;
coinex

متاورس اینترپل برای نظارت قانونی در سراسر جهان راه‌اندازی شد

متاورس اینترپل توسط خود این نهاد جهانی به قصد جلوگیری از گسترش جرائم مجازی راه‌اندازی شد. برای جزئیات بیشتر با تکراتو همراه باشید.

اینترپل یا به عبارتی پلیس بین‌الملل در طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد برای جلوگیری از جرایم مجازی مانند باج‌گیری و یا سواستفاده از کودکان، متاورس اختصاصی خودش را راه‌اندازی کرده است. به نظر می‌رسد این فضا در ابتدا برای برای انجام فعالیت‌‌هایی مثل آموزش‌های مجازی در زمینه‌هایی مانند پزشکی قانونی ساخته شده بود.

بیشتر بخوانید: ورود لیورپول به متاورس ؛ تعامل دیجیتالی پرافتخارترین تیم انگلیسی با هوادارانش!

ویژگی‌های متاورس اینترپل

اینترپل متاورس اختصاصی خود را در نودمین مجمع عمومی پلیس بین‌الملل در دهلی نو، معرفی کرد. این فضا طراحی شده تا اولین متاورس اختصاصی دنیا برای اجرای قانون باشد. این پلتفرم به سازمان‌های مختلف پلیس در سراسر جهان این قابلیت را می‌دهد تا در یک محیط مشخص از طریق آواتارها با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

ویژگی‌های متاورس اینترپل

جرایم احتمالی در فضای متاورس شامل اقدام علیه کودکان، سرقت اطلاعات، کلاهبرداری، باج‌گیری و آزارهای جنسی با توسعه جهان‌های مجازی محتمل‌تر هم می‌شوند.

«یورگن استوک»، دبیرکل اینترپل می‌گوید:

متاورس برای خیلی‌ها فراخوانی برای یک آینده انتزاعی است، اما مسائلی که این فناوری مطرح می‌کند همیشه الهام‌بخش اینترپل بوده و به کشورهای عضو در سازمان ما در مبارزه با جرایم کمک می‌کند و باعث می‌شود جهانی ایمن‌تر، چه به‌صورت مجازی و چه حقیقی برای افراد ساکن در آن ایجاد کنیم.

اما از سویی دیگر یکی از چالش‌های موجود از طرف سازمان‌ها، این است که آن‌چه در دنیای واقعی جرم تلقی می‌شود، ممکن است لزوماً در دنیای مجازی جرم نباشد.

کمک به اجرای قانون توسط متاورس اینترپل

«مادان اوبروی»، رئیس بخش فناوری و نوآوری اینترپل می‌گوید:«با شناسایی این ریسک‌ها در نقطه آغازین، می‌توانیم با اعضا وارد همکاری شویم تا چارچوب‌های حاکمیتی لازم را شکل دهیم و پیش از به وجود آمدن بازارهای مجرمانه جلوی آن‌ها را بگیریم.»

کارشناسان اینترپل در رویداد اخیر با اجرای پیش‌نمایشی از یکی از کلاس‌های مجازی این سازمان در متاورس، کلاس مربوط به بازرسی مدارک مسافران و نظارت بر آن‌ها را به مخاطبان نشان دادند. در ادامه این کلاس دانشجوها به‌صورت مجازی به یک فرودگاه منتقل شدند تا بتوانند درس‌های خود را به‌شکل عملی به کار بگیرند.

اینترپل همچنین اعلام کرده که به برنامه «تعریف و ساخت متاورس»، متعلق به مجمع جهانی اقتصاد پیوسته که دربرگیرنده اعضایی مثل متا، مایکروسافت و مسترکارت است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره متاورس اینترپل چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر