;
coinex

احکام رتبه بندی تمام معلمان صادر شد

احکام رتبه بندی تمام معلمان توسط وزیر آموزش و پرورش در ماه جاری اعلام شد. در این طرح احکام بیش از 802 هزار معلم صادر شده است.

جزئیات کامل احکام رتبه بندی تمام معلمان توسط وزارت آموزش و پرورش برای آذرماه صادر شد. تا قبل از ماه آذر، احکام 80 درصد از معلمان مشمول صادر شده بود و اکنون نیز در ماه آذر مابقی 20 درصد معلمان تعیین تکلیف شدند. طبق اعلام سرپرست معاونت برنامه ریزی آموزش و پرورش، ترمیم حقوق برای افراد جامانده نیز انجام شده است.

بیشتر بخوانید: زمان واریز حقوق و مزایای رتبه بندی معلمان اعلام شد

احکام رتبه بندی تمام معلمان صادر شد

سرپرست معاونت برنامه ریزی آموزش و پرورش با بیان اینکه احکام رتبه‌بندی ۸۰۲ هزار معلم صادر شده است، اظهار کرد: «طبق وعده وزیر آموزش و پرورش، احکام تمام مشمولان رتبه‌بندی، در آذرماه صادر شد.» وی ادامه داد:

ماه گذشته، احکام ۸۰ درصد مشمولان صادر شده بود و این ماه، احکام ۲۰ درصد باقیمانده صادر شده است و مزایای رتبه «آموزشیار معلم» واریز می‌شود، همچنین ترمیم حقوق برای افراد جامانده انجام شده است.

احکام رتبه بندی تمام معلمان

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش افزود: «کار صدور احکام قطعی رتبه‌بندی معلمان شروع شده و ارزیابی نهایی در حال انجام است.» وی درباره معلمان طرح مهرآفرین گفت:

خوشبختانه این گروه از معلمان مشمول رتبه‌بندی قرار گفتند و طبق ماده واحده ترمیم حقوق، زمان اعمال احکام از اول مهر ۱۴۰۱ صورت گرفته است.

طرح رتبه‌بندی معلمان چیست؟

طرح رتبه‌بندی معلمان بر اساس سند تحول بنیادین نظام آموزشی یکی از موضوعات مهمی است که در راستای ارتقای شایستگی حرفه‌ای معلمان باید به مرحله اجرا درآید.

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که تدوین آن مدت‌ها زمان برده بود آذر سال ۱۳۹۰ به تصویب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی رسید و توسط رئیس‌جمهوری وقت ابلاغ شد.

در مقدمه این سند آمده است: «در تهیه سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش کوشش شده با الهام گیری از اسناد بالادستی و بهره گیری از ارزش‌های بنیادین آنها و توجه به اهداف راهبردی نظام جمهوری اسلامی ایران، چشم‌انداز و اهداف تعلیم و تربیت در افق ۱۴۰۴ هجری شمسی تبیین شود. این سند مشتمل بر ۷ فصل و ۱۳۱ راهکار ذیل چشم‌انداز سال ۱۴۰۴ تنظیم شده و در زمان تنظیم مدل سه گام برای اجرای آن تصور شد؛ گام نخست تدوین سند و نقشه راه، گام دوم زمینه‌سازی برای اجرای سند و گام سوم اجرای احکام سند است.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص احکام رتبه بندی تمام معلمان چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر