز زیر پل کنار رود یروز تو ساختمون خراب این یارانه حداقل چند روز پول غذای من بود .کالا برگی ک پولش و ندارم بخرم میخواد هرماه بره هم ک چی بشه؟؟؟

  پاسخ

  نه یارانه میخوابم نه کپن قیمت ها به حالت سابق برگرده کافیه نظر شما چیه آدم از جیب خودش ماهی ۴۵ تومن به دولت بده ولی قیمت ها برگرده به حالت قبل نظر شما چیه

  پاسخ

  جناب مسئول مردم به پول نقد احتیاج دارن من هر ماه روغن و مرغ گرفتم میخوام چکار .این طرح را چه کسی پیشنهاد داده که از وضع مردم خبر نداره .شما لطف کنید بیایید از مردم این اقلام جنس را بخرید بجاش پول نقد واریز کنید اگه واقعععععا بفکر ملت هستین.

  پاسخ

  سلام خسته نباشید میخواستم بگم ما مستاجریم و بیمه نداریم شوهرم بیکار کرایه ها گرون نمیدونم چرا تودهک چهار تا ۹هستیم خواهشا پیگیری کنید

  پاسخ

  سلام روز بخیر
  ما کالابرگ نمیخوایم پول لازم داریم درآمد نداریم
  همسرم چندماهه بیکاره دنبال کار میگرده به زور با همین یارانه ها بچرخیم الانم که اینقدر گرونی کردن که یارانه هم جواب نمیده
  تا کی میخوایم اینطوری زندگی کنیم خدا کمکمون کنه
  مسولین هم که کاری نمیکنن

  پاسخ

  آقای رییسی کالا برگ به چه کارمون میاد پول نقد بهتره دوتا دختر دم بخت دارم جهاز ندارم بدمشون اجاره خونه و هفت تا بچه چجوری من تنها که شوهرم فوت کرده رو جواب بدم

  پاسخ

  خب بدبخت نکنین مردمو خاکبرسرتون. کرایه خونه رو چی کنیم؟چه خاکی برسرمون بریزیم‌ ..برای چندرغاز پول تو این زمونه عذاب ندین ادمو‌

  پاسخ

  باید بگم با این کارها فقط خودتون رو در مقابل ملت میزارید

  پاسخ

  یه مشت مجهول و معیوب دارند هر روز یه چیزی از خودشون میدن بیرون ..
  اینها مسئول نیستن ،قمار باز هستند که با کت وشلوار که از مال بیت المال خریده اند پشت میز نشسته اند و ادای آدما رو در میارند …
  *****

  پاسخ

  آقای قالیباف کاسه داغتر از آش میاد میگه دولت هرچه زودتر کالا برگ رو اجرایی کنه مردم نقدی میخوان کالابرگ به امسال آقای قالیباف بدند که زندگیش لنگه مرغ و تخم مرغ هست بترسید از روز غضب مردم دنبال طرف بدو ولی نه تا دم در خانه اش

  پاسخ

  برای ارزان شدن اجاره بها و اقلام دیگر دیوار را از گوشی خود پاک گنید

  پاسخ

  از این ماه یارانه که پرداخت نمیشود هیچ، کالابرگی هم داده نخواهد شد. خبر موثق است.

  پاسخ

  بابا اونایی که یارانشونو حذف کردین رو بدید …بانک اطلاعات شما کامل نیست …من که مستاجرم حقوق حداقلی تامین رو میگیرم چرا باید یارانم قطع بشه خوب معلومه دیگه همینجوری فلعه ای ….قطع کردن متاسفم برای اونایی که در وزارت رفاه دست به این کار زدن ….

  پاسخ

  سلام آخه چرا بجای مردم دارین تصمیم میگیرین آقا وقتی مردم دارن بازبان خودشان میگن ما کالابرگ نمی‌خوایم چرا پاتون تونیک کفش مونده وحرف خودتون رو به کرسی مینشونید بابا ما کالانمیخوایم ما اجاره میدم قسط داریم بخدا نقدی پول رو می‌خوایم شاید یکی دلش بخواد از گشنگی بمیره اما اون پول رو به درد دیگه ایی بزنه شما هی کالا کالا دارین خون مردم رو توشیشه کردین بس نیست الآنم اینجوری میکنین بسه بخدا خسته شدیم کالا نمی‌خوایم بخدا نمی‌خوایم یکم به مردم احترام بزارین رسیدیم تو این کالابرگ که شما میخواینش بدین خدا از شماها بپرسه این دنیا زودگذره اون دنیا و چیکار میکنین

  پاسخ

  چهارماه ازسال گذشته دولت رییسی دوتا یارانه بامنت به مردم داده دولت قبل اگربودتا الان هشت یارانه سروقت داده بود . رییسی فقط دست بگیرداره . بخدادست مردم تنگه . پدرمردمودرآوردید عیدقربانه من باگوسفندهمدردم اونبدست ابراهیم خلیل اله قربونی شدمن بدست ابراهیم رییسی

  پاسخ

  سلام ما مردم ایران باید از این بدتراش سرمون بیادچون هرموقع یه کوفت وزهرماری تورضااین مملکت خراب شده گرون شد همه رفتیم صف کشیدم بره خرید، نمونش همین پراید آشغال پاره وقتی هشت میلیون بودنگاش نمیکردیم اما وقتی شد130میلیون مردم چهارتاچهارتا اسم مینوشتن، بعدش میشینیم ازدولت گلایه میکنیم ، هرموقع این مغزمون رو درست کردیم همه چیز درست میشه ، رب گوجه فرنگی هفت هزارتومان بودکسی نگاش نمیکرد اماتاشدچهل هزارتومان مردم پنج تاپنج تا میگرفتن بس کنیدای مردم توروخدا،همه دولت ها به رفتارمردمشون نگاه میکنن وحکومت میکنن چرامتوجه نیستید

  پاسخ

  نمایندگان مجلس و ریس جمهور را مردم انتخاب میکنند پس باید به حرف مردم گوش کنند ونقدی پرداخت کنند همه مردم ایران یارانه نقدی میخواهند. کالا برگ فساد و خیلی مشکلات دارد و اگر رویای دهه شصت وبرگشتن به اون روزا رو دارین با کالا برگ که هیچ با خیلی چیزای دیگه هم نمیشه. زمان به جلو میره نه عقب .اگر همچین اندیشه ای دارید پس یک آدم احمق و بیسواد هستید.

  پاسخ

  لعنت پروردگار بر تمامی مسئولین از شخص اول گرفته تا آخریش .وقت حساب کتاب داره میرسه دیگه درهای بخشش به روی شما بسته شده است.

  پاسخ

  داریم به آخر داستان نزدیک میشیم.
  قصه ما به سر رسید کلاغه به خونش رسید.

  پاسخ