;
coinex

تاکسی هوایی Wisk Aero با ظرفیت 4 نفر و سرعت 200 کیلومتر بر ساعت معرفی شد

تاکسی هوایی Wisk Aero با ظرفیت 4 نفر و سرعت 200 کیلومتر بر ساعت توسط استارتاپ فناوری هوافضای Wisk Aero معرفی شد.

تاکسی پرنده Wisk Aero سرعتی معادل 222 کیلومتر بر ساعت دارد و می‌تواند در ارتفاع 750 تا 1200 متری زمین پرواز کند.

بیشتر بخوانید: خرید 500 تاکسی هوایی توسط یونایتد ایرلاینز

تاکسی هوایی Wisk Aero

استارتاپ فناوری هوافضای Wisk Aero روز گذشته از نسل ششم هواپیماهای خود به عنوان یک تاکسی هوایی چهار نفره تمام برقی رونمایی کرد که می‌تواند بدون خلبان پرواز کند.

این شرکت که تحت حمایت بوئینگ است، اعلام کرده که به عنوان بخشی از خدمات تاکسی هوایی تجاری خود می‌کوشد تا مجوزهای مورد نیاز برای جابجایی مسافران را نیز از اداره هوانوردی فدرال دریافت کند.

این استارتاپ که در سال 2019 به عنوان سرمایه‌گذاری مشترک بین بوئینگ و Kitty Hawk، شرکت تاکسی هوایی منحل شده تحت حمایت لری پیج، بنیانگذار گوگل تاسیس شد و در حال رقابت برای بدل شدن به اولین شرکت به اصطلاح Advanced Air Mobility است که از FAA مجوز آزمایش با مسافر را دریافت می‌کند.

تاکسی هوایی Wisk Aero با ظرفیت 4 نفر و سرعت 200 کیلومتر بر ساعت معرفی شد

این تاکسی پرنده جدید دارای شش روتور جلویی است که هریک دارای پنج پره هستند و می‌توانند به طور افقی یا عمودی کج شوند. همچنین شش روتور عقب هر یک از دو پره تشکیل شده و در حالت عمودی ثابت می‌مانند. همچنین دارای 120 گره دریایی معادل 222 کیلومتر بر ساعت سرعت است و بردی 140 کیلومتری دارد.

ویسک مدعی شده که هواپیمای نسل ششم این شرکت، نخستین کاندیدای اصلی دریافت گواهینامه هواپیماهای نوع برخاست و فرود عمود الکتریکی است.

Wisk اعلام کرده که تصمیم دارد تا روزی یک سرویس تاکسی پرنده بین شهری ارائه کند تا بتوان با برنامه‌هایی مانند Uber یا Lyft از آن استفاده کرد. همچنین در این سرویس از خلبان استفاده نمی‌شود و هواپیما عمدتا توسط یک سیستم خلبان خودکار همراه با نظارت یک خلبان انسانی از راه دور، پرواز خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد تاکسی هوایی Wisk Aero چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر