OMPFinex
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

توقیف سریال شبکه مخفی زنان به اتهام «راهنمایی اغتشاشات زنانه!»

مشرق نیوز ضمن انتشار خبر توقیف سریال شبکه مخفی زنان مدعی شده که این سریال با طرح شعار «زن، قدرت، شکوه»، زمینه‌ساز حوادث اخیر در کشور شده است.

مشرق نیوز مدعی شده که این سریال کمدی تاریخی، با طرح این شعار نسل جوان را برای حوادث اخیر آموزش داده و در واقع نسخه‌ای آزمایشی از ناآرامی‌های اخیر بوده است.

بیشتر بخوانید: بهترین مینی سریال های ترکی [22 سریال کوتاه ترکیه ای برتر]

توقیف سریال شبکه مخفی زنان

روز گذشته خبر توقف پخش سریال شبکه مخفی زنان توجهات زیادی را به خود جلب کرد. ماجرا از این قرار بود که قسمت پانزدهم این سریال بنابر برنامه می‌بایست ظهر جمعه بیستم آبان 1401 پخش شود اما در این زمان منتشر نشد و در نتیجه روند انتشار این سریال بعد از 14 هفته متوقف شد.

توقیف سریال شبکه مخفی زنان به اتهام «راهنمایی اغتشاشات زنانه!»

پیش از این قسمت یازدهم «شبکه مخفی زنان» با  مشکل پخش مواجه شد. این قسمت که قرار بود ساعت ۱۲ روز جمعه ۱۹ مهر منتشر شود، با تاخیری ۹ ساعته توزیع شد. بعد از آن و با پخش قسمت دوازدهم از سوی کارگردان اعلام شد که فصل اول این سریال به پایان رسیده و مابقی داستان در فصل دوم ارائه می‌شود، اما در نهایت این اتفاق نیفتاد و ادامه سریال در قالب همان فصل اول پخش شد.

بعد از پشت سر گذاشتن این حواشی و همزمان با عدم پخش قسمت پانزدهم، اخباری مبنی بر ارتباط سریال شبکه مخفی زنان با اعتراضات اخیر به خصوص در سکانس‌هایی که 4 شهریور پیش از شروع نارآرامی‌ها منتشر شده، حاشیه‌ساز شد.

مشرق نیوز همچنین در این باره نوشته که «سریال شبکه مخفی زنان» با طرح شعار «زن، قدرت، ‌شکوه» نسل جوان را برای حوداث اخیر آموزش داده و در حقیقت نسخه آزمایشی ناآرامی‌های اخیر بوده است. مشرق در ادامه به واکنش محمد رحمانیان نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر که نویسندگی این سریال را به عهده دارد اشاره کرده است. رحمانیان گفته‌است:

«متعجب و سرخورده هستم. چطور به موضوع تبلیغ علیه نظام رسیدند؟»

بیشترین اتهامات در حال حاضر متوجه آیدا مصباحی، تهیه‌کننده و مدیر تولید پلتفرم نماوا است که اقدام به ساخت سریال کرده که مشرق‌نیوز از آن به عنوان «راهنمای اغتشاشات زنانه» در ایران یاد کرده است! در همین خصوص افشین هاشمی کارگردان، محمد رحمانیان نویسنده و آیدا مصباحی تهیه‌کننده این سریال برای ارائه توضیحات به دادسرای 21 تهران احضار شده‌اند.

توقیف سریال شبکه مخفی زنان به اتهام «راهنمایی اغتشاشات زنانه!»

این در حالی است که پلتفرم «نماوا» در صفحه مخصوص سریال هیچ توضیحی درباره زمان پخش قسمت پانزدهم نداده و هنوز مشخص نیست این قسمت چه زمانی پخش خواهد شد. این مجموعه در ۳۰ قسمت تهیه و تولید شده و تاکنون ۱۴ قسمت از آن توزیع شده و پخش ۱۶ قسمت از آن باقی مانده است. در خلاصه داستان این سریال آمده است:

«وزارت فرهنگ و هنر در سال ۱۳۱۰ تصمیم به تشکیل کانون بانوان گرفته تا با تشکل‌های مشابه رقابت و سپس آن‌ها را حذف کند. میرزا محمود زنبورکچی کارمند عالی‌رتبه اداره سجل احوال، دعوت می‌شود تا در کنار دلبرجانِ تاجرباشی مسئولیت انتخاب اعضاء و سپس فعالیت کانون را بر عهده بگیرد و …»

در این سریال بازیگرانی، چون لیلا حاتمی، سیامک انصاری، شبنم مقدمی، مهدی هاشمی، حمید فرخ نژاد، شقایق دهقان، مونا فرجاد و… ایفای نقش می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره توقیف سریال شبکه مخفی زنان چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر